EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Tank T-95: Sovětské monstrum

 21. 06. 2021      kategorie: Vojenská technika      89 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Na konci osmdesátých let minulého století byl v Sovětském svazu zahájen vývoj nového tanku, jehož soubor vlastností jej výrazně odlišoval od všech stávajících i perspektivních tanků domácího i zahraničního původu. Pojďme se na tento tank podívat podrobněji.

V polovině osmdesátých let vnikl ve Spojených státech pokusný tank s označením M1 Abrams Block III. Vyznačoval se revolučním uspořádáním, ve kterém byla použita bezosádková bojová běž a celá osádka tvořená třemi osobami byla přemístěna do korby. Projekt tohoto tanku však nikdy nebyl dokončen pro dlouhou řadu vážných problémů spojených především se systémem pozorování a od toho odvozeným nízkým situačním povědomím osádky a zamýšleným 140mm kanónem s automatem nabíjení.

T-95Foto: : Sovětský tank T-95 | CAST / CC BY-SA 4.0

Spojené státy však nebyly jediné, které hledaly nestandardní přístupy ke konstrukci nových tanků. Podobné práce probíhaly i v Sovětském svazu, a dá říct, že úspěšněji. V roce 1988 byly zahájeny experimentální konstrukční práce nazvané „Vylepšení-88“. Sovětští stavitelé tanků dostali za úkol navrhnout bojové vozidlo nové generace s bezosádkovou bojovou věží, rozšířeným arzenálem zbraní pro boj proti pozemnímu i vzdušným cílům a víceúrovňovým obranným systémem skládajícím se z aktivního ochranného komplexu, dynamická ochrany a kompozitního pancíře. Výsledkem práce byl „Objekt 195“, známý též jako T-95. 

Většina prací na tanku T-95 již byla prováděna v samostatném Rusku za zcela nových, výrazně horších podmínek.
První prototyp tanku „Objekt 195“ byl postaven ve druhé polovině devadesátých let. Vnitřní objem mohutné korby nového tanku byl rozdělen do tří navzájem oddělených oddílů: v prvním byla silně pancéřovaná kapsle pro osádku, ve druhé - bojový modul s automatickým nabíjecím systémem a ve třetím motor s převodovkami.

Korba měla vícevrstvý kompozitní pancíř, na jehož povrchu byly integrované prvky dynamické ochrany. Další ochranu proti kumulativním a podkaliberním projektilům protivníka, stejně jako protitankovým řízeným střelám zajišťoval aktivní ochranný komplex, jehož vrhače byly namontovány vodorovně po obvodu bojové věže.

Ve snaze o výrazného zvýšení bojové účinnosti vozidla na bojišti bylo rozhodnuto odejít od klasického 125mm kanónu 2A46 a zkonstruovat novou 152mm zbraň se zvýšeným výkonem. Hlavní výzbrojí „Objektu 195“ byl tedy 152mm kanón 2A83 s hladkým vývrtem hlavně. Na základě výsledků stovek výstřelů z 2A83 se dospělo k závěru, že ani jeden moderní tank potenciálního protivníka není schopen pojmout kolosální kinetickou energii 152mm střely, i když bude zasažen do nejsilněji chráněné přední části věže nebo korby. Nabíjení nové zbraně zajišťoval automatický nabíječ karuselového typu umístěný ve střední části korby. Z důvodu bezpečnosti osádky byla munice oddělena silnou pancéřovou přepážkou.

Druhou zbraní tanku byl 30mm automatický kanón 2A42, namontovaný v horní části věže. Tento typ zbraně s dvěma různými typy munice měl za cíl ničit živou sílu protivníka, lehce obrněná vozidla i nízko letící vzdušné cíle. Sestavu zbraní tanku uzavíral nový kulomet Kord kalibru 12,7 mm.

Poprvé v historii tanků bylo zaměřování zbraní realizováno kombinací optického, infračerveného a radarového kanálu. Poprvé na světě dostal tank do svého vybavení radar, který byl dříve výsadou pouze stíhacích letadel. Tento přístup k řešení řízení palby nejenže učinil tank  extrémně přesným při střelbě na velké vzdálenosti, ale také umožnil, aby se stroj stal málo zranitelným systémy vizuálního nebo infračerveného rušení.

Srdcem T-95 byl inovativní vznětový motor s uspořádáním válců do X - A-85-3, jehož výkon byl 1119 kW, s možností krátkodobého zvýšení až na 1641 kW. Při bojové hmotnosti tanku 55 tun mohl tedy být měrný výkon až 29,8 kW/t (!). Využití velkého výkonu a hladkosti pohybu tanku v terénu pomáhaly hydraulické tlumiče podvozku.

Tank T-95 značně předběhl dobu, a ještě ani dnes ho není s čím srovnat. Jakýkoli podobný projekt má však jednu předvídatelnou, ale velmi významnou nevýhodu - cenu. Náklady na vývoj T-95 byly téměř dvě miliardy rublů a pro zemi, která se sotva vzpamatovala z těžkých devadesátých let, byl takový stroj nedostupným luxusem.

Budoucnost T-95 byla po dlouhou dobu nejistá. Plně dokončený výzkum a vývoj umožnil poslat tank na státní zkoušky. Výrazné snížení financování vojensko-průmyslového komplexu však neumožnilo uskutečnit výrobní plány tvůrců tanku.

V dané době bylo prioritním úkolem rychle zmodernizovat provozované tanky. V rozpočtu Ruska nezbyly žádné peníze na organizaci technicky složité výroby zásadně nového stroje. Kromě toho byl T-95 od samého počátku považován za příliš sofistikovaný stroj, což by vyžadovalo další náklady na organizaci profesionálního přeškolení personálu na jeho ovládání.

Konečné zastavení financování projektu bylo oznámeno v roce 2010. Myšlenky a konstrukční řešení z projektu „Vylepšení –88“ se však neztratily a našly uplatnění v jiném dnes notoricky známém projektu, který byl zahájen krátce před zastavením prací na T-95. Řeč je o „Objektu 148“, známějším jako T-14 Armata.

Je možné postřehnout, že nový ruský tank, jehož přijetí se blíží, je v mnoha ohledech podobný svému předchůdci. Konstruktéři T-14 převzali od T-95 nejen rozvržení s bezosádkovou věží, ale také pancéřovanou kapsli pro osádku nebo motor. Podobná řešení lze vidět např. i v obranném systému tanku.

Zřejmou výhodou T-14 oproti předchůdci je použití moderních kamer v systémech pozorování a zaměřování a použití nových technologií. Tank T-14 je relativně horší z hlediska výzbroje, protože proti 152mm kanónu, 30mm automatickému kanónu a 12,7mm kulometu tanku T-95, má pouze modernizovaný 125mm kanón 2A82 a 7,62mm kulomet PKT.

Od ukončení financování vývoje tanku T-95 byla několikrát nastolena otázka obnovení procesu vývoje a uvedení do sériové výroby. Zdálo by se, že myšlenka pokračovat v práci na kdysi nejdokonalejším tanku na světě má zcela logické zdůvodnění vyjádřené v touze dodat armádě vozidlo, které nemá ve své bojové účinnosti obdoby. Na druhou stranu platí, že utrácení miliard za obnovu projektu tanku T-95, testování a organizaci výroby za existence podobného T-14 je absolutně nevhodné. Tank T-95 lze oprávněně považovat současný vrchol konstrukce tanků a za předmět ruské  hrdosti.

CENOVÉ BOMBY (267)

Komentáře

Kája

25. 07. 2021

boze ten Karel je hlupak a prisluhovac US at uz zavre hubu!:grin::grin::grin:

Czert

28. 06. 2021

Karlik
Jasne ze sumit v eu ukazal putlerovi kde je jeho misto, a to tim, ze biden zrusil vsechny sankce na rusko a ostatni ve spojitosti s ns2, a ustoupili rusku i vmnoha jinych vecech.

karel3

27. 06. 2021

Tomáš
Summit Biden - EU se konal, prostě 1. liga.
Lídři EU pochopili, že nemá smysl pořádat summit 1.ligy EU a okresního přeboru Adolf Putin.
Když použiju tvůj styl vyjadřování. Vrbětice všem zvoní v uších ještě teď a setkávání s teroristy se v 1. lize moc nenosí. Ve Vrběticích zemřeli 2 lidé.

Kdyby byla v ČR vojenská základna USA, tak by nikdy k žádnémů výbuchu ve Vrběticích ani nedošlo, protože primitivní Rusáci by si nikdy nebyli jisti, co z toho nakonec bude.

Tomáš

27. 06. 2021

Je to dost zvláštní pí Merkelova a Macron a další si přejí zlepšit vztahy s Ruskem na druhé straně Polsko, Holandsko a Pobaltské země jsou hystericky proti. Ukrajinu nezminuji.Stejne na konferenci EU s Ruskem dojde, čím později tím větší škody. Námořnicke manýry USA a V B pokud mají někde válečné lodě, tak jsou to oni kdo určují jednání jsou scestne. Uvidíme kdo vyjde z toho pokeru s Čínou lépe, nedělám si iluze. Ono neměnít názory a trvat na nadrazenych floskulich se nevyplácí, jako sundavat gatě před brodem. Uvidíme jestli je lepší zvracet s Francouzy nebo se objímá t, s Rusy, umelci jsou zvláštní lidé.

czert

26. 06. 2021

Mira
Mylis se, sjw, wokenism, blm, antifa, to sou dokonale ptiklady marxismu s pridanym rasismem.
A tyhle ideologie dnes v usa bezkonkurencne vladnou, ovkadaji vladu usa i media.

Sam si muzes najit videa kde se zakladatele blm prizbavaji k tomu ze sou trenovabi marxiste.
Crt - dokonaly mix rasismu a marxismu.

A muzes si najit na yt severokorejskou uprchlici co porovnava sevetokorejsky rezim a dnesni ameriku.
A v nekterych ohlefech dle ni je usa jeste horsi nez kimovic rezim.
Jmeno zacina na y. Pokud bude zajem dam cele jmeno.

karel3

25. 06. 2021

Míra
"Ti co dnes ovládají USA nemají s marxismem nic společného. Vrací se jim zpátky "dobro" a "láska", kterými obdařili druhé. Dobře jim tak!"
-----------------------------------------------------------
"Ti co dnes ovládají USA ..." ???
Měl by ses zbavit bolševických zlozvyků a slepé oddanosti k bolševické vrchnosti.
Směšná oddanost k vládnoucímu vrahovi Adolfu Putinovi a oligarchům je jenom pro jednoduché Slovany. :smile:
V USA přece vládnou zákony a právo. To je výsada demokratických zemí na rozdíl od postkomunistických panoptik. :smile:

Míra

25. 06. 2021

Ti co dnes ovládají USA nemají s marxismem nic společného. Vrací se jim zpátky "dobro" a "láska", kterými obdařili druhé. Dobře jim tak!

karel3

25. 06. 2021

Bobek5
Díky. Předám dál. Před 8 lety mě to v ČR vyšlo na 5 tis., ale pohoda.

Czert

24. 06. 2021

Karlik
A jeste posledni vec, ale pozor at se ti hlava neprehreje.
Zkus se zamyslet a napsat proc sudetaci byly expedovani az v 45, ale ne v 18 ci mezivalecnem obdobi.
Proc po tom zadne hlasy nebyly, ani od benese.

Czert

24. 06. 2021

Mira
No ldyz se podivame na to jak marxiste dnes ovladaji usa, tak pokud nemaji byt usa zniceny wokenati, tak sveha mccartyho potrebuji daleko vic nez v 50s, kdy ta hrozba byla spis iluzorni.
Marxismus se v usa uhnizdil az po 70s.

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Nebo abychom onen kruh dokonale uzavrely.
Timhle "Nejsi o nic lepší, pokud se chováš stejně...."
Zlehcujes a omlouvas zlociny nacku tim, ze klades vinika a obet na stejnou roven.

czert

24. 06. 2021

Karlik
Vis, to co ty nikdy nepochopis je to, ze spojencum slo o to vyhrat valku, porazit nacky, a skutecne by jim bylo jedno jak se na ne bude divat neonacek kaja.

Byt by mozna si rekly, tady no csr se vykaslem, kdyz tam budou mit tolik neonacku a jejich omlouvacu, at jich nemci vic povrazdi, mozna he to pak prejde.

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Sme na zacatku protoze si nicnepochopil.
Kazda akce ma i reakci.

To tvoje moralizovani, ze nejsi o nic lepsi kdyz se chovas stejne, by znsmenalo, ze pokud by si spojenci meli zachovat tvoji moralni nadrazenost, - usa, f, uk i jine, by znamenalo ze by nackove valku vyhrali a jiste narody byly vyhlazeny.
A ty by ses tu nemohl ukajet pocitem nadrazenosti, proze by ses nikdy nenarodil, protoze tvoji predci by vychcipali na sibiri ci jinde.

Bobek5

24. 06. 2021

https://www.myheritage.cz/ Nebudu řešit kraviny, nezajímá mě ségra atd. Ale genetika vyřešena, pak už to bude pouze o zapšknutým Kájovy. S tebou bych do boje nešel, ublíženej čecháček.

karel3

24. 06. 2021

Omlouvám se Mírovi. To bylo pro Czerta.

karel3

24. 06. 2021

Míra
"A kdyz se tady tak rozohnujes o drancovani a vrazdeni, skutecni si precti jak se sudetaci chovali k cechum v 38."
-----------------------------------------
A jsme opět na začátku.
Nic jsi nepochopil.
Nejsi o nic lepší, pokud se chováš stejně.... :slight_smile:

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Ty tu svou hlouposti uz ani nepobavis, protoze se s ni porad ukazujes.

Ja sem nepsal, ze si nemci stezovali ze prohrali valku, ale na to jak byly po ni potrestani za sve zlociny. Nauc se cist, nebo spis premyslet.

Karliku, kdyz kopas do cechu jak pracovali pro nacky, proc nekopes do nemcu a frantiku jeste vic, protoze jejich vyroba byla vetsi.
Jen pro info, oartyzani v protektoratu byly aktivnejsi nez jak v risi, tak i francii, takze asi tak.
Co se tyka zidu, zajimave ze jich cesi zachranili vic nez nemci.
A pro zajimavost sem dej i frantiky at se pibavime.

A kdyz si u tom jak byly chudacci sudezaci po valce biti, kde byly jejich fotrici aby je ochranili?
Aha, doma nebyly protoze bojovali za to, aby v cechach nebyl zadnycech jen nemci.
Skutecne si myslis ze po tech desitkach vyhlazenych vesnic v protektoratu, nemohli cekat ze s nimi bude jednat v rukavickach.

Mrkni se na film podle skutecnosti, land of mines, dansky, o tomjak danove vyuzivaly mlade kluky k likvidaci nemeckych min, a jak je nenavideli.
A to s dany nemci zachazeli ve srovnani s cechy jsko s krali.

A kdyz se tady tak rozohnujes o drancovani a vrazdeni, skutecni si precti jak se sudetaci chovali k cechum v 38.
Podminky byly zcela srovnatelne, vcetne toho ze byl mir, takze tu nemuzes masturbovat tim, jak to bylo neprijatelne v dobe miru.
Jako by to valka cinila koser.

A kdyz si u toho zatirani cerneho svedomi, vysvetli proc v norimberku byly nemci souzeni jen kvuli politice - nacismu, a soud odmitl se zabivat vysetrovanim a soudenim firem a prumyslniku co bohatli z otrocke prace, ukradenych materialnich statku a financi, byt francie a sssr k tomu shromazdily dostatek dukazu.

A skutecne se nauc historii, csr bylo na strane spojencu uz od 39.


A kdyz si u te vlady zakonu... tak ty v dnesnich usa rozhodne nevladnou, protoze pocet vrazd, prepadeni apod je dnes v usa za bidena nejvysi od vzniku usa. A to v radech desitek az stovek %, dle zlocinu.

Míra

24. 06. 2021

Čistokrevný nácek karel3 nemůže dodnes rozdýchat, že nacisti byli poraženi Sovětským svazem přesto, že se k Hitlerovi přidala dobrovolně řada Evropských států a přes velkou materiální pomoc Američanů, kteří měli velké sympatie k Hitlerovi. Je to ukázáno v životopisném filmu o Charlie Chaplinovi. Konzervativní americkou společnost v té době iritoval nejen svými milostnými aférkami, ale i politickými názory.
Kontroverzní reakce vyvolal i snímek Moderní doba (1936). V Hitlerově Německu a fašistické Itálii byl kvůli údajné propagaci komunismu zakázán, ze stejného důvodu ho odmítla promítat i některá kina v Americe.
V roce 1953 mu po pobytu mimo Spojené státy americké pro jeho „neamerickou činnost“ nebyl umožněn návrat. Stal se obětí mccarthismu. Byl podroben několikaletému vyšetřování FBI, mimo jiné i za kampaň o nutné americké pomoci Sovětskému svazu na východní frontě, kterou vedl v průběhu války.
Návrat do Spojených států amerických mu povolili až v roce 1972, kdy mu byl udělen čestný Oscar za celoživotní dílo.

Bobek5

24. 06. 2021

Česká pošta funguje? No každopádně mrknu a dopíšu odkaz, teď su na telefonu a nemám to tady. Každopádně zábava s tebou. :smile:

karel3

24. 06. 2021

Bobek5
"Ani jsem tam jet nemusel, v dnešní době existují i zásilkové služby, udivuje mě že to nevíš. A byl teda levnější než u hrdých čechů. Ale aspoň vím že nejsem slovan o čemž u tebe dost pochybuji."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Levnější než v ČR? Vzdálený příbuzný, něco jako "strýc", chce vědět, jestli má také nějaké geny z oblasti Mrtvého moře a chtěl si nechat udělat test v Detroitu. Říkal, že je to zbytečně drahý. Nevím ovšem o jaký druh analýzy měl zájem. Musím se ho zeptat. Jen tak pro zajímavost. Jakou zásilkovou službou jsi to posílal a kolik tě stála ta přeprava? Česká pošta? Jeho sestra žije v ČR, tak by si to mohli dát u jedný firmy, aby byla jistota, že jsou bratr a sestra. :slight_smile:Díky.

Bobek5

24. 06. 2021

Ani jsem tam jet nemusel, v dnešní době existují i zásilkové služby, udivuje mě že to nevíš. A byl teda levnější než u hrdých čechů. Ale aspoň vím že nejsem slovan o čemž u tebe dost pochybuji.

karel3

24. 06. 2021

Bobek5
"No já těch slovanských genů moc nemám, narozdíl od tebe "hrdej českej troubo" mám genetickej test přímo od tvých USA svatých mírotvůrců a ti přece nelžou, narozdíl od Slovanů."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jen jestli nám trochu nelžeš Slovane.
Bůh ví, jestli nějaký genetický test vůbec máš, natož, jestli je opravdu z USA.
Na genetický test DNA přece nemusíš až do USA. podle podrobnosti analýzy si jej můžeš nechat udělat zhruba od 3 do 10 tisíc v ČR. :slight_smile:

karel3

24. 06. 2021

Czert
"Skutecne nemas zadne pravo zacit bitku a pak kdyz ji prohrsjes a dostanes pres frnak, si stezovat ze napadeny ti rozbil frnak...."
------------------------------------------------------
Pokud vím, tak si nikdo z Němců nestěžoval na prohranou válku.

Jasně. Slovanští zbabělci z Protektorátu na obranu rodné země na nepřítele v roce 1938 ani nevystřelili a 6 let až na čestné vyjímky pilně pracovali pro Třetí říši. Také až na čestné vyjímky vůbec nepomáhali svým spoluobčanům Židům. Spíše je zajímal jejich pozůstalý majetek v Protektorátu i po válce ... :slight_smile:

Týden po válce, když zbabělce osvobodili spojenci a všude zavládl mír a klid, tak zbabělci vyhrabali schované zbraně a pod ochranou ruských primitivů za souhlasu ruso"demokratů" Beneše a Svobody vyrazili do pohraničí vraždit, drancovat a loupit. V americké zóně se nic takového v masovém měřítku a se souhlasem americké armády nedělo.
To jenom zbabělý slovanský ksindl vyrazil na německé starce, ženy a děti, aby "očistil" své svědomí z roku 1938 a "narovnal" křivou páteř z 6-ti let spolupráce v Protektorátu. To byla pomsta za vlastní zbabělé černé duše. Dokonce ty komunistické, které byly po vzoru Moskvy do 21.června 1941 přátelé s nacisty. :slight_smile:
Tenkrát i dnes to byla otázka inteligence.
Morální síla a kredit není v tom, že se před koncem války přidáš na stranu vítězů a po kapitulaci nepřítele, vyrazíš pobít prarodiče a děti nepřátel, vydrancovat a vykrást jejich domovy jako ve středověku.

Proto je dodnes v Evropě vidět, kde vládnou zákony a právo a kde na chvíli bezohledně momentální "vítězové" voleb s populistou v čele, kam až došla americká a sovětská armáda a jejich kultura a vnímání světa ...
Nejen proto mají USA u chytrých lidí v Evropě dobré jméno.
Celkem i chápu, že to lidem jako ty nic neříká. :slight_smile:

Czert

24. 06. 2021

Karlik
A to nemluvim o tom, jak jinde plamene pises o tom, jak srbove si zaslozili vse co se jim stalo v 90s pri rozpadu jugoslavie, protoze si zacali, ale u nemcu to zcela kategoricky vylucujes.
A ze rozdil mezi nimi ptakticky neni.
Teda jeden je, v45 byly trstani tvoji nadrazeni germani, ke kterym se lisas, a tem prece nesmi byt ublizeno, protoze sou nadludi.
Ale karliku to co nikdy nepochopis je to, ze skopcaci te mezi sebe nikdy neprijmou, bez ohledu na to jak moc jim libas anal, pro ne vzdy budes jen uzitecny untermensch.

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Jediny kdo nema na debatu dostatek inteligence ses ty.
Pokud staveni obeti a utocnika na stejnou roven neni obhajoba ci zlehcovani zlocinu nacku, tak co to tedy je?

Bobek5

24. 06. 2021

No já těch slovanských genů moc nemám, narozdíl od tebe "hrdej českej troubo" mám genetickej test přímo od tvých USA svatých mírotvůrců a ti přece nelžou, narozdíl od Slovanů.

karel3

24. 06. 2021

Czert
Na tuhle debatu nemáš dost rozumu.
Mám obavy, že většinou ani nevíš o čem je řeč.
Stále sem tlačíš a někomu podsouváš tu svoji "obhajobu nacistických zločinů" a přitom o nějaké obhajobě zločinů není v textu pana Urbana a v mých textech ani slovo.
Při vizitě si raději řekni o prášek navíc. Život v pravdě je pro některé morálně zdeformované bolševické jedince v podstatě nemožný. :slight_smile:

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Kdyz se tu porad ohanis slovanstvim, uz vis jestli nemci co volili komunisty byly slovane nebo ne?
Nebo si tuhle otaku nebyl schopen dodnes jako castecny german vyresit?

Czert

24. 06. 2021

Karlik
A pokud dovedu tu tvoji argumentaci, ze nemas pravo kritizovat nacky, kdyz se jako nacek chovas, tak pravo kritizivat nacky by nemel zadny narod na svete, orotoze vsichni se chovali jak nackove.
Jak usa, tak i uk a f, sssr.

Czert

24. 06. 2021

Karlik
Kdyz se ohanis moralkou, pravem apod, tak se musis i tak dle toho chovat, ne jen o tom zvatlat, jak ty a tobe podobni.

Kde byla ona pravda a pravo, kdyz urban naznacoval, ze vetsina sudetaku byla expedovana uz za valky, co na tom ze v realu az ve 46.
Kde bylo pravo, kdyz urban umyslne zamlcel co felali nemci v 38-45?
Skutecne nemas zadne pravo zacit bitku a pak kdyz ji prohrsjes a dostanes pres frnak, si stezovat ze napadeny ti rozbil frnak.

Lresne pred takovymy omlouvaci nemeckych zlocinu a hazeni viny na jejich obeti uz v 45 varovali jak benes a Churchill.
A proto za lidi jako ty nenavidi, protoze je odhalili.

karel3

24. 06. 2021

Bobek5
"Potopená německá ponorka U-864 je dodnes ekologickou noční můrou. Do moře postupně uniká škodlivá rtuť. To musí být lež, germánský nadčlověk by šunt nevyrobil, zeptejte se Karla, ten to ví."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jen tak mimochodem U-864 nebyla žádný slovanský šunt. Potopili ji Britové 9. února 1945 - britská ponorka HMS Venturer.
https://en.wikipedia.org/wiki/German_submarine_U-864

Naštěstí Češi jako já na rozdíl od tebe, máme podle genetiků max. 30% slovanských genů. :slight_smile:
Když už si tady taháš to své ušmudlané slovanské tričko. Co třeba geniální slovanský výrobek ponorka K-159?

A to se ani neválčilo:
"ZAMLČOVANÉ NEHODY RUSKÝCH PONOREK"
http://www.ceskykorzar.cz/zamlcovane-nehody-ruskych-ponorek/

Norové kontrolovali vrak sovětské ponorky, i po 30 letech je radioaktivní
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sovetska-jaderna-ponorka-komsomolec-je-stale-radioaktivni-norske-more.A190710_180451_zahranicni_niv

Bobek5

24. 06. 2021

Potopená německá ponorka U-864 je dodnes ekologickou noční můrou. Do moře postupně uniká škodlivá rtuť. To musí být lež, germánský nadčlověk by šunt nevyrobil, zeptejte se Karla, ten to ví.

karel3

23. 06. 2021

Czert
Morální právo a právo na kritiku, například nacismu, máš pouze v případě, pokud se chováš čestně, podle zákonů a práva, tedy jinak než například nacisté. Pokud se chováš stejně nezákonně, stejně bezohledně, tak jsi stejný nacista, skopčák, bolševik, ... Nemáš ani morální právo kritizovat. :slight_smile:
Tvoje naučené nesmysly z dob komunistického dějepisu jsou k smíchu a odejdou na smetiště dějin, společně s tvojí prolhanou generací. :slight_smile:

Czert

23. 06. 2021

Karliku, to je tvuj argument?
Clanek od cloveka ktery kdyby zil za 2 republiky by byl vasnivim prisevatelem der sturmer?

karel3

23. 06. 2021

Míra
Ty máš dost ruský noku. :laughing:
Zbytek světa lže, jenom Rusáci se Stalinem mají pravdu ? :laughing:

"Ale ten, kdo financoval Hitlerovi jeho válku proti SSSR se kapánek přepočítal... "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Největším dodavatelem surovin a smluvním partnerem nacistů byl do 21.června 1941 Sovětský svaz. Žádný jiný stát se více neangažoval. :slight_smile:

Edvard Beneš byl zbabělá, prodejná, samolibá slovanská krysa. Za jeho "prezidentování " Československo upadlo mezi spodinu. Stal se z něho zbabělý prezident rudé lůzy s krví nevinných na rukou a zloděj majetku pracovitých občanů ČSR.

"Jen naprostý debil může napsat, že je mu sympatické, že se náckové a komouši vzájemně vyhlazovali. Jako kdyby obětmi byli jen náckové a komouši. "
-----------------------------------------------------------------------------------------
Trapná lež bolševika. To se ti nehodí do krámu citovat všechny věty a celou myšlenku. :slight_smile:
Napsal jsem celé takhle:
"Z dnešního úhlu pohledu mi to připadá celkem sympatické, jak se náckové a komouši vzájemně vyhlazovali. Samozřejmě, pokud by to byla jejich čistě dvoustranná záležitost od začátku do konce. Ani jedněch mi není líto...."

"Finsko válku s tehdejším Sovětským svazem v zimě roku 1940 záměrně vyprovokovalo, protože mu hitlerovské Německo přislíbilo do budoucnosti územní zisky. Vyplývá to z odtajněného memoranda finského velvyslance v Německu Toiva Mikaela Kivimäkiho z konce června 1941, které zveřejnil finský ministr zahraničí Erkki Tuomioja."
------------------------------------------------------------------------------------
Bolševická lež.
Pro normálního člověka lehké poznání pravdy.
Jak vyprovokovat válku, která už 3 měsíce běží ? :smile:
Přitom stačí prostá znalost kalendáře, textu a umět počítat. Zjistit si, co finští politici řekli dohodli, učinili a zveřejnili:
30. listopadu 1939, Sovětský svaz napadl Finsko
(14.prosince byl za tento útok Sovětský svaz vyloučen z tehdejší Společnosti národů.)
22.února 1940, první setkání, finský velvyslanec v Berlíně Kivimäki + H.Göring

Všeobecně známá fakta praví: tzv. zimní válka se odehrála 1939-40.
Poté, co Helsinky odmítly požadavky SSSR na pronájem základen a posunutí hranic, zaútočil SSSR v listopadu na třech frontách."
To měla být ta provokace k válce ???
Takže Finové Rusákům odmítli v roce 1939 předat vojenské základny a posunout svoje hranice, čímž vyprovokovali zdivočelé Rusáky k útoku na Finsko.
(To jenom potvrzuje moji teorii, že Rusáci a jejich kamarádi nejsou normální.)

Na základě odtajněného memoranda tehdejšího finského velvyslance v Německu Mikaela Kivimäkiho se zdá, že pravda je trochu jinde, než tvrdí ruská svoloč. :slight_smile:
Kivimäki se sešel s Hermannem Göringem, jedním z nejvlivnějších nacistů. Göring radil Finsku, aby uzavřelo s Moskvou mír, a slíbil, že později „dostane zpátky i s úroky všechno, co bude muset SSSR odstoupit.

Ve všech dokumentech se píše o doporučení Německa uzavřít mír Finska s Ruskem a pozdější kompenzaci území.
Žádný finský politik nikde neuvádí, jak Finsko záměrně vyprovokovalo 30.listopadu 1939 válku, ale vždy až jednání z roku 1940, aby záměrně válku ukončilo s pozdějšími územními sliby Německa.

Jsi ruský lhář a špatný člověk. To "něco" nahoře to vídí a dočkáš se vyúčtování.

Míra

23. 06. 2021

Ignorant opět ignoruje a překrucuje fakta k obrazu svému. Nebýt zrady Anglie a Francie a touhy Polska po moci, II. světová nemusela být. Ona taky neměla být světová, ale jen proti SSSR. Ale ten, kdo financoval Hitlerovi jeho válku proti SSSR se kapánek přepočítal.
Historie se opakuje a tak potomci poražených nacistů opět touží zničit Rusko a tak proti němu štvou ze všech sil. Ignorant je toho jasným důkazem.
Prezident Beneš byl sprostě vydíraný Anglií a Francií aby ustoupil požadavkům Hitlera aby si oni zachránili kůži. Takže nás obětovali. Z toho plyne, že to nebyl Beneš kdo se zachoval zbaběle.
Ten článek Jana Urbana je názorný příklad snahy zmírnit zločiny nacistů a vinu Západu na rozpoutání II.světové a svalit alespoň nějakou vinu na druhé a navodit dojem, že oni jsou taky ti špatní.


Jen naprostý debil může napsat, že je mu sympatické, že se náckové a komouši vzájemně vyhlazovali. Jako kdyby obětmi byli jen náckové a komouši.
Ignorant nedokáže pochopit, že ti co zapříčinili vznik II.světové a přejí si vyvolat III.světovou jsou to zlo, a ne ti, kteří zachránili svět před katastrofou. Leda že je to potomek nacistů. To vše vysvětluje.

Na závěr: SSSR nenapadl Polsko. Finsko válku s tehdejším Sovětským svazem v zimě roku 1940 záměrně vyprovokovalo, protože mu hitlerovské Německo přislíbilo do budoucnosti územní zisky. Vyplývá to z odtajněného memoranda finského velvyslance v Německu Toiva Mikaela Kivimäkiho z konce června 1941, které zveřejnil finský ministr zahraničí Erkki Tuomioja.

Vyloučení Sovětského svazu z tehdejší Společnosti národů jen dokazuje, že tehdy se vedla proti SSSR štvavá kampaň stejně jako dnes.

karel3

23. 06. 2021

Czert
Prezident ničitel.
https://hlidacipes.org/jan-urban-prezident-nicitel-je-na-case-si-priznat-pravdu-o-systematickem-teroru-a-vrazdeni/

Bobek5

23. 06. 2021

Kájovy vlhké sny, aneb Slovan zavrtaný v germánské prcince, doufající že si ho nadčlověk nevšimne. Chováním ovšem Slovana nezapře.

Czert

23. 06. 2021

Karlik
Ano, nekteri se jako hloupi slovane narodily, ty si dokonaly priklad.
Ano, cesi ve 46 dali ve SVOBODNYCH volbach nejvice hladu komunistum. Ale ted me osvez pamet, kde ze jinde v budoucim vychodnim bloku se po 45 vsude konaly svobodne volby?
Proc csr byla vyjimka? Co byl onen gamechanger?

Vskutku, prekruvcujes historicke fakta aby sedeli tvojemu videni vskutku dokonale, jako pravy komunista.

A ze eda vykopal zradce? Nezapominej ze uz to bylo schvalene za valky, ze se tak po valce stane.

Jasne a nemci sou dokonali hrdinove, co cti pravdu a zakony.
Zvlast za adly a ndr. Dokonaly to priklad arijske ctnosti.

A ty si myslis ze by se nemci cinanum postavily? Hshaha, jen se podivej jak merkla leze ximu do analu, jen aby meli pristup na cinsky trh a penize.

karel3

22. 06. 2021

Czert
Nedělám z oponentů hlupáky, nemohu ovšem za to, že se někteří již tak narodili.
Jedno je historicky jisté. Nechytří Slované v ČSR, dali jako jediní na světě ve svobodných volbách (1946) nejvíce hlasu komunistům. Když k tomu připočtu zbabělého prezidenta EB, který si liboval v krádežích a rozdávání cizího majetku, byl namíchán smrtící koktejl.
Československo má smůlu na většinově zbabělé obyvatelstvo. Čelit nepřátelům nechce, ctít vládu práva a zákonů nechce, pravda, morálka a čest se většinově nenosí. Veřejně odhalení lháři a zloději jsou váženými a opakovaně volenými politiky. Je to o inteligenci. :slight_smile:
Kdyby náhodou dorazila čínská invaze, "prezident" v klidu předá správu cizí mocnosti a obyvatelstvo až na čestné vyjímky oslaví vznik 23. čínské provincie pivem. Do týdne začne výuka čínského jazyka... :slight_smile:

Czert

22. 06. 2021

Karlik
Když máš zácpu, tak za to také mohou Němci, Slovane ? :laughing:Máš v zásobníku pouze trapné slovanské výmluvy a žádné znalosti.

Skutecne? V kolika ze to zemich byly komari u moci v 1938?
A v kolika v 1945 a 48?
A co se zajimaveho stalo mezi tim?

Karliku, ty se po slovansku a komunisticku snazis ufelat z oponenta hlupaka, ale jen dokazujes se hlupak ses sam.

karel3

22. 06. 2021

vorech
P.S. Až do konce vlády rudé lůzy v Československu (1989) jsem měl v papírech komunistických dutohlavců napsáno kupodivu po pravdě "dělnického původu", zamrzlý marxisto. :grin:

karel3

22. 06. 2021

vorech
"...adorovat usa a jeho výbojnou tedy rádobyosvobozující falešnou politiku ,plivající na rusko ...dalo by se docela i úspěšně polemizovat o puvodu těchto lidí ... z jakých kruhú asi pocází ? ...rozhodně bez vlasteneckýho zájmu nebo cítění .Čtu tady samé propagandistiské kecy a ne odbornou diskusi."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jediné propagandistické kecy bez důkazů tady šíříš ty, chytrolíne.

1/ Já zažil Rusáky jako okupanty. Na ruské okupanty budu plivat do konce života. Nic jiného si taky ani nezaslouží.
2/ Jako správný bolševický "vořech" jsi hned začal dělit lidi podle společenských tříd "třídního boje" jako Karel Marx.
3/ Kdybys znal historii Československa, tak bys věděl, že vzniklo 18.10.1918, díky přijetí Washingtonské deklarace prezidentem USA W.Wilsonem.

"Washingtonská deklarace, plným názvem Prohlášení nezávislosti československého národa jeho prozatímní vládou československou.

Ve Washingtonu 17. října 1918 ji Tomáš Garrigue Masaryk předal americké vládě a prezidentovi Thomasi Woodrowu Wilsonovi.
18. října 1918 Wilson odepsal Masarykovi, že deklaraci četl, dojala ho a již dává odpověď Rakousku, se kterou bude Masaryk spokojen.
20. října 1918 ve 3 hodiny odpoledne je americkým velvyslanectvím v Paříži úředně Benešovi sdělena odpověď prezidenta Wilsona rakousko-uherské vládě, tedy, že mír bude jen za podmínky uznání samostatnosti Čechoslováků a Jihoslovanů. Toho dne přestalo Rakousko-Uhersko mezinárodně, právně a diplomaticky pro Spojence existovat."

4/ Nikde tady nevidím tvůj odborný příspěvek, chytrolíne. Říká se tomu, zamést si před vlastním prahem. :slight_smile:

vorech

22. 06. 2021

podle toho co čtu ve vašich komentech ,je to tady samej amerikano natoidiot se sklony adorovat usa a jeho výbojnou tedy rádobyosvobozující falešnou politiku ,plivající na rusko ...dalo by se docela i úspěšně polemizovat o puvodu těchto lidí ... z jakých kruhú asi pocází ? ...rozhodně bez vlasteneckýho zájmu nebo cítění .Čtu tady samé propagandistiské kecy a ne odbornou diskusi.

karel3

22. 06. 2021

czert
"Nezapminej, ten komuniatixky koncetrak tu byl mozny jen diky nemcum."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když máš zácpu, tak za to také mohou Němci, Slovane ? :laughing:
Máš v zásobníku pouze trapné slovanské výmluvy a žádné znalosti.
Podívej se na výsledky voleb 1946 v Československu, která strana získala nejvíce hlasů.
Slovanská tupost začala psát historii Československa. :face_vomiting:

czert

22. 06. 2021

Karlik
Nezapminej, ten komuniatixky koncetrak tu byl mozny jen diky nemcum.

czert

22. 06. 2021

Tomas
A prpc by cechy melo zajimat kdy bylo napadeno sssr ?
V povedomi cechu valka zacala v 39, byt legalne pro cesko uz v 38.

