EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Pikantní fotky izraelských vojáček obletěly svět

 07. 06. 2013      kategorie: Události      2 komentáře

Čtyři izraelské vojáčky byly disciplinárně potrestány za zveřejnění pikantních fotech na Facebboku. Ač fotky obletěly celý svět a potěšily srdce miliónů mužů, velení izraelské armády nemělo s počínáním vojaček pochopení. Čest armády je čest armády...

izraleské vojáčky
Foto: Šalom, nezajdeme na kafe? / autor neznámý

První fotka se objevila na Facebooku zhruba před měsícem, což vyvolalo negativní reakci velení izraelské armády. Vojáčky byly potrestány důtkou za „nevhodné chování".

Psali jsme: Britský veterán ze 2. světové války znovu navštívil město, které osvobodil. Stačilo si jenom nasadit speciální brýle

Po potrestání se však na internetu objevily tři další fotky stejných vojáček. Holky neměly na sobě nic jiného než dolní spodní prádlo a rafinovaně přiloženou M-16 na svém těle. Rebelky jsou nováčky a své fotky pořídily na jedné z vojenských základen.

izraleské vojáčky
Foto: Holky v plné kráse / autor neznámý

Vojačky za svůj prohřešek obdržely mimosoudní trest. Izraelská armáda však neupřesnila, jakým způsobem si ho její příslušnice odpykají. Další vojáci byli poučeni, že podobné incidenty se v budoucnu nesmí opakovat.

Psali jsme: Veterán založil pivovar, na každé plechovce je příběh padlého vojáka

Nejde však vůbec o první „prohřešek" proti mravům izraelské armády. V roce 2012 bylo potrestáno 5 vojáček za podobnou věc. Vojáčky se nechali vyfotit pouze v přilbě a vestě a fotku následně umístili na Facebook.

izraleské vojáčky
Foto: ... / ...

V roce 2010 se zase na portálu YouTube objevilo video s izraelským vojákem, který vyzývavě tančí kolem Palestinky se zavázanýma očima. Ve stejném roce se objevily fotografie, na kterých izraelská vojačka pózuje před palestinskými vězni.

Zajímavá je role Facebooku a vůbec sociálních sítí. Podle magazín KitUP! se tak možná rodí zajímavý precedens o tom, kde leží na sociálních sítích hranice soukromí, co je považováno ještě za soukromé fotky a které fotky už podlehájí "vyššímu zájmu".

izraleské vojáčky
Fotka: Sexy fotky mají v izraleské armádě dlouhou tradici / autor neznámý

Připomeňme, že v izraelské armádě slouží 176 500 vojáků, z toho 33 % je žen. Každý rok navíc v armádě slouží okolo 50 000 žen, odvedených jako branců. Od roku 2000 pak ženy můžou také sloužit u bojových jednotek.

 Autor: Jan Grohmann

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

Delta

24. 02. 2019

Nahý se řekne hebrejsky "arum" a lstivý také "arum". Ale jedná se o naprosto dva odlišné kořeny; když to drasticky zjednoduším, tak v ráji prožívali lidé své dětství, ale to by chtělo opravdu rozebrat doslova písmenko po písmenku. Nahota v biblických dobách byla denní samozřejmostí jak při práci, tak i při hygieně. Hospodin přikazuje Izajášovi, aby chodil nahý viz. Iz. 20, kap. 1.
Prof. ThDr. Josef Heger v předmluvě Písně písní uvádí:"I dospělé dívky a dospěli hoši chodívali nazí..." Písmo svaté Starého zákona sv. 2 str. 415.
Nejinak tomu bylo v mladé křesťanské církví: Svatý Cyril Jeruzalémský promlouval k novokřtěncům: "Jak podivuhodná věc! Byli jste nazí před očima všech a nestyděli jste se, vpravdě jste obrazem prvního stvořeného Adama, jenž byl v ráji nahý a nestyděl se."
Jistý odpor vůči nahotě nastal v dobách Makabejských (kol. roku 170 př.n.l.), kdy si židovští sportovci od felčarů nechali restaurovat odříznutou předkožku, aby se jim Řekové neposmívali. Tím ovšem namíchli většinu rabínů, neboť u Izraelitů je obřízka znamením smlouvy. Jedna členka konzervativních Adventistů sedmého dne, známá tím že propaguje zdravý styl života, racionální stravu apod., se mě na jedné z mých přednášek zeptala proč vlastně Židé nosí na hlavách jarmulky a jaký k tomu mají racionální důvod. Vždyť přeci tak malá čepička nemůže v zimě zahřát a naopak v parném létě uchránit před úžehem. Než bych jí vysvětloval celou problematiku z pohledu teologického, napadl mě způsob elegantnější. Zeptal jsem se jí zda se chodí v létě koupat. Odpověděla, že ano. Zeptal jsem se jí, zda chodí k vodě v plavkách či bez nich. Ta se téměř urazila a obořila se na mě co si vlastně o ní myslím. "Nic ve zlem , jen by mě zajímalo, jaký máš ty racionální důvod k nošení plavek. Když si koupíš ten nejdražší model, bude ti ve vodě tepleji? A víš, že plavky prochlazují organismus a jsou zdraví škodlivé?" Nevěděla, jak reagovat, začala koktat něco v tom smyslu, že všichni slušní lidé chodí přeci v plavkách, Já odpověděl: "Tak jako ty nemáš jediný racionální důvod k nošení plavek, tak Židé nemají racionální důvod k nošení jarmulky. Jsou lokality, kde se plavky nosí a jsou, kde se plavky nenosí. Záleží na zvyku a prostředí."
Již nikdy se mě neptala, proč nosí Židé tu jarmulku.

Delta

17. 02. 2019

Židé – Nahota Víra a nahé tělo.
Nejčastější námitky některých věřících proti nahotě se opírají o tato biblická místa:
1. Adam s Evou po pádu do hříchu zahalují svoji nahotu.
2. Noe se opíjí a odhaluje svoji nahotu a Chám ji uzří a je proklet.
3. Zákaz odkrytí nahoty v Levitiku 18. a 20.
4. Batseba se koupe nahá a vzbudí žádostivost Davidovu.
Při pozorné četbě tohoto příběhu se nám ozřejmí, že Chámův přestupek, za který byl potrestán nespočíval v tom, že uzřel otcovy pohlavní orgány, ale že se snažil nedovolenými praktikami pohanského okolí evokovat síly plodnosti a to chtěl docílit tím, že s otcovým údem dělal daleko horší věci. Proto takové prokletí.Kniha Levitikus nezakazuje odhalování pohlavních orgánů. Člověk, který se trochu vyzná v myšlení semitských národů dobře ví, že obrat "neodkryješ nahoty" znamená nepovolený pohlavní styk. Problém koupající se Batseby, která upoutala pozornost krále Davida nesouvisí vůbec s její nahotou, ale řeší se vnitřní morální pokles izraelského krále, který z žádosti k ženě posílá na smrt jejího manžela. Nicméně rituál, který prováděla Betseba byl naprosto běžný u izraelských žen a nikterak nesouvisel s nějakým jejich exhibováním.
Mikve je židovská rituální lázeň (překrásné vylíčena ve filmu Golet v údolí), do které vstupují konvertité při vstupu k judaismu, snoubenci před svatbou, muži a ženy před sabatem, ženy po své periodě. Člověk do mikve vstupuje čistý a nahý.Před vstupem do posvátné lázně se musí zcela svléknout, odložit vše co není součástí jeho těla a co lze volně odejmout (např. náušnice, prstýnky, ale i zubní protézy).

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací