EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Skupina bratří Mašínů: pro někoho hrdinové odboje, pro jiného vrazi

 21. 08. 2019      kategorie: Události      73 komentářů

Toto kontroverzní téma dokáže lidem způsobit vrásky na čele i po téměř 70 letech. Řec je o odbojové skupině bratří Mašínů. Opravdu bojovali proti totalitnímu režimu nebo to byli v podstatě vrazi sledující vlastní cíle? Názor na výše uvedenou otázku si musí každý udělat sám.

Skupina bratří Mašínů byla ozbrojená odbojová antikomunistická skupina operující v letech 1951 až 1953 na území komunistického Československa a během svého exodu také v Německé demokratické republice. Jejími nejznámějšími členy byli Ctirad Mašín a Josef Mašín, synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína. Dalšími členy skupiny byli Milan Paumer, Zbyněk Janata a Václav Švéda.

V říjnu 1953 se členové skupiny rozhodli emigrovat přes Německou demokratickou republiku do Západního Berlína. Svého cíle nakonec dosáhli pouze bratři Mašínovi a Milan Paumer. Václav Švéda a Zbyněk Janata byli během útěku dopadeni a následně v Československu popraveni.

Psali jsme: Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU

Činnost skupiny je považována za kontroverzní. Členové skupiny, stejně jako část české veřejnosti, považují její akce za součást legitimního ozbrojeného odboje proti komunistickému režimu. Další část české veřejnosti vnímá členy skupiny jako vrahy, kteří používali ke svým záměrům nepřiměřené prostředky a upozorňují, že zabití neozbrojeného zajatce se považuje za zločin a nelze je obhajovat legitimním odbojem.

V roce 2008 český premiér Mirek Topolánek ocenil odbojovou činnost bratrů Mašínů a Milana Paumera soukromou iniciativou – Plaketou předsedy vlády. V roce 2011 udělil ministr obrany ČR Alexandr Vondra na pohřbu Ctirada Mašína oběma bratrům Vyznamenání Zlaté lípy.

Impulz pro vznik odbojové skupiny

V roce 1945 byli bratři Mašínovi vyznamenáni medailí „Za chrabrost“ za „osobní statečnost v době války“. Ctirad Mašín po roce 1948, když studoval na vysoké škole, absolvoval záškodnický kurz, organizovaný Svazem brannosti a SČM (Svazem české mládeže, předchůdcem ČSM).

Psali jsme: Generál NATO Pavel: Spojenci nevědí, co si o nás myslet. Češi jsou vlastenci, jen když vyhráváme ve sportu

V časných ranních hodinách 24. května 1949 byli v Praze komunisty překvapivě popraveni tři studenti právnické fakulty Univerzity Karlovy, stejně jako Mašínové, aktivní účastníci protifašistického odboje v době války, Boris Kovaříček, Josef Hruška a Karel Bacílek ml. (nar. 25. března 1920). Další student přírodovědecké a právnické fakulty UK, Veleslav Wahl, byl zatčen 12. září 1949 a popraven později (16. června 1950).

Dne 5. listopadu 1949 byly vykonány v Praze na Pankráci tresty smrti oběšením nad představiteli skupin nestraníků Vratislavem Polesným, Vratislavem Jandou, Josefem Charvátem, Emanuelem Čančíkem, Květoslavem Prokešem a Jaroslavem Borkovcem, odsouzenými v souvislosti s přípravou údajného květnového protikomunistického povstání a snahou osvobodit Heliodora Píku z Litoměřického vězení. Ten byl náhle popraven v Plzni Na Borech již 21. června 1949 (převoznou šibenici tam přivezli až z Prahy).

Poté bratří Mašínové vytvořili spolu s Milanem Paumerem, Václavem Švédou a Zbyňkem Janatou odbojovou skupinu, která následně provedla několik ozbrojených akcí, které si vyžádaly i oběti na životech.

masin

1) Přepadení služebny SNB v Chlumci nad Cidlinou

První větší akce skupiny, na které bratry Mašíny doprovázel Milan Paumer, se odehrála v Chlumci nad Cidlinou 13. září 1951. Skupina přepadla zdejší služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Bratři měli dva plány, nakonec byl zvolen Josefův, a to příslušníka zlikvidovat železnou tyčí. Tlustou železnou tyčí udeřil Kašíka Ctirad, příslušník ale po úderu nezemřel, ani neztratil vědomí, a tak byl zastřelen. V personálním spise Kašíka je uvedeno, že byl od ledna 1948 členem KSČ (předtím krátce členem Československé strany lidové) a zastával různé stranické funkce. Dokumentarista Miroslav Kačor zjistil, že Kašík, který byl hluboce věřící, byl jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie pod dohledem StB.

2) Přepadení služebny SNB v Čelákovicích

Ctirad Mašín, Milan Paumer a Zbyněk Janata se 28. září 1951 rozhodli opatřit další zbraně, a proto opět přepadli služebnu SNB, tentokrát v Čelákovicích. Tentokrát byl zvolen postup, který vymyslel Ctirad – a to příslušníka „okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat“. Čelákovického příslušníka Jaroslava Honzátka, který toho dne zastupoval za kolegu, vylákali ze služebny pod záminkou dopravní nehody. Příslušníka poté odzbrojili, svázali a vrátili se s ním na služebnu. Zde odcizili několik samopalů, pistole a střelivo. Chloroformem omámeného a spoutaného Honzátka poté podřízl Ctirad Mašín dýkou. Vražda byla považována za loupežné přepadení a její politické podbarvení vyšlo najevo až v souvislosti se soudním řízením s částí skupiny.

3) Přepadení vozu s výplatami

2. srpna 1952 zastavili Josef Mašín a Václav Švéda ve stejnokrojích Lidových milicí v Hedvikově na Chrudimsku vůz se čtyřmi zaměstnanci společnosti Kovolis Hedvikov, v němž byly převáženy mzdy pro zaměstnance (884 239 korun). Při potyčce byl zabit účetní Josef Rošický. Rošický byl dle tvrzení skupiny členem KSČ, přičemž protokol policie z místa činu uvádí mezi osobními věcmi Rošického i legitimaci KSČ vedenou na jeho jméno. Jeho sousedé a někdejší spolupracovníci ovšem potvrdili, že Rošický členem strany nebyl, funkcím se vyhýbal a v době před únorovým komunistickým převratem prý dokonce patřil k blízkým spolupracovníkům tehdejších majitelů závodu. Došlo patrně k záměně s milicionářem Rosickým. Členství Rošického v KSČ odmítl také jeho syn Stanislav Rošický, který v roce 2008 prohlásil: „Tátu zavraždili. Byla to loupežná vražda a Mašínové jsou loupežní vrazi.

Informace o převozu výplat měla skupina obdržet od svého člena Zbyňka Janaty, který v závodu také pracoval. Loupež byla zdůvodněna potřebou opatření hotovosti, za kterou skupina pořídila motorky Jawa, čímž měly být umožněny rychlé přesuny při jejich odbojové činnosti. Část peněz však údajně Švéda použil i ke koupi rozkládacího gauče a budování vodovodu ve svém domě.

4) Zapalování stohů

7. září 1953 zapálili Ctirad Mašín a Václav Švéda v okolí Pivína několik stohů slámy, což zdůvodnili tím, že chtějí oslabit násilnou kolektivizaci. Při potyčce s místními dobrovolnými hasiči postřelil Mašín Jána Leciána a způsobil mu závažné poranění hrudníku a pravého oka.

5) Útěk z Československa

V říjnu 1953 se pětičlenná skupinka rozhodla opustit Československo a přejít do západního Berlína. V noci z 3. na 4. října překročili hranice Československa. Na území NDR byla skupina odhalena a pronásledována příslušníky bezpečnostních sil. Celkem bylo proti pěti odbojářům mobilizováno 20 000 příslušníků Volkspolizei a Sovětské armády. Ve stanici Uckro byli při pokusu o zatčení skupiny zastřeleni komisaři Volkspolizei Hermann Grumini a Martin Lehmann, další policista byl těžce zraněn. Poté byli během obkličování u Waldowa zastřeleni další dva příslušníci Volkspolizei - Herbert Hoffmann (31) a Heinz Sunkel (23).

Dva členové skupiny, Zbyněk Janata a Václav Švéda, byli dopadeni (Janata ve stanici Uckro, Švéda vážně zraněn v obklíčení u Waldowa) a vydáni do Československa, kde pak byli popraveni.

Josef Mašín a Milan Paumer dorazili do západního Berlína 31. října přes kasárny Rudé armády. Ctirad Mašín dosáhl západní části Berlína téhož dne na podvozku vlaku. Milan Paumer byl poté několik dní hospitalizován s průstřelem břicha. Později, v USA, se všichni tři přeživší členové skupiny přihlásili do americké armády (82. výsadková divize, Fort Bragg), kde podle svých vlastních slov chtěli pokračovat v boji proti komunismu v řadách americké armády či se navrátit do Československa jako agenti chodci. Josef Mašín také uvádí, že již po deseti dnech pobytu v západním Berlíně navrhovali návrat do NDR za účelem osvobození Václava Švédy, plán se ale nesetkal s pochopením americké strany a byl označen za „šílený“.

0008
Foto: Ctirad Mašín na cvičení, rok 1955 | archiv Josefa Mašína

Oběti na životech, které má skupina na svědomí

Během ilegálních akcí skupiny na území ČSR a posléze při odchodu skupiny do Německa bylo zabito celkem sedm osob na straně protivníků skupiny. V Československu byly v souvislosti s činy skupiny odsouzeny a popraveny tři osoby. Ve věznici zemřela čtvrtá. Samotní Mašínové měli pod vlivem komunistické propagandy představu, že existuje v ČSR více odbojových skupin (Heliodor Píka, Milada Horáková), ale ve skutečnosti tito lidé byli pouze obětí režimu a pokud se nějaké protikomunistické akce skutečně odehrály, nebyly patrně nijak organizované.

Výčet přímých a nepřímých obětí boje skupiny Josef Mašín, Ctirad Mašín, Milan Paumer, Zbyněk Janata, Václav Švéda:

  • 2 příslušníci Sboru národní bezpečnosti.
  • Josef Rošický.
  • 2 komisaři východoněmeckých ozbrojených složek „Volkspolizei“ na stanici Uckro, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem.
  • 2 příslušníci „Volkspolizei“ během obklíčení v lesíku u Waldowa, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem.
  • V souvislosti s pronásledováním skupiny v NDR zemřeli i 3 policisté střelbou z vlastní strany.

Popravení členové skupiny:

  • Zbyněk Janata: Odsouzen za velezradu, pokus o vraždu, loupež a rozkrádání národního majetku k trestu smrti, přestože nikdy nenosil zbraň. Jeho otec bez úspěchu žádal o milost či zmírnění trestu prezidenta republiky Antonína Zápotockého. Zbyněk Janata byl popraven v Praze na Pankráci společně s Václavem Švédou a Ctiborem Novákem dne 2. května 1955.
  • Václav Švéda: Odsouzen k smrti a popraven za velezradu, sabotáže, pokus vraždy, loupež a rozkrádání. V r. 1993 krajským soudem v obnoveném řízení posmrtně rehabilitován, zproštěn obžaloby z trestných činů sabotáže a velezrady, ale znovu odsouzen pro pokus vraždy, loupeže a rozkrádání k úhrnnému zbytkovému trestu patnácti let. Měl 2 děti. Dopis otce na rozloučenou dostaly až po 40 letech.

V souvislosti s působením skupiny byli odsouzeni také:

  • Ctibor Novák: bratr Zdenky Mašínové. Popraven 2. 5. 1955. Rozsudek uvádí: „Ctibor Novák je ústřední postavou, inspirátorem aktivit skupiny a podněcovatelem ostatních mladistvých účastníků ke špionáži ve prospěch imperialistických mocností. Spáchal trestný čin velezrady podle § 78, odst. 3 písm. d, zák. č. 86/50.“ V kauze „Trestní věc proti Ctiboru Novákovi a spol.“ byly vykonány celkem 3 rozsudky smrti. Rozsudky vynesl Nejvyšší soud v Praze, předseda senátu JUDr. Jan Novák, prokurátor JUDr. Václav Šáňa. Vyšetřování trvalo více než rok. V roce 1990 byl rehabilitován. Návrhem krajské vojenské rehabilitační komise v Hradci Králové z 23. 3. 1991 byl povýšen na plukovníka in memoriam.
  • Zdenka Mašínová (roz. Nováková), matka bratří Mašínů: 25 let odnětí svobody, velezrada, spoluúčast ve „zločinném spiknutí proti republice“. Zemřela 12. 6. 1956 ve věznici.

Ctirad Mašín rok a půl před svou smrtí odmítl názory, že při přepadení služeben SNB zabíjet nechtěli, ale měli zájem jen o zbraně. Otevřeně přiznal, že cílem skupiny bylo zabití komunistů a jejich přisluhovačů. V roce 2011 Ctirad Mašín zpochybňoval počet zabitých vojáků a policistů, patrně jich bylo podle jeho slov o 1 více (tedy 5), také zpochybnil jejich fotografie.

Video: Dokumentární film Svědomí "hrdinů" / YouTube

A osobní názor na závěr? Komunistický režim, který zde byl od roku 1948, byl minimálně stejně zrůdný, jako ten nacistický a není pochyb, že mnoho lidí, kteří pamatovali válku si uvědomovali, že je třeba proti systému jako takovému a jeho představitelům / posluhovačům aktivně vystupovat. Lidé na činy této skupiny mají různé názory, a tak je dobré zmínit zákon o protiprávnosti předlistopadového režimu a odboji proti němu, který jasně říká v § 3:

Odpor občanů proti tomuto režimu, který ať již jednotlivě či ve skupině na základě demokratického přesvědčení politického, náboženského či mravního projevovali odbojem nebo jinou činností nebo vědomě a veřejně vyjadřovali, na území státu i v zahraničí, a to i ve spojení s cizí demokratickou mocností, byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty.

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Hana

03. 09. 2019

Strach z tvrdé chlapské práce na rodinném statku se zalekli bratři Mašínové
Kniha KAMENNÝ ŘÁD trilogie Vojtěch Martínka zachycuje osudy selského rodu v období od dvacátých let až po druhou světovou válku. Když před léty vysílala Československá televize tento seriál, zaujal mě. Knihy jsem pak sehnala inzerátem a jsem ráda, že je mám. Je to krásné čtení!
Zde jednotlivé díly tvrdé slapské práce, před, kterou tito chudáci utekli
https://www.youtube.com/results?search_query=Kamenn%C3%BD+%C5%99ad+

Monarchista

02. 09. 2019

Franta měl mlčet a mohl být za čestného člověka

Oleg

02. 09. 2019

Franta krycí jméno č. svazku 2242 StB
Byl členem prvního představenstva HARVARD CAPITAL and CONSULTING a.s. a poté vystřídal řadu funkcí v rámci celé struktury Harvardských fondů.

Únos letounu do NSR dne 8. června 1972 lepší způsob než bra3 Mašíni
Olympic – skladba Únos
„Stoupá, chystá divadlo
Jeden zlý a krutý pasažer, revolver má
Vstoupí vpředu k pilotům
Žádnou úctu k životům
Křičí: já hned střílím
Změňte směr tam, kam chci já….“
Únos letounu do NSR dne 8. června 1972 byl únos letounu typu L-410A Turbolet s imatrikulací OK-ADN na pravidelné lince Mariánské Lázně – Praha – Bratislava – Lučenec společnosti Slov-Air, během něhož byl zastřelen kapitán letounu Ján Mičica a druhý pilot byl donucen přistát s letadlem ve Weidenu v Bavorsku

Franta

01. 09. 2019

Tady je vidět že olegové a spol mají v hlavách naprosto namleto, anebo to jsou Moskevský trolové...
Našinec o voze a oleg olegovič o koze
Hloubku Moskevských myslitelů pochopí pouze pokrokově uvědomnělý člověk , přiznám se že já vůbec nechápu co ten vůl vlastně chtěl říci....sorry jako
Olegu už si byl se pomodlit u Koněva ?

Oleg

01. 09. 2019

Franta, cyklista ani Mašíni mezi nejbohtšími Čechy nejsou
40 nejbohatších Čechů
1. encyklopedie nejbohatších Čechů a jejich byznys. Žebříček se sestavuje podle metodiky podle níž magazín Forbes vypočítává podobné žebříčky už přes 30 let. Partnerem žebříčku je Saxo Bank.
http://www.forbes.cz/miliardari/

Franta

31. 08. 2019

Jistěže není další diskuse nutná.
Pro mě jste jedna zločinecká banda.
Fašisti , komunisti, socialisti, nacisti , islamisti, to je všechno jedna pakáž
( a každý kdo jim pomáhá )
Mašínům Zdar , Islamu a Komunismu Zmar

satestsat1211111

30. 08. 2019

Konečně se nám pan Franta ukázal co je to za člověka, další diuskuze není nutná.:heart:

Franta

30. 08. 2019

Až mě bude chtít opět nějaký blbeček napadnout že jsem ...NACISTA ....tak jen upozornuji že vedu osobní boj proti SOCIALISMU a že slovo nacista je složenina chcete li zkratka dvou slov = NARODNÍ SOCIALISMUS .....
Takže mě jako antisocialistu osočovat zaroven z podpory socialismu je mirné řečeno ....idiotské

Což ovšem , a to uznávám ...idioty neodradí

Franta

30. 08. 2019

Socialistická EU jejiž vládci mají socialisticko teroristickou minulost podporovanou zprostředkovaně i přímo z Moskvy je programově paralyzována na všech frontách .

Již od dob tzv ,,mírověho hnutí,, ...kdy byli zblblý západní občané aktivní v protestech proti ,,studenoválečnickým choutkám,, USA a naprosto je nechávali v bohorovném pokrrokovém klidu Sovětské atomové rakety SS20 jež jim mířily přímo na mírové hlavičky až po zjištění že všechny tyto ,,mírové pochody,, ...byli financovány a organizovány Sovětskou KGB která využila přirozené lidské touhy po míru ke svým rejdům proti svobodným zemím....

Tento proces ze strany levice proti svobodomyslným lidem nikdy neustal a probíhá jinou formou i nadále.
At už snahou o sešněrování jakehokoliv svobodomyslného náhledu nějakým ,,zákonem,, ( Povinné očkování psů, zákaz kouření v soukromé cizí hospodě , povinnost si hlásit bydliště , povinost stále informovat tzv uřady o každém prdu , v podstatě zákaz jajekoliv činnosti bez laskavého svolení vrchnosti ) ....až po umělé zalidnění Evropy cizorodým obyvatelstvem ( pomocí doktríny islam ) s cílem vymícení tzv ,,buržoazní ,, kapitalistické společnosti a konečným uskutečněním - zotročením lidstva .
Což je dávný vrcholný cíl levice - mít lidi pod svou totalní kontrolou

Jinak řečeno - technologie uchopení moci a slovník se mění....ale cíl zůstává STEJNÝ

Mašínům Zdar - Islamu a Komunismu Zmar

Franta

30. 08. 2019

Mimochodem seru vám i na černochy i na celou afriku

Franta

30. 08. 2019

Mrtvý komunista nebo jeho přisluhovač - dobrý komunista
Proletáři a multikulturalisti všech zemí - vyližte si prdel
Vemte se s vy pokrokovci s muslimama za ruce a táhněte do Ruska vy čuraci - beztak je celé slavné vedení EU vycvičeno v teroristických Brigade Rose a podobných socialistických organizacích které vedla a stále vede KGB at už se dnes jmenuje jakkoliv

Mašínům Zdar

Oleg

28. 08. 2019

Jak kapitalisté blafovali doplatili i bratři Mašínové
1929 Velký krach na newyorské burze CZ černý čtvrtek" 24. října 1929 o tom se dnes ve školách neučí - Velký krach na newyorské burze CZ
V roce 1919 Spojené státy sklízely ovoce svého vítězství a dominance po první světové válce, zatímco Británie a její evropští spojenci zůstaly po válce finančně vyčerpané. Americké hospodářství naopak vzkvétalo a svět tančil podle amerického rytmu. Lehce dostupné úvěry a masová výroba vytvořily na počátku 20. let půdu pro éru vysoké spotřeby, která neměla obdoby. Trh akcií rostl a počet investorů se zvyšoval. Ve velkém si půjčovali peníze a měnili za hotové. V roce 1928 trh vzrostl za pouhých 12 měsíců o 50 procent. Pak ale udeřila katastrofa. V říjnu 1929 v průběhu šesti děsivých a zoufalých dnů poklesla hodnota akcií na newyorské burze o třetinu. Lidé přišli dohromady o více než 25 miliard dolarů. Později došlo ke krachu tří tisíc bank, které s sebou vzaly i úspory svých klientů. Pád trhu vyústil v ničivou celosvětovou krizi, která trvala až do 2.světové války. Akcie dosáhly své původní hodnoty až v roce 1954. Lidé s oblibou skákali z oken mrakodrapů
https://www.youtube.com/watch?v=slJ_Zb7qloc

Já za svoji osobu

27. 08. 2019

Cyklisto,
Vy jste rozumný člověk. Kolektivní vina to je přece to nejhorší co může lidi poznamenat. Mašínové dle mého názoru jsou promlčená záležitost. Pokud někdo zabíjel a byl náhodou cyklista tak ano, všichni cyklisté jsou to co píšete?-vrazi: a je jich zde je asi 70%.(cyklistů) To je přece blbost. Komunosta Pich-Tůma to byl člověk, komunista, který si zasloužil soud, on raději po převratu spáchal sebevraždu. Prostě máme zde nějaké zákony a ty je nutno ctít a dodržovat, Vražda je vraždy byť ji spáchá zahrádkář, komunista, cikán či bílý, to musí řešit soud a zákon. Vančura, Majerová a meziválečná levicová inteligence byli členy KSČ. Fučík byl také komunista a to se málo ví, že když SSSR podepsal pakt s Německem v roce 1940 Fučík z KSČ vystoupil, dodnes to soudruzí tají. Pokud mně nevěříte, obraťte se na soud. ústavu buďte rozumným člověkem, šílenců je zde dosti.-

cyklista

27. 08. 2019

Ta přezíravost, hloupost a nehoráznost bolševiků mě zase dostala. Takže komunisti ve jménu nesmyslu mohou beztrestně vraždit a když někdo na oplátku zabije komunistu, tak je to špatně?
Vraždění nevyprovokovali Mašínové, v té době už měli bolševici na svědomí u nás stovky mrtvých a Sovětském svazu milióny.
Fakt by mě zajímalo, co by si komanči pomysleli (pokud vůbec jsou schopní myšlení), kdyby se jim ty jejich oběti začaly mstít.

Monarchista

27. 08. 2019

Toto je spoecielně pro Františka!

Díval jsem se na film Volyň z roku 2016. Není to o komunistech ( i když by mohlo). Je o o lidské nenávisti a vraždění ve jménu svobodné Ukrajiny- svobodného Polska. To vraždění je prostě vraždění nedá se to okecat. Jednu vesnici vyvraždí Ukrajinci, druhou Poláci a vše ve jménu svobody.
FRANTO - vy jste tak nenávistný člověk, že by jste si ten film měl promítat každý den. Nenávist, nacionalismus to nechcete nebo nedokážete pochopit. Nedá se s Vámi diskutovat, jste zlý, nenávistný člověk.

Emil

27. 08. 2019

Komunisti byli hrozní, stavěli jen atomové elektrárny a králikárny 1. kategorie, kde nyní bydlí kapitalisté s lidskou tváří, kteří si ještě pamatují na naše herce, kteří vždy šli s opozicí ?

MILOŠ KOPECKÝ – KOMUNISTŮM na IV. sjezdu umělců v Praze ze dne 5. 5.1987
Hercům se nedá věřit ani nos mezi očima, nehrají zdarma
Pan herec Miloš Kopecký se stal 1.umělcem v socialistickém Československu, který se odhodlal říci nahlas komunistům v čele strany a státu, aby odešli z funkcí. Stalo se tak už 2,5 roku před pádem režimu. Nahrávku se tehdy podařilo zachránit a dopravit do mnichovského rádia RFE. Nejsmutnější na tom je, že dnes tento jeho odvážný čin upadl skoro v zapomnění! Tato krátká původní ukázka budiž důkazem, že jsme nezapomněli. V době, kdy naši zem opět vedou bezpáteřní zkorumpovaní politici, je načase začít opět přemýšlet Celý projev má skoro 25 minut.
http://www.youtube.com/watch?v=XDZR3ujICf4&feature=related

Franta

27. 08. 2019

Ne ne , Hitlera jsem zvolil jako priklad osoby ktera byla objektem predsudecne nenavisti - tedy z pohledu ceske neokomunisticke republiky pachal plukovnik trestny cin....dovolil si nekoho nenavidet na základě jeho politického postoje ....
Jak říká české neokomunistciké ministertsvo :
Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Tak vnitro popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist....a přesně tak se choval Staffenber - byl to nenávistný xenofob a primitivní antinacista

Takže ....to jste me opet nepochopili - ale to delaji asi ty zachodky

No a co se týče zabitých zločinců bratry Mašíny , opět zopakuji že každý komunista byl ( a je ) zločinec a at malý či velký všichni byli legitimní cíl .
Nebot bez malých zločinců by nemohli existovat ani ti velcí
Každý komunistický zločinec anebo každý pomahač komunistických zločinců je legitimní cíl at je třeba pokladník anebo soudruh president - zrůda jako zrůda

Každý člen mafiqnské organizace lhostejno na jakém postu je prostě člen mafianské organizace
Členové KSČ byli a jsou v zásadě zločinci a členy mafianské organizace a je uplně jedno jaké postavení který z nich jaké zastává
tečka

Monarchista

27. 08. 2019

A cotřeba plukovník Claus Schenk von Stauffenberg ?

Dobrý příklad, ten pán nezavraždil žádného malého vojáčka, či policajta, ale šel na to přímo. To je tedy rozdíl. Celou dobu Vám sem lidé píší, že zavraždili pokladníka, pro peníze a pokud by to zkusili na ÚV KSČ to by byla jiná káva. Zde jste si sám naskočil, jste nějak nepozorný. Porovnávat plukovníka s normálními zločinci opravdu nejde.

Ale jinak se s vámi dobře "plká" pane "H":bust_in_silhouette:

satestsat121111

27. 08. 2019

Franto,
pokud je většina Čechů za komunisty co jsou Moraváci a Slezané?
Jinak je to dobrý příklad demokracie, většina Vás nechá plácat blbosti a a to je přece demokratické. Nebo by jste tu většinu chtěl nahnat do tábora a přeučit je na lidi Vašeho ražení? Máte trochu zmatek v demokracii, račte se podívat do slovníku cizích slov. Moc Vám to nepomůže, Mašínové byli a zůstanou vrazi. Hepnerováý to je dobá připomínka ta svůj správný trest dostala.

Franta

27. 08. 2019

Motivem jejího jednání byla nenávist ke společnosti.

Já zapomněl , předsudečná nenávist vlastně patří v české neokomunistické republice mezi chybné názory a je třeba je trestně stíhat , tak napište soudruhovi Hamáčkovi že zde máte jednoho imperialistického narušitele vy Svazáci s nápisy ze záchodků
A cotřeba plukovník Claus Schenk von Stauffenberg ?

Ten nenáviděl dokonce samotného Hitlera ...
asi smutný člověk co nedokázal najít nic pozitivního na narodním Socialismu a nerozapkoval se zavraždit samotného Vůdce všeho německého lidu

Jak říkají zcela správně české neokomunistciké autority , nenávist je trestný čin a i na nacismu nebylo vše jen špatné ...,navíc byla taková doba a dozorci v koncentračních táborech měli přece děti ...tak co měli dělat ?
Pomlouvat umí každý ale konstruktivně pomoci už ne

Eman33

27. 08. 2019

Franta, kupodivu mezi delikventy v totalitě není
Mašínové zabili méně než Olga Hepnarová
Narozena 30. 6. 1951 - popravena 12. 3. 1975 v Praze.Olga Hepnarová úmyslně najela 10. července 1973 kolem 13:45 hod. nákladním autem Praga RN na tramvajové nástupiště na tehdejší třídě Obránců míru před domem číslo 9 (dnes ulice Milady Horákové), na které stálo přibližně 25 lidí s úmyslem usmrtit co nejvíce lidí. Následkem jejího činu zemřelo 8 lidí a dalších 11 bylo těžce zraněno. Jen shodou náhod nebyl počet obětí mnohem vyšší. Motivem jejího jednání byla nenávist ke společnosti. Rozsáhlým vyšetřováním byla vyloučena verze o selhání řidičky nebo vozidla, stejně jako motiv politický.
Historie kriminalistiky-muzeum zločinu / opravdu dobré
http://kriminalistika.eu/muzeumzla/prehled.html
Tresty smrti v Československu od 9.5.1945 do 31.12.1989 http://kriminalistika.eu/trestmrti/trestsmrti.html

Franta

26. 08. 2019

Rozkopat nástěnku dokazal i malý kluk ze školy......

Tak jistě že technicky to neni problém
Tak mě tak napadá proč to kromě pár jedinců NIKDO jiný neudělal ?
Takže jste SOUHLASILI se socialismem - takže i nyní vám to musí vyhovovat
Já pořád říkám že vetšina čechů jsou komunisti - a jak vidno - nemýlím se

Franta

26. 08. 2019

Ted s vami poprve souhlasim

Jen pro přesnost je nutno podotknout že Nacismus = narodní SOCIALISMUS

satestsat12111

26. 08. 2019

Franto,
až budete psát svůj politický program, Vaše kniha by se mohla jmenovat:
František " Můj boj":flag_um:

26. 08. 2019

Servít je vůl a Františku Vy nevíte co to znamenáná. Studenti Vysoké školy v jistém období věděli co píši. Tedy Vy jste příliš mladý, nebo příliš nevzdělaný? Pro studenty to byl symbol vzdoru nejen k prof Servítovi, ale i k socialismu

FRANTO,
já tu dobu pamatuji, něco jsme dokázali,. např. si svět uvědomil, že u nás nejsou jen lidé typu "FRANTA", ale i vzdělaní lékaři, vědci, celková inteligence. rozkopat nástěnku dokazal i malý kluk ze školy (neb nesouhlasil s paní učitelkou). Jste docela smutný človíček.

Oleg

26. 08. 2019

:stuck_out_tongue_winking_eye:U nás na WC v hospodě U kance Ferdy v Kozojedech byl za komunistů na zdi napsán nápis: S.r tiše, ať to nešplouchá, konfident STB naslouchá.
Kpt.Pavel Minarik
https://www.youtube.com/watch?v=pRGgVBMYha4

Franta

26. 08. 2019

Vtchol vzdoru proti socialismu byl pro české VYSOKOŠKOLSKÉ studenty .....nějaký nesmyslný nápis na ...hajzlíku...
Ne tak takové vzdělání opravdu nemám
Já z eletrotechnické průmyslovky jsem rovnou rozkopal nástěnku KSČ na náměstí....ale to vy studenti z ,,vysokých,, škol ajaj....jste nemohli protože jste budovali karieru a nyní chcete ostatní vyprávět o ...statečnosti - vždyt nevíte co to je
Mimochodem bratři Mašínové studovali ČVUT ....než je komunisti vyhodili.
No a vy jste pak čmárali na záchodech no to je ta vaše odvaha

satestsat1211

25. 08. 2019

Servít je vůl a Františku Vy nevíte co to znamenáná. Studenti Vysoké školy v jistém období věděli co píši. Tedy Vy jste příliš mladý, nebo příliš nevzdělaný? Pro studenty to byl symbol vzdoru nejen k prof Servítovi, ale i k socialismu.:grin:

Ondřej

25. 08. 2019

Bibli měl k ruce i Hitler
Lidovci se drželi tohoto zákona Pacem in Terris sociální encyklika Jana XXIII (11. dubna 1963)
Bibli u kolébky a Boha a sirky v ruce pálili stohy, tak Francouzi zbourali nový český cukrovar
Moderní cukrovar HROCHŮV TÝNEC provoz začal 1.10.1970 ročně zpracoval 300 000 tun cukrové řepy a jeho likvidace Francouzi Tento cukrovar v Hrochově Týnci koupili Francouzi s tím, že zachovají výrobu cukru. Technologie nebyla ani 10 let stará. Budovy cukrovaru jsou ze začátku 70-tých let. Zde si můžete stáhnout prezentaci, jak v České republice zahraniční firmy likvidují náš majetek a tím i konkurenci. Mašínové by měli radost, jak je vše postupně srovnáno se zemí českou https://www.youtube.com/watch?v=mtVOLMPNPUM

TIC David Ondračka dokázal rozesmát přítomné na US Embassy v Praze, jak lze slyšet.Transparency International se hodně angažovala v devadesátých letech společně s OF na dění v tehdejším ČSSR, kritikou porušování tzv. základních svobod a práv. Způsob privatizace veřejných statků na začátku 90.let vyvolává i v dnešní době spoustu otazníků ... Ve svých uváhách se k němu dne 10.7.2009 na US Embassy v Praze vrátila i pí Beatrice Edwards z GAP Washington/USA https://www.youtube.com/watch?v=2c4cJvm7SpE

Kradli nejen Mašíni - Kdo kradl v privatizaci
Konsolidační agentura, kde se scházejí dluhy, které se budou muset zaplatit bankám za velkou privatizaci devadesátých let. Účet půjde z velké části na vrub daňových poplatníků. http://respekt.ihned.cz/c1-36163730-kdo-kradl-v-privatizaci

Co Mašíni zanechali , někteří kluci z ODS moc dobře vymysleli kuponovou privatizací nabízené byly akcie 1492 podniků za nominální hodnotu 1367 miliardy Kč. V 90 létech minulého století si stačilo vzít úvěr v řádu desítkách miliónů, zastavit zahradní šopku, koupit si továrnu,nic nesplácet, peníze otočit ve svůj prospěch, firmu poslat do konkurzu a tím legálně nic neplatit, založit si novou firmu vzít překlenovací úvěr,zastavit nezaplacenou továrnu na koupi další továrny a takto postupovat,nic neplatit a banky,jelikož neměly ve fondu pojištění nesplácené úvěry převedly na konsolidační agenturu později ČKA. Tak šlo jednoduše bohatnout a být „ za vodou “ později jiné firmy kupovaly pohledávky v ceně 3 až 7 % u VIP klientů až 22 % z ceny nesplácených úvěrů jiným, což se asi hodilo pro stát. Film Dědictvi aneb kurvahosigutntag vystihuje tu krásnou dobu

Kradli nejen Mašíni - Kdo kradl v privatizaci
Konsolidační agentura, kde se scházejí dluhy, které se budou muset zaplatit bankám za velkou privatizaci devadesátých let. Účet půjde z velké části na vrub daňových poplatníků. http://respekt.ihned.cz/c1-36163730-kdo-kradl-v-privatizaci

Franta

25. 08. 2019

Soudružka občanka Lenka se projevila jako typická češška ......ani svuj názor nenapíše jasně ale snaží se o nějaké pubescentní jinotaje

Budiž vaše slovo ano řečeno tak aby bylo ano ...a budiž ne řečeno tak aby bylo ne.
Tak pravi BIBLE

Měli byste si BIBLI občas přešíst a nesoustředit se tolik na ten písečný Koran - to je stejně jen zparchantělá kopie

Lenka

25. 08. 2019

Vzpomínka na doby minulé, toto jsme psali na WC : "Servít je vůl". Krátké, výstižné, jasné. I zde víme kdo je kdo ale nějak to neumíme pojmenovat a tak píšeme blbůstky.

S E R V Í T J E V U L

Frank

25. 08. 2019

Já nepíšu že s politikou české reálně taknějak trochu kvazikapitalistické republiky souhlasím....
Já píšu že nechápu čemu se stále lidé český diví ....když je v zásadě .....stále vede stejná bolševická pakáž co je vedla dříve....
Celá česká vláda je složena ze soudruhů Z PROGNOSTICKÉHO USTAVU který jak každý ví byl založen STB a tato podléhala KGB ....takže je to zcela jasné.

Delta

25. 08. 2019

Pohádek i pro Frantu, na dobrou noc.
Dnes konečně máme zdravé potraviny s Ečky, o kterých jsme tenkrát snili a banánů je dostatek,
ale osobně se rád podívám na dobu, kdy nám bylo 20 let
Jak soudruh Pláteník zatočil s nepoctivým soudruhem Soldánem
https://www.youtube.com/watch?v=EZBHnqNbCHA

Oleg

25. 08. 2019

Frantíku, byl to lébunk za komančů, to dnes je to vegáč ještě větší, buď dá banka nebo sociálka.
Nikdy jsem neviděl demonstrovat za lepší zítřky naší skvělou Romskou mládež

To jen pár chytráků dnes dělá odboj - Milion chvilek - Minář nedostudovaný farář to je skutečný dnešní odboj proti demokracii.Mikuláš Minář na FF UK studoval dvouobor Český jazyk a literatura - Filozofie. Až do roku 2017, kdy se začal věnovat občanským aktivitám spojeným se spolkem. Mináře jsme nevyhodili, vyvrací fakulta informace o šéfovi Milionu chvilek. Doufá, že se do školy vrátí. Ředitelé dvou ústavů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze vyvrací informace o předsedovi spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi, které se v posledních dnech objevily na internetu. Zprávy o jeho vyloučení ze školy jsou podle nich nepravdivé. „Sám přerušil studium, aby se mohl plně věnovat občanským aktivitám.
Milion chvilek hradí demonstrace z peněz na transparentním účtu, kam sympatizanti posílají dary v řádu stovek nebo tisíců korun. Minář na konci pochodu roztrhal ústavu. ‚Je to horší, než se jí neřídit?‘ ptal se několikatisícového davu

Franta

25. 08. 2019

Prý rozděluju národ ....
Dokonce snad by se dalo prohlásit že narušuju morálku socialistického člověka že ?
Možná ba možná dokonce mám něco společného s vrahy z vol strýtu.....

To je hrozně že tady nějaký zaprodanec imperialistiké úpadkové země hlásá své štvavé protimírové názory , soudruzi pozvedněme revoluční dělnickou pěst na obranu našich multikulturních vymožeností pod bedlivým vedením našich milých českých úředníku kteří jistě nedopustí tyto výkřiky sudenoválečnického revanšismu.

Stana a vláda z Prognostického ůstavu a všechen pokrokový český lid stoji jednotně a nerozborně za mírovou politikou soudruha Olega , Tondy, Monarchisty a všech dalších soudruhů kteří a pevně a obětavě plní závěry našich realněkapitalistických plánů nové pokrokově mírové multikulturní české liberální trochučínské respubliky.
Na českou zákonnost pod vedenim moudrého soudruha Rychetského ( člena KSČ )si šahat nedáme !

Monarchista

25. 08. 2019

Číst celé to opravdu nejde. Tedy jsou zde lidé a jeden genius. My všichni si řekneme myslím, že byli, myslím že nebyli, ale je to v nějaké slušné lidské formě. Do toho "buší" Tonda- Toník se považuje ZA JEDNINÉHO SPRAVEDLIVÉHO A NEJRADĚJI by nás poslal na převýchovu. Nikdy bych neveřil, že dokáže tak sevřepě bránit svoji pravdu. Je to takový typ fanatického bolševika či pionýra, ale zatím jen škodí, škodí nám obyčejným lidém ( omlouvám se nadlidem, ale moc Vás zde asi není). Rve nám do hlavy své, které je jediné správné. Zdá se, že má přísného pana vedoucího a papouškuje jeho názory. Je nelidské a hloupé co vše dokázal napsat, no, ale může to být i poškození mozku, potom by mně jej bylo líto. V ústavu by mu bylo lépe. Pouštěli by mi pohádky a byl by klidný pacienz. Zde se mu podařilo rozdělit národ, rozdělit diskutující, prostě dobrá práce ( nebo ne?)

Oleg

25. 08. 2019

Mašínům se nechtělo nádenicky makat na domácím statku, raděj utekli do blahobytu:sunglasses:

Na dobu před rokem 1989 vzpomíná náš děda,který mi říká : „Za komunistů jsem řádně chodil k volbám,vyzvedl hlasovací lístek,odešel za plentu,jednotlivě všechny kandidáty přeškrtal a pak hodil lístek do urny.Přesto mě komunisté za to nepověsili.Bylo nás přibližně 0,5 % co se takto chovali.Takže je možno o celém komunistickém režimu říci,že nám vládli ti(přes 99 % hlasů),které si lidé zvolili.Za svoji zbabělost si může každý sám.Po listopadu jsem rozhodně nepatřil mezi ty, co volili ODS nebo lidovce, očekávajících od nich kapitalistický ráj.
http://www.zakomunistu.cz/

Tonda

24. 08. 2019

Všichni vědí, že v mnoha zemích světa se 31. října slaví takzvaný Halloween mimo jiné tím, že si lidé vystaví vydlabanou dýni před domem.
Málokdo ale tušil, že v Čechách se slaví Halloween celoročně a všichni mají vydlabanou dýni už od roku 1989.
Někteří ji mají vydlabanou dokonce tak pěkně, že ospravedlňují vraždu členstvím oběti v komunistické straně.
Naneštěstí zbytek občanů si nechal vydlabat dýni už v roce 1948 a nezmůžou se na jediný kloudný argument.
Mašínové byli vrazi ze všech úhlů pohledu.
Jejich oběti neměly politický nebo strategický význam. Mašínové neplánovali revoluci ani nezabíjeli ve prospěch již existující revoluční buňky, nebyli vězněni ani jim vězení z politických důvodů nehrozilo, jejich akce sloužily pouze jejich vlastnímu prospěchu a pro český lid neudělali zhola nic, to se nedá označit za odboj.
Zatímco čeští výsadkáři zabili Heidricha obklopeného esesáky, tak Mašínové podřízli svázaného četníka, zatímco protinacistický odboj vyhazoval do vzduchu mosty a muničáky, tak Mašínové zapalovali stohy...
Možná by to chtělo v té dýni zapálit svíčku, pak vám to třeba bude víc pálit......

satestsat121

24. 08. 2019

Ještě se zde dočkáme, že dobytí Berlína v roce 1945 byl jen projev bolševické totality. Fanda je fakt srandista a jak sám napsal, je jen 10% vyvolených, ale on se opravdu snaží. Nebyl jsem nějak extra prorusky orientovaný, ale svatý Fanda dokáže měnit názory lidí. No, ale zdarma to nedělá, že by agent demokratické opozice?
lo% vyvolených a 90% idiotů tak nějak nás Fanda vidí a Vy i.....i mu všechno věříte. Píše jako mluvil kdys Cibulka. No je to jen můj názor a já se počítám mezi těch 90% idiotů:yum:

Hana

24. 08. 2019

Franta vždycky dokáže nadchnout svými žerty
https://www.youtube.com/watch?v=4dUGA2vj8XI

Frantíku soudruzi se dobře pobaví - Špioni,kteří oklamali Hitlera: MI5 ve válce...Válečný dokument CZ
V létě 1941 poslala vojenská zpravodajská služba nacistického Německa šifrovanou zprávu svému přednímu špionovi na Britských ostrovech... "Jménem vůdce jste byl vyznamenán železným křížem první a druhé třídy...myslíme na vás "...Němci však netušili,že jejich významný agent působí pod kontrolou kontrašpionážní služby MI5...Válečný dokument CZ
https://www.youtube.com/watch?v=8I1AAf6wRa4

Franta

24. 08. 2019

Soudružka pamětnice Hana , jen jaksi zapomněla na tu nevýznamnou okolnost..., že všechny negativa ,,nové doby,, byli vytvořeny PRÁVĚ KOMUNISTY z Prognostického ustavu založeného Sovětskou KGB

To jen pro pořádek....

Franta

24. 08. 2019

Kdo tedy byl státotvorným socialistickým člověkem s rudou myslí a ohněm v srdci hledící ke světlým zítřkům ?
Protože to stále mnoho českých obyvatel nechápe ( neboli to nechtěji pochopit tak jako nechtěli obyvatelé nacistického německa pochopit jaký že to mají hezký táborek za humny )....tak to napíšu aby to bylo pochopitelný i pro naprosté idioty .

Komunistický zločinec byl pochopitelně každý člen KSČ - bez debat
Kdo byl člen KSČ ?
Každý , uplně každý ( až na naprosté ojedinělé vyjimky typu lekaři ) ....uplně každý zastával jakoukoliv STÁTNÍ funkci na jakekoliv urovni.
Každý ouředník ( ne pošták není uřednik ale soudruh vedouci pošty již ano ) , každý profesionální voják , každý milicionář , každý člen ozbrojených sborů .....každý nebo skoro každý dobrovolný POŽÁRNÍK , každý člen PSVB , ...všichni tito ,,lidé,, MUSELI být .....komunisty.

A nikoho jiného bratři Mašini nikdy nezabili....než členy ozbrojených sburů zločinecké socialistické republiky nebo jejich přisluhovače - viz Rošický - pokladní a člen LM u Čáslavi
Že Rosický nebyl člen KSČ ?
Ale ale ...a proč tak vehementně bránil socialistickou zákonnost ?
O co mu šlo když mu nikdo nic nedělal - jen mu vzal penize stejně patřící zločineckému socialistickému státu ? Proč je bránil ?
Byl mu tak blízký socialistick stát se všemi jeho zločiny ?
Jestliže ano ...nu pak to byl pouhý sice jen idiot ....ale patří mezi povolené ztraty.

Ovšem já jsem přesvědčený že Rosický byl tak jako všichni ostatní ,,oběti,, ....jen komunistický hajzl a dostal co si zasloužil

Hana

24. 08. 2019

Franta má svou lopatu a krumpáč připraven na boj, za komančů to bylo blaho vekslovalo se :stuck_out_tongue_winking_eye:

Za komančů se takto měnil běžně se směnil Trabant za mercedes,což dnes už nelze https://www.youtube.com/watch?v=9oEGlcG79cU

Zlatá léta 80.sátá. Když si tak lehnu a koukám do stropu a nebo když vidím televizní noviny z doby před 38 lety, tak si říkám, že ten život obyčejného průměrného Čecha byla tehdy idyla. Policajti naháněli drobné zlodějíčky, s těma i kamarádili a tzv. disidenty (komedianti, alkoholici a dramatici, placení odjinud).Kdo chtěl pracovat mohl, kdo nechtěl musel. Neexistovaly dávky protože i nepřizpůsobiví museli pracovat. A v preferovaných krajích nebyl problém dostat byt i dobře placenou práci. Lidé nebyli zadlužení. Neznali drogy a nebo nevěděli kdo to jsou exekutoři. Přijít o peníze ve spořitelně, nemyslitelné. Důchody v 60 letech, bezplatná a všeobjímající zdravotní péče, levné studium na vysokých školách. Kdo chtěl studovat, mohl, jen ne vždy humanitní obory. Potravin i zboží denní potřeby byl dostatek, jen sortiment byl zúžený. Byli jsme soběstační v průmyslu i v potravinách. Nepotulovali se tu cizinci a nevysávali nás zahraniční investoři a finanční skupiny.

Franta

24. 08. 2019

Je dobře že existuji i v české neokomunistické zemi lidé co chápají že bratři Mašínové bojovali za spravedlnost a MSTILI se VŠEM a jakýmkoliv komunistům a jejich jakýmkoliv přisluhovačům .

Každý dobrovolný a za uplatu pracující exot který svoji prací UPEVNOVAL světovou socialistickou soustavu - byl zločinec.
A jako takový byl legitimní cíl , což platí i dodnes pro kohokoliv kdo podporuje zločinný jakýkoliv tyranský system .... včetně onoho neblaze proslulého udajně náboženského proudu vzniknuvšiho na píscích pouště saharské

Vysokoškolsky ,,vzdělaný,, člověk neznamená nic jiného než že dotyčný je pravděpodobně člověk chytrý a schopný kooperace se systemem - nic min nic vic.
Jinak to ale nijak neznamená že dotyčný nemůže býti idiotem....a že nemůže byti hajzl

Bratři Mašínové jsou lakmusovým papírkem rozložení komunistických zločinců v české společnosti - každý hned ví kam patří

Mira

24. 08. 2019

Vojáci v regulérní válce.Bojím se chodit do práce,kde mi kolegové vykládají,že srpen 68 bylo osvobození.A že je třeba znárodnovat.Auž se toho chytají i mladí a vysokoškolsky vzdelaní lidé.

Emil

24. 08. 2019

Svatá pravda • Bez StB by se v tomto státě nic nezměnilo
Více zde: http://www.hnutisocialneslabych.cz/news/ludvik-zifcak-o-listopadu-1989-se-dodnes-mnozi-boji-hovorit/#.XEqueVvuV4k.email

• ABSOLUTNĚ PŘESNÉ !!!Cituji zoufale pravdivý komentář jednoho Američana k situaci v České republice:"Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda,neničí zemětřesení,úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha,místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí,nezažila 74let válku,dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 29 let."Myslím, že není co dodat .......................
• Václav Klaus: 10 let prezidentem ČR ( VŠE SE JENOM UČILI, nedělejme z toho kriminalizaci )
Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/213411034000032-vaclav-klaus-10-let-prezidentem-cr/

Pavel

24. 08. 2019

Franta pise dost expresivne a pouziva nekdy ne zcela mirny slova. Z pohledu slusneho cloveka ma ale pravdu.

Nechapu, proc se nekdo zastava komousu a socialismu, kterej tady byl. Vzdyt ten rezim likvidoval vlastni obcany. Casto bez soudu, nebo ve smyslenych procesech jen proto, aby se komousi zalibili Moskve a rusackym bolsevikum. Co proboha muzou nektety dnesni lidi na tom krvavym bolsevismu obdivovat nebo chvalit?Proc se i dnes porad obraci k rusku? Vzdyt rus nam a nasemu narodu ublizil nejvic v historii!

Kazdej takovej clovek ma potom ruce od krve, jako komousi. Krev vlastnich spoluobcanu. Vzdyt to byla 40 let luzrovlada a zrudovlada. Horsi nez nacisti.

Tisice znicenych zivotu a rodin a nekterym je to jedno. Stale je budou chvalit. Tfuj, hnus rudej.

Franta

24. 08. 2019

Zabíjet nám víra nedovolila.
Jak ušlechtilé.
Naštéstí není jen Nový Zákon ale existuje i Stary Zákon a s ním hrozivý Bůh pomsty a odplaty
Oko za Oko , Zub za Zub

Nový Zákon s Jezišovým měj rád druhé jako sám sebe je vrchol humanity - na komunisty , nacisty a islamisty ale platí jen a pouze Hrozivý Starozakonní Buh s Jeho ohněm a mečem
Islamu zmar

sv.Michal

24. 08. 2019

90% čechů bylo komunistického idiotského smyšlení - a dodnes se to nezměnilo
Tak toto nám napsal Franta.

Snad více psát netřeba jen je vidět pýchá toho pána. Dokáže rozdělit národ ma 90% idiotů a 10% těch správných nadčlověků. Jak jsem si to pročetl, Frantik kolem sebe bije a zdá se, že píše na objednávku a za peníze. Není přece možné, aby jeden člověk zcela zdarma psal takové blbosti.
Nikdy z mé rolnické rodiny v KSČ nebyl, ale jako věřicí jsme se mohli jen modlit. Zabíjet lidí nám víra nedovolila. Proto jsou i pro mně Mašínové jen vrazi.

Franta

24. 08. 2019

Nenechám prý nikoho říci svuj názor ....zase lež
Opět lež

Každý si zde píše co chce bez ohledu na můj - jediný a ojedinělý - názor
Jak můžu někoho NENECHAT ŘÍCI SVŮJ NÁZOR když je evidentní že tento web dovoluje psát jakýkoliv názor ?

Další pseudotvrzení - ,,dnes je prý modní nadavat na komunisty a to prý ponejvíce činí komunisti .....takže tedy - JAKÝ KOMUNISTI NADAVAJÍ NA KOMUNISTY ?

Ano na naši rodinu bylo několik udání od sousedů , dokonce i od sousedů co bydleli nad námi....a zažil jsem jako dítě 2x SNB domovní prohlídku

90% čechů bylo komunistického idiotského smyšlení - a dodnes se to nezměnilo
Babiš a Klaus se Zemanem na vás - to na vás platí
Prognostický ustav for ever

My

24. 08. 2019

Bruselská internacionála
spojuje Mašíny, Franty, Adolfy západu s východem v rytmu dnešní doby
https://www.youtube.com/watch?v=4bj4OUdBjpE
https://www.youtube.com/watch?v=H6IdXM1vQss

24. 08. 2019

Franto,
jediným "Tyranem" na těchto stránkách jste VY sám. Nenecháte nikoho říci svůj názor, pokud není totožný /souhlasný) s Vašim. To je tyranství osobnosti.
Mimochodem, dnes je modní nadávat na komunisty a vynikají v tom lidé z komunistickýh rodin. Já bych byl opatrný co když nám zde pan Cibulka napíše něco ze "Seznamu". Jsme jen lidé, děláme chybý(tedy Vy ne). Všichni vesele mašírovali a Vaše rodina doma trucovala. To by Vás i rodinu brzy některý soused udal. To je to otravné tyranství, kterým nás krmíte. Rossenbergovi byli zrádci a byli by popraveni i kdyby byli katoklíci. Prostě trochu si to v hlavě urovnějte.

Franta

24. 08. 2019

Ano a protože ta otázka vůbec v postkomunistické ČR existuje je jasné že neokomunistická ČR stále není normální zemí ale je oblastí s nadprůmětným výskytem levicových zločinců

Pro Komunisty jsou Mašini vrahové ( tak jako byli vrahové pro Nacisty například Gabčík s Kubišem ) nu a pro nás - antikomunisty ( podle soudruha Klause pro ,,primitivní antikomunisty,, ) ...pro nás jsou hrdinové.
Smrt komunismu

satestsat121

24. 08. 2019

Lenin byl vším čím chcete, i Masyryk je označován za Žida, oba jsou složité osobnosti. Oba ve své době dokázali realizovat své plány. S těmi Židy bych byl opatrný neb i Heydrich měl prý Židovské předky a sám velký vůdce také. V Čechchách každý ve svém příbuzenstvu najde Žida či Němce. No a tak mi řekněte jak to vše spolu souvisí? Článek je o něčem jiném. Jsou mašínoví vrazi nebo hrdinové.???

Franta

24. 08. 2019

Rosenbergrovi byli komunisti a jako takovi dostali co zasloužili
Nehledě ke špionáži atomoveho programu ve prospěch prokurveného komunistického SSSR - každý kdo pomáhá dáblu se stává pomocník pekla

( to platí i pro všechny další tyranské ideologie včetně všech soft forem socialismu - jak fašismu tak nacismu tak jeho nejpokročilejší formy komunismu islam nevyjimaje)

My Fašisté si svůj Socialistický sen nikdy vzít nedáme
Benito Mussolini

Franta

24. 08. 2019

Argument typického levicového idiota - můj dědek prý byl komunista ....a tak prý nemám rád komunisty...
To je podobný tvrzení jako že jsem si kupoval Mercedes a proto nemám rád Mercedesy
Piju pivo a proto nemám rád pivo
Chodím za ženskýma a proto nemám rád ženský
Prostě komunistický blbečkové když nemají co říci tak bud nadávají a nebo píšou naprosté stupidity

Nu co se týče dalšího příspěvku výše tak tam je cíl jednoduchý - ano komunisti byli svině ano to je pravda ....( a ted to přijde ) ....ALE můžou za to USA a.....Židi
Hm....obojí jsou dedukce hodné českého pokrokového občana jehož rodiče spořádaně chodili jako pionýři do průvodu na 1. máje
Což ? ...no já vím že jo .....( ve městě kde jsem bydlel vždy kromě naší rodiny a pár jedinců mašírovali všichni )

Emil

23. 08. 2019

Rudý teror za americké peníze,bez dolaru by komunistická revoluce v carském Rusku neuspěla.
Vladimír Iljič Lenin měl židovské předky. Uljanovová tvrdí, že jejich dědeček z matčiny strany byl ukrajinský Žid, který konvertoval ke křesťanství, aby se vyhnul povinnému přesídlení do oblasti vyhrazené pro Židy a aby mohl studovat. Rudou armádu založil r. 1918 Lev Davidovič Trockij za velké finanční podpory amerických bankéřů. Prvních 300 tisíc Rudoarmějců najal v cizině, hlavně v Číně, v Maďarsku, Lotyšsku, Německu, Chorvatsku, Rakousku a v Turecku. Trockij si cenil, že zacházeli s ruským civilním obyvatelstvem jako s nepřáteli a brutálně je vraždil, bez ohledu na věk, pohlaví či společenské postavení. Komunismus by se nikde na Východě ani neuchytil. Nebyla po něm poptávka, neměl tam své ideology ani stoupence. Jen někteří tento fakt neradi slyší. Nepočítáme li utopistické snahy o rovnostářskou společnost, které se objevovaly již ve středověku, můžeme za první zlom považovat Velkou francouzskou revoluci. Přesněji řečeno – vědecký, propracovaný komunismus, který je dílem německého „myslitele“ Karla

Komunismus a antikomunismus v Americe

Ústav pro studium totalitních režimů, Přednášku o počátcích komunistického hnutí v USA, o jeho frakcích a štěpení uvedl historik Jan Kalous (ÚSTR)
https://www.youtube.com/watch?v=eHfg4iHddLw

Cibulka

23. 08. 2019

Franto
tak tvůj dědek byl zakládající člen KSČ na okrese, těmi keci to již nezachráníš chlapče.

Franta

23. 08. 2019

Je vidět že se zde schází komunistická sebranka at už českého nebo ruského ražení
To se dá čekat
Tak abych objasnil i pro svinské komunisty ( co si myslí že nejsou komunisti ale jistěže jsou ) tak dobře poslouchejte vy socialistická tzv liberální bando :
Málo vás Mašínové pozabíjeli - měli vás pozábíjet všechny - žádného nebyla a není žádné škoda .
Jinak řečeno - mrtvý komunista nebo třeba i mrtvý posluha komunistického režimu - zrovna jako nacistického režimu , což je to samé - socialista jako socialista nezáleží na tom zda se jedná o národního socialistu ( nacistu ) nebo o mezinárodního socialistu ( komunistu ) anebo konečně o multikulturního socialistu ( liberala) ...to je uplně jedno takže mrtvý komunista nebo socialista - je dobrý komunista.
A že soudruzi požárníci a příslušníci SNB a soudruzi pokladníci byli přisluhovači prokurveného komunistického režimu - o tom není pochyb.
Islamu zmar

Ema33

23. 08. 2019

Američané jim byli vzorem v likvidaci levicově smýšlejícím.Mašínové nesnášeli pracující poddané zřízení - vraždili doma a Americká poprava vědců Rosenbergových 19.června 1953
Ostudná poprava amerických manželů Rosenbergových a její politický kontext nejabsurdnější justiční vražda v USA: 19.června 1953 byli v americké věznici Sing-Sing na elektrickém křesle popraveni z politických důvodů dva význační američtí vědci, aktivní členové světového mírového hnutí a rodiče dvou malých chlapců, Julius a Ethel Rosenbergovi. Tento zločin americké justice tehdy vyvolal v celém světě vlnu pobouření a odporu. Manželé Rosenbergovi byli obviněni z tzv. „spiknutí za účelem špionáže ve prospěch Sovětského svazu“ a celý politický proces, který byl proti nim veden, typicky zapadal do scénáře tehdejší mccarthyovské hysterie v USA, fanaticky zaměřené proti všemu levicovému a třebas jen sebeméně zásadově kritickému ve vztahu k americkému společenskému systému a jeho mocenské struktuře.Hrdinství J. a E. Rosenbergových posílilo světové mírové hnutí a přispělo k boji proti jaderné válce

Horst

22. 08. 2019

Je to terorismus nebo odboj ?
Najdi pět rozdílů mezi A (norský střelec) • B ( bratři Mašínové)
Je to terorismus nebo odboj ?
A: Norský střelec zavraždil civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítil být ve válce se společností, která se vydala špatným směrem.
B: Mašínové zavraždili civilisty s poukazem na to, že se subjektivně cítili být ve válce se společnosti, která se vydala špatným směrem.
Odpověď:
1 – V Norsku se tomu říká terorizmus •v České republice - odboj.
2 – Norské oběti jsou oplakávané • české objeti nikoho nezajímají.
3 – Norský střelec je označován za monstrum •Mašínové v ČR za hrdiny.
4 – Norský střelec myslel svůj odboj vážně • Mašínové, sotva se prostříleli na Západ, začali žít pohodový život a svůj boj s komunismem ukončili.
5 – Norský střelec dostane nejtěžší trest • Mašínové vyznamenání bílého lva od vlády.
Je jen jedna shoda : Norský střelec i Mašínové řekli, že by to udělali znovu.

Tonda

22. 08. 2019

Pavel: A vy snad znáte nějaký režim, který nezničil tisíce životů?
Dnes se snad životy neničí?
Vás žádné životy nezajímají pokrytče, máte jenom strach aby vám nezavřeli hranice a neznárodnili obchůdek s polskými otravinami.
Ale to můžete bejt v klidu, žádní komunisti už neexistují (jenom jejich parodie), Husák je pod drnem a stodvacítky už taky nikdo vyrábět nebude a jestli vás někdo strčí do lágru, tak to bude Brusel za to, že jste na facebooku napsal slovo černoch + nějakou tu pejorativní omáčku.
Kdy už všichni konečně pochopíte, že když někdo porovnává dnešní sociální zabezpečení a právní řád s tím minulým, tak nechce exhumovat Gotvalda ani cvičit na spartakiádě a rozhodně vás nechce zavírat do lágru za váš příspěvek do samizdatu.
Díky takovým dinosauřím mozkům, jako jste vy, nám do politiky nalezli neřádi, počínaje Havlem až po Kalouska, hlavně že nemávají rudou vlajkou a neříkají soudruhu
Díky takovým mozkům jsme vlezli do nového sovětského bloku, tentokrát s centrem v Bruselu, a místo znárodňujících komoušů, vám krade majetek exekutorská komora za nezaplacených 200kč pokuty ze kterých vám po pár letech udělají 200 tisíc, seberou vám movitý i nemovitý majetek a v podvodné Aukci prodají nastrčeným spekulantům za pětinu ceny.
Fakt vám to přijde o tolik lepší, že nadáváte diskutujícím do rudé špíny?

Banak

22. 08. 2019

byli obyčejní teroristé, jsou všude stejní

Pavel

21. 08. 2019

@Eman - jojo, tisice mrtvych lidi a znicenych zivotu v komousskych lagrech vam nevadi?
Reknete tyhle vylhany demagogie do oci pozustalym? Spino jedna ruda. Tfuj.

Tom

21. 08. 2019

Boj proti totalitnimu rezimu, tedy mame tu zapalovani stohu ok tim opravdu neskutecne skodili, pripada me to spise jako klukovina. Zbytek vseho uz bylo jen to jak se dostat na zapad, to ze by se prostrileli pres hranice a u toho nekoho zabili bych plne pochopil a byl na jejich strane, ale ukradeni vyplat na motorku a zivobyti a opatreni zbrani s tim ze u toho surove pozabiji napadene to uz s odbojem nema nic spolecneho. Preji hezky den:thumbsup:

Eman33

21. 08. 2019

Je správné strašit komunistama.
Ano byla to neskutečná hrůza! Každej musel do práce a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku. Například jistota, že pokud budu makat a neudělám průser, budu mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala.
Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět.
Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, která tenkrát panovala.

Pavel

21. 08. 2019

Byli to komousi sami, kdo vyhlasil tridni boj. Holt nepocitali s tim, ze to nekdo vezme doslova.

Cal.

21. 08. 2019

Vražda zůstane vždy vraždou, ať je režim jakýkoli ....

Delta

21. 08. 2019

Král Šumavy je příběh Josefa Hasila, mnohem prospěšnější než nějací vrazi Mašínové
Pepa Hasil, který začíná v šumavské obci Zvonková a končí na předměstí Chicaga v USA. Král Šumavy je příběh Josefa Hasila který začíná v šumavské obci Zvonková a končí na předměstí Chicaga v USA. O tom je můj amatérský dokument,kde jsem navštívil místa kudy agent chodec Hasil skutečně chodil, kde žil,chci poděkovat všem těm, kteří k tomuto přispěli radou a informacemi a zvláště pak archivu Praha
https://www.youtube.com/watch?v=KUqlyNUwsHE

Monarchista

21. 08. 2019

Václav Kočka
Bojovali proti komunistům =frajeři.
Pane Kočko a kolik v přímém boji zabili těch komunistů a kolik zavraždili lidí. Já vím stále to bude názorově dělit národ. Je mi to líto, jeho otec to byl důstojník- hrdina na toho máme vzpomínat. Ale oni pro mně jsou či byli jen zoufalí teroristé.

Tonda

21. 08. 2019

Zcela prokazatelně to byli vrazi, fakta mluví jasně.
Kdo tvrdí něco jiného je demagog nebo imbecil.

Lenka

21. 08. 2019

Odboj to určitě nebyl. Prostá vražda se nedá lehce okecat. Jsou to hrubí vrazi

Oleg

21. 08. 2019

Osobně nechápu,proč zabíjeli bratři Mašínové strážmistra SNB (sboru národní bezpečnosti), svázaného a omámeného chloroformem a zabití pokladníka, bránícího auto s penězi. Na podzim 1953 v někdejší NDR /německé demokratické republice) pozabíjeli nebo těžce zranili několik enderáckých policistů a hlavně desetitisíce celé týdny zaměstnávali, vyděsili k smrti. Byli jiní hrdinové, kteří nikdy zbraň do ruky nevzali jako například Pavel Tigrid, který vytočil nesčetně krát komunistické papaláše svými články v zahraničním tisku.strážmistr Jaroslav Honzátko, zavražděn (podřezán) nožem Ctiradem Mašínem v čelákovické služebně dne 28.9.1951.Vrchní účetní Kovolisu Hedvíkov Josef Rošický, zastřelen Josefem Mašínem dne 2.8.1952

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací