EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Singapur investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil a je to znát

 23. 08. 2019      kategorie: Zahraniční armády v akci      5 komentářů

Singapur je poměrně důležitým městským státem v Jihovýchodní Asii. V současné době se jedná o důležitý obchodní uzel v regionu, stejně jako o nejhustěji osídlený stát na světě. Vzhledem ke svému relativnímu bohatství a strategické pozici, stát investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil. Singapur je ve skutečnosti 4. nejvíce investující zemí, v přepočtu na počet obyvatel, do vlastní armády. 

Video: Špičkově vytvořené video oslavující 50 let bojového letectva Singapuru / YouTube

Ozbrojené síly Singapuru čítají něco málo přes 50 tisíc vojáků, a kromě pozemních sil do nich spadají i ty námořní a vzdušné. A právě poslední jmenované letos oslavily 50. leté výročí od založení, které Singapurská administrativa oslavila (mimo jiné) zveřejněním moc hezky provedeného videa (viz výše). 

Psali jsme: Co mají společného švýcarští vojáci a skupina Queen? Tohle video se stává senzací internetu

singapur_02
Foto: Vzhledem ke svému relativnímu bohatství a strategické pozici, stát investuje nemalé prostředky do svých ozbrojených sil | mindef.gov.sg

To je na poměry armádních propagačních videí velmi pěkně provedené, a kromě moderní techniky poukazuje také na historii, vývoj a jednotlivé generace vojáků, kteří v rámci Singapurského letectva sloužily. 

singapur_01
Foto: Singapurské letectvo | RSAF

Psali jsme: Rusko je prostě nejlepší a ruské speciální jednotky jsou naprostou elitou světa.... nebo ne?

Singapurské letectvo (Republic of Singapore Air Force) čítá necelých 15 tisíc vojáků. Z hlediska techniky disponuje 319 stíhacími letouny, které pochází především ze Spojených států, ale také z některých Evropských zemí. Páteří Singapurského letectva jsou letouny F-16, doplněné letouny F-15, kterých je o něco méně.

singapur_03
Foto: Německý tank Leopard 2 SG ve službách singapurské armády | mindef.gov.sg

Tyto dva stroje tvoří více než 30% veškeré techniky Singapurského letectva. V jejich arzenálu se následně nachází celá řada dalších letounů a helikoptér, od C-130 Hercules, přes Fokker 50, AH-64 Apache, CH-47 a mnoho dalšího.

800px-AH-64D_Apache_Longbow_Singapore
Foto: Americký bitevní vrtulník AH-64D Apache Longbow ve službách RSAF (Republic of Singapore Air Force) | Wikimedia Commons

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Oleg

24. 08. 2019

Monarchista
Dalajlama: Jsem marxista. K víře v učení německého myslitele Karla Marxe, jehož teorie daly základ socialismu a komunismu, se přiznal tibetský duchovní vůdce dalajlama. Napsala to agentura AFP http://jdem.cz/hjn43

Esesák učitelem dalajlámy http://www.blisty.cz/2006/12/11/art31726.html

Začít od sebe, za komunistů jsem chodil do náboženství a komunisti mě za to nesežrali. Paradox o kterém se moc neví, že i Klement Gottwald byl na mši svaté po únoru 1948. „Ihned po volbě se Klement Gottwald zúčastnil v Chrámu svatého Víta slavnostního Te Deum, jež sloužil arcibiskup Beran. Do kostela Gottwald nikdy nechodil a v Boha nevěřil – bylo však třeba vzbudit důvěru věřících spoluobčanů, kteří by se jinak mohli obávat, že nový režim zavede jejich pronásledování jako v Rusku. Nyní tedy první kroky nového prezidenta vedly do chrámu: všechno se zdálo v pořádku,“ uvádí Pavel Kosatík v knize Devět žen z Hradu, v kapitole věnované Martě Gottwaldové.

Začít od sebe by mohli někteří podobná reportéři - dobře zapamatovatelný projev oponenta http://www.youtube.com/watch?v=gkuXUPLt7O8

Horkyže Slize – fotbaloví fandové- tohle za 1. republiky nebylo
http://www.youtube.com/watch?v=yYvI4wT5Z5I

perun64

23. 08. 2019

Přeštěte si pořádně článek -"Z hlediska techniky disponuje 319 stíhacími letouny, které pochází především..". Ale to samozřejmě nemění nic na tom co jste psal bohužel :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Monarchista

23. 08. 2019

Oleg - u nás ta lidskost nějak nefunguje a za to již komunisté nemohou. Chybí výchova ve škole, rodině i armádě. Oni i Holanďané ,mají tak zvanou civilní službu a kluci jezdí do bývaklých kolonii a pomáhahjí, ale opravdu pomáhají lidem. Jinak co jste napsal o té lidskosti a humanitě, to je přesné, ale stačí si pročítat nenávistné názory pánu diskutujících a je jasné proč tomu tak u nás není. Musíme začínat u sebe. Díky za Váš příspěvěk,

Tal

23. 08. 2019

Čina ma na svědomí společně s SSSR válku v Korei. Čina jsi jen tak zabrala Tibet a to mela jenom klacky. Co maji dělat staty kolem teď když maji peněz jak listí. Nikdy zadnej kumunista neudělal nic dobrého a uz vubec se jim neda vubec věřit. Jejich politika míru je videt všude kam vykročil.

Oleg

23. 08. 2019

Singapur je moc krásné město. Jezdíme tam často, tam by neměli problém s demonstranty milion chvilek, tam by je srovnali hned, pokud by chtěli.
Soused před nedávnem se vydal na cestu ze Singapuru do Evropy. V polovině cesty ze Singapuru jsme to ale museli otočit zpátky, takže tam za dva týdny letím znova.
Třiatřicetiletý Karel Válek pochází z Opavy, pohybuje se na moři a v současnosti pracuje jako doručovatel lodí pro holandskou společnost Damen shipyards. Během roku absolvuje zhruba třicet letů po celém světě. Bez moře bych být nemohl. Vracím se na ně rád, z republiky jsem vždycky otrávený. Nevím, čím to je, že se v republice k sobě můžeme chovat tak blbě. Ve firmě jsem jediný Čech, jinak pracuji se samými Holanďany. Všichni se k sobě chovají uctivě a mile.Před nějakou dobou jsem vezl loď do Ruska, do Murmansku. Zde mě krásně uvítali, popovídali si, přístup byl zkrátka výborný. Nevím, proč to tak nemůže být i u nás.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací