EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Veterán od Navy Seals přežil 27 zásahů a výbuch granátu. Zabil 2 teroristy a odletěl vrtulníkem....

 09. 03. 2016      kategorie: Zahraniční armády      0 bez komentáře

Bývalý příslušník Navy Seal, který byl během přestřelky v Iráku 27 zasažen, nyní trénuje na benefiční triatlon, který má pomoci válečným veteránům.

Mike Day poběží v rámci benefičního závodu half-Ironman 12. 4. 2015 na Floridě. Bude zastupovat zájmy centra Carrick Brain Centers z Dallasu, které se stará o válečné veterány.

Mikův neuvěřitelný příběh

6.4 2007 byl Mike Day a jeho jednotka obklíčen teroristy z Al-Qaeda nedaleko Iráckého města Fallujah. Při obsazování budovy byl první, kdo vstupoval dovnitř, kde čekali 3 teoristé. Dostal celkem 27 zásahů, 11 do vesty a dalších 16 do těla. Jeden z teroristů navíc hodil granát téměř pod nohy právě Mika Daye.

Psali jsme: Plánuje Polsko napadnout Ruskou federaci? Varšava potvrdila 10-násobné zvýšení amerického kontingentu v Polsku

O chvíli později, když se probral z bezvědomí, se právě uprostřed přestřelky Mike Day zvedl ze země a bez váhání 2 z teroristů zastřelil svojí sekundární zbraní.

Jen zázrakem se Mike dostal po vlastních nohou do evakuační helikoptéry, která jej odvezla do zdravotnického centra.

Během následujících 16 dnů zhubl 23 kg, ale naštěstí se dokázal plně zotavit. Za své počínáni obdržel Silver Star (2. nejvyšší ocenění námořních jednotek) a Purple hearth (purpurové srdce za zranění v boji s nepřítelem) spolu s dalšími ribbony za jeho 20ti letou kariéru u Seals.

Psali jsme: Šílený výcvik ruských protiteroristických jednotek

Tohle je prostě drsnej borec, kterýho jen tak něco nedostane...

Video: Veterán od Navy Seals přežil 27 zásahů a výbuch granátu. Zabil 2 teroristy a odletěl vrtulníkem... / YouTube

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací