EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Seal Team - špičkový seriál o elitních bojovnících amerického námořnictva

 01. 04. 2019      kategorie: Army zábava      4 komentáře

Navy SEALs, oficiálně United States Navy's Sea, Air, and Land Teams (česky Námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva Spojených států amerických), jsou primární vojenský útvar speciálních sil Námořnictva Spojených států amerických spadající pod Velitelství zvláštní námořní bojové činnosti (NAVSPECWARCOM; Naval Special Warfare Command).

SEALs
Foto: Navy Seals v Afghánistánu

Akronym SEALs je odvozen z anglických slov SEa, Air a Land, která vyjadřují všestrannost a schopnost těchto jednotek provádět za jakýchkoli podmínek vysoce specializované vojenské operace na moři, ve vzduchu i na zemi. V neustávající válce s terorismem jsou tyto jednotky využívány především pro cílené vojenské zásahy a speciální průzkum na nepřátelském území, a dále pro záchranu rukojmích s využitím nekonvenčních metod boje.

Psali jsme: Tip na film: Windtalkers - skutečný příběh indiánů na válečné stezce

Video: Tvrdý výcvik příslušníků Navy SEALs / YouTube

Výcvik nových příslušníků je psychicky i fyzicky velmi náročný a je považován za jeden z nejnáročnějších vůbec. Může trvat až 30 měsíců, než člen SEALs dosáhne potřebné fyzické kondice a osvojí si veškeré nezbytné znalosti nutné k jeho nasazení do skutečné bojové mise. Přibližně 75 % zájemců o zařazení k této jednotce proto vzdá výcvik ještě před jeho dokončením.

- Týmy SEALs a jejich rozdělení

Psali jsme: TIP na film: Valčík s Bašírem - úžasně zpracovaný válečný animák

 • SEAL Team 1 - působnost: Jihovýchodní Asie 6 čet 
 • SEAL Team 2 - působnos: Severní Evropa 6 čet - SEAL Team 2 je jediným týmem SEALs plně uzpůsobeným pro vedení boje v arktických podmínkách
 • SEAL Team 3 - působnost: Střední východ 6 čet 
 • SEAL Team 4 - upůsobnost: Jižní Amerika 6 čet (příslušníci SEAL Team 4 plynule ovládají španělštinu)
 • SEAL Team 5 - působnost: Korea 6 čet 
 • United States Naval Special Warfare Development Group působnost: celosvětově SEAL Team 6 byl rozpuštěn roku 1987. Členové SEAL Team 6 poté ustanovili skupinu United States Naval Special Warfare Development Group, známou též pod akronymem DEVGRU. Členové Seal Teamu 6 při operaci Neptune's Spear v roce 2011 zabili Usámu bin Ládina, vůdce teroristické skupiny Al-Káida.
 • SEAL Team 7 - působnost: Celosvětově 6 čet 
 • SEAL Team 8 - působnost:: Afrika 6 čet
 • SEAL Team 10 - působnost: Celosvětově 6 čet 
 • SEAL Delivery Vehicle Team One - působnost: Celosvětově 4 čety 
 • SEAL Delivery Vehicle Team Two - působnost: Celosvětově 4 čety Sloučen s SDVT-1

V dnešním tipu na film se však blíže podíváme na seriál, který se věnuje činnosti SEALů velmi detailně a můžu říct, že činnost během jejich bojových misí velmi realisticky vykresluje. Už je fakt, že natáčení se účastní skuteční příslušníci SEALS a nejen herci jasně napovídá, že seriál má velmi vysokou úroveň.

seal team
Foto: Herci jsou vybaveni originálními uniformami, výstrojí i výzbrojí

Vojenské drama sleduje profesní a osobní životy příslušníků Navy SEAL – nejelitnější jednotky námořních, vzdušných a pozemních týmů námořnictva USA. Jason Hayes je uznávaným charismatickým vůdcem týmu Tier One, jehož rodinný život utrpěl kvůli jeho profesním povinnostem.

Jeho tým zahrnuje důvěrného přítele Ray Perryho, s nímž Jason sdílí hluboce zažitý systém rychlé komunikace; Sonnyho Quinna , výjimečného loajálního vojáka s pestrou minulostí, který dodnes bojuje se sebezničujícími sklony. Další, kdo podstoupil přísné vojenské školení, v naději, že se připojí k vybrané jednotce, je mladý Clay Spenser , který ovládá mnoho jazyků a má nezdolnou vůli a odhodlání. V důležité roli analytičky Mandy Ellisové, která obětuje vše, aby mohla vykořenit zlo a skoncovat s teroristy, uvidíme Jessicu Parré, známou například ze Šílenců z Manhattanu. Lisa Davisová, je „matkou“ celého týmu, zodpovědnou za jeho vybavení pro každou misi.

Video: Promo seriálu SEAL Team / YouTube

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

01. 04. 2019

Naprosto správný výcvik Olověná vesta

- Mistrovský snímek se odehrává ve dvou stejně dlouhých kapitolách, jejichž hlavním hrdinou je inteligentní voják s přezdívkou Vtipálek. První část se odehrává ve výcvikovém středisku námořní pěchoty v Jižní Karolíně, kde sadistický instruktor Hartman psychicky i fyzicky týrá svěřené nováčky. Ne každý je schopen takový dril přežít a zachovat si zdravé myšlení. Druhá část se již odehrává na vietnamské frontě, kde se i Vtipálek musí uchýlit k tomu nejhoršímu činu.
Stanley Kubrick se ve svých dílech vždy zajímal o krajní stavy lidské psychiky a není tomu jinak ani v Olověné vestě. Film lze vnímat jako kritiku či odmítnutí válečné mašinerie. Autor však využil válečného tématu spíše k obecnější výpovědi o tom, do jakého stavu se může i humanisticky založený člověk dostat, ocitne-li se v nelidských podmínkách a beznadějných situacích.(o
https://www.youtube.com/watch?v=5TNhS81w4bM

Delta

01. 04. 2019

Hodně jsem byl rád, když se v Praze otevřela regionální kancelář amerického Úřadu pro námořní výzkum (Office of Naval Research http://www.onr.navy.mil/ ) zaměřená na vývoj špičkových technologií v pátek 26.2.2009 slavnostně otevřena v Praze s působností pro střední a východní Evropu.
Miliardová šance česko-amerického výzkumu aneb Jak vplout do nových dimenzí
Stručně řečeno, protože značná část kvalitní vědy se dělá na pevnině.
Konec studené války přinesl ve státech někdejší Varšavské smlouvy intelektuální renesanci. Prudký rozvoj vědeckého výzkumu a technických inovací přiměl ONR Global, aby rozšířila svou působnost a otevřela kancelář v samém středu regionu, a to v krásném městě Praze. Výhodná dostupnost však nebyla zdaleka jedinou předností Prahy. Česká republika je jedna z nejpokročilejších v oblastech vědy, přičemž většina vědeckotechnologického výzkumu se provádí přímo v Praze.
Rád bych sloužil v americkém námořnictvu https://www.onr.navy.mil/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací