EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Somálské síly zabily při dvou operacích více než 70 islámských teroristů

 17. 03. 2021      kategorie: Události      0 bez komentáře

Somálsko již dlouhé roky sužuje islámský terorismus hnutí Aš-Šabáb, které proti somálské vládě otevřeně bojuje již od května 2009 a v současné době má v držení celou jižní a část centrální části Somálska, včetně části hlavního města Mogadiša. 

Ozbrojené síly Somálska v rámci boje s hnutím Aš-Šabáb nedávno provedly úspěšnou operaci proti islámským teroristům v pobřežním regionu Jižní Šebeli. Operace měla za následek smrt 50 islámských teroristů z hnutí Aš-Šabáb, včetně dvou vysokých velitelů. Operace proběhly ve městech Mushaani, Daniga a Majabta.

us_forces_work_alongside_african_military_membersFoto: Hannah Strobel, Special Operations Command Africa / United States African Command / CC BY-NC-ND

Psali jsme: Hodinky Traser Red Combat pojedou na testy do Kosova

Podle dostupných informací akci provedla Brigáda Danab, speciální jednotka typu Commando Somálských ozbrojených sil. Brigáda Danab prochází intenzivním tréninkem od amerických speciálních sil speciálně připraveným k boji proti islámskému terorismu.

Toto však není ojedinělý případ boje s terorismem v Somálsku. V posledních měsících somálská vláda celkově zvyšuje ozbrojený tlak proti islamistům z buněk Aš-Šabáb a hnutí Al-Káida. Odawa Yusuf Rageh, náčelník generálního štábu somálské armády potvrdil zničení výcvikového tábora Aš-Šabáb a několik menších základen, v nichž zemřeli i dva vysocí činitelé, Moalim Bukhari šéf zpravodajské služby skupiny v Jižním Šebeli a šejk Hasan Ganeey, vojenský velitel regionu. 

Somálsko trpí nepokoji v důsledku nepovedených voleb. I přes rozvrácenou politickou situaci však somálská armáda dál poměrně úspěšně čelí islámskému terorismu. 

Psali jsme: Ten pocit, když přepadnete McDonald’s, kde obědvá francouzské protiteroristické komando GIGN

Další operaci somálské síly podnikly nedávno v regionu Jižní Šebeli, kde zničily buňky operující v okolí měst Qoryoley a Janale. Během operace zemřelo zhruba 20 teroristů, několik somálských vojáků bylo zraněno. Somálským silám se také podařilo osvobodit strategické město Janale.

 Autor: Tomáš Svoboda

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací