EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Proč se vojákům stýská po válce? Odpověď má známý válečný reportér

 08. 08. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

O problematice znovuzačleňování novodobých veteránů do civilního života “po misi” toho bylo napsáno dost. Muži a ženy poté, co si prošli obrovským stresem a napětím během nasazení v zahraničí, se po návratu do reality často potýkají se závažnými problémy. Ty se projevují mnoha odlišnými způsoby. Mezi jedny z nich patří například silná touha po tom vrátit se zpět na místo činu.

 

mrop
Foto: Proč se vojákům stýská po válce? Odpověď má známý válečný reportér

Psali jsme: Navy Seal, doktor a astronaut: Jonny Kim si splnil všechny své životní sny

 

Pro běžného civilistu jde pravděpodobně o poněkud obskurní představu o tom, že by se chtěl někdo do takovéhoto prostředí, plného nebezpečí, nejistoty či stresu vracet. Známy vojenský reportér však vysvětluje, proč se tak děje.

 

Psali jsme: Dnes to jsou přesně 2 roky, co zemřel gen. Jaroslav Klemeš

 

 

Ve výše uvedeném videu si můžete pustit krátké povídání Sebastiana Jungera, který se mimo jiné spolupodílel na válečné peckovém dokumentu s názvem Restrepo (viz náš článek z roku 2013). Jako reportér se v ozbrojených konfliktech pohybuje již více než dvacet let a za tu dobu si prošel opravdu mnoha různými operacemi, ve kterých zažil a prožil nebývalé množství lidských osudů, a to jak těch tragických, tak těch veselejších. Jeho popis toho, proč vojákům jejich nasazení v misích leckdy chybí, je odzbrojující a do jistě míry také inspirující. Dokážete tento sentiment pochopit, nebo je to pro vás něco zcela nepředstavitelného?

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací