EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nudlová polévka nám nevadí! - Prohlášení za 3. mech. četu AZ 41. mech. praporu

 01. 10. 2016      kategorie: Armáda ČR v akci      3 komentáře

My, příslušníci 3. čety mechanizované roty AZ 41.mpr, si tímto dovolujeme učinit vyjádření k téměř „nejzávažnější" kauze v rezortu Ministerstva obrany, vietnamské instantní kuřecí polévce halal.

kureci_00
Foto: Kauza vietnamské instantní kuřecí polévky halal skončila až u ministra

Přestože si vážíme zájmu členky Výboru pro obranu Parlamentu České republiky paní poslankyně Jany Černochové o problematiku aktivních záloh, je většina z nás přesvědčena o tom, že kauza kolem halal polévky, může být značně kontraproduktivní. Zastiňuje mnohem závažnější témata hodná pozornosti a úsilí velení AČR i politiků.

Psali jsme: Výběrové řízení k 601.skss

kureci_01
Foto: Takto vypadá současná polévková "celebrita", o které mluví půlka republiky :)

Rozhodně varujeme před tím, aby tato kauza znevážila dobře odvedenou práci vojáků z povolání, zejména velení 41.mpr, kteří věnují nemalé úsilí tomu, aby nám zajistili kvalitní výcvik. Problematiky kolem kvality stravování vojáků nesmí být zneužíváno v nekonstruktivní politické soutěži, nebo dokonce šíření strachu ze skupiny obyvatel. Ve finále rozhodují činy, nikoliv slova.

kureci_02
Foto: Příslušníci 3. čety mechanizované roty AZ 41.mpr 

Psali jsme: Cvičení AČR - Allied Spirit II – Útok roty Delta

Za příslušníky 3.čety mechanizované roty AZ 41.mpr. 

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Delta

16. 04. 2019

Taková polévka je v docela velké míse, kde je asi 1 litr vody,:yum:
hodně vařeného masa, nudlí a zeleniny. Sami si jí můžete dochutit feferonkou, která na stole nikdy nechybí nebo limetkou. Většinou také dostanete ošatku čerstvých bylinek, které v polévce také nesmí chybět! Já si už ale dávám pozor na koriandr, ten fakt nemusím! Když tak v těch pouličních jídelnách jíme častěji a častěji, tak už po týdnu někteří z nás příbory ani nevytahují a jíme také paličkami. Jde to dobře. Zbytek polévky z misky vypijeme nebo takovou zvláštní lžící naházíme do sebe.

Delta

16. 04. 2019

Turista se však nejčastěji stravuje v restauracích. Češi se mohou v klidu najíst v těch luxusnějších a moc nezaplatí. Považte sami. Třeba takový bufet, u nás známější pod názvem Švédské stoly. Zaplatíte si při vstupu kolem 200,- Kč a pak 3 hodiny jíte a pijete, co hrdlo ráčí a co žaludek snese! A věřte, že jíte opravdu na úrovni a vybíráte si z jídel známých, ale i celkem neznámých. Tady jsem měl možnost jíst žabí stehýnka, mořské hady, hlemýždě nebo něco podobného jako stehýnka z králíka, ale byly o něco menší, myslíme si, že to byly stehýnka potkaní…. Ale můžete tu jíst i všechny dary moře od slávek, ústřic, kalmarů, krevet nebo ryb. Samozřejmě tu jsou různé druhy masa. Od vepřového, hovězího, drůbežího až po třeba kraby či raky. Můžete jíst různé saláty, zeleniny, polévky, ovoce či zákusky a vypít čaje, kávy či limonády. Ke všemu si dáváte rýži nebo hranolky. Neskutečné obžerství!
Ale pro normálního Vietnamce je toto nedostižné, ten jí v pouličních vývařovnách, kde polévka vyjde na zhruba 35,- Kč. Tady se také stravujeme, jídlo je tu také chutné a čerstvé. Kuchaři průběžně nakupují proviant z tržnic, které fungují nonstop 24 hodin denně. Tam prodávající neustále doplňují zboží, aby bylo čerstvé. Staré by u nich nikdo nekoupil a oni by si už ve městě neškrtli.

Delta

16. 04. 2019

Vietnam jídlo

Na původ masa se neptejte a budete po gastronomické stránce nadmíru spokojeni!
všeobecně platí, že jídlo a rodinné pouto je to nejdůležitější, co Vietnamec chce a potřebuje k životu.Já však budu mluvit o jídle, jak ho vidíme my, turisté a návštěvníci země, která je vyhlášenou kulinářskou destinací! Vždyť jako jediná na světě může nabídnout více než 500 druhů národních jídel! Ano je to tak! Vietnamci jsou totiž schopni uvařit a sníst všechno, co se hýbe, chodí, létá nebo plave! K tomu dodají různé druhy ovoce a zeleniny, které vůbec neznáme a dochutí kořením či různými sosy a nálevy a na konec je to všechno tak dobré, že vám je úplně jedno, že jíte slimáky, žabí stehýnka nebo potkana. Ano, je to tak! Na původ masa se neptejte a budete po gastronomické stránce nadmíru spokojeni! V pouličních vývařovnách se musíte krapet obrnit proti většímu nepořádku pod stoly a nasadit nižší laťku hygieně. Také občas zablokujte čichové buňky a nic si nedělejte z toho, když budete jíst a jeden z vás bude nucen srát do díry v zemi a při tom na vás koukat a vy na něho. Mezi vámi bude třeba jen zástěna do výše ramen. Je to normální a já si na to zvykl rychle. Také neřešte, že kolem vás proběhl potkan tlustý jako naše kočka s kusem jídla v hubě nebo že se kolem vás po zemi promenáduje deseticentimetrový šváb. Nedívejte se na kuchaře, který bude maso či zeleninu připravovat na kousku desky, která leží na zemi, kudy se normálně chodí. Je to normální! Kdo si na to nezvykne, tak Asii navěky zatratí!!! Ale kdo to vše přijme, tak si Vietnam, ale i sousední země zamiluje a bude se chtít vracet neustále zpátky! Když mi to kdysi vyprávěl spolužák Céčko, který byl několik měsíců v Indii, tak jsem nevěděl, co tím myslí, ale nyní už chápu! Měl pravdu! Je na vás, co jste schopni pro poznání země a lidí obětovat a co už ne.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací