EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Muž nebyl spokojen s hlučnou oslavou sousedů, na zahradu jim hodil granát

 15. 05. 2020      kategorie: Události      1 komentář
Přidat na Seznam.cz

Parta mladých kamarádů slavila narozeniny. Alkohol sehrál svou roli a kamarádi začali být hluční. S tím však nebyl spokojen jejich soused, který neměl pro hlasitou hudbu a celkové slavení příliš velké pochopení. Aby své sousedy umravnil, hodil jim na zahradu funkční granát.

obr_01
Foto: Nespokojený muž se pokusil utišit hlučné sousedy granátem (ilustrační foto) | Wikimedia Commons

Další důkaz o tom, že Rusko je země neomezených možností, potvrzuje incident, který se odehrál začátkem tohoto měsíce ve vesnici Prietokskij ve Stavropolském kraji, nedaleko hranic s Gruzií. Místní obyvatel nebyl příliš spokojen s hlučnou oslavou svých sousedů. Rozhodl se tedy, že je umravní funkčním granátem.

Přes plot k sousedům tedy hodil odjištěný ruský granát, který následně explodoval. Výbuch si vyžádal 11 zraněných lidí z celkem 18 účastníků oslavy. Naštěstí nikdo nebyl zraněn smrtelně. Tři lidé zůstali po vyšetření v nemocnici, zbytek byl propuštěn k domácímu léčení. Mezi zraněnými nebyly žádné děti. 

Muž, který granát hodil, je nyní ve vazbě a bude obviněn z pokusu o vraždu. Podle nepotvrzených informací měl být v době incidentu pod vlivem alkoholu. Kde získal přístup k ruskému vojenskému granátu není dosud jasné. Na místo činu byla povolána také jednotka K-9 pro případ, že by muž ve svém domě skrýval další výbušniny. Žádné další nebezpečné látky však policie nenalezla. Granáty samozřejmě patří mezi zakázané vybavení.

obr_02
Foto: Mladík se pochlubil odjištěným granátem svým kamarádům | worldwarwings.com

Toto však není ojedinělý případ incidentu s granátem, který se v Rusku odehrál. V roce 2017 například zemřel na následky výbuchu granátu šestadvacetiletý muž, když se snažil vyfotit selfie ve svém vozidle s odjištěným granátem. Při následném vyšetřování policie z jeho mobilu zjistila, že muž granát odjistil úmyslně, jelikož se tím chlubil kamarádům na sociálních sítích. Věřil totiž, že granát nevybouchne, dokud ho nezahodí.

Komentáře

občan

15. 05. 2020

Blbost je mezinárodního charakteru

Přidat komentář