Skandál na Ukrajině: Státní obranný gigant dodává armádě nekvalitní výbušniny!
V době, kdy Ukrajina bojuje o přežití a každý gram munice může rozhodnout o životě či smrti, přichází naprosto neuvěřitelné odhalení! Známý ukrajinský blogger a veterán Roman Romančuk, vystupující pod přezdívkou „Old School“, ve svém novém videu odhalil skandál, který otřásá ukrajinskými ozbrojenými silami: státní obranný gigant Ukroboronprom údajně dodává frontě nekvalitní, nevojenské výbušniny, které mohou být v přímém boji prakticky nepoužitelné!
Romančuk ve videu, které již bylo smazáno ukazuje munici určenou pro FPV drony, která obsahuje levné a nevhodné výbušniny – konkrétně ammonit typu KEMIX, materiál běžně používaný ve stavebnictví a těžbě, nikoliv pro vojenské účely.
Foto: Screenshot z videa prezentující nekvalitní výbušniny dodávané ukrajinské armádě | Roman Romančuk
„Tohle není munice do války! To je dynamit na odstřel skály!“ rozčiluje se Romančuk. „Výbušnina není ani pořádně slisovaná, vypadá to jako salám v igelitu!“ Ale tím skandál nekončí. Podle Romančuka ammonit nemá pouze nevhodné vlastnosti, ale navíc rychle ztrácí účinnost, což znamená, že vojáci na frontě riskují své životy s municí, která může při nasazení selhat.
Situace je natolik zoufalá, že si ukrajinští vojáci a dobrovolníci musí vyrábět vlastní kvalitnější výbušniny – a to v garážích a kuchyních, s pomocí běžných domácích spotřebičů jako jsou mixéry nebo tlakové hrnce!
Foto: Screenshot z videa Romana Romančuka zachycující domácí výrobu výbušnin v kuchyni | Roman Romančuk
Romančuk dokonce zveřejnil záběry těchto improvizovaných výrobních linek, kde dobrovolníci namíchají výbušniny kvalitnější než celý státní průmyslový kolos.
Kritika míří přímo na Ukroboronprom, který je dlouhodobě pod palbou kvůli neefektivitě a neschopnosti reagovat na potřeby moderní války. Zatímco stát dodává „výbušniny“ vhodné leda k odstřelu komínu, frontoví vojáci a dobrovolníci zachraňují situaci vlastními silami.
A v sázce není nic menšího než přežití!
Zdroj: defence-blog.com, Video Romana Romančuka na Youtube.com (v době vydání již smazáno)
Komentáře
Slavoslav
29. 04. 2025, 08:19imho, k tomu ci to skandal je,a lebo nie je. Ta municia je na okamzitu spotrebu, nema sa dlho skladovat a zalezi co je v specifikacii objednavky. KEMIX moze byt uplne postacujuci a ak vedia vdaka tomu dodat viac, rychlejsie a lacnejsie je to OK a robi sa tu z komara somar.
Co sa tyka samo domo vyroby to je bezna prax od zaciatku vojny, mnozstvo dronov je stale na kolene robenych a jednotky si do nich vytavenim trhaviny napriklad z min a naliatim do novych foriem vyrabaju munciiu podla svojich potrieb od zaciatku. Nepripisoval by som to tomu,z e to je kvoli tomu, ze niekto pozuiva KEMIX v dodavkach
Czertik
29. 04. 2025, 10:02slava
jenze co kdyz objednavka specifikova lepsi vybusninu nez kemix ?
Slavoslav
29. 04. 2025, 10:12czertik
v tom je pointa, ze z toho nejaky bloger urobil aferu je jedna vec, druha, ze ci to je skutocne pochybenie vyrobcu netusime kedze tieto informacie nemame. Vid prva veta. Priemyselne trhaviny ako take nemusia byt nutne zlo, nik nerata, ze tieto granaty budu lezat deziatky rokov niekde na sklade
Czertik
29. 04. 2025, 23:20slava
jenze problem prumyslovych trhavin neni v kratsi zivotnosti, ale prakticky vzdy i v mensi razanci - vybusne energii.
jinymy slovy, na co staci vojenska trhavina, by sejne mnozstvi prumyslove trhaviny prorazit/znicit nemuselo.
a u dronu kde zalezi na kazdem gramu je to o to vic dulezite.
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 12:20Ekonomka Lapyhina: Korupce na Ukrajině je po válce druhým největším problémem. Dvě generace musí změnit mentalitu
Jakub Jurek
1. dubna 2025 12:42
Ekonomka Alysa Lapyhina z Evropské výzkumné univerzity v Ostravě zmínila nejnovější Index vnímání korupce (CPI) od organizace Transparency International, který ukazuje pokles postavení Ukrajiny v celosvětovém žebříčku. „V roce 2024 se země propadla ze 104. na 105. místo. Roste také celkové hodnocení rozšířenosti korupce: obyvatelstvo tento problém ohodnotilo 4,52 bodu na pětibodové škále a podnikatelé 4,39 bodu,“ uvedla.
Czertik
28. 04. 2025, 16:01knedle ss
a kde je rusko ? na jake pozici ?
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 16:17Nikito Chrusčove
Napiš do Ostravy.
Czertik
28. 04. 2025, 18:52knedle ss
proc ? copak v ostrave delali jen specialne ukrjinu ?
Pepík Knedlík
27. 04. 2025, 22:21Ukrajina? Země s největším zadlužením a korupci.
Pro dobro všech občanů Unie by bylo tonhlo Malorusko-Ukrajinu přenechat Rusku.
Tahle zpráva je z roku 2021 a stále je ty vychcaný ukačka podporujeme jak feťáky. Oni nikdy s tím neskončí.
Korupce na Ukrajině
04
Ukrajina má dlouhou historii korupce a potýká se s drobnou i velkou korupcí. Drobná korupce je velmi rozšířená a velká část obyvatelstva ji považuje za téměř nevyhnutelnou. Občané „často ospravedlňují svou účast na této drobné korupci tím, že vysoce postavení úředníci a oligarchové jsou zapojeni do úplatkářství v mnohem větším měřítku“4. Odborníci odhadují, že v důsledku korupce se na Ukrajině ročně ztrácí obrovský objem prostředků – v řádech desítek miliard dolarů.
https://op.europa.eu/webpub/eca/special-reports/ukraine-23-2021/cs/
Pepík Knedlík
27. 04. 2025, 23:06Během studené války jsme sovětské protějšky alespoň znali a komunikovali s nimi. Dnes jsou všechny dveře zavřené,“ kritizuje Baud. Diesen dodává, že Evropa, která vždy nabádala jiné státy k dialogu, nyní sama odmítá jednat s Ruskem. „Místo řešení konfliktu necháváme umírat statisíce lidí a tleskáme své morální nadřazenosti. To ukazuje, že jsme se stali militanty a uzavřeli jsme si všechny komunikační cesty mezi sebou. A myslím, že to je neuvěřitelná chyba. I když se nemusíme shodovat v různých tématech, ale jak to, že zavíráme všechny dveře? Tomu nerozumím. Prvním krokem k vyřešení problému je rozhovor,“ apeluje Baud.
Místo řešení konfliktu necháváme umírat statisíce lidí a tleskáme své morální nadřazenosti. To ukazuje, že jsme se stali militanty a uzavřeli jsme si všechny komunikační cesty mezi sebou. A myslím, že to je neuvěřitelná chyba.
Kdo je Baud? Plukovník Jacques Baud, bývalý švýcarský zpravodajský analytik.
Pro dobro EU je ideální spojení Malorusko-Ukrajiny s Ruskem.
Czertik
27. 04. 2025, 23:24knedle ss
jasne, na ukrajine je obrovksa korupce ale v rusko to dotahlz na uplne jinz lvl.
staci se podivat na to jak vzrabi letadla.
kolik ye to ya posledni # rokz naszpalz rusove peney do ybrojniho prumzslu ? porad se chlubi novymy serivymy linkami, jen to neni nijak vydet na vyrobene technice.
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 07:35Nikita Czertik
Sice článek je o korupci na UA, ale korupce je samozřejmě i v RF.
No a pokud si zachytil zprávy o korupci v nemecnici Motol, tak to je další ukázka lidský nenazranosti v ČR.
Slavoslav
28. 04. 2025, 09:32v rusakove to aspon riesia. Mimoriadne ma pobavil pripad generalmajora Popova. Jeden z najschopnejsich a muzstvom najoblubenejsich velitelov v rusakove bol zhodou nahod tesne pod tom co kritizoval najvyssie vedenie za to, ze posiela vojakov do nezmyselnych mlyncekov na maso bez potrebnej palebnej podpory obvineny z rozkradanie ocele urcenej na fortifikaciu Zaporozskej oblasti.
Dokonca mu nateraz odmietli moznost odsluzit si trest na fronte, som zvedavy ci v gulagu pojde na caj, alebo vypadne z okna
Czertik
28. 04. 2025, 10:37slava
v rusku je videt uz minimalni nadeje, uz i armada, nejen blogeri zacinaji pripoustet ze jejich technika neni nejlepsi na svete.
mozna to za rok dopracuji i k tomu, ze budou moci kritizovat provedeni vojenskych frmaci.
knedle ss
vidis, korupce je vsude, nejen na ukrajine. takze tvoje radost byla zbytecna.
Slavoslav
28. 04. 2025, 10:48czertik
v diskusiach boli rusaci vzdy ovela triezvejsi ako nasi coklovia ak neratame raus prve 2-3 mesiace od zaciatku horuceho konfliktu kedy este verili na rychle vitazstvo. Rusakom uz de faco dosla technika a jedine co im ostava je krvavy postup po metroch co sice budu moct este tahat rok ci dva, ale aj tak zrejme neobsadia celu UA a UA to ustoji aj be americkej pomoci ak to s nou nevzda Europa
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 11:49Nikito Chrusčove
Článek je o korupci na UA. Až bude článek o korupci v RF, CZ, SRN a další tak můžeme o nich diskutovat.
NAŠEL jsi ten článek na Idnes 23.06. 2024 kde píše jak je ukáčka si poslali z UA do Českých Bank 115 miliard korun po přepočtu? Určitě nechtěli o svy *těžce* v dělaný prachy přijít
Slavoslav
28. 04. 2025, 12:01Knedlik
problem je, ze argumentujes clankom z 2021, medzitym sa toho dost zmenilo a vojna zmenila pristup uradov a ludi k rozkradaniu najma vydavkov na obranu. Takze aj ked tam korpupcia urcite stale je, jej miera je nateraz otazna.
mimochodom, miliarda sem, miliarda tam, kolko to vychadza na jedneho utecenca?
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 12:12Slavo
Nevim, ktery článek roku 21 údajně cituji.
Korupce je všude kde jsou zbraně.
Slavoslav
28. 04. 2025, 12:13Knedlik
:) ze som sa nedockal odpovede skade cerpas info o UA stratach i ked je jasne, ze tie bullshit cisla boli z rusakceho MO to este beriem. Ale ze zapries svoj original prispevok kde hovoris o citovani dat z 21eho ..
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 12:14Aha, ten starý já myslel dnes :rofl:
Azor
28. 04. 2025, 12:32Certik.
"jasne, na ukrajine je obrovksa korupce ale v rusko to dotahlz na uplne jinz lvl.
staci se podivat na to jak vzrabi letadla."
Dejte sem nějaký odkaz na korupci v rusku.A v jakém je pořadí.Doufám ,že to bude odkaz od neutrálních států jako Indie.A ne od takových jako od Syndera a spol.
A čeho je to (především)pozůstatek,ta korupce v Rusku a na ukrajině???Hlavně po rozpadu SSSR, a od doby Jelcina a Kravčuka a ustanovení jimi, ty oligarchy!!!
Azor
28. 04. 2025, 12:41Slavoslav.
"Jeden z najschopnejsich a muzstvom najoblubenejsich velitelov v rusakove bol zhodou nahod tesne pod tom co kritizoval najvyssie vedenie za to, ze posiela vojakov do nezmyselnych mlyncekov na maso bez potrebnej palebnej podpory obvineny z rozkradanie ocele urcenej na fortifikaciu Zaporozskej oblasti."
Na toto je tato poučka(z KOB) "Využívat objektivních okolností
k dosahování subjektivního cíle."
Kdo toto využívá,se uvidí v čase.To zda je to skupina co stojí za ruským lidem(Putin a spol)a nebo ti co stojí proti Putinovi.
Už se totiž stalo že schopní generálové na frontě byli trnem v oku 5. koloně na gen štábu v čele s Gerasimovem,který je zodpovědný(lhal veřejně Putinovi - Kursk)za to, že ruská armáda bojuje se svázanou jednou rukou.
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 13:12Nikita Chrusčov Czertik
Tak co? Vis kolik dolarů stojí na UA SVOBODA? Dáš úplatek tomu *správnýmu* 30 000 a nepoznáš co je zákop a valka.
Czertik
28. 04. 2025, 13:47slava
otazka zni, jak moc evropa bude chotna pomahat ukrajine bez pomoci usa. vzdyt i za pomoci usa se evrope nechtelo moc utracet penez na pomoc ukrajine.
ve vojenske pomoci usa dalo vic penez nez vsechny taty evropy dohromady.
a to je ukrajina pro evropu dalko klicovejsi bojiste nez pro usa.
vezmi si, ze dnes, kdy je hrozba ruskam pro evropu vic nez zrejmy, stale je tu cim dal tim vic hlasu, aby se penize davaly na socialku, ktera statu nijak neprospeje (neplest lidi a stat), misto aby se davaly na obranu, ktere prinese bezpecnost statu a lidi.
a uplne stejne hlasy stali i za praktickym vykuchanim evropskych armad, kdy meli mizivou bojeschopnost a mimo konfliktu nuzke intenzity proti rucnikarum nic vetsiho nemohly zvladnout.
Czertik
28. 04. 2025, 13:48knedle ss
a mas jediny dukez ze tech 115 miliard bylo z rozkradene pomoci ukrajine ?
Slavoslav
28. 04. 2025, 13:58Czertik
no a toto je velky omyl, Europa poslal viac pomoci - priama financna pomoc aj viac zbrani ako USA. Len sme si akurat neuctovali za stary Marder ako keby bol novovyrobeny co sa podarilo USA, aby nafukli svoju pomoc a kde M113 uctovali v pomoci ako novu lestenku. Na pocty sme dodali viac techniky za menej penazi
Czertik
28. 04. 2025, 13:59rexik
tu korupci a nechopnost si muzes overit sam, primo z ruskych zdroju.
podivej se kolik lidi v rusku vyrabi vojenske letadla, kolik to dela letadel rocne.
nebo me chces tvrdit ze tyhle udaje nejsou v rusku verejne dostupne ?
no a pak se podivej kolik lidi vyrabi vojenske letada v evrope a v usa.
a jejich rocni produkci vjenskych letadel.
a muzes k tomu pridt i cenu letadel, nezapominej u ruska pripocitak kolik miliard tam pumpuji rusove rocne aby ony firmy nezkrachovaly.
a az si tohle spocitas, dej sem cisla se svojim nazorem, ale to ty enzvladnes . ja vim ze ne.
tkze me ver, kdyz ti rikam ze v rusku maji na 1 letadlo 35x vic lidi. kdyz to neni korupce, co je to ? totalni reardace a nescopnost ?
coze ??????? ty ises ze za sssr byla korupce, v onom uzasnem socialismu ??? jak je to mozne ?
urcite sis vsiml ze vsichni ti oligarchove meli koministickou knizku o clenstvi v ksss a meli vysoke funkce v aparatu.
Czertik
28. 04. 2025, 14:01rexik
kdyz byl gerasimov takovy zradce, proc ho putin milionkrat verejne chvalil ? proc trvalo tak dlouho jeho odstraneni ?
Czertik
28. 04. 2025, 14:02knedle ss
30 000 na ukrajine ? to neni tak spatny. slysel sem ze v rusku je to 45 000.
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 14:22NChC
Důkaz mi dej ty, že korupce na UA vymizela a ty prachy přijdou na ziskovky ,:rofl:
Azor
28. 04. 2025, 16:53Czertik.
"kdyz byl gerasimov takovy zradce, proc ho putin milionkrat verejne chvalil ? proc trvalo tak dlouho jeho odstraneni ?"
Už si nepamatujete co jsem vám o tomto konkrétně psal????
"no a pak se podivej kolik lidi vyrabi vojenske letada v evrope a v usa.
a jejich rocni produkci vjenskych letadel."
Kolik že je obyvatel v evropě a v Rusku??
Produktivita práce je tam nižší díky taky sankcím na stroje(přístroje)k v vyšší produktivitě práce.Navíc přihlédnout ktomu, že tu výrobu letadel zařízl svého času trockista Medvěděv a tudíž méně letadel a tím i ekonomická návratnost.
A je tam taky stále(zatím)kapitalismus.
"coze ??????? ty ises ze za sssr byla korupce, v onom uzasnem socialismu ??? jak je to mozne ?"
Jste dněšní, že se divíte???Korupce je v každém zřízení.Jde ale o to, jak velká.
"urcite sis vsiml ze vsichni ti oligarchove meli koministickou knizku o clenstvi v ksss a meli vysoke funkce v aparatu."
Ano bylo jich dost .Toto byla především práce trockistů,co takové "uvědomělé"lidi přijímali.
Viz u nás - Dlouhý,Zeman - Čalfa, kerý nainstaloval Vénu flašku do funkce prezidenta.Neboť ti co ho volili(poslanci) a přísahali na socialismus ho poslechli(mohli odstoupit nebo být proti - nenašel se tam žádný Kriegel)byli zrádci socialismu.
Tak jako i vy,s tou vaší vojenskou přísahou ! ! !
Nmísto aby jste v rámci svých možností, likvidoval kapitalismus,tak ho ještě oslavujete.
Salut.
Czertik
28. 04. 2025, 18:56slava
evropa dala vic celkove pomoci, pokud pocitas zaroven vojenskou spolu s civilni pomoci (vcetne financi pro vladu aby fungovala).
to tvoje info ohledne uctovani cen za vozidla mas z kama ?
Czertik
28. 04. 2025, 19:09rexik
tak me teda zopakuj, jak je mozne ze garisov byl troksita a putin ho presto verejne milionkrat vychvaloval a daval za vzor.
a co m spolecneho populace v evrope a populacde v rusku s tim, kolik lidi v evrope a rusku je zamestnano ve vyrobe vojenskych letadel ?
na to jen nejaka norma ktera tvrdi ze x% populace musi vyrabet vojenska letadla ? sem s n rexiku, jinak stekas jako retard.
coze ?????v tvojem uzasnem rusku si ndeokazi vyrobit sejne ci lepsi stoje na vyrobu nez na zpade ???? jak je to mozne ? v rusku, v zemi neomezenych moznosti.
a kdy ze to prsne medvedev mel zariznot vyrobu letadel v rusku ? mas datum a rozkaz ?
a co ti brani , vyjma vlastni tuposti, sem dat cisla pred medvedovou sabotazi ?
a pak po ni, kdy uz nemohl skodit ? nebo skodi stale ?
tak to me vyvsetli onen paradox, jak mohlo byt v onem uzasnem socialismu tolik zradcu, a pritom scialismus (dle tebe) tak uzasne fungovat ? to nepracovali pro sebe za sociku, ale najednou magicky az po revoluci a rozpadu sssr ?
vskutku podivne.
ale diky ze si priznal a potvrdil - ze oligarchove, at uz v cr ci rusku se rekrutovaly v naproste vesine pripadu z clenu komunistickych stran.
a rexiku, znovu si projdi vojenskou prisahu, co se v ni rika. hlavne tu o vnitrnich nepritelich.
ale retard jako ty nikdy nepripusti a neprijde na to, ze to byly hlavne socialisti/komuisti ve vedeni ksc/ksss co zradily svuj lid.
aport a haf.
Azor
28. 04. 2025, 21:44Czertik.
"coze ?????v tvojem uzasnem rusku si ndeokazi vyrobit sejne ci lepsi stoje na vyrobu nez na zpade ???? jak je to mozne ? v rusku, v zemi neomezenych moznosti.
a kdy ze to prsne medvedev mel zariznot vyrobu letadel v rusku ? mas datum a rozkaz ?"
Namísto aby podpořil Rusko a své obyvatele(zaměstnanost)tak vlastizrádně se lísal k USA.
https://www.france24.com/en/20100624-usa-washington-boeing-obama-medvedev-progress-trade-export-wto-russia
na to jen nejaka norma ktera tvrdi ze x% populace musi vyrabet vojenska letadla ? sem s n rexiku, jinak stekas jako retard."
Žádná norma.Z 500 milionů je jaká pravděpodobnost,že budou kádry pro letectví???? A ze 140 milionů????
"tak to me vyvsetli onen paradox, jak mohlo byt v onem uzasnem socialismu tolik zradcu, a pritom scialismus (dle tebe) tak uzasne fungovat ? to nepracovali pro sebe"
To je "paradox" jen u lidí co mají málo informací a nepoužívají ligiku.
Tam taky pracovali pro sebe.ale v daleko menším měřítku neboť to systém neumožňoval!!!!
"a rexiku, znovu si projdi vojenskou prisahu, co se v ni rika".
Už vám vypadává paměť???
Viz. -
"co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli."
" hlavne tu o vnitrnich nepritelich."
Najděte mi tuto pasáž ve voj. přísaze vojáka ČSLA ! ! !
https://www.valka.cz/CZK-Vojenska-prisaha-vojaku-Ceskoslovenske-lidove-armady-z-roku-1961-t61575
"tak me teda zopakuj, jak je mozne ze garisov byl troksita a putin ho presto verejne milionkrat vychvaloval a daval za vzor."
Mentální schopnost máte či nemáte si něco zapamatovat?????Asi ne,když se opět ptáte,co????
Už jsem o tom vám psal !!!
"politika je umění možného"
Když nevíte jak se řídí stát,tak je zbytečné vám to vysvětlovat.
Stačí se ale učit.Máte na to?????
Salut.
Slavoslav
29. 04. 2025, 07:43czertik
netusim konkretny zdroj, riesilo sa to hned ked USA zacali s pomocou, ze ako si to uctuju. Dodavali tchniku ktora bola urcena na vyradenie ci znicenie, ale do pomoci ju uctovali za nezmyselne vysoke ceny.
Co sa tyka pomoci EU tak financne prispela vyznamne, co sa tyka techniky dodala jej viac ako USA. Ze si svoju pomoc USA ohodnotili na vyssiu ciastku nic nemeni na realnych cislach. Minule som tu daval priklad s tankami kde z cca 800 dodanych tankov bolo len cca 100-150 z mimoeuropskych krajin
Czertik
29. 04. 2025, 10:20rexik
tvoje stupidita je skutecne omracujici, co ma 50 CIVILNICH boingu spolecnych s vyrobou VOJENSKYCH letadel v rusku ?
nebo me chces tvrdit ze ty boingy byly vojenske letadla ?
"Žádná norma.Z 500 milionů je jaká pravděpodobnost,že budou kádry pro letectví???? A ze 140 milionů???"
COZE? COZE ? COZE ? jak je to mozne, ze by zapad si udelal lepsi kadry pro letectvi ??? ty, co tu porad pises o tom jak skolstvi na zapade je uplne na dne a v rusku usasne a naprosto uzasne ??
vysvetli tenhle svuj paradox, retardiku.
a to stale nevysetluje proc by muslo byt vic % populace pracovat v letectvi.
nebo ty ses takovy uplny retrd co nevi jaky je rozdil mezi procenty - % - a celkovym poctem - absolutnimi cisly ?
dokazujes svoji stupiditu cim dal tim vic.
"To je "paradox" jen u lidí co mají málo informací a nepoužívají ligiku."
tak to skutecne vyvsetli a rozeber. jak se z nich mohli stat oligarchove az po rozpadu sssr a za sociku/komunismu nebyt oligarchy.
cedkam, nebo zase jen dokazes ze umis jen stekat a zadne argumenrty, jen retardace ?
rexiku, tem ve vysetli jak to proti KAZDEMU NEPRITELY nezahrunuje vnitrni nepritele - komunisty/socialisty.
ne, to proc putin musel chvalit gerasimova si nedokazal vyvsetlit.
tohle ""politika je umění možného"- jen dokazuje jaky ses tupec.
skutecne napis co putin od trokisty gerasimova tak nutne potreboval, ze ho opatkou za to musel vychvalovat.
kdyby za to putin nic neziskal, jaky by mel duvod ho vychvalovat ???
rozeberto, rexarde. (rexiku retarde).
haf a aport.
Czertik
29. 04. 2025, 10:26slava
co se tyka tanku, tak je celkem jasne ze vetsina jich bude z evropskych krajin, kdyz ukrajinci potrebovali tanky hlavne made in sssr.
jinak, nevis o nejakych strankach kde by byla pomoc na ukrajinu co se tyka poctu techniky ze vsech statu ci neco podobneho ?
vim, ze nemecko mo pravidnelne aktualizuje vse co dodva na ukarjinu, narozdil od ceskeho mo, ale prohldvat jednotlive stanky mo by bylo celkem neefektivni.
Azor
29. 04. 2025, 11:35Czertik
"tvoje stupidita je skutecne omracujici, co ma 50 CIVILNICH boingu spolecnych s vyrobou VOJENSKYCH letadel v rusku ?
nebo me chces tvrdit ze ty boingy byly vojenske letadla ?"
Co má společného???? Jisté prvky do letadel.A já jsem psal o Medvěděvovi jak zařízl osobní letadla.A že to byl vlastizrádce.A díky Putinovi nedosáhl zničit i vojenskou výrobu.
"COZE? COZE ? COZE ? jak je to mozne, ze by zapad si udelal lepsi kadry pro letectvi ??? ty, co tu porad pises o tom jak skolstvi na zapade je uplne na dne a v rusku usasne a naprosto uzasne ??"
Proč na západě mají dosud kádry(už taky nic moc viz ten Boeing)je tím že díky rabování celého světa,měli(a zatím ještě mají - ne už dlouho)více peněz aby přilákali odborníky z většiny světa.Jaké je tam u nich složení těch odborníků???
"tak to skutecne vyvsetli a rozeber. jak se z nich mohli stat oligarchove az po rozpadu sssr a za sociku/komunismu nebyt oligarchy."
Na toto jsem už odpověděl.Jen se opakujete.
Bylo v té přísaze "vnitřní nepřítel"???????
Od čeho byla Stb???????
A na ostatní to vaše další opakování,jsem už odpověděl.
Salut.
Czertik
29. 04. 2025, 23:30rexiku
a co je me do medvedeva co zarizl civilni letadla, kdyz se celou dobu psalo o vojenskych ltadlech ? bud nechlastej nebo nikdy nyvysrily, kdyz pises takove kokotiny.
a muzes vyjmenova ty jiste prvky co maji spolecne vojenske a civilni letadla, vyjma oho ze to sou letqdla ?
skutecne rozeber jak on akce branila rusum rozvijet ojenskou vyrobu letadel.
vyjma ruske idiocie a korupce. ktera plai porad.
takze chyba je na strane rusu ze namaji penize na kvalitni kadry, ale kdyz si je kupuji z ciziny, tak populace evropy je irelevantni, cili proc si ji argumentoval v prvni rde ? to ses uz tak retardovany ??
stb byla ot teroru proti civilum a aby branila ksc a jeji vladu. nebyl proto aby odstanovala zradce z rad ksc.
schvalne, napis sem priklady kdy stb zavrela ci obvinila jakehokliv predstavitele ksc ?
ze to nezvadnes ? uz vis proc ses tupoun ?
ne, skutecne si nedokazal odpovedet pro se z tech lidi stali oligarchove az po ropadu sssr a proc nebyl oligarchove uz za sssr.
rexiku, neplet si odpovedi a uplne blaboleni
aport a haf.
Šebesta
27. 04. 2025, 18:06Fantasmagorie placas ty Slavoslav Fotze natovska stetko.Co tyjsi za Fotze napisu neco co by ti melo byt po chuti a stejne mas pindy.
Slavoslav
27. 04. 2025, 18:07;)
Slavoslav
27. 04. 2025, 18:16stetka
vsak ja som suglasis s tebou, ze v rusakove by sa to nestalo. zober si kedneho z ich najlepsich a najoblubenejsoch generalpv generalov. ked si otvoril hubu a pomenoval problemy rusackej armady obratom ho odsudili za rozkradanie materialu. akurat som pozeral picung na ruskych forach, lebo mu nedali ani moznost sa rejabilitovat na fronte, pekne si da caj niekde v gulagu
Roman
27. 04. 2025, 17:49Teda azore co ty musíš bejt za kokota to svět neviděl . Takovouhle proruSSkou vlastizrádnou a prolhanou filcku aby svět pohledal . Je mi z těch tvejch vylhanejch fašistickejch žvástů fakt na blití , ještě že jsem po obědě
Azor
27. 04. 2025, 18:59Roman.
Namísto vašeho osočování mé osoby.(to moc asi nikoho nezajímá)zkuste osvědčít svoji "vytříbenou"mysl tím,že rozcupujete (na podkladě důkazů)že jsem v něčem lhal.
Máte na to??
Vy taky oslavujete Šucheviče,Banderu a spol a pojmenovával by jste taky po nich ulice???
Po těch co to táhli a Hitlerem???
Orwell by z vás měl radost.Když ti, co to tu řídí,vás dostali do situace,kde zaměňujete význam slov.
Salut.
Pepík Knedlík
27. 04. 2025, 22:08Roman
Chceš vidět velký penis bez vyndani z poklopce? Podívej se do zrcadla a když uvidíš dva tak jsi to ty a Čejka.
Slavoslav
28. 04. 2025, 10:55Knedlik
zaujimave. Aj by som sa opytal skade tak dobre vies aky velky penis nosi Roman v nohaviciach, ale nechcem ta dostat do rozpakov ty rostak
JanČejka
28. 04. 2025, 15:12Knedlík
Ty ubohý, zbabělý, ulhaný pomlouvavý kryple. Když už jsi takový srab, že tu lžeš, přezentuješ tu statistiky z ministerstva obrany RF a dokazuješ obecně jaký jsi hlupák, který nemá nejmenší přehled o frontové situaci, pak se začneš vztekat a urážet, když tě poučím (o tom jaká je to do nebe volající kravina aby tam Ukrjainci přišli o 75 mužů, víc Himarsů, než vůbec dostali a přes 500 tanků, tj. skoro polovina toho co odhadem mají), tak mi alespoň udělej tu laskavost a neber si mě do té špinavé, ulhané, nenávistné tlamy, když se těm tvým odporným pomluvám nemohu bránit, kryso zbabělá. Reaguj ty srabe na mé komentáře a nežvatlej o mě mimo. Znovu jen potvrzuješ, že větší dno než ty tu není a za tím si stojím.
Ty snad nemáš jedinou pozitivní vlastnost, takový odpad jsem ještě neviděl...
JanČejka
28. 04. 2025, 15:14EDIT: 75 tisíc mužů
Azor
27. 04. 2025, 15:33Slavoslav.
Tak jak se bojí nacionálně fašistická Junta na ukrajině(Kličko už o tom opatrně mluví)tak i ti další rusofobové z baltických vymirátů a i Polska, by se měli mít na pozoru .Viz -
"Jeden z nejzarputilejších odpůrců Trump-Putinova “okrajovacího” míru na Ukrajině současný litevský prezident Gitanas Nausėda včera vztekle vrčel, že ustupovat Rusku nepřipadá v úvahu, a vyhlásil i svůj vlastní plán.
Podle něj mají na Ukrajinu okamžitě vstoupit armády zemí Pobaltí i vojska dalších ochotných zemí NATO.
(a tento diletant neví toto - do ničeho takového šaška nezasvěcují)
viz.
(""Bojí se Putinových raket": Ukrajinci komentují neochotu Britů vyslat pozemní síly na Ukrajinu-
"Britské vydání The Times píše, že oficiální Londýn v této fázi změnil názor na vyslání svých vojáků na Ukrajinu. Publikace s odvoláním na zdroje v britském vojenském velení píše, že "vyslání britských pozemních sil je extrémně riskantní kvůli pravděpodobnosti, že se válka změní na větší".
(Algoritmus likviduje odkazy)
Ukrajina se má ihned stát členem NATO, a být mocně vyzbrojena. Rusku má být okamžitě zabaveno zmražených 300 miliard EUR, aby bylo na financování celé Nausedovy ukrajinské válečné kampaně. A po jejím vítězném ukončení mají být Rusové “spravedlivě” odsouzeni za všechny zločiny, které spáchali, a donuceni k platbě reparací. Sankce proti Rusku, které chce Trump mírovou smlouvou odbourat, musí podle Nausedy trvat, dokud nebudou splněny všechny jeho požadavky.
Nauseda je osoba podivná. Prezidentem byl zvolen už v roce 2019, a celou dobu zastával ostře protiruská stanoviska. V roce 2023 se však přišlo na skutečnost, kterou důkladně tajil, že byl od 28. května 1988 pod ruským jménem Гитанас Антанович Науседа vzorným členem KSSS.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gitanas_Naus%C4%97da
Není tak asi žádnou náhodou, že i náš prezident Petr “Pávek” Pavel zastává podobné postoje k válce na Ukrajině jako zběhlý tajný sovětský soudruh Науседа, a že se oba ex-soudruzi sešli takřka ihned po zvolení Pávka prezidentem, foto zde.
https://denikn.cz/minuta/1083473/
Rusové už mají celého Nausedy plné zuby, a tak si tento týden jedna důležitá a oblíbená Putinova vojenská organizace
rvio.histrf.ru
náhle vzpomněla, že značné části Litvy i Polska mají podle ruských historických právních dokumentů stále patřit Rusku, a členové jejího vedení začali navrhovat, že nastal čas proti oběma zemím uplatnit tzv. osvědčený finský scénář.
Jaká území podle ruských vojenských historiků stále právně patří Rusku, vidíte na spodní mapě.
Na ty vaše plky neodpovídám.
", dokazal si uz vyvratit tu tvoju fantasmagoriu kde veris na existenciu Mesiaca?"
Toto je pro ty,co trochu přemýšlí.
Salut.
Czertik
27. 04. 2025, 20:19rexik
a co by bylo spatneho kdyby pobaltske zeme a ostatni vstoupily na ukajinu ?
osvedceny finsky scenar ???? vida, a kdyz my tu porad tvrdime ze ssssr napadl finsko, kdy sssr zautocil jako prvni, tak ti praska zilka to tak nebylo.
a pak u rves, ze polsko a pobalti zbroji proti rusku a nazyvas to paranojou...a pak tu masturbujues raodsti ze rusove chteji jim ukrast uzemi ?
skutecne rad bych videl ty hsitoricke pravni dokumenty.
aport a haf
Azor
27. 04. 2025, 20:51Czertik.
"osvedceny finsky scenar ???? vida, a kdyz my tu porad tvrdime ze ssssr napadl finsko, kdy sssr zautocil jako prvni, tak ti praska zilka to tak nebylo."
Dokažte že jsem něco takového psal!!!
"tu masturbujues raodsti ze rusove chteji jim ukrast uzemi ?
skutecne rad bych videl ty hsitoricke pravni dokumenty."
Máte snad možnost si do té společnosti napsat,ne???
Čí je uzemí na sever od Ostravy a pak západním směrem???? Německa????
Čí přičiněním to dostali??? Hyena evropy si má co vyskakovat.Bylo trojí dělení.A pokud chtějí čtvrté,tak se to může stát.
A Baltické vymiráty,pokud budou provokovat tou rusofobií Medvěda,tak by se pak neměli divit jeho reakci.
"a co by bylo spatneho kdyby pobaltske zeme a ostatni vstoupily na ukajinu ?"
Pokud ano,tak jak by asi dopadli???? Nikdo !!!! Nikdo ,by se za ně nepostavil!!!!!
A toto ví i ta hyena evropy,která se bojí(nebo snad ne???)
poslat tam své vojáky.A to mají větší armádu než vymiráty !!!
Salut.
Czertik
27. 04. 2025, 23:29rexik
ta co ti tim myslel osvedcenym fisnkym scenarem ? kdyz ne vydirani a invazi, tak jak to udelo sssr za stalina ?
rexiku, ty tu blabolis o onech dokumentech, na tobe je je ukazat, ze nekecas a nevymyslis si.
ale stekej, stekej.
ano, polaci dostali uzemi na zapade, ale rozmerove vic jim ukradlo sssr, cili o co ti jde ?
a nebylo nahodou ono uzemi driv uzemi polska nez nemecka ?
rexiku, to ze neznas historii davno vime.
neboj, v jakem je bordelu dnesni rusko, tak budou stacit balstke staty samy na to aby dosly do moskvy.
a co udelas, kdyz se k nim nekdo prida ? treba polaci a ostatni, co pak ?
priznas jaky si byl kteren a jak si tu kecal ?
aport a haf.
Azor
28. 04. 2025, 17:02Czertik.
"ano, polaci dostali uzemi na zapade, ale rozmerove vic jim ukradlo sssr, cili o co ti jde ?
a nebylo nahodou ono uzemi driv uzemi polska nez nemecka ?
rexiku, to ze neznas historii davno vime.
neboj, v jakem je bordelu dnesni rusko, tak budou stacit balstke staty samy na to aby dosly do moskvy.
a co udelas, kdyz se k nim nekdo prida ? treba polaci a ostatni, co pak ?
priznas jaky si byl kteren a jak si tu kecal ?"
Andersen a bratří Grimovi úplný hadr.
""tu masturbujues raodsti ze rusove chteji jim ukrast uzemi ?
skutecne rad bych videl ty hsitoricke pravni dokumenty."
Když dám odkaz na tu společnost,tak algoritnus to nepustí.
Já jsem jen na tu možnost(o čem píše ta společnost)poukázal.
A ty dokumenty jsem neviděl.Obraťte se na ně. A pokud ty dokumenty existují,tak to by pak nebyla krádež, ale jen vrácení rusku.
Salut.
Czertik
28. 04. 2025, 19:14rexik
zrak, uz ti nepomaha ani tvoje retrdace abys cokoliv napsal, jen stekas a stekas a kvokas.
rexiku, tak nedavej odkaz na spolecnost, ale zkopiruj primo text.
a pokat ty si dokumenty nevidel, ale veris ze exituji, wow, a hlavne vis co tam bylo napsano.
tebe snad museli znat scenariste cerne zmije v dile "vous spanelske kralovny" protoze jedna scena naproto dokonale pasuje na tebe.
haf a aport.
Czertik
27. 04. 2025, 14:59co se tyka ukrajincu...no, v dobe miru bych to chapal, nekvalitni dodavky, kdy se doufa ze se na nic neprijde a nebudou potreba, ale v dobe kdy ukrajina bojuje o preziti ?
to od ukrajincu nebylo moc chytre.
Czertik
27. 04. 2025, 14:58lidi, muzete me vyvsetlit paradox ruskych muziku ?
na jedne strane se chlubi ze sankce na rusko a jeho ekonomiku a armadu nemeli vliv a na druhe nesutela pisi o tom jak sou sankce a embargo nelegalni, porusuji vyhlasky osn a ze by se meli zrusit.
Šebesta
27. 04. 2025, 07:51Romančuk je dozajista proruský záškodnik,jeho cílem je podkopat bojovou morálku Ukrajinců v boji s ruským agresorem. To je více jak 100 % jasné..
Slavoslav
27. 04. 2025, 12:24presne stetka
to by sa v rusakove nestalo, aby niekto kritizoval takto statny podnik a velenie ..
Azor
27. 04. 2025, 12:37Slavoslav.
"to by sa v rusakove nestalo, aby niekto kritizoval takto statny podnik a velenie .."
Ale stalo se to v "nejdemokratičtější"zemi.
Tady s nimi mají taky zkušenosti. O koho to jde???
Mluvčí Bílého domu prohlásila, že Trumpovi dojde i na Ukrajině se Zelenským trpělivostí!
Myslí tím nějakou tu vzpouru?? USA s tímto má velké zkušenosti.Viz Nuland a Majdan.
https://rumble.com/v6sk6wr-mluv-blho-domu-prohlsila-e-trumpovi-dochz-s-vlkou-na-ukrajin-i-se-zelenskm-.html
Komik se dostal(to proto že je "inteligentní" - spotřební zboží nebo taky užitečný idi . . . ..)pod dva drtící válce. Doníka a národní elitě USA, kterou zastupují v evropě "koalice ochotných".
Slavoslav
27. 04. 2025, 12:58no co, dokazal si uz vyvratit tu tvoju fantasmagoriu kde veris na existenciu Mesiaca? ak nie nestekaj
Pepík Knedlík
28. 04. 2025, 17:10Já tě chápu Nikito
Obhajujes ukačka víc než Fialenko. Cetl jsi nadpis?
Skandál na Ukrajině: Státní obranný gigant dodává armádě nekvalitní výbušniny!
Najdi mi tam slovo Rus.
Strašení Ruskem me vždy rozesměje. Nemají techniku je jich 140 mega a mají obrovský problémy s outsajdrem :rofl: