EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Podívejte se na záznam vojenské přehlídky, která se konala v Moskvě při příležitosti oslav Dne vítězství

 10. 05. 2018      kategorie: Události      2 komentáře

Naprostá většina z nás slaví Den vítězství 8. května. V Ruské federaci (a některých dalších státech) však tento svátek připadá na 9. května. A právě v Rusku v tento ten probíhá každoroční vojenská přehlídka, během které se (ruské) veřejnosti představí to nejlepší, čím ozbrojené složky ruské federace disponují. Svým způsobem jde také o demonstraci síly pro ostatní státy.

Záznam z letošní přehlídky se objevil krátce po jejím skončení na YouTube a vy se tak máte možnost podívat na to, co zde bylo prezentováno. Vše proběhlo podle velice podobného scénáře, jako všechny předchozí přehlídky. Nechyběly tedy fanfáry, nějaké to politické řečnění, přehlídka veteránů, medailemi obtěžkaných generálů a nejvyšších postav ruské politické garnitury. Mezi návštěvníky se objevil například Izraelský premiér Benjamin Netanyahu, který je v Rusku na oficiální návštěvě, či herec Steven Segal.


Video: Russia's 2018 Victory Day Military Parade - Full (HD) / YouTube

Psali jsme: POZOR! V České republice bude opět povinná, základní vojenská služba !?

Co se týče vojenské stránky přehlídky, i tentokrát se jí zúčastnilo na tisíc ruských vojáků, kteří jako jeden muž pochodovali před zaplněnými tribunami. Následovala exhibice té nejlepší techniky, kterou ruská armáda disponuje. Ukázaly se třeba nejmodernější ruské stíhače 5. generace Su-57, dále modernizované Mig-31K, vyzbrojené supermoderními "nadzvukovými" raketami Kinjal, mobilní odpalovací zařízení pro mezikontinentální balistické rakety (ICBM) Yars, klasické odpalovací zařízení pro ICBM Iskander-M, systém PVO s označením S-400 (který je momentálně nasazen v Sýrii) a další. Za zmínku stojí například nové průzkumné a podpůrné vozidlo pěchoty Uran-9, které je zároveň prvním bezposádkovým strojem tohoto druhu v ruské výzbroji. Záznam si můžete prohlédnout na videu výše.

Zdroj: YouTube, Newsweek

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

28. 03. 2019

KREML OTEVŘENÝ VEŘEJNOSTI- vnitřní prostory s možností prohlídky od PC
– ušetříte za vstupenku i let do Moskvy


Kreml otevřený veřejnosti k prohlídce, ušetříš za cestu i vstupenku. Já azbuku sice umím, ale i bez ní se lze projít tímto komplexem. Klikej na plánku na puntíky a na šipky jakož na roletky s množstvím odkazů. Moskevský Kreml se v průběhu staletí rozvinul na impozantní pevnostní areál. Jeho vnější zdi z pálených cihel jsou vysoké 5 až 17 metrů, dlouhé přes dva kilometry a posílené 20věžemi.

Já azbuku sice umím, ale bez ní se lze projít tímto komplexem

Klikej na plánku na puntíky a na šipky J.

http://tours.kremlin.ru/#/ru&3_4

Delta

16. 03. 2019

Kalinka
Je to moc hezké, srdečné, ale nejvíc uhodí do očí ta "bída"...
Regály prázdné, ubozí a otrhaní lidé stojí ve frontách....
Nesrovnatelné s "naším" Lidlem nebo Penny.
Chce se mi brečet.
Je mi těch lidí líto, ty sankce jim dají zabrat !?
https://www.youtube.com/embed/b8nvPjKMDh0

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací