EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Když potká Chuck Norris vojáka, vždy řekne: „Díky za vaši službu.“

 02. 10. 2020      kategorie: Události      4 komentáře

"Proč na Blízkém východě nenašli žádné zbraně hromadného ničení? Protože Chuck Norris bydlí v Texasu." Na tento mýtus reagoval Chuck Norris osobně v knize o sobě. Jaký je jeho vztah k příslušníkům ozbrojených sil a proč právě kladný, si přečtěte v následujícím inspirativním úryvku z knihy 100 + 1 Chuckových nejoblíbenějších chuckovin.

Válka není nikdy snadná a často může být kontroverzní. Generál Sherman to řekl přesně: „Válka je peklo.“ Přestože ale máme různé názory na válčení, všichni se můžeme shodnout, že naše branné síly si zaslouží naši podporu a uznání. Zahanbuje mě jejich odvaha a za jejich službu jsem vděčný.

Vděčnost naší armádě byla důvod, proč jsem v letech 2006 a 2007 navštívil naše jednotky na Blízkém východě. Přivítali mě na dvaceti osmi základnách a stiskl jsem ruku téměř čtyřiceti tisícům vojáků. Byl to zážitek, který si budu pamatovat do konce života.

Psali jsme: Legální držitel zbraně zneškodnil ozbrojeného útočníka a tím zachránil životy ostatních

Když jsem do Iráku přijel poprvé, jeden z vojáků vyvěsil velikánský nápis tohoto znění: "Je tu Chuck Norris, válka je u konce!". Kéž by to byla pravda.

chuck_02
Foto: Americký voják držící transparent s nápisem
"Je tu Chuck Norris, válka je u konce!" | U.S. Marine Corps

Přes všechnu drsnost války mě potěšilo zjištění, že si naši vojáci najdou i chvíle na oddech, dokonce s využitím mého jména a pověsti. Dodnes se usmívám při vzpomínce na jednotku zvláštního určení, která si svůj vůz pojmenovala po mně. I další jednotky nejenže přijaly na svá vozidla mé jméno, ale jedna dokonce měla jako volací znak „Walker“.

Psali jsme: Podívejte se na neuvěřitelné nálezy zachovalých druhoválečných strojů

Tam v zámoří mi jeden voják řekl, že byl ochoten se znova přihlásit, jedině kdyby jednotka "tam přivedla Chucka Norrise". Říkali mi o tom při mé návštěvě základny, kam byl odvelen. Když jsem se s tím vojákem setkal, požádal mě, abych mu nasadil armbar (páku ruky) za to, že tak spokojeně podepsal znova své povolávací dokumenty. (Jsem vlastenec, tak jak se jinak zachovat, než vyhovět?)

Budu upřímný. Rozumím tomu, proč jsou lidé proti válkám, ve kterých jsme. Ale jednoduše nerozumím tomu, jak můžou někomu být lhostejné osudy těch skvělých mužů a žen nasazených tam ve službě. To není jenom nevlastenecké, to je nespravedlivé.

chuck_tit
Foto: Vždy se u vojáka zastavím, podívám se mu do očí, potřesu mu rukou a řeknu: "Díky za vaši službu." | Lance Cpl. Ben Eberle / U.S. Marine Corps 

Armáda je velmi blízká mému srdci, protože mi změnila život. Když jsem vstoupil do Air Force, pomohla mi vydat se správnou cestou. Stále si myslím, že může pomoci i dalším. Proto zastávám, co většina Američanů. Spolu s nimi každému v našich branných silách, jejich rodinám a rozhodně i všem veteránům, co byli ve službě za tuhle ohromnou zem a za svobodu vzkazuju: "Salutujeme vám. Stojíme za vámi. A dál se za vás modlíme."

Taky si vzpomínám, že jsem viděl veliký billboard na letecké základně Al Asad v Iráku, který hlásal: "Je tady Chuck Norris." Druhý den po mé návštěvě tam byla přidaná slova: "Chuck Norris tady byl vždycky. Teď se jen rozhodl ukázat."

Pro mě je to opravdu čest, zdroj pokory i hrdosti, že jsem sehrál svou malou roli v udržení bojové morálky i humoru v rámci našich jednotek. Jsem pro všechno, co je povzbudí a jejich tváře rozesměje.

Ať jste v zahraničí nebo ve Státech, vybízím vás, abyste praktikovali, co jsem dělal v Iráku a snažím se pokaždé, když někde vidím příslušníka nebo příslušnici armády v uniformě. Zastavím se s nimi, podívám se jim do očí, potřesu jim rukou a řeknu: "Díky za vaši službu."

Mezi Chuckovy oblíbené citáty patří např. citát od generála Normana Schwarzkopfa: „Odvelet lidi do boje, na to nemusí být člověk hrdina. Být jedním z těch, co jdou do boje, na to musí být člověk hrdina.“ Citát generála S. L. A. Marshalla je také velmi oblíbený: „Taky nezapomínejte, že pro každého v těžké chvilce poplácání po zádech a upřímný stisk ruky může udělat malý zázrak.“ 

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

czert

06. 03. 2021

to by nebyl kaja aby si i tady nekopl do cechu,protoze jako sudetak stale neprekonal to, ze jeho rodice byly v 45 za svoje zasluy z 38-45 po zasluse odmeneni expresem smer byvaly rajch.
cesi v 38 bojovali o svou vlast, nebla jejich chyba ze zapad jim naridil ze nesmi. bojovat znamenalo nejen prohrat (csr vzdy spolehala ze do boje pujdou proti nemecku i jejich spojenci, francie), ae i nest vinu za vypuknutou valku.
a v 39 - kdyz uz by bylo tezke se branit v 38, tak v 39 by to bylo zcela nesmyslne, ale to kopacum do bezbranych jako ty nevadi. ti ri das kopnes do bezpbraneho, presne jako ti sudetaci v 38-45.
v 68 ze cesi dobrovolne sstrcili hlavy do ---- ? nevim o tom, ze by je je sem kdokoliv zval. onen zvaci dopis byl umele vyroben az po invazi.
belgicane, danove,nizozemci bojovaly ? skutecne NECHAPU. napis kdy ze se to u tehle statu konala obdoba mnichova ?
nebo byly prsote a jednoduse bez diskuze napadeni ?
ale to se napsat nesmi, ze, to by pak tvoje rgumentace postradala jakoukoliv logiku a relevanci ze.
a tym vytahnutim zbrani po valce a vtrhutim do suted myslis presne co ?
nezapominej, ze ti tvoji ubozi starci a deci do spoledni chvile velmi radi budovali treti risi a delali vse pro jeji realizaci.
a sem si naprosto jisty, ze jako spravny german, mezi nemecke majetky v 45 pocitas i ty, ketre byla ukradeny cechum v 38 ci cechuma zidum v 39-45.
zcela dle zasady, kam vstoupi german, tam je nemecko.

btw - kdy ze nam to skopcaci zapaltili valecne reparace za 2sv ?

bombero

03. 10. 2020

něco ze života. Škoda, že vymazali diskuzi
https://www.prozeny.cz/clanek/neprekonatelny-chuck-norris-ma-80-kam-se-vytratil-62616
https://www.chucknorris.cz/

karel3

03. 10. 2020

Martin23
Co ti brání? Pod tlačítkem "kontakt" lze nabídnout svůj článek.
Můžeš to vzít pěkně od historie. Je skvělé, že hned na začátku používáš správný název perského původu Karabach. :slight_smile:
Když nebudeš jako obyčejně lhát, nebo psát "polopravdy", tak si tvůj článek se zájmem přečtu.

No a o Chucku Norrisovi. Je to fajn, když může byt občan hrdý na vojáky své země.
To je jiná káva, než pivní žvanírna srábků 30.září 1938, kteří bez jediného výstřelu odevzdají kompletní výzbroj i s tkaničkami do bot 15.3.1939 a dobrovolně strčí hlavy do soudružských výkalů 21.8.1968 za stálého kňourání: "Oni nás zradili, oni nám nepomohli, oni, oni, oni.
:smile: Všichni ostatní bojovali i Belgičané, Dánové a Nizozemci... Poláci dokonce proti nacistům a komunistům najednou.
Zdejší lůza vytáhla zbraně až po válce, až po osvobození sovětskou a americkou armádou vtrhla do Sudet, aby zabila co nejvíce bezbraných starců, dětí a hlavně nakradla německý majetek, protože o ten jim šlo v první řadě. Většinou dokonce nevrátili ani majetek přeživším Židům.

Martin23

03. 10. 2020

Co takle místo těchto "zásadních" informacích napsat něco o Náhorním Karabachu? Když tedy ne aktuální informace, tak přehled jednotlivých stran a jejich výzbroj?

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací