EXCALIBUR

Komentáře

Delta

09. 03. 2019

Jeep Willys MB
byl ve výrobě od roku 1941 do roku 1945.Karoserie je vyrobena z oceli a navržena s přihlédnutím na její snadnou výrobu a opravu.Pro usnadnění s opravami má ocel nízký obsah uhlíku. Karoserie je čtyřmístná.Proti dešti je vybavena plátěnou střechou,kterou drží dvě trubkové podpěry a rám předního okna.Jeep Willys MB je vybaven spolehlivým řadovým čtyřválcovým benzínovým motorem (SV-postranní ventily) o objemu 2199 ccm s max. výkonem 61 koní při 3600 ot./min.Převodovku má 3stupňovou ruční a 2 stupňovou rozdělovací.Obě nápravy jsou hnané,odpružené listovými pružinami ,brzdy bubnové.Kola jsou 16",Pneu rozměr 6.00 x 16 mm. Jeep Willys MB má jednu z nejlepších jízdních vlastností - stoupání.Nájezdový úhel má 45°,jak ze předu,tak i ze zadu. Tento model směřoval k jednoduchosti a velké užitnosti z které vzešla legenda v terénních vozidlech U.S.Army za II.světové války.
V roce 1942 - 1945 bylo vyráběno několik typů terénních speciálů např. Jeep Willys 6x6 v několika modifikacích pro potřeby U.S.Army jako lehké nákladní vozidlo do 1 tun. Vyrobilo se v úpravě sanitky,obrněného vozidla a s montáží protiletadlového 37 mm děla.Pro přepravu mělo místo pro 8 - člennou posádku.Dosahovalo rychlosti 55 mil,dojezd cca 300 mil.Většina dílů byla zaměnitelná s Jeep Willys 4x4. Za bolševika se jezdilo s bílými hvězdami a VB byla v "řiti"

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací