EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Singapur investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil a je to znát

 23. 08. 2019      kategorie: Zahraniční armády      3 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Singapur je poměrně důležitým městským státem v Jihovýchodní Asii. V současné době se jedná o důležitý obchodní uzel v regionu, stejně jako o nejhustěji osídlený stát na světě. Vzhledem ke svému relativnímu bohatství a strategické pozici, stát investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil. Singapur je ve skutečnosti 4. nejvíce investující zemí, v přepočtu na počet obyvatel, do vlastní armády. 

Video: Špičkově vytvořené video oslavující 50 let bojového letectva Singapuru / YouTube

Ozbrojené síly Singapuru čítají něco málo přes 50 tisíc vojáků, a kromě pozemních sil do nich spadají i ty námořní a vzdušné. A právě poslední jmenované letos oslavily 50. leté výročí od založení, které Singapurská administrativa oslavila (mimo jiné) zveřejněním moc hezky provedeného videa (viz výše). 

singapur_02
Foto: Vzhledem ke svému relativnímu bohatství a strategické pozici, stát investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil | mindef.gov.sg

To je na poměry armádních propagačních videí velmi pěkně provedené, a kromě moderní techniky poukazuje také na historii, vývoj a jednotlivé generace vojáků, kteří v rámci Singapurského letectva sloužily. 

singapur_01
Foto: Singapurské letectvo | RSAF

Singapurské letectvo (Republic of Singapore Air Force) čítá necelých 15 tisíc vojáků. Z hlediska techniky disponuje 319 stíhacími letouny, které pochází především ze Spojených států, ale také z některých Evropských zemí. Páteří Singapurského letectva jsou letouny F-16, doplněné letouny F-15, kterých je o něco méně.

singapur_03
Foto: Německý tank Leopard 2 SG ve službách singapurské armády | mindef.gov.sg

Tyto dva stroje tvoří více než 30% veškeré techniky Singapurského letectva. V jejich arzenálu se následně nachází celá řada dalších letounů a helikoptér, od C-130 Hercules, přes Fokker 50, AH-64 Apache, CH-47 a mnoho dalšího.

800px-AH-64D_Apache_Longbow_Singapore
Foto: Americký bitevní vrtulník AH-64D Apache Longbow ve službách RSAF (Republic of Singapore Air Force) | Wikimedia Commons

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

perun64

23. 08. 2019

Přeštěte si pořádně článek -"Z hlediska techniky disponuje 319 stíhacími letouny, které pochází především..". Ale to samozřejmě nemění nic na tom co jste psal bohužel :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Monarchista

23. 08. 2019

Oleg - u nás ta lidskost nějak nefunguje a za to již komunisté nemohou. Chybí výchova ve škole, rodině i armádě. Oni i Holanďané ,mají tak zvanou civilní službu a kluci jezdí do bývaklých kolonii a pomáhahjí, ale opravdu pomáhají lidem. Jinak co jste napsal o té lidskosti a humanitě, to je přesné, ale stačí si pročítat nenávistné názory pánu diskutujících a je jasné proč tomu tak u nás není. Musíme začínat u sebe. Díky za Váš příspěvěk,

Tal

23. 08. 2019

Čina ma na svědomí společně s SSSR válku v Korei. Čina jsi jen tak zabrala Tibet a to mela jenom klacky. Co maji dělat staty kolem teď když maji peněz jak listí. Nikdy zadnej kumunista neudělal nic dobrého a uz vubec se jim neda vubec věřit. Jejich politika míru je videt všude kam vykročil.

Přidat komentář