EXCALIBUR
CZUB
CZUB

TIP na film: Schindlerův seznam - nejlépe hodnocený válečný film

 21. 11. 2016      kategorie: Army zábava      3 komentáře

Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění... Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci... Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii.

Na CSFD má film 92% z téměř 60 000 hodnocení!


Psali jsme: K čemu žebřík, když máte invazní tyč :)

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Delta

01. 03. 2019

Teddy Kollek http://archiv.eretz.cz/?p=549

Delta

12. 02. 2019

Dnes se může člověk jen lecos dočíst z této doby
14. ledna 1940 byl zveřejněn v britských novinách Telegraph článek Masaryk Urges Aid in Rescuing Children from Reich, v němž se psalo: K pomoci při záchraně dětí “z inferna toho šílence”, vyzýval Jan Masaryka, bývalý český ministr v Londýně při uvedením filmu “Tam je život pro tvé děti” (There Is Life for Thy Children),” sponzorovaného Women’s Appeal Committee for Jewish Women and Children. Paní Izrael Sieff, předsedkyně výboru, uvedla, že 300 dětí bylo vyvedeno z Německa a posláno do Palestiny od vypuknutí války a 500 dalších se školí v Anglii.
Theodor (Teddy) Kollek je známý pojem

runner

05. 12. 2016

Tenhle film je pěkná pohádka, něco na úrovni Poslední lovec čarodějnic. S realitou to nemá nic společného.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací