EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Sovětský tank T-72 patří bezesporu k největším evergreenům vojenské techniky

 05. 05. 2021      kategorie: Vojenská technika      100 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Tank T-72, dobře známý i z českého prostředí, a dodnes tvořící páteř tankového vojska AČR, patří bezesporu k největším evergreenům vojenské techniky. Nejde přitom jen o počet vyrobených kusů, kdy se tank T-72 zařadil mezi nejrozšířenější tanky světa, a dodnes slouží po světě v tisících kusů. Možná ještě víc je překvapující to, nakolik je tento tank dosud životný. I dnes, půl století od svého vzniku, je tank T-72 živou konstrukcí, která prochází neustálým vývojem. Vznikají nové a nové verze – a vše naznačuje tomu, že tomu bude i nadále.

Foto: Tank T-72 v akci / YouTube

Je to zarážející i vzhledem k tomu, jak často byl tank T-72 odsuzován. První výtky se ostatně objevily již krátce po jeho představení. Tato kritika zesílila především po válce v Perském zálivu, které se na straně Iráku zůčastnily tisíce těchto tanků, a to převážně neúspěšně. Tanky T-72 byly někdy dokonce označovány jako „tanky smrti“. Takové označení je samozřejmě zcela mylné, stejně jako opačné názory, které tank T-72 líčí jen v superlativech. Tank T-72 stejně jako jakýkoliv tank, ale i jakýkoliv zbraňový systém má své klady, ale i své zápory.

Mezi silné stránky tanku T-72 patří především jeho jednoduchost a spolehlivost. Je to dáno i tím, že tank T-72 vznikl jako jednodušší a levnější alternativa přelomového, ale velice náročného tanku T-64. Tank T-72 se proto vyznačuje především vynikajícím podvozkem s vysokou průchodností, a to i v náročném terénu. Pro tank T-72 je charakteristická i jeho celková robustnost, odolnost a nenáročnost, charakteristická pro tzv. východní techniku.

Naopak mezi zápory tanku lze označit samu jeho koncepci, převzatou z tanku T-64, a kterou následovaly i další sovětské tanky. Jde především o aplikaci nabíjecího automatu, díky čemuž bylo sice možno snížit posádku na tři muže, ale na druhou stranu z toho vyplývalo poněkud nešťastné uložení munice. Další neduhy tanku T-72 vyplývaly z poněkud nižší úrovně sovětského zbrojního průmyslu – především méně výkonné pozorovací prostředky, zastaralý systém řízení palby atd.

t72_01Foto: I dnes, půl století od svého vzniku, je tank T-72 živou konstrukcí, která prochází neustálým vývojem. Vznikají nové a nové verze – a vše naznačuje tomu, že tomu bude i nadále. (ilustrační foto) | Vitaly Kuzmin (se souhlasem autora) / CC BY-SA 3.0

I proto se v posledních letech objevila celá řada modernizací tanku T-72, jejichž cílem je odstranění těchto nedostatků. Do tanku T-72 tak byly instalovány různé systémy řízení palby. Obvyklým krokem je i výměna motoru, často dochází také k aplikaci různého přídavného pancéřování. Negativem těchto kroků je ale nárůst rozměrů a především nárůst hmotnosti tanku. Zatímco ve své základní verzi tank T-72 vážil cca 41 tun, u některých posledních modernizací jeho hmotnost šplhá téměř až na 50 tun, takže se blíží lehčím typům západních tanků (Leclerc).

Modernizovaný bojový tank T-72M4 CZ je součástí tankového vojska AČR a jedná se o je bojové, pancéřované, pásové obrněné vozidlo s vysokou manévrovací schopností v terénu. Patří do kategorie vojenská bojová vozidla - pásový bojový prostředek.

52422195_1969046173224043_4509043159115759616_o
Foto: T-72M4 CZ, hlavní bojový tank AČR | Ministerstvo obrany ČR

Tank je určen k ničení tanků a ostatních obrněných cílů, popř. i živé síly protivníka a proti nízkoletícím cílům. Je vyzbrojen 125mm kanónem s hladkou hlavní, stabilizovaným ve dvou naváděcích rovinách s rychlostí střelby do 8 ran/min a automatickým nabíjecím zařízením. Dále je vyzbrojen kulometem 7,62 mm PKT spřaženým s kanónem a 12,7mm protiletadlovým kulometem NSV. Je možné použít i kulomet 7,62 mm vz. 95/98 s původním střelivem i se střelivem NATO. Tank je vybaven zařízením chránícím tříčlennou osádku a vnitřní výstroj vozidla proti tlakové vlně, radiaci a chemickým látkám. Tank má zařízení pro překonávání vodních toků jízdou pod vodou, zadýmovací zařízení k vytvoření dýmových clon pro maskování a hasící zařízení pro hašení požáru uvnitř vozidla. Tank T-72M4 CZ je komplexní modernizace tanku T-72 na úroveň srovnatelnou s tanky 3. generace.

 Autor: David Khol

CENOVÉ BOMBY (310)

Komentáře

karel3

12. 05. 2021

czert
Víš ve které zemi ušili oblečení a boty, které každý den nosíš?
Jíš pomeranče, banány, hroznové víno, jablka, cibuli, mrkev, brambory a znáš zemi původu?
Používáš platební kartu, mobil a inrternet?
Nemusím ani hádat, jsi globalista. Tvoje averze k islámu a možná Bruselu je 0.0001, nezajímavá část důsledku globalizace. :slight_smile:

czert

12. 05. 2021

Kajajenze vyznam slov se meni v case, schvalne si najdi co znamelo gay ci geek pred 20, 40 lety a co dneska.
A vysvetli me, jak k zamestnanoat ve svycarsku orispeje to, kdyz pohedu na dovolenou na floridu a koupim si vyrobky z ciny a vitnamu ?

karel3

11. 05. 2021

czert
"Kdybych mel brat jako globalizaci to, ze si muzu koupit zbozi co se vyrobilo/vypestovalo na druhe pulce zemekoule, tak to bych skoncil, nebo zacal, u toho ze to sme tu teda globalizaci meli uz od 15 stoleti."
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Přihořívá, ale evidentně tomu ještě nerozumíš.
"Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. Představuje zvyšující se propojování (integraci) na celosvětové úrovni." (Google)
*
No a kdybys chtěl prakticky. Sednu k PC a objednám si hovězí v Brazílii, titan v Číně, brusku v Německu, dovolenou na Floridě, boty ve Vietnamu,.... zaplatím kartou a jdu spát. Na email příjde potvrzení dovolené na Floridě. Postupně podle vzdálenosti mi začne chodit zboží. Ráno vstanu, sednu do auta a jedu do Bernu na tři dny za kamarádem, pokecat, podívat se na nějaká auta a stroje....
Díky globalizaci je více zboží ke koupi,více cestování, více pracovních míst, více příležitostí, více daní pro stát. Tedy pokud je malý, rozumný a pro lidi, ne ten co znásobí úředníky, všechny daně prožere erár a kupování hlasů důchodců. :slight_smile:
V Československu 1918-1938 neměli lidé placení státem volební právo, ale definitivu, státní důchod. Proto také bylo tenkrát Československo 6. nejvyspělejší stát v Evropě a 11. na světě.:slight_smile:
A teď něco pro tebe. I v Africe mají internet a když vidí, že si žiješ jako prase v žitě, tak to chtějí taky a příjdou. Ti co už nepracují, ztrácí v podstatě právo do toho mluvit, protože to neplatí ze svých daní. Státní zaměstnanci, erár a důchodci daně neplatí. Je to vlastně vratka ze státní dávky. Daně platí jenom ten, kdo něco produkuje a vytváří nadhodnotu, nebo placenou službu. :slight_smile:

czert

11. 05. 2021

Kaja
Kdybych mel brat jako globalizaci to, ze si muzu koupit zbozi co se vyrobilo/vypestovalo na druhe pulce zemekoule, tak to bych skoncil, nebo zacal, u toho ze to sme tu teda globalizaci meli uz od 15 stoleti.
Od doby rima, pokud budem brat jen znamy svet.

karel3

11. 05. 2021

czert
"Globalismus je o necem jinem nez kupovat veci ze sousedniho statu, ale to ty nepochopis."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Netušil jsem, že Turecko, Čína nebo Vietnam jsou tvé sousední státy.
A co internet, to není globalizace? No hlavně, že ti chutnají polská kuřata od Hrabiše....
Já mám jasno. Neberu vážně zdejší "antiglobalisty". Podle mě jsou to jenom nevzdělaní zkostnatělí strejcové, kterým už to nefunguje nahoře ani dole a z celé globalizace si vybrali jenom třešničky jako migraci a Brusel. Drtivá většina z nich už nepracuje a jenom žvaní v důchodu, jak by se "to" mělo dělat správně. Jak ukazuje historie ČR, tak sami se moc pracovně ani intelektuálně nepředvedli, protože jak vidno všude kolem, skvěle je až teď v globalizaci. :slight_smile:

czert

11. 05. 2021

Kaja
Globalismus je o necem jinem nez kupovat veci ze sousedniho statu, ale to ty nepochopis.

karel3

10. 05. 2021

czert
Pokud jezdíš v jiném autě než mladoboleslavské škodovce, nebo Hyundai i30 z Nošovic, obouváš čínské botky, trička z Turecka, trenýrky z Vietnamu,...., tak jsi globalista. :slight_smile:
Migrantů se také brzy dočkáš. Hned jak odboráři ještě zvýší minimální mzdu a obézní Venezuela ve vládě sociální dávky. Odboráří sníží šance na zaměstnání méně kvalifikovaných a Venezuela jim ukáže, jak skvěle se dá žít bez práce. Je to jenom otázka číslice a jsou tady. :slight_smile:

czert

10. 05. 2021

Kaja
Diky ze si dokazal, ze prese vsechno pozerstvi si dikonaly slovan.
Nenapsal si jediny argument o globalizaci, jen osobni urazky.
Zkratka, dokonaly slovan, dokonsly potomek slovanskych srabku.

czert

10. 05. 2021

Kaja
Pokud chces aby se cr stala cilem invaze migrantu, neni problem, sraci dat ekonomickym migrantu penize za nic, ve stejne vysi jako v rajchu .

A co se tyka vyse zdaneni, tak ta v cr je stale mensi nez ve francii ci jinych neomarxistich statech.

karel3

10. 05. 2021

czert
"Ac je to k nevire, v jednim ma martin pravdu a to v tom, ze svet cim dal tim cic ridi globalisti."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne globalisti, ale ty řídíš svůj život. I když, při tom tvé fňukání, tebe asi řídí všichni. To je úděl Slovanů. Slovan, Slave, ten druhý,...:slight_smile:
Antiglobalisté jsou směšní klauni. Až se slavní antiglobalisté zřeknou obrovského státního aparátu, který hraje divadélko, že se o vše stará, až se zřeknou poloviny svých státních platů, důchodů, začnou pracovat u domácích firem na pozicích děličů materiálu, zedníků, skladníků, soustružníků, ... a bez diskriminačních zákonů začnou za pomoci zdravého rozumu kupovat výhradně domácí produkty, tak se hluboce ukloním a řeknu: Máte pravdu, jste skuteční vlastenci a jste hodni obdivu.
Do té doby jste jenom slovanští tlučhubové, kteří si užívají života a blahobytu z krve globalizace, nízkých cen. Řečeno po staru: Kážete vodu a chlemtáte víno.
Určitě by bylo zajímavé vědět, jestli třeba Okamura na stavbě svého sídla zaměstnával dělníky s českým občanstvím a jestli žije v souladu se svými výroky a stejně tak jako jeho ostatní soukmenovci. :slight_smile:

czert

10. 05. 2021

Ac je to k nevire, v jednim ma martin pravdu a to v tom, ze svet cim dal tim cic ridi globalisti.
Neni nahoda ze cina cim dal tim vic roste z pidory zapadbich firem.
Te je marxismus podporovan v celem zapade a ziskava moc. V usa uz je prakticky u moci.
A to ze globalistum jde o to vlastnit vse aby jim zbytek otrocil dokonale odhalili celkym resetem.
A starost o planetu jen pouzivaji k ovladnuti mas aby nezjistily pravy ucel.

karel3

09. 05. 2021

Martin23
Nechápu, proč při svém svatém boji s globalizací používáš jako prostředek lhaní o věcech o lidech se kterými nesouhlasíš, třeba o Pirátech o daních o Demobloku a pod. a v mnoha případech používáš i ruské dezinformace, které jsou používány právě k rozložení státu. Jsi v postatě jenom stafáž, klaka dnešní vládnoucí garnitury.
Normální lidé tě neberou vážně, takže jsi úspěšný pouze u nevzdělané spodiny. Pokud ti to stačí, je to tvoje věc. :slight_smile:
ČR nečeká osud států zavalených migranty.
"V období od 1. 1. 2020 do 30. 11. 2020 bylo zjištěno celkem 6 264 osob při nelegální migraci na území České republiky....Z celkového počtu bylo 5 836 osob (tj. 93,2%) odhaleno při nelegálním pobytu a 428 osob bylo zjištěno při nelegální migraci přes vnější schengenskou hranici ČR."
https://www.policie.cz/clanek/nelegalni-migrace-v-cr-v-obdobi-od-1-1-2020-do-30-11-2020.aspx

ČR si vybydllí zdejší většina, která si nějakým záhadným způsobem zvykla, že se dá žít bez odpovědnosti, bez práce za peníze natištěné a rozdané státem. Už se těším na ty ukňourané kecy a trapné výmluvy, že jim někdo, nebo něco zvýšilo životní náklady a znehodnotil korunu. :smile:
Jestli opravdu chceš něco udělat pro záchranu bíle rasy v Evropě,tak bys měl podle mě začít u dvou základních věcí. Přesvědčit Evropany, aby místo zábavy, chování psů, koček a koní měli děti. A za druhé, aby místo vymýšlení nových úřadů, zvětšování státní správy-státu, neužitečného vysedávání u PC začali tvořit hodnoty, které přinášejí zisk a zredukovali stát minimálně na polovinu.
Za 1. republiky stačilo československé vládě na provoz státu 28% peněz z vybraných daní a bylo i na 5. největší armádu v Evropě. Dnes nestačí "státu" ani 83% z vybraných daní, každý rok dělá dluhy a na pořádnou armádu nezbývá. :slight_smile:

Martin23

09. 05. 2021

A například upozorńuju na otevřený dopis francouzských generálů, kteří veřejně pohrozili občanskou válkou a zásahem armády proti vládě.

Podle průzkumu, který byl reakcí na tento dopis, si 73% Francouzů myslí, že se Francie rozpadá.

Co bys k tomu Marku řekl? Máš pro Francouze nějakou vtipnou poznámku na toto téma? Fakt to je sranda? Fakt nemáš dostatek představivosti, abys byl schopný si představit, co se stane za 5 let, když migrace islamistů bude dál pokračovat? Máš dojem, že si ti generálové dělají srandu? Že si nejsou jistí tím, kdo za nimi stojí?

Chápete vy dva, co se kolem vás děje? Nebo jen konzumujete ČT, Seznam a CNN Prima?

Ty si podle mne právě vůbec nepřipouštíš, že v Evropě je válka na spadnutí.
Stejně jako kadlik, který měsíce bagatelizuje problémy v USA, které jsou prakticky totožné.

Martin23

09. 05. 2021

Já samozřejmě nemám problém s tím pochopit, že Leopardy 2 jsou lepší tanky než T 72.
Ale takto jednoduše věc řešit, to skutečně dokážu tolerovat jen u pubertálních žáků ZŠ.

Tady se snad bavíme o něčem jiném. O obranyschopnosti čR.

Abychom ji reálně a v základní rovině naplňovali u tohoto typu zbraně je teba mít těch 120 až 140 tanků.
Máme na Leopardy v takovém počtu? Ne!

Ale měli jsme takový počet T 72. Takže modernizace by byla jediným řešením.


Mít 30 tanků, 4 bitevní vrtulníky a 14 Gripenů, to je parodie na armádu.


Já bych tedy šel úplně jinou cestou, o čemž jsem dříve již několikrát hovořil a pravděpodobně by to byla cesta mnohem levnější a efektivnější, ale byla by to cesta bránit území ČR a ne mít k dispozici pro spojence expediční sbor.

Takže v tomto smyslu je moje idea nerealizovatná, protože ČR v roce 1938 ztratila suverenitu a nemá ji do dneška.

Martin23

09. 05. 2021

Mark
1. Daně se mění, ale do teď se 30 let spíše snižovaly s výjimkou té hrozné krize za vlády ODS a TOP. Ale hlavně, byly to tyto strany, které 30 let říkaly - je třeba daně snižovat, máme vysoké daňové zatížení, je třeba minimalizovat stát.

A najednou tyhle strany, které si říkají liberální a konzervativní, plánují daně zvyšovat, poukazují na to jak je v západní Evropě vyšší zdanění než u nás. A právě tyhle strany, dříve kritizující počet ministerstev, dnes, když to vypadá na, že půjdou do vlády, tak nejenže ministerstva rušit a slučovat nemají v plánu, ale díky šíleným koalicím již plánují další ministerstvo vytvořit.

Tyto strany dnes vykřikují, jak budou pomáhat živnostníků a podnikatelům. Jako ta pomoc přijde skrze vyšší daňové zatížení jich samotných i jejich zákazníků, čím se rapidně sníží poptávka?

Tohle o přesných částkách není a ty to Marku víš.

A víš vůbec proč se to děje? Tihle lidé zcela otočili, protože se změnilo zadání jejich úkolů. Globalisté mimo jiné chtějí vyvolat stav, kdy stát bude slehávat a občané budou hledat alternativu ke státnímu zřízení, kterou jim oni nabídnou. To je podstata.

2. Migrace. Já třeba zpracovával téma migrace již v roce 2006, kdy nám ilegální migrace z východu a následná péče o desítky tisíc nepojištěných Ukrajinců tunelovala rozpočty ve zdravotnictví. Takže mne v tomto smyslu neškol. Jasně, v ČR je dnes odhadem asi 1 milion migrantů (Ukajinců, Slováků, Vietnamců, Rusů)
Ale já tady mluvím o migrantech z Asie a Afriky, které nám sem chce vnutit EU přes kvoty a zatím se to nedaří. chtějí nás donutit poskytovat těmto migrantům dávky, které by zatraktivńovaly ČR pro tyhle migranty za dávkami. A je to problém, kdy Polsko, Maďarsko, Pobaltí, se bráníme.

Co se týče islamistů, tak o to dobře pohovořil Topolánek.
https://video.aktualne.cz/dvtv/topolanek-politicky-islam-je-ideologie-ne-nepodobna-nacismu/r~d6dca8923bb011e790040025900fea04/

Problém islamistů je nejen, že islám reguluje státní zřízení a je to totalitní ideologie, jak o tom hovoří Topolánek. Problém islámu je v tom, že oni jakože utíkají z regionů, kde se islám praktikuje a kde jsou pošlapávány svobody, aby v demokraciích mohli opět šířit islám. to samozřejmě nedává smysl, kdyby ovšem tím řešením nebylo to, že tihle lidé vedou s neislámem neustálou válku. A to je dnes na západě vidět. Já nemám problém s tím, že si bude každý věřit čemu chce. S tím mají právě problém tam, kde islám reguluje společnost.

Pro zjevně hysterického kadlika - Šimka a Grossmana znám hodně dobře. Na jejich představeních na kotoučáku jsem vyrostl.

Co se týče toho 1% zdanění nemovitostí, tak to se snažíš ohýbat mnou řečené podobně jako dnes Kroupa své výroky o Hamáčkovi. Mimo jiné doporučujiposlední rozhovor na XTV s Tustým, kde mimo jiné říká:
Co se týče odpoutávání pozornosti, tak to byl i pirátský záměr, odvolat celou Sněmovnu. „Oni mají teďka problém, velkej problém. Mezi veřejností se rozšířil jejich záměr zdanit byty a domy sazbou jedno procento. A já jim to věřím. Každej rok jedno procentíčko. A skoro každý bydlí v bytě, který za tři miliony, pět milionů, skoro každý na venkově bydlí v domě, který je za tři miliony, pět milionů, sedm milionů. A z toho je jedno procento 30, 50, 70 tisíc, každý rok. Ta babička na venkově ze svého domečku, ze své penze odnese 30, 50, 70 tisíc tady těm soudruhům na rozkvět naší vlasti,“ spočítal.

Dodal, že i ti, kteří to majitelům nemovitostí přejí, tak spláčou, protože tyto daně se jim odrazí v nájemném. „Tady není nikdo, kdo by se mohl těšit, kromě těch Pirátů,“ soudil a dodal, že právě proto se snaží Piráti odvést pozornost. Dodejme, že poté, co se tento údajný záměr Pirátů rozšířil, tak na sociálních sítích Piráti prohlásili: „Zvyšovat daň z nemovitosti na 1 % ceny v žádném případě nebudeme!“

Znovu ti to kadliku zopakuju. Je to nesmysl, ale je důležité vědět, že mezi nimi jsou takoví fanatici.

3. A co se týče toho podle tebe nesmyslného modernizování staré sovětské vojenské techniky.
Bohužel za tím si musím stát. Pokud koupíme jako náhradu za bitevní Mi 24 jen poloviční počet strojů, z nichž 2/3 nejsou schopny plnit úkoly bitevníku, tak je to snížení schopnosti bránit se.
Pokud za to ještě zaplatíme hromadu miliard v pofidérním tendru, je to další problém.

Modernizace by byla levnější a minimálně by zachovala obranný potenciál.

Ale uchovat si schopnost moderniizovat tuto, tebou opovrhovanou techniku, byla by zde velmi reálná šance na tomto vydělávat, protože sovětská technika a tanky T 72 nebo vrtulníky Mi 24 jsou obrovsky rozšířené a je mnoho států, které si nové stroje prostě nebudou moci dovolit.

Já si nemyslím, že co říkám je příliš složité.


PS. Já myslel Marku, že poslední dva dnyy tady hovořím výhradně o ČR. a přitom ty na mne Ruskem.
A hlavně si uvědom, že GLOBALISTÉ nejsou američtí. Ti se USA zmocnili.
Já měl dojem, že když jsem se zmínil, že probíhá boj mezi státy a globalisty, že to je jasné.
Ale i to dokazuje, jak jste až směšně zaseknutí ve studené válce před rokem 1989 a vůbec nedokážete pochopit, že pravidla hry globálně i vnitropoliticky se již mezi tím dvakrát změnily.

karel3

08. 05. 2021

Mark
Jsi na Martina23 příliš náročný.
Vídíš sám, že neovládá kupecké počty ani selský rozum.
Hází tady procentama, straší lidi výmysly o desetitisícových daních z nemovitosti za rok,...
("Máte dům za 4 mega a ročně za svůj dům dáte Pirátům na jejich komunistické hrátky 40 tisíc. Ale oni jdou dál.")
Debatu o daních začíná jestli se budou zvyšovat a ne proč se musí lepit dluhy vlády a jak dlouho to bude trvat. Raději by vyhazoval peníze za udržování ruského šrotu v armádě, než nakoupil novější technologie.
Určitě nikdy neslyšell Šimka a Grossmana: "Nechci slevu zadarmo". Nezná ani přísloví: "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci."
Nedovedu si představit, že něco takového opustí s vysvědčením obchodní akademii, nebo dokonce dostane bakaláře z nějakého ekonomického směru. Jeho znalosti odpovídají znalostem průměrného středoškoláka ze sociku. Pokud dnes tací dostávají vysvědčení a jestli je takových víc, tak by to potom vysvětlovalo stagnaci a stav bez pokroku, montovnu ČR. :slight_smile:

Mark

08. 05. 2021

Martin23

"A tuhle debatu hodím do záložek a přesně za rok se ozvu. Budou tady vysoké daně, i ty majetkové, budou tady migranti a bude se rušit BD. Na to je politická objednávka z Bruselu."


Výše daní se neustále mění a migranti tu už jsou mnoho let .
Když jsi taková Baba Vanga ,tak napiš aspoň o kolik se zvýší daně...20,30 nebo 50%. Doufám, že nemáš na myslí pár procentík , na to už jsme zvyklí ,že to jde trošku nahoru někdy dolů podle toho kdo chce být nahoře.
Migranti....máš na myslí jen muslimského vyznání ? Neboj , nemusíš se jich bát , oni se nás Čechů bojí více . Vždyť ani křesťanští Iráčané se naší zemi vyhíbají jak čert kříží .
EU mělo velký zájem ,aby ČR přijala muslimské migranty podle jejích měřítek ,s ČR to ani nehlo.
Vím, že se chceš pasovat do velkého věštce , taková baba vanga v kalhotách , ale nechápu tě . Takto strašit válkami , daněmi , migranty , "jen americkými " globalisty atd. prosté lidi . Co kdyby ti někdo uvěřil . Mohli by panikařit a v panice se děje cokoli.

karel3

08. 05. 2021

Mark
"Pokud bude existovat EU a NATO a naše země bude jejích součástí , tak máme víc než zaručenou svobodu a nejdelší život v míru a prosperitě i pro naše děti , vnuky v historií lidstva." :thumbsup:

Mark

08. 05. 2021

Martin23

No měl jsem co dělat , abych to celé dočetl , ale dal jsem to.
Jednou někdy určitě v Evropě bude válka , ale k ní se určitě v delším horizontu určitě neschyluje . Aspoň určitě ne v zemích EU, NATO.
Pokud bude existovat EU a NATO a naše země bude jejích součástí , tak máme víc než zaručenou svobodu a nejdelší život v míru a prosperitě i pro naše děti , vnuky v historií lidstva.
Jen země jako třeba Rusko budou chtít zničit toto nejdelší období mírů a to jen proto ,že se pořád nedokáží smířit s faktem, že už nemají vliv na své bývalé kolonie a samo Rusko by rádo zase bylo bràno jako supervelmoc po boku USA .
Víš o tom ,že ti tvojí " globalisté" jsou i v Rusku? Že po boku Putina jsou lidé , kteří mají zájem o to ,aby se vedly války ? Proč zrovna jen války? Protože Rusové nic jiného ,co je aspoň trochu konkurenceschopné vyrábět neumí než jen zbraně.
Co říkáš na to , že Rusové platili Talibánce aby zabíjeli us vojáky v Afghánistánu? Když to vemu kolem a kolem ,tak Rusové mají na svědomí nejen naše dva občany od rodiny z "Vrbětic" ,ale i nepřímo naše vojáky v Afghánistánu.

Martin23

08. 05. 2021

Trochu pozornější člověk, když se napříkad podívá na Čínu, tak si musí uvědomit, že Čína se stala velmocí z jediného prostého důvodu - GLOBALIZACÍ.

Tím, že tam západní soukromý sektor přestěhoval svou produkci, svá aktiva, své know how.
Čína je prostě dalším nástrojem globalistů. Je to jeich produkt.

A mimo to, že pomáhá s dalšími projekty globalistů, což jsou nadnárodní organizace typu EU, OSN, atd., je to globalistická laboratoř, jak řídit svět.

Martin23

08. 05. 2021

Kdo vidí dál, tak chápe, že globalisté chtějí:
1. Zbavit lidi majetku. Dokonale je ovládnout tak, že tihle lidé budou žít na dluh a v jejich.
2. Že chtějí zničit státní moc a tím ty státy. Oni chtějí být státní mocí. A k tomu jim slouží nástroje jako samotná globalizace, migrace.

Dnes to už není zápas mezi pravicí a levicí. Dnes to není ani tak zápas mezi velmocemi.
Dnes je to boj mezi státní mocí a globalisty (soukromé subjekty).

A státní zřízení dostává hodně na prdel.

A výsledkem bude zcele zjevně totalita.
Návrat před Velkou francouzskou revoluci.

Tyhle věci nehrozí, tyhle věci jsou již podle mého názoru hotová věc. Jde jen o to za jak dlouho.
Součástí tohoto procesu pak bude, že v Evropě bude válka.
Jestli to nastrčí tak, že dojde na válku občanskou mezi Evropany a migranty, nebo válku náboženskou, nebo válku, kterou nastartuje konflikt s Ruskem, to je je otázka.
Ale finální fáze bourání států, která přijde během následujíích desetiletí, bude krvavá a bude v Evropě. Bude i u nás.

A my nemáme zbraně a nemáme schopnost se jako stát bránit. A to nás do té doby ještě odzbrojí ve smyslu zbraní na osobní ochranu a myslivce. I na to dojde z EU.

Martin23

08. 05. 2021

Karle, za tím, co jsem napsal si stojím.
O existenci té tabulky, kterou vyvrací účelově vzniklé organizace (za peníze globalistů) pro uvádění věcí na pravou míru a víru, jsem do včerejška nevěděl, ani o nějakém obskurním sdružení S pravdou ven.

Ale ty jsi na tom hůř, než jsem si myslel. Nejenže každého s jiným názorem obviňuješ, a to hodně nesmyslně ze lží, protože jednak nechápeš relativitu pojmů pravda a lež, ale také nejsi schopen jinak prosazovat svá stanoviska než neustálými invektivami a osočováním. Což není jen ve vztahu k mojí osobě. Ty jsi za lháře označil každého, kdo ti oponoval (to v menší míře, ale zejména ty, kteří si napsali svůj názor a ty jsi s ním jen nesouhlasil).

Jenže ty jdeš ještě dál. Ty se mnou v podstatě souhlasíš, že Piráti jsou levičáci (ikdyž dnes už je to složitější, protože pravolevá dělba politiky je minulost) a tím pádem, že jejich program půjde cestou vysokého zdanění, čímž se netají ani ostatní strany Demobloku, ale protože jde o mou osobu, tak prostě musíš na mne útočit. To je podstata tvé existence zde, kdy takto útočíš na všechny s jiným názorem.
Ale děláš to fakt hloupě, protože si očividně překrucuješ, co jsem řekl.

Já nikde netvrdil, že bude 1% zdanění majetku. Já řekl, že daně a to i majetkové dramaticky vzrostou a že mezi Piráty padají i absurdní návrhy 1%, kvoty na životní prostor, zestátnění prázdných nemovitostí atd. A nikde netvrdím, že to ta strana začne po volbách prosazovat. Jen jsem demonstroval, jak fanatičtí jsou tihle lidé bez vztahu k osobnímu vlastnictví.

Stejně tak chtějí vytvářet nepodmíněný příjem - tedy jakousi sociální dávku pro všechny, a mimo jiné ji odůvodňují tím, že bude ubívat práce a přitom v druhé větě dokáží říct, že budou usilovat o digitalizaci, jejíž důsledkem je ubytek pracovních míst a třetí větou budou podporovat migranty. I u těch mají veřejné stanovisko takové, že je nechtějí. Ale každý, kdo to sleduje ví, že jednotliví Piráti se úplně třesou, aby se zapojili do toho bruselksého migračního plánu.

Takže na závěr pouze zopakuji, že já na rozdíl od tebe kategoricky netvrdil, že Piráti chtějí 1% zdanění majetku jako když ty jsi řekl, že Polsko nemá MI 24. Jen že u nich jsou tyhle nápady.


A to se vůbec nebudeme bavit o tom, co vymýšlí Zelení v Německu, se kterými Piráti souzní v EP. Evropa skončí v dobroserové totalitě, kam již bez pochyb míří.

karel3

07. 05. 2021

Martin23
"Kadliku to danění nemovitostí by se týkalo jen těch, co by ty nemovitosti měli. Taky jsem nikde netvrdil, že to bude 1%. Pouze, že tyhle nápady někteří Piráti mají."

"... Ale co mne asi dojalo nejvíc je, že se plánuje drastické zvýšení majetkových daní. Dokonce tam padla cifra 1% z hodnoty ročně. Máte dům za 4 mega a ročně za svůj dům dáte Pirátům na jejich komunistické hrátky 40 tisíc. Ale oni jdou dál. Oni chtějí určovat standardizovaný prostor na jednu osobu (mluví se o 30m)...."
----------------------------------------------------------------------
Nemůžeš popřít, že jsi nejen toto o kus níže napsal a že je to lež.
(https://napravoumiru.afp.com/piratska-strana-nema-v-programu-navyseni-dane-z-nemovitosti-navyseni-dane-z-bydleni-ani-nechysta)

Nepoznal jsem v životě asi většího lháře a ubožáka než jsi ty.
Nevolím Piráty, protože jsou to levičáci, ale ty jsi skutečnej šmejd v lidský podobě.
Ani se nedivím, že tě vykopli z diskuse v AN.
Při pohledu na všechny ty lži a trapnosti, které tady prezentuješ doufám, že ten nahoře se dívá a že ti život uštědří pořádnou lekci. Třeba, že ti Piráti zvítězí s velkým náskokem. :slight_smile:
Možná jim to tam hodím i já, když vidím ten tvůj amok a osypky Hrabišovců, když už mi Péťa Mach nevede ty Svobodné.:slight_smile:

Martin23

07. 05. 2021

czert
Nikdy jsem nikde Rusko neobdivoval!A není to tak dlouho, co jsem se k tomu vyjadřoval.
++++

Kadliku to danění nemovitostí by se týkalo jen těch, co by ty nemovitosti měli. Taky jsem nikde netvrdil, že to bude 1%. Pouze, že tyhle nápady někteří Piráti mají.

Příklad pirátského uvažování: Pirát Tomáš Kapler (Praha 11) vidí cestu, jak uzdravit veřejné rozpočty. Kupříkladu opravdu výrazným navýšením daně z nemovitosti.
„Příliš nízká daň nemotivuje lidi, aby své prázdné nemovitosti pronajímali. To je, nechávají si své prázdné byty/domy třeba 15 let pro své děti, nijak se o ně nestarají atd. Takových nemovitostí jsou až statisíce a zvyšují ceny a nutnost nové výstavby,“ konstatoval pirát Kapler na twitteru 09.04.2021.
„To záleží na nastavení příslušné daně. Např. já bych byl pro velmi vysoké daně, ale každý by měl nárok na 30 metrů čtverečních zdarma, to je čtyřčlenná rodina by mohla mít 120 metrů čtverečních bez daně (či s nízkou),“ předložil svou představu.

Pokud by tříčlenná rodina obývala byt o rozloze 150 metrů čtverečních, musela by onu vysokou daň zaplatit z 60 metrů čtverečních. A pokud si to tato rodina nemůže dovolit, pak se podle představ pražského piráta přestěhovat jinam.

Do nedávna jsme slyšeli od takzv. liberálních stran, že ČR má vysoké daně a je je třeba snižovat, zemnšovat stát.


Dnes z nich padají tyhle skvosty:
Ekonom a příznivec Pirátů Jiří Mittner. Mezi jeho návrhy je například „daň za Babiše“, tedy desetiměsíční dodatečná daň za období možného trvání daňového balíčku nad úroveň z roku 2019, zavedení progresivní daně u právnických osob ze současných 19 % postupně až na úroveň Rakouska (25 %) či Německa (30 %), či zvýšení daně z nemovitosti i u nekomerčních nemovitostí a použití výtěžku na podporu mladých při pořizování prvního bydlení.

Je to stejné jako ze zeštíhlováním státu a jejich bláboly o rušení ministertev.
Teď si demoblok už půl roku rozděluje ministerstva a místo jeich rušení či slučování už mají ministerstvo nové, aby se na všechny dostalo.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kym-chteji-pirati-a-stan-obsadit-ministerstva-pokud-vyhraji-volby-40355384


Ale byla chyba to tady řešit. Já jen, že všechno souvisí se vším.
Jak daně, tak ministerstva, tak totální rozklad naší armády.

karel3

07. 05. 2021

Míra
"Rusko nikoho neokupuje narozdíl od USA a jejich posluhovačů."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vítej mezi námi posluhovači USA !!!
Já se ti opravdu divím.
Že proti těm zlosynům z USA nějak nevystoupíš, ale jdeš jim rovnou na ruku a posíláš jim prachy.
Proč komunikuješ na internetu, vynálezu US Army, nebo používáš PC, Windows, Google, Unix, GPS, mobilní telefon, ....?
To jsou přece všechno patenty z USA, když je kupuješ, nebo jsou na zařízeních, která kupuješ, sponzoruješ majitele patentu drobnou částkou. Máš o tom vůbec nějakou páru ??? :smile:
Co třeba externí disky Western Digital, flešky a pěťový karty Kingston, Sandisk používáš?
Platíš kartou Visa, nebo Mastercard, z každé tvé platby jim posíláš poplatek. Používáš PayPal, posíláš poplatek. To je parádní jízda s Amerikou viď Rusomile. :star_struck:
Vnímáš to tam nahoře pod kulichem? :smile:

bombero

07. 05. 2021

míra- jj, rusáci tady byli od 68 do 91 na dovolený. Stejně jako na krymu, donbase a dalších zemí. A tradičně si na tu dovču nezapomněli vzít techniku....vojenskou

Míra

07. 05. 2021

Martin23
Proč by měla být legrace, že daně budou zvyšovat pravicové strany, když to tak pokaždé bylo když vládla pravice?? Nejznámější jsou daňové pokusy na lidech chemika Kalouska, které skončily obrovskou sekerou ve státní kase.
Daně snižovali akorát sobě a podnikavcům - svým voličům. A jako protiváhu zvýšili DPH což odnesli všichni, ale ty vysocepříjmové to až tolik natrápilo.
Jestli nám budou vládnout svazáci Piráti, tak to bude obrovský průser!

Bobo o Pirátech aneb námořní loupežníci mají preference jen proto, že o tom co chtějí, jejich příznivci nevědí zhola nic (VIDEO) http://www.novarepublika.cz/2021/05/bobo-o-piratech-aneb-namorni-loupeznici.html
Jak si Pirát Kolaja představuje demokracii - nebo tu správnou diktaturu http://www.novarepublika.cz/2021/04/jak-si-pirat-kolaja-predstavuje.html
Zelený úděl v praxi – EU omezuje evropské zemědělce a protežuje dovozce zemědělských komodit ze třetích zemí http://www.novarepublika.cz/2021/04/zeleny-udel-v-praxi-eu-omezuje-evropske.html
Pirát Kolaja lobuje v Bruselu proti českým zemědělcům http://www.novarepublika.cz/2021/05/pirat-kolaja-lobuje-v-bruselu-proti.html
Rozhodl jsem se pomáhat Pirátům s propagací http://www.novarepublika.cz/2021/04/rozhodl-jsem-se-pomahat-piratum-s.html

Míra

07. 05. 2021

Rusko nikoho neokupuje narozdíl od USA a jejich posluhovačů.
SSSR neokupoval ČSSR.

karel3

07. 05. 2021

Normálně vychovaný člověk by se za lhaní omluvil,
nevychovaný trouba to po sobě rozmaže, aby to "vonělo".

"Máte dům za 4 mega a ročně za svůj dům dáte Pirátům na jejich komunistické hrátky 40 tisíc. Ale oni jdou dál."
---------------------------------------------------------
Tebe neučili na obchodní akademii myslet, počítat, neměli jste statistiku ani průměrný příjem,... ? Ty nemáš selský rozum? Nedocvaklo ti ani na vteřinu, že na 1% daň z nemovitosti by každý rok nemělo 99% obyvatel ČR?

Ty máš Karlovku, Fakultu sociálních věd? To potom vše vysvětluje.
"Na FSV UK jsem se naučil skutečně velmi dobře pracovat s informacemi.".
Nad touhle větou jsem se opravdu nasmál. Tohle by měli vidět tví profesoři. Tedy pokud nejsou s tebou na stejné úrovni. Šiřitelé dezinformací.
Pamatuji si dobu, kdy UK byla někde kolem 70. místa na světě v úrovni vzdělávání.
Dnes je kde, někde kolem 300. místa?

V jednom máš pravdu. Daně musí zvýšit každý, bez rozdílu politické příslušnosti, aby zabrzdil a zachránil ČR.
Někdo po Hrabišových retardech, komouších, Venezuele a Kanimůrových nacistech tu dluhovou díru zalepit musí. Možná se to nikomu už nikdy nepovede. ČR je podle mě více jak čtyři roky na "řecké" cestě. Stát je už tak obrovský Otesánek, má tolik zbytečných zaměstnanců a tolik důchodců a ti všichni spotřebovávají tolik, aniž by něco produkovali, že už je ti co skutečně pracují několik let neuživí.

Předpokládám, ře jsi zašitý někde ve "státní správě", nebo jinak placený státem. Protože něco takového by museli z normální firmy propustit na hodinu.
Všimni si, že jsem nepoužil ani jednoho smajlíka.
Tak uplakaného, jakého by si zasloužila tvá dnešní vzdělanecká dezinformační estráda ještě nikdo nenamaloval.
Doufám, že ty a tobě podobní nejsou budoucnost ČR. To by byl skutečný konec.

ROBO

07. 05. 2021

Martin23
Co se týče mého vzdělání, tak mám gymnázium, obchodní akademii, Bc. ekonomického směru a Mgr. na FSV UK. A dále ...........
—————————————————————————————
Tak tahle tvoje lež je aspoň vtipná :joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Ty bys moh vystudovat tak leda VŠ lhaní , konspirace , blamáží a úmyslného překrucování . To vše s ročnímy kurzy Goeblesovismu a proruského nenávistného štvaní a propagandy se zvlášním zaměřením na pošpiňování všeho Českého po roce 1989 a západního vůbec .

Ale protože já dokážu v čase předpovídat následující průběh, tak se na všechno dokážu připravit,
—————————————————————————————————-
Fakt ¿¿¿ To se divim že nejsi nejbohatší člověk na světě a neužíváš si svýho bohatství. místo aby ses ztrapňoval těma nesmyslama na webu . Takovýhle superschopnosti to se hned tak nevidí . Každopádně skromnost a sebereflexe rozhodně nebyla součástí tvého vzdělání . O pravdomluvnosti nemluvě

czert

07. 05. 2021

Martin
Ja te nechapu, proc si nestastny z piratu ? Kdyz dle tebe sou to neomarxiste a ty obdivujes rusko ktere se hrde hlasi ke stalinismu, cili je nekdy oznacovano sssr2.

Sssr3 je evropsa unie.

Martin23

07. 05. 2021

Co se týče mého vzdělání, tak mám gymnázium, obchodní akademii, Bc. ekonomického směru a Mgr. na FSV UK. A dále pak jednoroční kurz krizové připravenosti státu a další kurzy v oblasti bezpečnosti.

Na FSV UK jsem se naučil skutečně velmi dobře pracovat s informacemi.

Tudíž se směju těmto projektům, jako jeu vádění věcí a lidí na tu PRAVOU míru či víru, různi ti Neovlivní a Nezávislí, různé ty Evropské hodnoty - všechno to platí globalisté.
Je to stejné jako když STAN vytváří dojem, že ta strana je plná nezávislých lidí a že všichni starostové jsou u nich.

Ne, to je stupidní blbnutí hlav méně bystrým lidem.

Když vezmu Piráty v Praze, tak slibovali, že začnou řešit dopravu, dostupnost bydlení.
Z dopravy dokázali pouze uzavřít část Smetanova nábřeží pro zahrádky restaurací, kde polévka stojí tolik, co jinde celé menu a pak v některých částech zdražili najmy mětských bytů.
Pak už jen bourali sochy a dělali zahraniční politiku.

Ale protože já dokážu v čase předpovídat následující průběh, tak se na všechno dokážu připravit, jak jsem nejlépe schopen.

Martin23

07. 05. 2021

Oni to před volbama neuvedou do programu. Ale třeba nepodmíněný příjem v programu mají.
O tom ostatním mluví a nejsou to hoaxy. Stejně jako se pustí migranty. Uvádím to, co řekli (typicky europoslankyně Grgorová je docela povídálek na sociálních sítích a jiní) nebo to je uvedeno v jejich Pirátských listech a pod.

To , že se pak obecně budou zvedat daně a že máme nízké majetkové daně, o tom mluvili vybraní ekonomov v úterý večer na ČT 24 a všichni příčetní vědí, že se to stane.

Největší legrace je, že zvyšovat daně budou jakože pravicové liberální strany. Ve skutečnosti to je ale kabaret protože eurohujeři jsou v TOP, KDU i eurohujerské kčídlo ODS jsou socialisté a Piráti, to jsou přímo neomarxisti.

A tuhle debatu hodím do záložek a přesně za rok se ozvu. Budou tady vysoké daně, i ty majetkové, budou tady migranti a bude se rušit BD. Na to je politická objednávka z Bruselu.

karel3

07. 05. 2021

Martin23, zřejmě bez elementárního vzdělání, tady šíří nesmysly, hoaxy a podobnou havěť.
"daně z rezidenčních nemovitostí "
https://napravoumiru.afp.com/piratska-strana-nema-v-programu-navyseni-dane-z-nemovitosti-navyseni-dane-z-bydleni-ani-nechysta

Jedna paní povídala.... S takovými "vzdělanými" ovčany se ČR i to Rakousko pěkně rychle vzdaluje a Rusko přibližuje. :slight_smile:

Martin23

07. 05. 2021

​Míra
No já bych se spíše ptal, co k tomuto stavu motivuje politiky? Samozřejmě jde o řečnickou otázku.
Všechno, co se v tomto státě dělo a děje funguje na tom, že část zůstane za prsty těch, co mají dohlížet na to, aby zadání dopadlo tak, jak si přejí globalisté (berte to jako termínus technikus).
Nejsou to jen zbrojní zakázky, ale i třeba vyrovnání s církvemi, privatizace atd.
Věřte tomu, že jakmile se na podzim k moci dostane Demoblok, tak se okamžitě začne pracovat na zrušení Benešových dekretů a bude zde tlak odškodňovat Němce.
Ono to s armádou a vojenstvím vůbec nesouvisí, ale dnes ránojsem poslouchal rádio.
Tam nějaký Pirát z Olomouce mudroval, že je třeba investovat do digitalizace. Že patřičné technologie zabezpečí data a ušetří náklady na lidské zdroje.
A ti sami Piráti chtějí zavést nepodmíněný příjem - tedy aby každý občan dostával nějaké peníze ať bude či nebude pracovat.
Kdo je schopen logicky myslet ví, co to znamená a jaké to má souvislosti. Mohl bych o tom napsat skutečně mnoho.
V každém případě se na to bude muset někde vzít. No a co mají v plánu. No obecně se v roce 2022 připravte na drastické zvýšení daní.
Ale co mne asi dojalo nejvíc je, že se plánuje drastické zvýšení majetkových daní. Dokonce tam padla cifra 1% z hodnoty ročně. Máte dům za 4 mega a ročně za svůj dům dáte Pirátům na jejich komunistické hrátky 40 tisíc. Ale oni jdou dál. Oni chtějí určovat standardizovaný prostor na jednu osobu (mluví se o 30m). Když budete žít sám v 60m bytě (vlastním), zase budete platit, protože vás tím budou chtít přinutit se odstěhovat do menšího a svůj větší byt dát potřebnějším, kteří žijí v menším. Někteří dokonce chtějí byť i neobydlené nemovitosti zestátnit.
Tohle bude finální rozborka tohoto státu, který do 30 let nebude existovat. To mohu garantovat.

karel3

06. 05. 2021

Na T-72 mi připadá vtipné, že nebyl navržen jako hlavní bojový tank pro střet s vyspělými tanky NATO i když jej bolševici v socialistickém Československu považovali za zázrak sovětské techniky. K tomu byl určen například T-80, který ovšem nebyl určen k exportu do "spřáteleného" Československa. Inu pro přátele to nejlepší.
Selský rozum říká, že by Moskva poslala do útoku v prvním sledu hlupáky ze socialistického Československa, jako potravu pro kanóny. Útočná "vozba", která se stále nacvičovala, složená do roku 1989 z T54/T55/T72 by musela NATO určitě "vyděsit". Tedy asi jenom počtem. Bůh ví, jestli by stačili přivážet munici a chladit hlavně. :slight_smile:
Životnost osádky T-72 v boji, byla v roce 1989 necelé 4 minuty.
540 tanků T-72 v ČSSR z roku 1989 by prostým dělením vydrželo ...., 15 za hodinu, 360 za den, necelé 2 dny. Tedy pokud by je likvidovali za sebou po jednom ve dne i v noci. :slight_smile:

czert

06. 05. 2021

Beda
Mas pravdu v tom, ze v iraku byly zastarale verze se starou munici, ale realita je takova, ze i kdyby irak mel nejmodernejsi verze t72 s nejlepsi munici, tak by ho amici prevalcovaly. Jediny rozdil by byl v tom, ze by dali o neco tezsi boj a meli by teortickou sanci vyradit i abramse.
Se starou munici ji nemeli ani teoretickou.

A ani kdyby iracani meli nejnovejsi t80, nic by to nezmenilo, meli stejny kanon a jen o neco lepsi zamerovac. A o trochu lepsi pancerovani, byt zadny feal braker.

bombero

06. 05. 2021

Míra-jediný stát, který v evropě okupuje cizí území a válčí se svým sousedem je rusko. Tak hlavně z toho důvodu potřebujeme armádu.Pamatuji v této zemi jediného okupanta a tím bylo rsuko, nástupnický stát sssr. Ty němci za ty montovny aspon platí)ale za montovny poděkujte rusofilovi zemanovi), rus bral zadarmo, jako ze své vazalské kolonie
PS-jak se tedy říká ruskému vojákovi v sýrii?
PPS- je standa, že neznáte ani význam cizích slov, které používáte

Míra

06. 05. 2021

Martin23

Otázka je k čemu nám, jako kolonii Německa, je armáda? Aby v případě napadení bránila německé a francouzské supermarkety, na které má zálusk Rusko? (podle mnohých dutohlavů).
Nebo aby se účastnila mírových misí (okupací) států, které nám nic zlého neudělali?
ČR už dávno nemá armádu k bránění státu ale žoldáky aby hájili ve světě cizí zájmy na úkor českých.

Béďa

06. 05. 2021

Jeúžsné, že ažna čestné vyjimky zde dva borci resi neustále politiku...

Pokud se chci o poválečných tancích něco dozvědět musím čerpat z vícero zdrojů, ruských, anglických. Nejdostupnější jsou asi publikace S Zalogi T80 která vyšla v Osrey. Hodně zajimavý zdroj jsou ruske stranky armor.kiev.ua a rada dalších. Kdo hledá najde.

Jinak k samotnému T72. Ve své době, tj. okolo poloviny 70 let to byl špočkobý stroj smrtelně nebezepčný všem západním oponentům, které v řadě parametrůi prekonával. Byl to zároveň stroj druhé kategorie, kdy jeho úroveň nikdy neměla dosáhnou kvalit T64/T80. Koho to opravdu zajímá najde si porovnání střelecký systémů obou tanků.

Tolik omýlané srovnání na základě výsledků střetu ze Zálivu je při znalosti základních faktů zcela neojektivní.
T72 byly verze spadající svou úrovní do 70let, včetně munice. Navíc při jediném větším střetu nepřálo Iráčanům štěstí. V písečné bouři prostě neviděli své protivníky, Abrams měl obrovskou výhodu v termokameře. Za lepšího počasí by vystoupení Iráčanů dopadlo asi trochu lépe, ale čelní pancíř M1A1HA stejně nemohli ohrozit. Je třeba vidět, že z obav z T72 Američané stáhli do Zálivu prakticky všechny kusy nejmodernější subverze HA, která byla vybavena pancířem z ochuzeného uranu. Navíc jejich munice byla dodána až v průběhu konfliktu. Co do počtů se s touto verzí Abramse a co do kvality pancéřování mohl měřit jen T80U vybavený poslení verzí reaktivního pancéřováni Kontakt3, která byla konstruována i proti kinetickým šípovým střelám. Nemodernější verze sovětské munice byla rovněž z ochuzeného uranu. Střelecký systém T80 byl zhruba na úrovni Abrams, ale jen některé velitelské měli termovizi. Samozřejmě uložení munice bylo asi největší slabinou ruské konstrukční školy.
T72 poslední verze B je nejčastěji je na fotografiích z koce 80 let vidět s reaktivním pancédřováním Kontakt1, účiným proti kumulativním střelám, s moderní sovetskou municí by byl nepříjemný protivník nejrozšířenějších verzí Abramse, a všech starších zapadních tanků. Deklasoval ho střelecký systém p, který oproti T80 neuměl pracovat s daty ze senzorů, střelec je musel zadat před bojem ručně. Střelecký systém našich modernizovaných T55 kladivo byl modernější i než střelecký systém tehdejších T72.

Capt Rodgers

06. 05. 2021

No, USMC ruší pouze 2 ze 7 letek HMLA, což je nejmenší škrt ze všech leteckých jednotek USMC. Samozřejmě, že to má své opodstatnění v terénu Pacifiku, ale nijak to nezpochybňuje kvalitu strojů H-1. Stejně by dopadly jakékoliv jiné vrtulníky na světě, kdyby je měla ve službě USMC. Samotné stroje zbylých 5 letek mají být modernizovány a vyřazeny až během roků 2045-2055.
A uvědomte si prosím, že dávat tuto informaci vztahující se pouze k USMC je trochu zavádějící, protože by se stehně dalo z doktríny usuzovat, že je potřeba vyřadit veškeré tankové vojsko. To je samozřejmě blbost pro teritoriální armádu, kterou USMC už není. Pokud byste tedy chtěl udávat trendy pro AČR, tak je dobré se řídit US Army a nikoliv USMC. Stejně tak postupuje i Polsko, které naopak vidí ve vyřazování perspektivitu zvednout počet vrtulníků za poměrně nižší cenu

Cateye

06. 05. 2021

Cpt Rodgers: Problém ovšem je, že se USMC postupně hodlá zbavovat svých Viperů z důvodu: "...jejich nedostatečné bojové hodnoty při bojích ve vodách Pacifiku..." (zdroj ATM). Jednak to opět odhaluje na náš "chytrý" nákup století a druhak, že bude na trhu dostatek použitých AH-1Z. Takže kdyby byli Poláci podobně hloupí jako my a zvolili tento typ, půjdou spíše levnější cestou...

Capt Rodgers

06. 05. 2021

Ano, kupuje pouze 4 Vipery, ale to Polsku asi nevadí. Přecijenom když by budoucí stroje dělali v Polsku třeba s podílem nějaké České firmy, tak by se dost pravděpodobně nezůstalo jen u těch 4 strojů (už teď se mluví až o 20 strojích H-1 - 10/12 AH-1Z a 8/10 UH-1Y).
Trochu nechápu to matematické srovnání, protože AČR má k dispozici pouze 10 Mi-24V a z toho jsou maximálně 3 letuschopné v jeden moment. Takže pokud by jsme provozovali v jeden moment 2 Vipery, tak to nebude takový pokles z celku jako v případě 30 T-72M4 a asi 86 T-72M1 nahrazených Leopardy 2A7+ nebo něčím srovnatelným (početně by sedělo srovnání, že by se místo 116 T-72M4CZ/T-72M1 koupilo 40 nejmodernějších MBT) .
A to že země jako Kuvait mají 12 Apachů je vysvětleno jejich HDP, které je mnohem větší než to naše - přecijenom jsou to ropné emiráty. To samé platí i o jejich tankových silách, které mají dnes více tanků než my a to ještě modernějších (Kuvait má 218 M1A2). v případě Bahrainu jde o velkou pomoc ze strany USA, která defacto tvoří celé jejich ozbrojené síly

karel3

06. 05. 2021

Capt Rodgers :thumbsup:

karel3

06. 05. 2021

alexa123
"Nemenovaní chlapi,
posledné príspevky už skutočne nečítam - je to strata času a ujma na mojom psychickom zdravi. Pretože to sú príspevky ľudí, ktorí by sa mali dať vyšetriť psychiatrom - hlavne nemenovaný denno-denný prispievateľ K. Ale nie je jediný."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"posledné príspevky už skutočne nečítam - je to strata času"
Proč se vyjadřuješ k něčemu co nečteš? To je u vás nějaká tradice? :slight_smile:

Docela chápu, že ve vašich končinách se pravda moc nenosí. Nakonec ČR má od vás premiéra.
Na druhou stranu, nemá smysl tady tolerovat úmyslné lhaní, překrucování skutečností a bezdůvodné plivání na spojence v NATO a USA.
Výběrem techniky pro AČR se zabývají armádní specialisté, vojenští odborníci na útvarech i na Ministerstvu obrany. Tito lidé tomu možná dávají více než obyčejní zaměstnanci, možná tomu zasvětili i svůj život, dávají do toho své znalosti, studují materiály, prodírají se množstvím takticko technických dat, musí brát zřetel na spojence v NATO, potýkat se s rozpočtem a nepřízní politiků, kteří raději rozdávají peníze líným a hloupým za jejich většinovou přízeň a hlasy.
Potom se tady vyloupne kecálek bez technického vzdělání, který možná jako dítě někdy pohladil T-72 po blatníku, Mi-24 viděl proletět na leteckém dni a zneváží práci armádních odborníků trapnou lží o strojích pro "pobřežní hlídku" a pod. nesmysly.
K takovým projevům nehodlám mlčet a je mi celkem jedno, že někdo od vás to nečte, ale komentuje a posílá mě k psychiatrovi. Beru to jako vyznamenání. :slight_smile:
Nakonec, kvůli lhaní jsem nevolil ani toho zdejšího premiéra od vás. :slight_smile:

Martin23

06. 05. 2021

​Capt Rodgers
Proboha, vždyť my jsme si koupili 4 kusy!!!!!!!!!!!

To i Bahrajn si objednal 12 kusů a Kuvajt má ​16 AH-64.

To jako skutečně je lepší volba nemodernizovat 130 T 72 a místo toho koupit třeba 6 Leopardů, aby to odpovídalo tomu zvolenému směru?

Czert

06. 05. 2021

Martin
Budes se divit, ale ja s tebou kupodivu souhlasim.
Bud se t72 nemeli modernizovat vůbec cnebo ve vetsim poctu.
A problem je kam upichnout pripadne modernizovane t72, komu by je cr asi tak mohlo prodat?
Polaci? Ti to zvladnou pro sebe.
Arabacum? Ti si malemodernizace delaji samy a velke by nezaplatily.
Afrika? Kam mocnosti dodavaji pod cenou kvulivlivu?
Skutecne me nspis staty, kam by cr mohlo vyvyzet modernizovane t72 ci jim delat modernizace, at uz male, stredni ci velke.
Skutecne to rozeber.

Czert

06. 05. 2021

Mxm
Napsal si to pekne, ale ma to maly probem, t72 a t80 maji stejny kanon - munici.
Cili kdyz neprostreli t72 neprostreli ani t80.
T80 zas o tolik lepe pancerovan nebyl, aby to delalo vyraznyrozdil.
Jedine v cem byl t80 vyrazne lepsi nez t72 byla a je pohyblivost, presnost strelby a pozoraci prostredky.
Cili zadny dealbraker kdyz stojis proti tanku co neprostrelis.

Capt Rodgers

06. 05. 2021

Podle Poslkých zdrojů se o programu KRUK stále jedná. Paradoxně kvůli nedostatk financí se stal favoritem programu AH-1Z Viper, protože je levnější než Apache Guardian, ale má téměř stejný potenciál. Navíc Bell slíbil Polsku přesunutí linky na vírobu AH-1Z do Polska, což Poláci vidí jako velmi pozitivní krok z hlediska know-how. V poslední řadě argumentují pro AH-1Z i z důvodu našeho pořízení a spolupráce s Českým průmyslem, který s Polskem dlouhodobě spolupracuje. Ale celkově vzato byl v Polsku KRUK označen jako kritický program a nikdo ho nechce rušit.
Co se pak týká modernizace Mi-24, tak by pak se modernizovalo pouze stroje Mi-24W (Mi-24D by byly vyřazeny). Dost pravděpodobně by šlo o modernizaci 12 strojů, které v současné době působí v útočné letce. Ale obecně vzato by v případě modernizace šlo o paralelu s Polskou modernizací tanků, kdy se nakoupili Leopardy 2A4/PL (v případě vrtulníků by šlo AH-1Z/AH-64E) a k tomu se modernizovali tanky T-72M1 na standart PT-91 Twardy (v případě vrtulníků by šlo o modernizaci Mi-24W na úroveň Rooivalk Mk. IV)

karel3

06. 05. 2021

Martin23
"Když čtu diskuzi, tak mám dojem, že sem píšou puberťáci.
My se třeba zbavíme bitevnich vrtulníků, přitom třeba Polsko je bude modernizovat a místo toho nakoupíme asi jen polovinu a kvalitativně nedostatečných strojů, které v USA dělají pobřežní hlídku."
------------------------------------------------------------------------------------------
Nech si kecy na koledy Martínku23.
Dnes je 16. května 2021 a v Polsku se o nějaké modernizaci Mi-24 nic neví.
Polské letectvo na svých stránkách ve výzbroji Mi-24 vůbec neuvádí.
Takže ve své trapné snaze poplivat americké vrtulníky tady opět hloupě lžeš, jako správný Slovan z "Východu". :slight_smile:

Nějak jsi stále zapomněl doplnit, kde tyto stroje, které tak s oblibou pomlouváš, dělají v armádní modifikaci "pobřežní hlídku". Což evidentně nesvědčí o tvém dobrém charakteru a čistých úmyslech.
UH-1Y Venom - námořní pěchota USA
AH-1Z Viper - námořní pěchota USA

Opravdu skončit bys měl. Hlavně s tím věčným lhaním.
Poslední dobou se vaší partě z "Východu" nějak nedaří obelhat zbytek světa. :slight_smile:

alexa123

06. 05. 2021

Nemenovaní chlapi,
posledné príspevky už skutočne nečítam - je to strata času a ujma na mojom psychickom zdravi. Pretože to sú príspevky ľudí, ktorí by sa mali dať vyšetriť psychiatrom - hlavne nemenovaný denno-denný prispievateľ K. Ale nie je jediný.

Martin23

06. 05. 2021

Nech si kecy na koledy kadliku.
Polsko chtělo nakoupit ​AH-64 Apache, ale nemá peníze a tak bude modernizovat Mi 24.
Pointa, proč jsem se o tom zmínil je ta, že to je jediné rozumné řešení, které kdyby u nás politici nebyly jen úplatnou bandou, platilo jak v případě MI 24, tak T 72.
U nás se koupí jako náhrada polovina strojů a ještě ne plnokrevných bitevníků. To není náhrada. A tím definitivně končím.

karel3

06. 05. 2021

Martin23
Poslední informace o polských Mi-24 jsou z roku 2019.
Z původních 35 kusů zůstalo 6 jako totálně opotřebovaných v Iráku. Zbytek se měl výhledově podrobit modernizaci, která se z nějakého důvodu nekoná. Jeden výstavní vzor jako možná modernizace byl k vidění na veletrhu MSPO v roce 2019. Od té doby o nich není zmínka ani na stránkách "Siły Powietrzne".
Možná už používají místo nich W-3PL Głuszec.

Podle mě v této chvíli nejsou Mi-24 zařazeny do polského letectva, ani nebylo rozhodnuto o jejich modernizaci. Třeba umíš polsky a přesvědčíš mě o opaku. Rád se nechám umlátit fakty. :slight_smile:

karel3

06. 05. 2021

Martin23
"Takže se již kadliku nebudeme bavit o MI 24 v Polsku, ale napadlo tě něco jiného?
Na tobě by si smlsl i rutinní diagnostik duševních poruch."

"Polsko samozřejmě má MI 24. Těžko si představit, že by taková armáda na tuto zbraň palebné podpory rezignovala a hlavně by to pak zásadně problematizovalo přechod na západní vrtulníky, když by piloti roky nelétali na bitevnících."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stále nemohu najít, kde jsi přišel na to, že dnes, květen 2021, provozuje polská armáda ty Mi-24, protože jsi vytáhnul pouze nějaká data z let 2017, 2018 a 2019.

karel3

06. 05. 2021

hb
Správný postřeh a komentář.
Vzdušná nadvláda. A nemusí jít ani o velké drony. Například malých, možná magnetických autonomních dronů, letících nízko nad terénem, rozlišujících přítel/nepřítel s trhavinou, které sedají na tanky se určitě nechá vyrobit více, než těch nešťastných tanků.

Martin23

06. 05. 2021

Takže se již kadliku nebudeme bavit o MI 24 v Polsku, ale napadlo tě něco jiného?
Na tobě by si smlsl i rutinní diagnostik duševních poruch.

PS. Ono je to na vedení státu jestli rozhodne dát lidem zbraně k obraně. V roce 1968 se tak nestalo a řešit to nechám na vašem klubu, protože v tom nevidím elementární smysl. Problém je, že dnes se tak stát s jistotou nemůže, protože zbraně nejsou. Ovšem jak říkám, bavit se se sociopatem je problém. Tu k tomu hodí rok 1968, támhle páteční odpoledne nebo mu hrkne v kuli víc a začneš o Hitlerovi.

Pochybuju, že stejně jako czert vůbec dokážeš sledovat a respektovat, na co jste u mne opět reagovali.

karel3

06. 05. 2021

Martin23
"A to nejhorší je, že tenhle stát už ani nemá zbraně, které by v případě ohrožení státu dal občanům."
--------------------------------------------------
A co by "ovčani" asi tak s těma zbraněma děli?
Při poslední okupaci 1968 se na určená shromaždiště skoro nikdo nedostavil. Raději poslouchali rádio, čuměli na bednu, nebo šli nakupovat, odpoledne hulákat do ulic a převracet popelnice. přitom bylo zbraní ve skladech pro dvě Československa. :laughing:
Rok po okupaci Sovětským svazem měla kolaborantská Komunistická strana Československa určitě 1,5 mil. členů, Svaz československo-sovětského přátelství možná ještě víc a pár nespokojených občanů ztloukli ve městech strejcové z Lidových milic, kteří si říkali, úderná pěsti Komunistické strany Československa. :laughing:

"Všechno jsme na rozkaz vyskladnili a poslali na Ukrajinu a bojím se přemýšlet kam ještě všude, když se naše SA 58 objevují i u teroristů v Sýrii."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč se otíráš o 58-ky Rusomile, když teroristé celého světa zabíjejí s AK-47 ? Což jak vidno tvé ruské mentalitě nevadí. Jsi prostě "vlastenec", jenom trochu předsunutý, nebo zapomenutý na "Západě". :smile:

hb

06. 05. 2021

otázka je, co za dané tanky mají uvedené země. V bitvě o Náhorní Karabach měli Arméni také tanky, ale Azerbajdžán je celkem spolehlivě likvidoval drony.
spíš než o tankách, je to otázka vzdušné převahy a schopnosti monitorovat a rušit komunikaci protivníka a následně vzdušně likvidovat. Z tanků se pak stává snadná kořist, HB

Martin23

06. 05. 2021

Ještě jsem totiž k modernizaci T 72 opomněl dodat, že my máme dlouhá léta vlastně dvě modernizace ​T-72M4CZ a ​T-72 Scarab. Poláci to teprve řeší.


​https://www.armadninoviny.cz/t-72-scarab-ceska-modernizace-osvedceneho-bojoveho-tanku.html


​https://www.czdefence.cz/clanek/tanky-t-72-a-ceska-republika

​https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ministerstvo-obrany-zakazka-tanky_2009161408_pj

​https://www.armyweb.cz/clanek/nova-verze-tanku-t-72a


​Na webu globalfirepower pravidelně vychází zajímavé srovnání síly tankových vojsk. Ukazuje počet hlavních bitevních tanků, případně lehkých tanků, které mají k dispozici jednotlivé země světa. Nezapočítává se do něj počet stíhačů tanků, obrněných transportérů ani jiných obrněných vozidel.
Tato čísla jsou pro Českou republiku, bývalou tankovou velmoc, hodně smutná. Skončili jsme na hezkém 78. místě! I když pravdou je, že třeba v roce 2014 jsme byli ještě o dvě příčky níže. Tabulka ukazuje, že máme 116 tanků – v roce 2018 jich podle této tabulky bylo 123. Že nás porazily velké země, je docela logické, ale že máme menší tankové vojsko než hornaté a zadlužené Řecko (1344 tanků), chudá Angola (379 strojů) nebo dokonce Kuvajt (367 tanků), působí zvláštně.

​https://zoommagazin.iprima.cz/valky/ktera-zeme-ma-nejvic-tanku-cesko-porazil-i-mrnavy-kuvajt

hb

06. 05. 2021

martin23 - podle tvoji teorie by jsme mohli mít ve skladech šavle a kopí. Prostě ruská technika zastarala, doba se změnila a je potřeba upgrade výzbroje. Celkem normální vývoj a že se zbavujem ruských strojů je jenom dobře.

Martin23

06. 05. 2021

No a závěr věnuji Kadlikovi, kterému jeho oblíbená wiki (ne moje, jak se snažil v diskuzi podivně hloupě naznačovat) tuto informaci nedala. Evidentně vůbec nepochopil, co to wiki je.


Polsko samozřejmě má MI 24. Těžko si představit, že by taková armáda na tuto zbraň palebné podpory rezignovala a hlavně by to pak zásadně problematizovalo přechod na západní vrtulníky, když by piloti roky nelétali na bitevnících.

​Polská armáda v současné době provozuje 29 bitevních vrtulníků Mi-24D/V. Polsko stroje Mi-24 mimo jiné nasadilo i v Afghánistánu. V roce 2017 až 2018 je však začnou nahrazovat nové bitevní vrtulníky západní výroby. ​https://www.armadninoviny.cz/novy-bitevni-vrtulnik-pro-polskou-armadu.html

Na nový vrtulník po nákupu F 35 Polsko nemá a tak bude s vysokou mírou pravděpodobnosti modernizovat MI 24.
Stejně tak Polsko nemá na dostatečný počet západních tanků a tak bude modernizovat T 72.

Martin23

06. 05. 2021

​czerz
A ty zbrojíš k útoku na Západ nebo jsi zase něco popil?
Když už se mrvíš někam, kam tě nikdo nezval, zkus si aspoň zjistit o čem je debata. Já tvrdím, že se tady promrhaly miliardy za to, že jsem napřed chtěli modernizovat, pak ne a skončilo to 30 tanky. Tím jsme ztratili nejen tankové vojsko, ale také schopnost T 72 modernizovat.
Plynou z toho dvě věci povídálku. Jëdnak budeme těžko a draho kupovat tanky nové nebo jako Maďaři repas a zase jen v počtu pár kusů a druhak již nejsem schopni tyhle modernizace nabídnout státům, které by o tu modernizovanou T 72 měli zájem.

My totiž místo vlastního zájmu lezeme do něčích prdelí a kupujeme za ohromné peníze něco, nám ani nedokáže nahradit to, čeho jsme se dobrovolně zbavili, přestože jsme ještě nemuseli.
Navíc tahle země nezbrojí na obranu vlastního území, ale ve stylu expedičního sboru, kdy spolu s dalšími státy zmatláme armádu, která bude mít schopnost zasáhnout někde jinde. Na obranu vlastního státu jsme rezignovali. A to nejhorší je, že tenhle stát už ani nemá zbraně, které by v případě ohrožení státu dal občanům.
Všechno jsme na rozkaz vyskladnili a poslali na Ukrajinu a bojím se přemýšlet kam ještě všude, když se naše SA 58 objevují i u teroristů v Sýrii.

MXM

06. 05. 2021

to je zase debata, samý protiruský troll, ani se nevšimli že porovnávat T-72 a Abramsy je hodně mimo mísu. T-72 byl koncipován jako "druhá vlna" po průlomových a technologicky vyspělejších strojích, něco jako obdoba T-34 které také neměly válcovat těžké německé stroje proti kterým koncem války neměly moc šanci. A kvalita vývozové produkce byla také níž než pro domácí. A když v tom zmíněném Iráku neměly ani podporu letectva tak si z nich Abramsy mohly dělat akorát cvičné terče. Protějškem a předpokládaným protivníkem Abramsu, Leopardu a Lecrercu byl T-80 a to už byla jiná liga.
Nicméně prakticky s koncem Stalina byly utlumeny všechny projekty následovníků KV a IS tanků, podle všeho to vypadá že se pozdější sovětské vedení spíš shlédlo ve strategii boje starých Skythů. Takový jeden jezdec nebyl nebezpečný, stejně jako osamocený T-34/55/62/72, ale ve skupině už stejně jako předtím houf dovedl udolat i obrněné rytíře kteří by je jinak rozšmelcovali. Stejně to téčko bylo jako jezdec savany, tedy nenáročný pohyblivý a údržbu i opravu zvládla posádka po základním výcviku. Nyní jim systémy aktivní ochrany dávají možnost přežít i útok těžkého tanku takže ani boj jeden na jednoho nemusí skončit jednoduchým vítězstvím zmíněného amerického MTB. Pokud bude mít ta modernizovaná T-72 zkušenou a agilní posádku tak i jeden na jednoho mu může zatopit a ve dvou třech už to bude jen o nahánění a zastřelování. Ale zase je v reálném boji víc faktorů, třeba BVP, doprovodná pěchota s kumulativními střelami atd...

czert

06. 05. 2021

Bono
Ano, ty pismena skutecne patri k tomu nejmadsimu na trhu, ale to nemeni nic na tom, ze mely debut ve vietnamu.
H-1 je proste takova amicka t72. Muzes je barvit jak chces, ale zakladni limity neodstranis.

Navic hlavni problem vidim v tom, ze aby to plnilo co maj, maj letat dva.
Dptetka sem si myslel, ze ucelem one vyberovky bylo snizeni nakladu, ne jejich sroubovani na dvojnasobek.
Mi 24 proste bylo a je letajici bvp a ne letajici ot, a i tim ot mam problem nazvat ony letajici h-1, transportni.
A na zapafe sou k dispozici letajici bvp taky, nebo aspon minimalbe ot na steroidech.

Necim k cemu acr potrebuje ryze bitevni vrtulniky, ty nemela ani za sociku.
A pokud se po nich touzilo,vtak apache ci jejich obdoba by zvladli onu praci podstatne lepe.

Milan123

06. 05. 2021

Anti_karel3: To co si napsal je bezkonkurenčně nejhnusnější a nejodpornější komentář, který jsem tu kdy viděl. Jak hnusný a ubohý člověk musíš být, jestli tě lze vůbec člověkem nazvat. Nechutné kolik v sobě držíš nenávisti.

czerz

06. 05. 2021

Martin
Co ma ta moje myslenka znanenat k t72 je jedoducha.
Pokud ma t72 stat proti zapadnim tankum, jakakoliv jeho modernizace je vyhozeni penez.
Pokuc ma stat proti ruskym tankum, tak to ma smysl.

Bono

05. 05. 2021

czert
Tak o tom se nemá cenu bavit, už je pozdě...=)
Nicméně H-1 není vůbec špatná technika, v podstatě jsou to jedny z nejnovějších do aktivní služby zařazených nových strojů, a armáda s nima schopnosti celkově získá, ale zároveň je ztratila, pokud to bereš jako jednotlivý stroje - jenže se to používá jako SYSTÉM H-1, kdy mají letět oba kusy a dělat každej pořádně to svoje. S tim asi kucí u výběru moc nepočítali. Pokud jde o možnost nahrazení unikátních schopností Mi-24, tak H-1 to zvládá víc než dobře, ALE jsou to dva stroje. Největší a zásadní problé dělající z toho všeho velkej otazník je ten zoufalej počet.

M23
Vzhledem k výše napsanému, máš půl bodu za kvantitu.=)
"Miliardy vyletěly do prdele a schopnost armády bránit stát se snížila." - =D Jako by na tom ty vrtulníky měly klíčovej vliv...=D to je fakt prkotina v porovnání s ostatním vyhazováním miliard do kapes bůhvíkoho a za nic...Bojový jednotky AČR se můžou profilovat možná jako expediční v rámci aliance, ale na obranu státu bych to moc neotáčel. Na to by byly třeba expediční jednotky Z aliance.

Capt Rodgers

05. 05. 2021

Co se polských Mi-24W (podstatě stejné stroje jako jsou naše Mi-24V) tak zde jsou 2 možnosti - aktuálně probíhá program KRUK jehož největším favoritem je AH-64E, případně AH-1Z a UH-1Y pokud se přesune výroba do Polska. Pokud nevyjde program KRUK, tak se jeko rezerva použije Západní modernizace Mi-24W, ale vzhledem k Polsko - Ruskému přátelství o tom trochu pochybuji.

Co se týká T-72, tak v dnešní době může mít maximální ochranu trupu zhruba 550 mm RHa, což proti moderní APFSDS munici nemá žádný význam. To platí i o nejlepší T-72B3, která je pro munici typu DM63 a DM73 nez ochrany. Navíc moderní Západní MBT mají ochranu, kterou střely z kanunu T-72 nemají šanci probít (myslím zepředu, z boku probije tank i autokanon).
A co se týká Operace Pouštní bouře, tak stroje Assad Babel a T-72M1 měly pouze zastaralou munici s penetrací cca 300mm, což nemělo žádnou šanci proti moderním Západním MBT. Navíc Irácké Assad Babel měli kolikrát manuální ovládání věže a zbraně, což jim podstatě znemožnovala zasáhnout moderní MBT

karel3

05. 05. 2021

Martin23
"Kadlik: "Polsko nemá ve výzbroji žádné Mi-24""
-------------------------------------------------------------------------------
Ano. Polské letectvo žádné vrtulníky Mi-24 neprovozuje ve službě ani ve stavu nemá.
Článek z 16.9.2019 na tom nemůže nic změnit.
Neexistuje žádný dokument, kde by figurovaly jako položka v početním stavu polského letectva.
Možná je mají někde v hangárech, ale ve stavu armády ani jeden.
Dokonce taky uvádějí proč. Nemají do nich už několik let žádnou munici, tak s nimi ani nelétají. :slight_smile:

karel3

05. 05. 2021

Tažný kůň Války v Zálivu - M1A1 / T-72
... "Naproti tomu irácké tankové jednotky byly „decimovány“ palbou Abramsů většinou dřív než se dostaly na účinný dostřel. Při tom se osvědčila munice APFSDS M829 s jádrem z DU, schopná probít 540 mm homogenního pancíře skloněného pod úhlem 60° ještě ve vzdálenosti 2000 m (!tato munice nemá nic společného s jadernými zbraněmi hromadného ničení, jak se někteří „odborníci“ snaží balamutit veřejnost!). Pro ni nebyl problém probít skloněný pancíř T-72 a protože má silný pyroforický účinek zahynulo mnoho iráckých osádek po tom, co sekundární exploze munice uložené v „kolotoči“ nabíjecího automatu, pod jejich nohama, utrhla věž z věnce."
https://www.valka.cz/11115-M1A1-M1A2-Abrams-2-Nova-generace

Martin23

05. 05. 2021

Kadlik: "Polsko nemá ve výzbroji žádné Mi-24"
https://www.armadninoviny.cz/mspo-2019-polska-modernizace-bojovych-vrtulniku-mi-24.html

Bono
Kvalitativní nedostatečnost je, když se nahrazují bitevní vrtulníky víceúčelovými a kvantitativní, když se jich koupí asi polovina než byl předchozí stav.
Miliardy vyletěly do prdele a schopnost armády bránit stát se snížila.

czert: Pro polaky ma smysl modernizovat t72, protoze budou celit relativne lehce pancerovanym ruskym t72/80/90.
++++++++++++++
Tak to se ani neodvažuju přemýšlet, co tahle tvoje myšlenka znamená pro nás ve smyslu k T 72.

Milda

05. 05. 2021

Naivně jsem se domníval, že se tu vede debata o T-72 a případně dalších sovětských změtcích a ono tu je fórum o našem původu.
Takže páni slované, té slovanské DNA máme opravdu poskromnu. Podle posledních výzkumů 20-23%. Vzhledem k tomu, že se každá evropská válka přehnala přes naší kotlinu, tak asi nejvíce máme z keltů a germánů...z každého cca 34-36%. Máme zde i silné zastoupení franků a dokonce i římané zde zanechali svůj otisk. Velkou měrou se na nás podepsali i seveřané. Národy pod 5% nemá smysl ani uvádět, protože by to byla půlka tehdy známého světa. Základ je ale u germánů a keltů. Slované jsou dost nízko a dodnes se vědci dohadují, odkud sem přišli.

bombero

05. 05. 2021

míra- zoufalec je tady jen jeden. Totální,co tvrdí, že 90% světa lže. A používá nick míra

Míra

05. 05. 2021

Já se držím toho, co je v tom odkazu na pana Nevařila. Co jste v tom článku nepochopili??
Co si myslí nějaký zoufalci karel3 a bombero je mi naprosto fuk. Mužete si myslet kdejaké hlouposti jako obvykle, záleží jen na vaši fantazii.

Mark

05. 05. 2021

Karel3 :thumbsup:

bombero

05. 05. 2021

K3- a pak se jel člověk podívat do rakouska, které po válce bylo zničené mnohem víc než my a které přijalo marschalův plán a jen tiše v údivu zíral a utvrzoval se, co byly komunisti za dobytek

bombero

05. 05. 2021

K3- strašně rád vzpomínám na historku, kdy i normální rus po 89 k nám mohl přijet jako běžný turista. Co za socíku až tak normálně nemohl.
a někdy v 90 jsem se potkal s jedním a jeho slova si dodnes pamutuji, které vypovídají o mnohém
" To, že se u nás v rusku máme mnohem líp, než americe,to víme už dávno.Ale vůbec jsem netušil, že vy se tady máte ještě líp, než my...."
at žije vymývání mozků....

karel3

05. 05. 2021

Míra
"Dokázali jsme obnovit zničený průmysl a infrastrukturu vlastními silami z vlastních prostředků.
To, jak jsme byli technicky vyspělí za doby ČSSR se už nikdy nevrátí. Už jsme jen pouhou montovnou a kolonií západu. "
------------------------------------------------------------------------------------
Žádný zničený průmysl nebyl.
Československo nebylo po válce zařazeno mezi země těžce poškozené válkou.
Dokonce komunistická pakáž dovedla Československo až ke státnímu bankrotu v roce 1953, znehodnotila korunu a okradla obyvatele ČSR o všechny úspory.

"To, jak jsme byli technicky vyspělí za doby ČSSR se už nikdy nevrátí."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pěkná lež.
Ve světě už běhaly CNC stroje a v sociku se točilo ruční klikou, kromě pár vlaštovek, nakoupených z kapitalistické ciziny pro zbrojní výrobu.
Tys byl "vyspělej" jedině z VUMLu (Vysoké učení marxismu-leninismu). :smile:
ČSSR byla v roce 1989 na 48. místě v ekonomickém žebříčku světa.
ČR skončilo rok 2020 na 30. místě ve světě. (HDP na 1 obyvatele).
Chtěl by ses vrátit na 48. místo jako za socialismu ty slovanský mysliteli? Kam jsi chodil na matematiku? :smile:
Na 48. místě je dnes Panama, nebo Seychely.

"Už jsme jen pouhou montovnou a kolonií západu. "
-----------------------------------------------------------------------------------
Předvolební heslo Miloše Zemana a ČSSD v roce 1998: "Chci montovny pro dělníky!"
ČSSD zvítězila ve volbách 1998 s 32.3% hlasů, MZ se stal premiérem a vy máte montovny. Kdybyste je nechtěli, tak byste je nevolili. To dá selský rozum. I když u Slovanů člověk nikdy neví. To Rusko je jejich zhoubný vzor. Na zvolenou blbost se ovšem špatně vzpomíná. :smile:

Stále je tady ovšem násobně vyšší životní úroveň, než když byla ČSSR kolonií Sovětského svazu. Dokonce se dnes důchodci dožívají v průměru o 13 let více než v socialistickém Československu (1989).

Milda

05. 05. 2021

czert: Ano, je to sovětský pohled. Když si ale uvědomíme jakým stylem oni vedli tankové bitvy, tak je jasné, že potřebují jednoduchý stroj, který může řídit každý traktorista. Před tankovým útokem byla několikahodinová dělostřelecká příprava. Tank pak už jen projel rozbité území. před dalším útokem nastalo zase bombardování

czert

05. 05. 2021

Bono
Realita je takova, ze nakup jednicek byl pru...r pro armadu. Ztratika vic schopnosti nez ziskala.
Navic kdyz se poduvas co chteli puvodne....

czert

05. 05. 2021

Martin
Pro polaky ma smysl modernizovat t72, protoze budou celit relativne lehce pancerovanym ruskym t72/80/90.
Ne tezce pancerovanym leopardum ci abramsum, na ktere t72 nestaci prubojnost kanonu.
Kdezto na ty ruske stacit budou, prekonani era je proste otazka mnozstci strel nez se vypotrebuje. Coz u normalniho pancire neni, bud projdes napiprve, nebo vubec.

bombero

05. 05. 2021

Míra- koukám, že vám dodat fakta na zlatém podnose je úplně zbytečný, protože jako kolovrátek tady budete pořád dokola tapetovat ty svoje proruský lži a z prstu vycucaný fantas magorie. Tak znova
1- doložte, kolik dodal y USA materiálu němcům po roce 1938 a pak po roce 1941
2-doložte, jak by nám uškodil maršalův plán v porovnání se zeměmi, které ho přijmuly
3-srovnejte ekonomickou situaci v usa v 38 roce a v roce 46

Jediný, kdo tady dnes je vlastizrádce a kolaborant je každý adorant ruského okupanta, který nás z jedné z nejvíc vyspělé země na světe poslal mezi rozvojové s totálně zdecvastovaným průmyslem.
A soukromé osoby z usa poskytly němcům promile toho, co dodala státní podpora rusáků

Míra

05. 05. 2021

karel3 opět vztekle prská co mu jedovatá slina na jazyk přinese. To se to USA, které tak tento omezenec tolik obdivuje, bohatlo díky otrokářství a imperiální politice. Všechny státy doplatily na II. světovou válku obrovskými škodami, jen USA z ní vyšly ekonomicky posíleni.
Několikrát tady omezenec brečel, že jsme odmítli Marshalův plán. Odmítnutí bylo správné. Nepotřebovali jsme pomoc od někoho, kdo pomohl Hitlerovi s financováním války a kdo mu dodával suroviny ve válce se SSSR.
Dokázali jsme obnovit zničený průmysl a infrastrukturu vlastními silami z vlastních prostředků.
To, jak jsme byli technicky vyspělí za doby ČSSR se už nikdy nevrátí. Už jsme jen pouhou montovnou a kolonií západu.
Jen zaprodaný vlastizrádce je schopen nadávat a hanit svou vlast a nevážit si práce lidí od války do sametového puče 89.

Hospodaření zločinných komunistů https://legacy.blisty.cz/art/48053.html

Cateye

05. 05. 2021

Znovu se zeptám Karle. Proč nás stále oblažujete svými moudry o zlodějích, lhářích a flákačích, když sám lžete, vychování máte jako Miloš Zeman a s vaší pracovní morálkou to zřejmě také nebude nejlepší když celý den jen spamujete diskuze?

karel3

05. 05. 2021

Martin23
Jo málem jsem zapomněl na tvoji "oblíbenou" Wikipédii.
Kdybys chtěl začít od píky a zkontrolovat polské letectvo a jejich neexistující stav Mi-24 ve službě:
Siły Powietrzne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Powietrzne

karel3

05. 05. 2021

Martin23
"Když čtu diskuzi, tak mám dojem, že sem píšou puberťáci."
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Machruješ zbytečně. Ty, "technický talent" je vedeš. :slight_smile:

"My se třeba zbavíme bitevnich vrtulníků, přitom třeba Polsko je bude modernizovat a místo toho nakoupíme asi jen polovinu a kvalitativně nedostatečných strojů, které v USA dělají pobřežní hlídku."
-----------------------------------------------------------------------
Proč lžeš Slovane?
Polsko nemá ve výzbroji žádné Mi-24, jedině, že by ti modernizovali mozeček, postižený vodnatostí (Hydrocefalus). :slight_smile:
Navíc mají vlastní továrnu na vrtulníky „PZL”.
Mimo jiné létají vlastní F-16 C/D, 36 / 12 strojů a objednali 32 strojů F-35

Nějak jsi zapomněl doplnit, kde tyto stroje dělají v armádní modifikaci "pobřežní hlídku".
UH-1Y Venom - námořní pěchota USA
AH-1Z Viper - námořní pěchota USA

"No takže místo těch 30 kusů T 72 počítám koupíme tři Leopardy 2, které budou Němci vyřazovat. A místní publíkum zatleská."
-----------------------------------------------------------------------
Kdyby v této zemi nebylo tolik vořechů z ruského bláta jako ty, Slovanů, kteří lžou, kradou a flákají se bez užitku jako kravské vocasy za státní peníze, mohla mít ČR místo ruského šrotu T-72 vybavení jako Swiss Army, například: 37 tanků Leopard 2.

44 let (1945-1989) soudruhování se Sovětským svazem, zaostalým chudobincem "na věčné časy a nikdy jinak" si vybralo svoji daň na ekonomické i technické vyspělosti ČR.
O to více se tady podle bolševické tradice neustále lže a krade.
Naštěstí se to už konečně začíná malinko měnit k lepšímu.
Nemusíš mít obavy, spojení s Moskvou ti nikdo nezrušil. Technické talenty a věrozvěsty jako ty tam jistě rádi uvítají s otevřenou náručí. Zvláště, když vládneš jejich "pravdomluvným" jazykem. :slight_smile:

Bono

05. 05. 2021

M23
Nevim o tom že by AČR měla kupovat HH-60 nebo MH-65 (používá Coast Guard).......a už vůbec nevim že by nějaká helikopotvora z USA za posledních cca 60 let byla "kvalitativně nedostatečná" v porovnání s Mi-24....
Nebo co bylo myšleno pojmem kvalitativní (ne)dostatečnost?

Matin23

05. 05. 2021

​Když čtu diskuzi, tak mám dojem, že sem píšou puberťáci.
My se třeba zbavíme bitevnich vrtulníků, přitom třeba Polsko je bude modernizovat a místo toho nakoupíme asi jen polovinu a kvalitativně nedostatečných strojů, které v USA dělají pobřežní hlídku.
No takže místo těch 30 kusů T 72 počítám koupíme tři Leopardy 2, které budou Němci vyřazovat.
A místní publíkum zatleská.
https://www.czdefence.cz/clanek/nove-ukoly-pro-tank-t-72
https://www.armadninoviny.cz/polske-tankove-vojsko-modernizace-t-72-a-jak-dal.html
​https://www.armadninoviny.cz/modernizace-tanku-t-72-kalouskovy-miliardy.html

czert

05. 05. 2021

Milda
Ano, rusove fodnes uvazuji stylem nas mnogo, a takovy pristup je velmi neekonomicky, byt pohledove levny.

czert

05. 05. 2021

Tak t72, byt muze byt modernizovat do aleleja, ms pevne dany vykonovy strop. Ktrery nikdy neprekroci.

To, co zabilo jeho modetnizace, je nabijeci automat.
Nejen ze ulozeni munice rafo zabije celou posadku, ale zpusob jejiho ulozeni cini modernizace problematicke.
Vi o tom rusove, ze kdyz chteji pouzit vykonejsi novejsi munici, tak musi automat slozite modernizovat, protoze ta minice je o neco delsi.
A nejvykonejsi a nejdelsi munici pouzivat nemuze, protoze jak prisli rusove, takova predelavka ulozeni munice je prilis draha, vyhodnejsi by bylo rovnou koupit nivy tank.

karel3

05. 05. 2021

Zajímavé čtení a obrázky T-72M4 CZ
https://www.valka.cz/topic/view/12882#45358

hb

05. 05. 2021

T72 mi připomíná kalašnikov. Taky se tomu dá spousty věcí vytknout, ale je levný, blbovzdorný a naučí se s ním zacházet každý opičák.
hb

Milda

05. 05. 2021

Podvozek T-64 a T-72 je velice odlišný. Autor asi interní tank T-64 vůbez nezná

Milda

05. 05. 2021

T-72 stejně jako většina sovětské výzbroje měla jediný potenciál. Kvantita nahrazovala kvalitu. Tank měl v boji životnost 15 minut, tak proč se s tím párat. Již za 2. světové ztráty svých T-34 bez problémů nahrazovali novými stroji.
T-64 byl v jádru špatný tank. Špatná kopie britského stroje. Ty které jsou ještě dnes v provozu už vyhodily ty dvoutaktní naftové pětiválcové boxery a nahrazují je buď klasickým motorem a nebo turbínou. Ani jedno za moc nestojí. T-72 a následně T-80 je tankem jen do počtu. To že si z něj naše armáda udělala modlu je pochopitelné. nic lepšího nemají a také nechtějí. Stačí si připomenout jak se drželi Mig-21 a nebo sovětských vrtulníků. Vždyť to přece funguje, tak proč to měnit.....možná by se naše armáda mohla vrátit k vozové hradbě. ta také fungovala

karel3

05. 05. 2021

Anti_Karel3
"Karel3 - ty jsi bezpáteřný, malý, ubohý, bezvýznamný liberální český týpek , který pouze olizuje svůj fetiš "made in USA". Věz, že se doba obrátí, dříve nebo později a to budeš zalezlý někde v koutě počůraný strachy. Ťunťo.... :-)"
--------------------------------------------------------------------------
Je to pro mě velká čest, že sis vybral takový nick.
"český týpek" - Ano správně. "A s hrdostí národní řeknu: Já jsem Čech, ale nikdy: Já jsem Slovan.", jak to o sobě tvrdil již Karel Havlíček Borovský (1846). :slight_smile:
Doba se už obrátila a to v roce 1989, pokud sis neráčil všimnout a tací jako ty skončili na smetišti dějin. Tedy po 44 letech "všelidový sovět na smetišti".
Možná by neškodilo, kdybys občas zapojil mozek a přestal sám "olizovat" pomocníky z USA. :laughing:
Jak se ti komunikuje se světem na vynálezech z USA, PC (IBM-USA), Windows (Microsoft-USA), Unix (AT&T-USA), Google (Google-USA), internet (armáda USA), GPS (USSF-USA), mobilní telefon (Motorola-USA), ....., když už tady opovrhuješ USA slovanský Švejku?
S dřevěným ruským sčotem a hrncem medoviny bys toho asi světu o olizování fetiše moc nesdělil Slovane. :slight_smile:

Že ty jsi sloužil na konci socialismu u T-72-ek a po večerech jsi jej chodil nejen hladit po hlavni kanónu a vypěstoval sis závislost na ruskojazyčných nápisech.

Glock

05. 05. 2021

T-72 je beznadějně zastaralý a nemá žádný podstatný modernizační potenciál (rezerva výkonu, vnitřního prostoru, ochrany). A že je hojně využíván? Taky se ho vyrobily desetitisíce kusů a státy Varšavské smlouvy se jich zbavovaly ve velkém a za levno. Klasický válečný spotřební materiál - už na ZVS nám vykládali, že tank vydrží v boji 4 minuty.

Anti_Karel3

05. 05. 2021

Karel3 - ty jsi bezpáteřný, malý, ubohý, bezvýznamný liberální český týpek, který pouze olizuje svůj fetiš "made in USA". Věz, že se doba obrátí, dříve nebo později a to budeš zalezlý někde v koutě počůraný strachy. Ťunťo.... :-)

Petr.b

05. 05. 2021

Z konstrukčního hlediska to není dobrý stroj. Praskající hadice náhonu ventilátoru zneschopní celý tank. Podobně jsem zašil 2x proraženou nádrž v podlaze tanku - už nevím přesně - snad vzpříčeným nábojem v automatu.

karel3

05. 05. 2021

Martin23
Čím dříve se zbavíme ruského železného šrotu, tím lépe.
Předpokládám, že jsou ještě na všem štítky s pro Evropana nesmyslnou azbukou...
Nejvíce poškodilo obranyschopnost ČR 44 let vlády komunistické lůzy pod vedením Moskvy. :slight_smile:

Své světoznámé slovanské radilství (kecání do všeho) si můžeš schovat na příště. Podle tvých příspěvků nejsi evidentně žádný odborník na jádro, řídící elektroniku ani strojařinu (asi "univerzální" úředník), takže bych v klidu nechal rozhodovat odborníky, jakým je například paní Drábová.
O dostavbu jaderných zařízení v ČR máš zbytečné starosti. Vše za tebe i za nás zjednodušili teroristé z GRU s vědomím Adolfa Putina, čímž nám usnadnili výběr partnera. :slight_smile:

Martin23

05. 05. 2021

T 72 a MI 24V jsou zbraně s obrovským modernizačním potenciálem.
Z tohoto důvodu se jich zbavit a naopak komerčně nevyužít naže know how v této oblasti nebyla a nebude jen chybou, ale i zločinem, který poškodil a poškodí obranyschopnost země a ekonomiku.

Půjde o podobný nonsens jako v případě dostaveb našich JZ.
Ono nejde jen o nějakou dostavbu. Máme sovětské JZ a reaktory mají určitou životnost.
Buď se budeme bavit o nových západních JZ na zeléné louce a uzavření těch sovětských nebo se necháme v sovětských vrtat západní firmy a pak si koledujeme o hodně velký průser.
Ale firmy se při honbě za ziskem neštítí ničeho a naši politici jsou úplatní a na této zemi jim nezáleži. Když se něco stane, tak se odstěhují na druhou stranu světa.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací