EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nástup nových studentů Univerzity obrany na základní výcvik do Vyškova

 01. 08. 2013      kategorie: Události      2 komentáře

Dnes 1. srpna 2013 nastoupí 320 budoucích studentů Univerzity obrany v Brně k absolvování dvouměsíčního základního výcviku u Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov. Nově přijaté vojáky z povolání – budoucí studenty Univerzity obrany čeká v armádním výcvikovém zařízení fyzicky, psychicky i časově náročný výcvik. Přitom základní výcvik představuje počáteční etapu přípravy vojáka v činné službě Armády České republiky.

01
Foto: Základní výcvik Univerzity obrany v Brně

Cílem základního výcviku je naučit vojáka základní práva a povinnosti, zvládnout základní činnosti potřebné k boji a přežití na bojišti, obsluhu a střelbu z ručních zbraní roje mechanizovaného družstva a také vytvoření fyzických a psychických předpokladů pro výkon služby profesionálního vojáka.

Psali jsme: Fort Fest CZ 2016 Králíky

Vojenský výcvik je rozdělen do čtyř fází, které v sobě zahrnují to nejdůležitější a nejpodstatnější z vševojskové přípravy. Tedy to, v čem musí být voják náležitě připravený: základní řády, pořadová a tělesná příprava, ochrana proti zbraním hromadného ničení, spojovací, střelecká, taktická, topografická a zdravotnická příprava. Přitom každá fáze je zakončena zkouškou, v níž se posuzují jak průběžné výsledky dosažené ve výcviku, tak i výsledky fázových testů.

02
Foto: Základní výcvik Univerzity obrany v Brně

Po návratu ze základní přípravy proběhne v Brně 26. a 27. září 2013 imatrikulace nových studentů Univerzity obrany.

Psali jsme: To se může stát snad jen u nás

Absolvování důstojnického kurzu studenty Univerzity obrany

Během srpna a září probíhá každoročně ve Vojenském výcvikovém prostoru Dědice důstojnický kurz pro vojenské studenty druhých a třetích ročníků všech fakult Univerzity obrany. Studenti zde absolvují vojenskou odbornou přípravu a výcvik pod vedením zkušených instruktorů z Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Výcvik je zaměřen na prohlubování získaných vojenských znalostí a dovedností, na zvyšování tělesné zdatnosti a odborné připravenosti pro kariéru důstojníka-velitele.

03
Foto: Základní výcvik Univerzity obrany v Brně

Výuka probíhá nejen na učebnách, kde studenti získávají teoretické znalosti, ale především v terénu, kde si vše prakticky vyzkouší. Mezi takovéto předměty patří střelecká příprava, taktická příprava, technická příprava či topografická příprava, která se procvičuje i v noci, a také ochrana proti zbraním hromadného ničení či zdravotnická příprava. Všechny tyto předměty se vzájemně prolínají při několikadenním nepřetržitém výcviku. Nezbytná je tedy i tělesná příprava, ve které účastníci kurzu zdolávají např. překážkovou dráhu NATO, procvičují boj zblízka a vyzkouší si i zrychlené přesuny, dovednosti z vojenského lezení či dvacetikilometrový přesun se zátěží.

04
Foto: Základní výcvik Univerzity obrany v Brně

Mimo zmíněné předměty zahrnuje tento kurz i teoretické předměty, jako je logistika, vedení lidí a komunikační a informační technologie. Na konci každého kurzu čeká studenty test, jehož součástí je i praktická činnost, např. při střelecké přípravě se může jednat o rozebírání a skládání nové útočné pušky CZ 805 BREN. Jednoduše řečeno, čím je student ve vyšším ročníku, tím musí prokazovat více potřebných praktických znalostí a samozřejmě i schopnost velet podřízeným. Týdenní nepřetržitý výcvik ve srubovém táboře je pak spolu
se zmíněným závěrečným testem dovršením kurzu.

Kontaktní osoba: podplukovník Vladimír Šidla, mluvčí Univerzity obrany, tel.: 973 442 554, 602 695 153, e-mail: vladimir.sidla@unob.cz

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

IVVI

21. 08. 2013

To si myslim, že není vůbec podstatný řešit dopředu... První tejden se rozkoukáš a dozvíte se co a jak, druhej budete na učebně :-D a na ten třetí už si to buď dovezeš, nebo to necháš doma...

Bohuš

01. 08. 2013

Jak je to na ZVV s používáním vlastní výstroje? Příští rok se chci hlásit na UNOB, mám vestu tl98 spoustu výstroje co používá naše armáda zajímalo by mě jestli si to můžu vzít sebou nebo tam musím používat ty hnusné gumové sr... co všude blembají a zavází.

Díky za odpověď B.Kovář

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací