EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Pistole CZ 75 se dočkala luxusní limitované edice

 22. 11. 2018      kategorie: Události      3 komentáře

Česká zbrojovka vyrobila ke stému výročí od založení Československa limitovanou luxusní edici pistole CZ 75. Najdeme na ní rukodělné rytiny s motivem národních znaků  a unikátní výrobní číslo.

obr_01
Foto: Limitovaná luxusní edice pistole CZ 75 | Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod

Česká zbrojovka se rozhodla vytvořit unikátní limitovanou edici pistole s názvem CZ 75 Republika. Podle informací od viceprezidenta CZ, pana R. Hauerlanda, bude vyrobeno pouze 100 exemplářů a to s unikátním výrobním číslem – CSR-1918 až CSR-2018.

Psali jsme: Stáhněte si zdarma a v tiskové kvalitě jeden z nejlepších střeleckých terčů

Zbraň je opatřena špičkovým ručním zdobením s motivy československých státních symbolů. Povrchová úprava rámu a závěru je provedena černěním a leštěním pro co nejvyšší lesk. Stejně tak hlaveň bude vysoce lesklá.  Základem pro speciální edici je SA/DA model CZ 75 vyrobený z uhlíkové a chrom-molybdenové oceli, v ráži 9mm Luger. 

obr_02
Foto: Limitovaná luxusní edice pistole CZ 75 | Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod

Obrys rámu a závěru je zvýrazněn ozdobnou linkou tvořenou 24 karátovým zlatem. Na přední a zadní části rukojeti, kde obvykle najdeme vertikální zdrsnění pro lepší úchop, je ve verzi Republika nahrazeno rytinou s motivem lipové ratolesti. Zlatá linka a plastická rytina lipové ratolesti je i na dnu patky zásobníku.
Luxusní úpravy se dočkaly i ovládací prvky zbraně. Čtyřiadvaceti karátové zlato najdeme například na spoušti, kohoutu, záchytu závěru, zádržky zásobníku, vyhazovači a na ovládání pojistky zbraně. Nad střenkami, na pravé straně, je vyobrazen malý znak Československé republiky z let 1920 až 1938. Tento znak je též ze zlata. 

Psali jsme: Dosud největší akce v ČR na uctění památky válečných veteránů

obr_03
Foto: Limitovaná luxusní edice pistole CZ 75 | Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod

Na levé straně zbraně najdeme mimo názvu zbraně CZ 75 Republika i rytinu historického hesla „Pravda vítězí“. Nechybí samozřejmě ochranná známka České zbrojovky a určení ráže zbraně. 
Tato speciální edice navíc bude dodávána v originální kazetě vyrobené ze tří druhů dřev. Na víku je kromě lipové ratolesti ještě československý státní znak z období první republiky. Na vnitřní straně víka je vyobrazena podobizna T. G. Masaryka.

Zajímavá je také cena. Pokud byste si rádi tuto speciální edici v originálním balení koupili, vyjde vás na „pouhých“ 200 tisíc korun. 

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Delta

23. 03. 2019

T.G.M. " Pravda vítězí " :stuck_out_tongue_winking_eye:
Aristokratické tituly udělené v českých zemích nejsou platné, byly u nás zrušeny zákonem 61/1918 Sb. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Aristokratické tituly udělené v zahraniční platí u nás, pokud mají oporu v zákonodárství příslušné země. Tyto šlechtické tituly mají mnohem blíže k funkci střátních vyznamenání, než že by označovaly příslušnost ke šlechtě. Jejich nositelé jsou významné a zasloužilé osobnosti.
Aristokracie neboli nobilita nebo česky šlechta. Jde o jedince, kteří v minulosti měli zvláštní právní výsady a měli či mají nárok na šlechtický titul. Příslušnost k aristokracii vychází buď z rodového principu nebo povýšení do šlechtického stavu. Počátky šlechty v Českých zemích souvisejí s rodem Přemyslovců.

Od prosince roku 1918 neplatí u nás tituly českých šlechticů, a to na základě zákona o zrušení šlechtictví z 10.12.1918. Zpočátku neplatily ani šlechtické tituly zahraniční. Púvodní zákon byl změněn v letech 1936, 1939 a 1945 a těmito pozdějšími změnami zákona se legalizovaly aristokratické tituly ze zahraničí (dnes nejčastěji titul Sir).

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací