EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Proč se vojákům stýská po válce? Odpověď má známý válečný reportér

 08. 08. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

O problematice znovuzačleňování novodobých veteránů do civilního života “po misi” toho bylo napsáno dost. Muži a ženy poté, co si prošli obrovským stresem a napětím během nasazení v zahraničí, se po návratu do reality často potýkají se závažnými problémy. Ty se projevují mnoha odlišnými způsoby. Mezi jedny z nich patří například silná touha po tom vrátit se zpět na místo činu.

 

mrop
Foto: Proč se vojákům stýská po válce? Odpověď má známý válečný reportér

 

Pro běžného civilistu jde pravděpodobně o poněkud obskurní představu o tom, že by se chtěl někdo do takovéhoto prostředí, plného nebezpečí, nejistoty či stresu vracet. Známy vojenský reportér však vysvětluje, proč se tak děje.

 

 

 

Ve výše uvedeném videu si můžete pustit krátké povídání Sebastiana Jungera, který se mimo jiné spolupodílel na válečné peckovém dokumentu s názvem Restrepo (viz náš článek z roku 2013). Jako reportér se v ozbrojených konfliktech pohybuje již více než dvacet let a za tu dobu si prošel opravdu mnoha různými operacemi, ve kterých zažil a prožil nebývalé množství lidských osudů, a to jak těch tragických, tak těch veselejších. Jeho popis toho, proč vojákům jejich nasazení v misích leckdy chybí, je odzbrojující a do jistě míry také inspirující. Dokážete tento sentiment pochopit, nebo je to pro vás něco zcela nepředstavitelného?

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (388)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací