EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mezinárodní cvičení speciálních sil - SAND DUNE 2017

 15. 10. 2017      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Na základě víceleté spolupráce se speciálními jednotkami IDF (Izraelské ozbrojené síly) se na přelomu června a července, ve výcvikových zařízeních speciálních sil Izraele, uskutečnilo první společné cvičení 601. skupiny speciálních sil s plně profesionální částí jednotky Duvdevan.

Jednotka Duvdevan byla vybrána jako partner právě vzhledem k jejímu zaměření, a to provádění utajených operací v městském prostředí, a vzhledem k rozsáhlým operačním zkušenostem – v podstatě nepřetržité nasazení.

Cvičení bylo zaměřeno na sdílení zkušeností v boji v zastavěných oblastech, provádění úderných akcí, a vedení protiteroristických operací. Výcvik probíhal jak s použitím ostré munice, tak i s využitím laserových značkovacích systémů, a tedy reálně - s využitím živých protivníků (force on force).

Společně byly procvičovány operace k osvobození rukojmích a zajetí teroristů v zastavěných oblastech, a to ve dne i v noci. Během cvičení byla prověřena schopnost příslušníků 601. skupiny speciálních sil vést komunikaci nejen v anglickém, ale i v arabském jazyce z důvodu velení a řízení mnohonárodních týmů, získávání informací a jejich následné sdílení. Důležitou roli hrálo i porozumění simulovanému operačnímu prostředí. Součástí cvičení bylo i vzájemné sdílení zkušeností z operací.

Cvičení Sand Dune 2017 bylo více než důstojným pokračovatelem mnohaleté spolupráce mezi izraelskými a českými ozbrojenými silami.


 Autor: Hanz

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář