EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Válka na Ukrajině v obrazech za rok 2019

 01. 02. 2020      kategorie: Události      11 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Na YouTube se objevil velice zajímavý a autentický sestřih z nám pravděpodobně nejbližší válečné zóny současnosti – ukrajinsko-ruského konfliktu na Ruskem okupovaném Krymu. Video zachycuje ukrajinskou stranu konfliktu a zaměřuje se především na každodenní starosti profesionálů i dobrovolníků, kteří se bojů účastní.

Video: Válka na Ukrajině v obrazech za rok 2019 / YouTube

Na videu tak můžeme vidět mnoho momentů, které se obvykle do povrchního povědomí lidí nedostanou. Od momentů odpočinku, kdy vojáci hledají psychickou oporu u svých čtyřnohých mazlíčků, přes kopání zákopů, doplňování munice či starání se o starou, avšak stále funkční výstroj a výzbroj.

ukrajinska_armada_01Foto: Vojáci hledají psychickou oporu u svých čtyřnohých mazlíčků | YouTube

Video je zajímavé hned z několika různých pohledů. Poměrně dobře zprostředkovává atmosféru napětí a každodenních starostí a povinností, které musí vojáci/dobrovolníci absolvovat. Disorganizace ozbrojených skupin je také vidět na pestrosti jejich vybavení. 

1280px-OSCE_SMM_monitoring_the_movement_of_heavy_weaponry_in_eastern_Ukraine_(16544235410)
Foto: Ukrajinská samohybná děla | Wikimedia Commons

Pozornější diváci tak mohou zachytit plejádu různých uniforem z různých období a světových armád. O taktickém vybavení (a jeho použití) ani nemluvě. Od moderních balistických a taktických vest, přes výstroj, která už má několik dekád služby za sebou. Ve finále to však není o vybavení, ale o statečnosti jednotlivých lidí, kteří se tohoto konfliktu účastní. Na konci videa je malé shrnutí – v roce 2019 zemřelo celkem 111 Ukrajinců, a to jak profesionálů, tak dobrovolníků. 

800px-Anti-terrorist_operation_in_eastern_Ukraine_(War_Ukraine)_(39416813222)
Foto: V roce 2019 zemřelo celkem 111 Ukrajinců, a to jak profesionálů, tak dobrovolníků | Wikimedia Commons

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Czert

15. 04. 2021

Kradez krymu ruskem je neodpustitela, porusila tom dohody co pidepsala s ukrajinou v 90s.
To, ze nekteri ukrosove cheji zit v rusku, neznamena ze to chce vetsina.
Ukrosove sou vlatni narod, zadni rusove. Ano, maji spolecne predky a kmen, ale sami si najdeze proc se rozstepuly na rusy a ukrajince.

Josef

06. 02. 2020

O malokteré území jakým je Krym se tak bojovalo .Jen v II svět. válce ,boj proti obsazení Německem a za dva roky jeho osvobození.N.S.Chruščov prosadil nedemokraticky připojení k Ukrajině.Strategické plány na vytržení Ukrajiny z ruského vlivu v době konání ZOH v Soči bylo úspěšné.Rusko jen v odpovědí na tuto vítěznou operaci obsadilo Krym.

Občan

03. 02. 2020

Volodymyr Ilchyshyn
Pokud si myslíte že Krym byl cílem USA tak vy jste na velkém omylů . Teď už je vybudována armádní základna NATO v Očakove . Vzdušnou čarou je to míň jak 100km do Krymu

Pane Volodymyre, sám jste nám zde napsal o základně NATO na Ukrajině. Co z toho mají Ukrajinci? Kdo si nacpal kapsy? Měl by jste ve své agitaci byl chytřejší. Já říkám, sláva, že se Krym vrátil Rusku. Mimochodem, na část Ukrajiny si dělají nárok Poláci, kteří chtějí hranici z roku 1772. Jistě víte co to je Curzonova linie a možná, že jste viděl film VOLYŇ kde se vraždí jak Poláci tak Ukrajinci. Co já vím a styky tam hodně Čechů má velmi dobré, většina Ukrajinců by se ráda připojila k Rusku, ale pohrobci Bandery a dalších nacionalistů jim to nedovolí.

satestsat121

03. 02. 2020

Volodymyr Ilchyshyn
Pane, Vás je mi líto, USA. USA se od Vás odtáhla, Evropa Vás nepotřebuje a Vy píšete nesmyslné téze. Ukrajina bylo vždy i Rusko. Samotná Ukrajina je s prominutím nástupiště do budoucí války. Je mi líto Ukrajinců, mám je jako lidi rád, ale co to zde píšete je opravdu z Vaši hlavy?? Je to škoda.

Monarchista

03. 02. 2020

Fero Richard Hrabal-Krondak

Nejlepší je tento pán. Má svůj názor a i když je plný nenávisti on si myslí, že je demokrat. Není, je to je starý zapšklý dedek plný zloby, neb zde jsou i lidé myslící, to mu fakt ale vadí.

Krym byl, je a bude ruský na tom Ferdo nic nezměníte !

Marty

01. 02. 2020

Jestli v RF půjde demografické složení stejným tempem, tak za 20-30let místo Ruska budou Ruské arabské emiráty s největším jaderným arsenálem na světě...:D

Marty

01. 02. 2020

Vladimír Čepelka: "Ty tanky na obrázku, nejsou ukrajinské výroby. Velmi mě připomínají starší tanky americké"...To nemyslíte vážně....:D Klasický Téčkový podvozek a na něm UK věž 152mm...Tam z US tanku není opravdu nic. ;)

tomaš dobrý

01. 02. 2020

Jo kdyby bylo jinak možná bys byl dneskaj negativem na stěně ...

Marty

01. 02. 2020

Pavel Hetmánek: Zajimave, ze velitel, ktery dal povel ke strelbe na majdanske demonstranty nyni veli moskevskemu OMNONu, mj.jednotce na potlacovani nepokoju,demostraci, apod. Ted uz je i zalusk na vazala Belorusko, az se z toho Lukasenko otevira zapadu a chce cvicit s Nato...Bych me zajimalo, jak by se RF tvarila, kdyby jim PL nebo skandinavske zeme anektovali Kalinigradskou oblast stejne jako oni Krym...:grinning:

fenek

01. 02. 2020

nebojte pánové, autor mi dnes smazal dva komentáře, vaše tu také nezustanou, uražená ješitnost autora to nestrpí...
já jsem si ho dovolil upozornit že ukrajinská "tanky" jsou samohybné 152mm houfnice, text pod fotkou opravil a komentář smazal.
když jsem na edit upozornil a ohradil se tak smazal i další komentář, ty vaše zde taktéž nevydrží, když s autorem nesouhlasíte

Lukáš Vávra

01. 02. 2020

Pavel Hetmánek: Máte pravdu. Lépe bych to asi sám nenapsal.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací