EXCALIBUR
CZUB
CZUB

TIP na film: Apokalypsa - Válečné drama z Vietnamu patřící do zlatého fondu kinematografie

 12. 09. 2016      kategorie: Army zábava      0 bez komentáře

Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: musí v džungli najít a zlikvidovat amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a vede v čele oddaných domorodců soukromou válku proti Vietnamcům i proti Američanům. Cestou proti proudu Mekongu na hlídkovém člunu Willard se svými muži poznávají nejpodivnější a nejrůznější aspekty válečného pekla. Willard, obklopený zmarem a zneklidněný zprávami o Kurtzově počínání, má dost času na přemýšlení o sobě i o člověku, v němž válka obnažuje jeho sklon k ničení a zlu. Prožité peklo, objevení Kurtzovy říše zla a rozhovory s šíleným plukovníkem, který před Willardem rozvíjí své filozofické vize lidstva a války - to všechno způsobí, že pro kapitána je rozhodování o Kurtzově zabití něčím víc, než jen prostým vykonáním rozkazu ... Kultovní dílo Francise Forda Coppoly patří mezi nejlepší filmy o americkém traumatu vietnamské války.

Pokud patříte mezi fanoušky tohoto filmu, máme pro Vás parádní tip. Limitovaná edice brýlí, americké značky Oakley, vyrobená na počest tohoto válečného filmu.

aaaaaaaaaa

Psali jsme: Nový film "1917" - Hrůzy 1. světové války pohledem režiséra filmů Mariňák, Road to Perdition nebo Americká krása

Koupit je můžete ZDE

Mistrovské, myšlenkově i formálně velmi ambiciózní drama, označované za jedno z klíčových děl americké kinematografie 70. let, vzniklo na motivy povídky Josepha Conrada (1857 - 1924) "Srdce temnoty" (1902). Z osmi nominací na Oscara získal prestižní zlatou sošku Vittorio Storago za kameru a Walter Murch, Mark Berger, Richard Beggs a Nat Boxer za nejlepší zvuk. Film získal Zlatou palmu na XXXII. MFF v Cannes.(oficiální text distributora)

Legendární scéna za doprovodu vážné hudby...

Psali jsme: Tip na film: Tobruk - nasazení našich vojáků v jedné z nejslavnějších bitev 2. světové války

 Trailer k filmu

Zdroj: youtube, CSFD

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací