EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Omluva za urážky vojákům

 01. 07. 2014      kategorie: Události      5 komentářů

Případ hrubých urážek na adresu našich vojáků, který jednoho z nich přiměl obrátit se na policii a žádat pro autora postih, se nadále vyvíjí. Autor urážek Jiří Pohl se po publikování svého poklesku nejen zde, ale také v Lidových novinách a na Českém rozhlasu, rozhodl veřejně omluvit. Přidává i vysvětlení svých postojů.

acrrrr
Foto: Pan Pohl hrubě napadl naše vojáky působící na zahraničních misích

Čtenář nechť si udělá obrázek sám. Níže uvedená omluva sice není zcela adekvátní, ale kéž by všechna další vyjádření podobně smýšlejících jako pan Pohl byla na internetových diskusích v tomto poměrně věcném módu a bez potřeby vulgarismů.

Psali jsme: MEDCUP 2014 - report z akce

Omluva pana Jiřího Pohla

"Rád bych těmito řádky vyjádřil upřímnou omluvu za hrubá slova umístěná na mém Facebookovém profilu a adresovaná našim vojákům v zahraničních misích.

K celé věci se tedy stavím čelem jako chlap, navzdory některým komentářům podezřívajících mne z toho, že jsem srab. Budu velice rád, když všichni, kterých se zmiňovaná nevybíravá slova dotkla, přijmou moji omluvu.

Nicméně můj osobní postoj k členství naší země v NATO a účasti českých vojáků v zahraničí zůstává nezměněn. Slušně chci zároveň vyjádřit svůj nesouhlas s tím, že vojáci nasazení v zahraničí nějak brání demokracii a naši vlast. Myslím si, že pouze slouží zahraničním mocnostem v jejich plánu ekonomického a vojenského ovládnutí světa.

Psali jsme: Českým vojákům naprosto chybí profesionální výživa

Trochu teď odbočím. V dubnu 1989 bylo na mne podáno trestní oznámení za urážku místopředsedy místní organizace KSČ. V té době naše země sloužila pánům z Východu s rudými knížkami. Dnes také sloužíme, jen jsou ti pánové z druhé světové strany.

Na svoji obhajobu bych ještě rád uvedl, že naše rodina bojovala za tuto zemi vždy a nasazovala pro naši budoucnost své životy. Můj strýc získal za 2 sv. války tři válečné kříže a velel ženistům na Dukle. Jak se k němu zachovala naše republika a vláda? Byl popraven v roce 1950 za vlastizradu. Jeho sestru (moji tetu) utloukli estébáci o pár let později při výslechu. Stejně tak dopadl i její manžel, který záhadně zemřel v den svého propuštění z věznice Mírov. Jediní dva přeživší z naší rodiny nadále celý život vystupovali proti komunistické zvůli. Můj děda a jeho bratr, který svůj život zasvětil práci v rádiu Hlas Ameriky.

S mojí omluvou toto, co píši, zdánlivě nesouvisí. Já mám však obavu, že se k nám komanč vrací, je jen oblečen v jiném kabátě. Stačí si pustit "objektivní" TV, nebo otevřít noviny. Zjistíme, že žijeme v nových padesátých letech. Stupidní strašení bývalých bolševiků bolševismem, veřejná podpora fašismu a do nebe volající mediální lži jsou dnešní normou pro vládnoucí garnituru, která vládne s podporou podplacených médií.

Na závěr se ptám. Kdy byla naše země sama sebou a neklaněla se silnějším? Marně pátrám v historii a mimo období života loupežníka Žižky odpověď nenacházím. Lidé, kteří byli uraženi slovy na mém profilu, promiňte. Hrubá slova měla být adresována jiným. Děkuji"

trest_00
Foto: Za tohle se Pohl omlouvá: je to účinná lítost snižující hrozící trest?

Reakce na omluvu

K omluvě se vyjádřil i voják Dan Š., který celou kauzu hrubého písemného napadení svým oznámením odstartoval:

"Děkuji za vyjádření pana Pohla ( jeho profilové jméno na FB ) a za to že pochopil o co mi v případě podání tr. oznámení šlo. Ještě jednou bych rád zdůraznil že nešlo o názor výše jmenovaného, ale o formu vyjádření názoru. Zároveň bych rád ocenil, že si pan Pohl stojí za svým názorem na členství v NATO a aktivit naší armády s tím související. Nejde a nešlo mi o to někoho perzekuovat za jeho názor. Ostatně demokracie stojí na tom, že názory různých lidí se liší a jen a jen na společnosti, aby tyto rozdílné názory dokázala posoudit a vyprecizovat z nich to nejlepší. Dále bych rád řekl, že pokud to bude jen trošku možné, pokusím se podané tr. oznámení stáhnout ( pokud to legislativní postupy umožní ).

A přímo na adresu pana Pohla. Děkuji za chlapské "postavení se čelem" k nastalé situaci."

CENOVÉ BOMBY (1794)

Komentáře

Delta

10. 03. 2019

KOMUNISTICKÁ TYRANIE:
Ano byla to neskutečná hrůza! Každý musel do práce a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku. Například jistota, že pokud budu makat a neudělám průser, budu mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala.Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných. Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u lékaře a poté v lékárně včetně tučného doplatku jako v každé demokratické společnosti za léky, odbyli pacienta tím, že za jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu.A co teprve vnucování sociálních jistot, že po odpracování 40 let má člověk právo na penzi. Ženský si vybrečely oči do krvavá, když odcházely do důchodu po porození dvou dětí již v 55. letech. Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli dělat o 10 - 15 let déle.Po operacích se dělo lidem také bezpráví. Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po návratu do práce hned nepropustí. A co teprve když Vás do půl roku po operaci poslali do lázní. A ti komunističtí tyrani nám nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani třetinu.
KOMUNISTICKÁ TYRANIE: Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět.

Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, která tenkrát panovala.

Delta

10. 03. 2019

Komunismus a antikomunismus v Americe
hodnotí tu dobu přední český konzervativní intelektuál, bývalý poradce premiéra ČR pro lidská práva a ředitel Občanského institutu Roman Joch
http://www.youtube.com/watch?v=eHfg4iHddLw

Delta

24. 02. 2019

Těhotné ženě se tady nikdo neomluvil za
Brutální zásah městské policie v Praze, 27. 3. 2017 Václavské náměstí, jen se provinil tím,že stál v zákazu vozidlem, třeba měl zdravotní problémy a je tento zásah nevhodný i když je prý zákonný.
https://www.youtube.com/watch?v=HUrt_nRFwdg

prodigy79

11. 07. 2014

Ještě dodam: Lidé už cítí, že je něco špatně, proto tolik negativních postojů. To si je třeba také uvědomit!

prodigy79

11. 07. 2014

Narazil jsem na tento článek, tak to musim okomentovat: Pan blbec Pohla je děsnej hlupák a nemá žádnou úctu k padlým! Humus! Nicméně já osobně viním z jejich smrti v první řadě USA a v druhé řadě tupé české politiky!!! USA za to, že tuto válku úmyslně vyvolaly a naše politiky, že je tam poslaly jako poslušné ovce(politici)! Všechny bych je dal před soud a soudil je jako válečné štváče a masové vrahy! Není to naše válka, tak co tam sakra lezem!? Radši bych zběhnul, než tam jít bojovat za cizí zájmy! Doufam, že se za tohle svinstvo bude jednou někdo zodpovídat!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací