EXCALIBUR
CZUB

Pohled do minulosti ČSLA - výsadkáři v průběhu 70. let

 27. 05. 2018      kategorie: Armáda ČR v akci      2 komentáře

Na začátku 70. let sice už normalizace nastupovala i do ČSLA, ale stále ještě doznívala doba uvolnění. Právě v tomto mezičasí vznikl snímek Výsadkáři. Pokud na jeho začátku vydržíte snůšku ideologie, uvidíte velmi zajímavý film. Od poetického seskoku jednotky na cíl až po, na tu dobu, poměrně akční závěr.


 Autor: Hanz

ARMY24

Komentáře

Delta

18. 03. 2019

Ze vzpomínek bývalého výsadkáře člena KSČ.:innocent:
Jak jsem se stal zastupitelem - držím hubu a zvedám ruku, jak je potřeba. Profesní životopis Byl jsem ředitelem jednoho velkého koncernového podniku.
Kávu mi vařila sexy sekretářka, do práce jsem jezdil Tatrou 613.
Jednou za mnou přišli, abych zaplatil 5 000,- Kč na pohřeb člena ÚV KSČ. Řekl jsem, že za 5000,- Kč pochovám celý ÚV sám. Od té doby jsem pracoval jako ředitel malého podniku. Kávu mi vařila stará sekretářka, do práce jsem jezdil Tatrou 603. Jednou mi vyčítali, že jsem nebyl na poslední schůzi KSČ.
Řekl jsem, že kdybych věděl, že je opravdu poslední, přišel bych s transparentem.
Od té doby jsem pracoval jako mistr. Do práce jsem jezdil vlastním autem, kávu si vařil sám.
Na stěně jsem měl obraz Husáka a Lollobrigidy. Řekli mi, abych tu kur.u sundal. Sundal jsem Husáka...
Od té doby jsem pracoval na výkopech. Do práce jsem jezdil na kole a kávu jsem si nosil v termosce.
Když jsem kopal, přišli za mnou, aby si kolo schoval, že tady půjde sovětská delegace.
Řekl jsem, že se nemusí bát, kolo mám zamknuté a pojištěné. ... a od té doby jsem byl nezaměstnaný ....ale život mne poučil.... byl jsem dlouhé roky nezaměstnaný, pak přišel sametový převrat ...Nechal jsem se rehabilitovat Od té doby pracuji v politice.Kávu mi vaří sexy sekretářka, do práce mě vozí řidič v Audi. Držím hubu a zvedám ruku, jak je potřeba.Moje životní úroveň zase stoupá. Na výstřelky mládí jen v hezkém vzpomínám

Delta

18. 03. 2019

Američan v české hospodě za normalizace za Gustáva Husáka v roce 1971
Za normalizace v Československu vejde dopoledne v pracovní den Američan do zakouřené hospody plné lidí v usmolených montérkách. Na zdi visí obraz Husáka a tak, jak jde kolem, plivne na něj. Vyskočí jeden smolíček, popadne ho za klopy a povídá: "Odkud seš?" "Z USA", zní hrdá odpověď. "A může tam u vás dělník poslat mistra do pr.dele?" "Kdepák", zní odpověď "A může si tam u vás dělník v pracovní době zajít na pár piv do hospody?" "To už vůbec ne", zní udivená odpověď.
"Tak nám na něj neplivej" a s láskou utře obraz rukávem.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací