EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

Nová legenda? CZ 805 BREN A1/A2

 30. 03. 2014      kategorie: Vojenská výzbroj      1 komentářů

Kdo by neznal tohoto nového nástupce nezapomenutelné legendy, útočné pušky vz.58? Někomu se líbí moderní design a modularita, někdo této zbrani nemůže přijít na chuť a zastává názor modernizace starých, ale kvalitních a spolehlivých SA vz.58.....

V lednu 2010 zvítězila tato zbraň ve výběrovém řízení na novou útočnou pušku pro Armádu ČR. Výběrové řízení však vyvolalo debatu o kvalitách této zbraně oproti konkurenční útočné pušce SCAR.

Kritici z řad vojáků a odborníků poukazují na to, že zbraň byla zakoupena bez provedení armádních zkoušek od firmy, která 51 let dělala jen lovecké a krátké zbraně.

Také poukazují na to, že konkurenční zbraň SCAR ji překonává ve všech parametrech včetně ceny a dostřelu, který ale zpochybňují. Jedná se údajně o novou nevyzkoušenou zbraň, která neprošla nasazením v bojových podmínkách.

Je faktem, že zbraň má ,,dětské nemoci'' na kterých se ale ve spolupráci s armádou pracuje a CZUB se je snaží odstranit.... Jen čas a uživatelé ukáží, jestli bude BREN stejnou legendou, jako tomu je u staré dobré ,,KOSY''

Video: Nová legenda? CZ 805 BREN A1/A2 / YouTube

Titulní fotka stažena zde: http://www.obos.cz/cz-805-bren 

 autor: Hanz

http://www.obos.cz/cz-805-bren

Komentáře

Pavouk

30. 03. 2014

No ještě jsem bohužel neměl příležitost ale co jsem zatím četl tak to opravdu bude další Česká legenda.

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.