S te zovat si, ze redakce zapomela na prepadeni ssr, je uplne rovnocene tomu stezocat si ze redakce zapomela na prepadeni, francie, balkanu ci jine nemecke agrese.

karel3

22. 06. 2021

Tomáš
Proč by se tady měl připomínat vzájemný konflikt dvou do 21.června 1941 smluvně spřátelených agresivních totalit, když se tady nepřipomněl ani odchod posledního sovětského okupanta z Československa 21.června 1991 ?
Z dnešního úhlu pohledu mi to připadá celkem sympatické, jak se náckové a komouši vzájemně vyhlazovali. Samozřejmě, pokud by to byla jejich čistě dvoustranná záležitost od začátku do konce. Ani jedněch mi není líto. Nácků, protože si začali a komoušů za komunistický koncentrák 1945-1989.
Škoda, že jsi nepřipomněl třeba 17. září 1939, napadení Polska Rudou armádou,
nebo třeba 22.září 1939. Slavnostní přehlídku vítězů Wehrmachtu a Rudé armády nad poraženým Polskem v Brestu-Litevském. Nebo neméně slavný den 14.prosinec 1939, vyloučení Sovětského svazu z tehdejší Společnosti národů za přepadení Finska.....

Tomáš

22. 06. 2021

Je to jaksi málo pochopitelné ,když Army jaksi abstrahuje výročí 22.6.1941,kdy III. říše přepadla SSSR.Jsou dvě možné alternativy ,záměrné opomenutí a to je nejvice pravděpodobné z ideologických důvodů i když v tomto případu nejde o politiku a o to je to smutnější. V druhém případu se prostě o tomto výročí nechce redaktorům psát a to není bez politruckých pokynů možné. V každém případě je to na pováženou.

Czert

22. 06. 2021

Karlik
Cimpak to asibude ze tady tebe spousta ruznych lidi oznacuje za kovaneho svazaka ci jehovariace?

Skutecne si se nijak neposunul z komunistickeho mysleni a videni sveta.
Jedine co si dokazal je nahradit sssr usa.
A myslenim se amikum ani nepriblizujes.

Czert

22. 06. 2021

Karlik
Střela je buď balistická, nebo s plochou dráhou letu. Pokud se cestou jenom odchyluje, ale stále umí jenom nahoru a potom dolů padat po několika za sebou jdoucích balistických křivkách je balistická

Karliku, co vis o radiich a fm a am?
Svoji logikou by si byl schopen tvrdit ze am a fm sou rovnocene a zadyny imperialisticky pridavek a ci f na tom nic nezmeni.
A od ucitele by si doustal kouli jak moskva.

karel3

22. 06. 2021

David
"Karel3= kovaný neosvazák padesátých let"
-------------------------------------------------------------------
:laughing:
Možná bys měl při vizitě požádat o prášek navíc a odpoledne po zaměstnání trénovat chápání psaného textu.
Jako zřejmě jemu nepohodlnou, chtěl diskusi direktivně (po bolševicku) uzavřít Pedro z české pampy. Rozumíš tomu? :grin:

karel3

22. 06. 2021

hb
"kde je limit velikosti ráže pro tanky? protože ráže 152 mm je už pro dělostřelectvo, dík hb"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asi to bude otázka požadované váhy, pohyblivosti tanku a dostupných technologií zpracování oceli.
Na to by dokázal odpovědět jenom konstruktér tanku, kolik unese jeho konstrukce.
Aby se po výstřelu nevratně nedeformoval otáčecí mechanismus věže, životnost hlavně, nějaká úsťová brzda, možnosti zákluzu po výstřelu, odvod plynů,... Proto také ty posádky v podvozku.
Větší ráže, více hmoty se rozletí úsťovou rychlostí z měkkého obalu některých podkaliberních projektilů, větší nebezpečí pro pěchotu...
Určitě by dokázali postavit tank i s větší ráží než dnešních dělostřeleckých 155 mm. Otázkou je k čemu by to bylo a jaká obluda by "to" vozila.
K likvidaci tanku jim asi dnes nemusí ustřelit věž. Možná stačí jenom dostat dovnitř malý projektil, který jim během zlomku sekundy spálí uvnitř všechen vzduch.

hb

22. 06. 2021

stejně je sranda, jak rudí noci nadávají druhým do komunistů, stbáků, neosvazáků atd... A ještě do nedávna to bylo označení pro mimořádně kvalitní komunistické kádry. Obratem ruky je to nadávka nejhrubšího kalibru. Kdyby vás tatíček Gottwald slyšel, tam by Vám dal za uši, jak to mluvíte na veřejnosti.
Tak pro Vás rudí noci, čest Vaší práci, HB

David

22. 06. 2021

Karel3= kovaný neosvazák padesátých let

hb

22. 06. 2021

kde je limit velikosti ráže pro tanky? protože ráže 152 mm je už pro dělostřelectvo, dík hb

karel3

22. 06. 2021

Pedro
"Kecy a kecy.. Měli by ty kometáře uzavřít."
------------------------------------------------------------------
Konečně dorazil ten pravý komunistický kádr z české pampy s tím správným pokrokovým světonázorem a hromadou technických informací o T-95.
Diskuse uzavřít, máničky ostříhat, zákaz nosit rifle a pomalovaná trička, zábavu centrálně organizovat, promítat ruské filmy, zrušit volné korzování přes hranice, ....
Já už si bláhově myslel, že všichni vymřeli na fóbii z demokracie. :smile:

Pedro

22. 06. 2021

Kecy a kecy.. Měli by ty kometáře uzavřít.

DJ

22. 06. 2021

Že se tím vůbec vysilujete...:person_facepalming:

DJ

22. 06. 2021

Hoši Vy jste ko-ko-ti.... bože, taková snůška kravin a keců a k 95tce skoro nic nenapíšete. jen se osočujete... to je vidět co vás baví a na co máte čas... styďte se....

karel3

22. 06. 2021

pro pana Koubu
Kdyby to někdo hledal, dovolil bych si jenom malinkou úpravy textu na 55L.
(140mm dělo typ 55L Bagira, délka hlavně 7 m, úsťová rychlost 1870 m/s.)
http://www.army-guide.com/eng/product733.html
I Francie už testovala 140 mm kanón pro tanky. Údajně by to mohlo ukončit projekt Armata a orientaci na konstrukce pro 152 mm.

Kouba

22. 06. 2021

Na politiku kašlu, ale celkem by mne zajímalo, jestli by došlo k vývoji Armaty, pokud by tohle monstrum dotáhli do konce. Svého času zkoušeli i Ukrajinci vyvíjet nové kanóny pro své T-84 a taky "dojeli" na financích. Dost zajímavý byl Bagira L 50 - 140 mm. Údajně měl být schopen probíjet až 1200 mm homogenního pancíře.

Cruton

21. 06. 2021

Pro karel3: Zase mimo, prosťáčku.
===
V diskusi je 25 příspěvků od 10 diskutujících. Jenom od tebe je jich tu celkem 10, tj. těměř polovina. Ve "slovanském okecávání" tady exceluješ jedině ty.

karel3

21. 06. 2021

Cruton
Rozuměl jsem všemu co jsi napsal chytrolíne. Zvláště těm tvým "zásadám".
Nic jiného než slovanské okecávání jsem ani nečekal. :slight_smile:

Cruton

21. 06. 2021

Pro karel3: Je to nad tvé síly, prosťáčku?
===
Diskuse k T-95? "Diskusi" k článku si přece zahájil ty svými propagandistickými kecy. To proč s tebou diskutuji, jsem vyjádřil exaktně ve svém prvním a pak v posledním příspěvku. V prvním jsem napsal: "Řada "diskutérů" tady namísto odborných diskusí o vojenských záležitostech otravuje s propagandistickými plky." A v posledním jsem uvedl: "To však nebrání tomu, abych nemohl vyjádřit svoji nespokojenost s tím, že někteří diskutéři tu ostatním otravují život svými propagandistickými plky. A zejména ty, prosťáčku, nás tu oblažuješ svojí primitivní propagandou vrchovatě."

Čemu z toho nerozumíš, prosťáčku?

karel3

21. 06. 2021

Cruton
"Průměrně inteligentní člověk může z tvého prohlášení odvodit jedině to, že i já se podílím na veřejném lhaní a plivání na USA."
-----------------------------------------------------
Dobře.
Jsi jenom lhář.
Omlouvám se ti za nařčení, že jsi ty sám někdy plival na USA.

Kdybys hledal své lhaní bez důkazů:
"Na rozdíl od velkohubých, uřvaných a ulhaných propagandistů, jako seš ty, se řídím zásadou, že pokud nemám k něčemu co nového říci, tak mlčím."

No a teď bych už konečně očekával tvůj odborný komentář k článku o T-95, když už se tady od začátku oháníš svými zásadami.

Hovno

21. 06. 2021

Co to tu dnes za kokoty a hulobrky píše víte o tancích hovno, dva roky jsem byl u tankanu v Martině curaci.

Cruton

21. 06. 2021

Pro karel3: Nekličkuj, ulhaný prosťáčku.
===
V příspěvku určeném pro mě si napsal: "Za vaše veřejné lhaní a plivání na USA, vás můžu stejně veřejně tahat za ucho."
Průměrně inteligentní člověk může z tvého prohlášení odvodit jedině to, že i já se podílím na veřejném lhaní a plivání na USA. Takový příspěvek si však na moji výzvu neuvedl. Ani si takový příspěvek uvést nemohl, protože já se tady vyjadřuji jen k odborným otázkám - žádnou proamerickou, resp. proruskou, či pročínskou propagandu tu nevedu. To však nebrání tomu, abych nemohl vyjádřit svoji nespokojenost s tím, že někteří diskutéři tu ostatním otravují život svými propagandistickými plky. A zejména ty, prosťáčku, nás tu oblažuješ svojí primitivní propagandou vrchovatě.

radasv

21. 06. 2021

Toho se,jako řadový občan,dosyta nažeru:grin:.Kdyby soudruzi ze svazu raději vymejšleli technologie,které by usnadnily lidem práci...na tohle jim se.re Bílý Tesák:wink:

radasv

21. 06. 2021

:rolling_eyes:

karel3

21. 06. 2021

Cruton - chytrolín
Netušil jsem, že vy Slované máte jinou logiku než my Evropani. :slight_smile:
Nejdříve zkopírují citaci, podtrhnu a potom komentuji.

1/ ano o tobě jako ostudě českého vzdělávacího systému jsem psal ty (kvazi)balistiku.
Střela je buď balistická, nebo s plochou dráhou letu. Pokud se cestou jenom odchyluje, ale stále umí jenom nahoru a potom dolů padat po několika za sebou jdoucích balistických křivkách je balistická. Nepomůže ani žádný ruský výmysl "kvazi". :slight_smile:

2/ "Na rozdíl od velkohubých, uřvaných a ulhaných propagandistů..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Na lhaní a pomlouvání bez důkazů se podílíš právě v těch uvozovkách.

Já - "Dnes je to ovšem jiný level. Síly jsou vyrovnány. Za vaše veřejné lhaní a plivání na USA, vás můžu stejně veřejně tahat za ucho. Užívám si to. :slight_smile:"
-----------------------------------------------------------------------------------
Lhaní sedí. Nevykám ti, ale tykám.
No a pokud si onikáš a vztahuješ na sebe i to plivání na USA, tak je to čistě tvůj problém. Přece to nebudu ke každému jedinci z vaší ruské stáje psát zvlášť. Jak by ta diskuse potom vypadala, když jsi doteď sám nenapsal ani písmenko k tématu T-95.:smile:

Czert

21. 06. 2021

Karlik
Znas ironii?
Rves tu o potrebe rudochu nasledovat vudce a jednu stranu, a pritom ty nekriticky nasledujes bidena a jeho stranu.

Cruton

21. 06. 2021

Pro karel3: Máš problémy s logikou, prosťáčku.
===
1. "Prosťáček" je označení tvé osoby, neb bylo uvedeno v oslovení. Mimochodem, pokud si to doposud nepostřehl (což mě při tvé inteligenci ani nepřekvapuje), užívám jej k označení tvé osoby již od diskuse k systému Iskander-M [1]. V ní si mě označil za "ostudu českého vzdělávacího systému". Pak se ale v dalším ukázalo, že problematice kvazibalistických raket vůbec nerozumíš a pravdu jsem měl já. Dokud se mi za zmíněnou urážku neomluvíš, tak titul "prosťáček" bude tvým označením.

2. Ty, že nelžeš? A z čeho si například ve svém posledním příspěvku "vydoloval", že se podílím na "lhaní a plivání na USA"? Ukaž všem ostatním v diskusi alespoň jeden takový můj příspěvek, v němž lžu a plivu na USA. Čekám!

[1] https://www.armyweb.cz/clanek/nove-rakety-pro-rusky-komplex-iskander-m

karel3

21. 06. 2021

vašek
"Vidím, že především diskutují ti, co o vojenské technice nemají ani šajna. Proč sem proboha taháte nějakou politiku!"
--------------------------------------------------------------------------------
V podstatě u mrtvého projektu "T-95" není o čem debatovat.
Autor článku, Ing. Zbyněk Novotný, vyčerpal téma do puntíku.
Abychom se zde zabývali například rázovým namáháním otočného mechanizmu věže tanku při výstřelu kanónu 152mm (2A83) na to nemáme žádné podklady a někteří ani znalosti.

Určitě jsem na vině já, ale proč se nějak žinýrovat? :slight_smile:
Pro odlehčení, když už je v článku zmíněna T-14, dovolil jsem si veřejně se posmívat i dalším dlouhodobě vlekoucím se ruským projektům. A to jsem ani nezmínil, co všechno nového, zázračného ve vojenské technice dodnes naslibovali a zatím nedokončili.
Okupanti, říkám Rusákům celý život, protože jsem je jako okupanty zažil. Na starý kolena už v pravdě zůstanu. :slight_smile:

karel3

21. 06. 2021

Cruton
"Pro karel3: A jaký je tvůj odborný přínos do diskuse o T-95, prosťáčku?
===
Na rozdíl od velkohubých, uřvaných a ulhaných propagandistů, jako seš ty, se řídím zásadou, že pokud nemám k něčemu co nového říci, tak mlčím."
--------------------------------------------------------------------------------------
Jenom pro pořádek.
Tím prosťáčkem ses nazval sám.
Já ve svém textu pro tebe slovo prosťáček nepoužil. Dám ale na tebe. Určitě znáš sám sebe lépe. :slight_smile:
Jinak tady machruješ zbytečně.
Tvoje zásady jsou k smíchu, když si někdo přečte tvůj první zdejší "příspěvek" k T-95.

"Na rozdíl od velkohubých, uřvaných a ulhaných propagandistů..."
------------------------------------------------------------------------------------------------
Žádnou lež jsi veřejně neodhalil, takže pouze předvádíš slohové cvičení zapáleného Slovana se zkomoleným anglickým nickem. :slight_smile:
Do roku 1989 jsem musel poslouchat ty všudypřítomné lži o ruských nadlidech a jejich technických "zázracích", takže si myslím, že jsem na vaši partu ještě hóóódně hodný.
Vlastně ty báchorky tu vaši proruskou havěť neopustily ani dnes ve 21.století.
Dnes je to ovšem jiný level. Síly jsou vyrovnány. Za vaše veřejné lhaní a plivání na USA, vás můžu stejně veřejně tahat za ucho. Užívám si to. :slight_smile:

vašek

21. 06. 2021

Vidím, že především diskutují ti, co o vojenské technice nemají ani šajna. Proč sem proboha taháte nějakou politiku!

Cruton

21. 06. 2021

Pro karel3: A jaký je tvůj odborný přínos do diskuse o T-95, prosťáčku?
===

Na rozdíl od velkohubých, uřvaných a ulhaných propagandistů, jako seš ty, se řídím zásadou, že pokud nemám k něčemu co nového říci, tak mlčím.

hb

21. 06. 2021

nejlepší jsou příklady:
KLDR x Jižní Korea
NDR x NSR
Čínská lidová republika x Čínská republika.
A kupodivu, ani jednou to nevyhrál komunistický blok :-)

Komunismus je cesta do pekla. A pokud mám jet do pekla, tak jedině HELLS BELLS!!! A i tak si to chci zvolit sám!!! HB

czert

21. 06. 2021

Mira
Provlem je v tom, ze rusaoy a spol v 68 do csr nikdo nezval, coz se neda rkct o amicich, jam byly pozvani.

karel3

21. 06. 2021

hb :thumbsup:
Oni to nikdy nepochopí, že díky svobodě v Evropě, americkým patentům a vynálezům mohou šířit svobodně své názory. Úroveň povědomí a vzdělání je bohužel hodně nízká.
Možná to ovšem hlásají vědomi si pravdy, ale ostatním na truc. "Rudí záškodníci", bezradní co s životem ve svobodném světě s nutkavou potřebou vůdce a vlády jedné strany, ale samostatně neschopni odstěhovat se "za lepším" kde domorodce důvěrně znají a přilnuli jim k srdci. :grin:
To potom musí být hodně smutný život.

karel3

21. 06. 2021

hg
"Pak hrdě vyvěste vlajku USA - vlajku státu, který se již dnes rozpadá a sebou stahuje všechny své západní lokaje ..."
-----------------------------
USA jsou na světě odhadem 245 let. Rozpadl se jedině ten "slavný tábor socialismu" vedený Rusáky a nedožil se ani 45-ti (naštěstí).... a vzal sebou skoro všechny své rudé a ruské chomouty. :laughing:
U mě velká vlajka USA visí stále. Byla se mnou vítat americké "dragouny", když projížděli.
Ruský hlupákov a jeho nevzdělaní příznivci jako ty mi nic slušného pro život nenabídli. Tupý socialismus, komunistický koncentrák ruského typu plný vládnoucí rudé lůzy....
To, že kvičíte je balzámem na moji duši. Konečně jste v pozici, kterou si právem zasloužíte.

Kdybys byl normální člověk, tak by ses těšil z normálního, svobodného života po ruské okupaci.
Já si to užívám už 30 let.
Včera jsem se jako vždy díval on-line na hlavní závod NASCAR, Nashville Superspeedway. Plná tribuna nadšených lidí, skvělá technika, pěkný závod.... Vítěz Kyle Larson. Paráda i když do půl druhé v noci.
Chybí ti šedý komunistický hlupákov s Rusáky a při soudružské líbačce slintající bolševici? Je ti protivný blahobyt v EU pod ochranou NATO? Není nic snadnější než opustit svobodný svět a následovat je na jejich smetiště... :laughing::star_struck::flag_us::thumbsup:

hb

21. 06. 2021

to nevymyslíš. Hrdí obdivovatelé Ruska pějí chválu na Velké Rusko za použití západní technologie a v poklidu střední Evropy :-)
Pořád nechápu, proč jste tady, když v tom Rusku je tak krásně. hb

karel3

21. 06. 2021

Cruton + Egoist
Tak odřená slovansko-ruská ega jste si vzájemně už pofoukali ... a váš odborný přínos do diskuse o T-95 ? :slight_smile:
Se svým kladným vztahem "k nim" a jejich azbuce, byste mohli na vašich strankách vydolovat víc než já nevzdělaný s hloupým odkazem na pár základních parametrů a orientační výkresy.
.... když už tedy máte plná "ústa" té odbornosti. :slight_smile:

hg

21. 06. 2021

Karel 3 je hrdý obhajovatel vrahounských USA. USA byly jistě zvány do Iráku, Libye, Afgánistánu, na Grenadu a to jenom proto, aby jim tam dovezli svobodu a demokracii, kterou místní lid jistě tolik žádal. A o těch smlouvách - i minichovský diktát byl svého času smlouvou, kterou jsme museli dodržet ...
Všude kde přišel Rus, byl pozván tamější legitimní vládou a zdaleka neprolil tolik krve nevinných jako jeho protějšek. Jestli Rusko západní šmejdi dostanou, pak to bude konec civilizace - to chcete? Pak hrdě vyvěste vlajku USA - vlajku státu, který se již dnes rozpadá a sebou stahuje všechny své západní lokaje ...

Cruton

21. 06. 2021

Pro Egoist: Souhlas
===
Řada "diskutérů" tady namísto odborných diskusí o vojenských záležitostech otravuje s propagandistickými plky.

Egoist

21. 06. 2021

Já si myslel,že jsem na odborném webu a tady je to jak na Forum24.Ti aktivisti demobloku otravují ,kde můžou

karel3

21. 06. 2021

Míra
"Rusofobům nezbývá než zlostně prskat a předstírat smích. Jestliže je známkou okupace to, že v ČR byla Sovětská vojenská základna, pak USA okupují většinu světa svými základnami NATO."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rusofóbům? To jako, že mám panický strach z Rusáků ? Tebe v dětství pohlavně zneužívali, že nedokážeš dát věcem a vlastnostem správné jméno ? :laughing: Čeština na to má výstižnější slovíčka, jako hnusit, štítit :face_vomiting: a podobně. :laughing:

O základny USA je ve světě velký zájem. :thumbsup::flag_us:
Smlouvy o umístění základny USA se domlouvají a podepisují předem a veřejně. Armáda USA přijíždí očekávána a za bílého dne na předem domluvené pozemky, ...

Jenom ruská okupační svoloč dokáže ke svým "přátelům" vtrhnout nepozvána, jako horda 500 000 primitivů v noci, když všichni slušní lidé spí. Zablokovat komunikace, obsadit letiště, paralizovat zemi. Uvěznit a odvléct zvolené představitele státu ve snaze dosadit loutkovou vládu, drze a bez dovolení zabírat pozemky, letiště, vojenské i civilní objekty, ...

Však ono se to Rusákům i tobě podobným vrátí. Lidově řečeno: "Na každé podsvinče se někde vaří voda." :laughing:

Míra

21. 06. 2021

Rusofobům nezbývá než zlostně prskat a předstírat smích. Jestliže je známkou okupace to, že v ČR byla Sovětská vojenská základna, pak USA okupují většinu světa svými základnami NATO.

karel3

21. 06. 2021

Škoda, že těch "T-95" nevyrobili pár tisíc kusů.
Nic tak nepotěší, jako když okupant sám sobě pořádně pustí žilou. :smile:
Zřejmě už delší dobu oligarchové v Rusku cpou dolary do "západních" bank, nebo rublíky do zlatem vykládaných paláců, místo do výzbroje jejich "matičky Rusi", jak je vidět nejen na T-14, Su-57, ....
Ono se Rusku to "ruské vlastenectví" určitě vrátí. Inu Slované. :laughing:

"Совершенствование-88"
https://sciencestory.ru/tank-t-95-obekt-195/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací