EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Více než měsíc za sebou

 18. 05. 2017      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

Příslušníci 8. strážní roty, jejíž základ tvoří prostějovský 102. průzkumný prapor, již měsíc působí na základně Bagram. Úkolem vojáků tak jako jejich předchůdců je především ochrana vnějšího perimetru základny. Ta je velmi důležitým strategickým objektem spojeneckých jednotek působících v Afghánistánu.

bagram_01Foto: 102. průzkumný prapor na základně Bagram

Jednotka plní úkoly patrolování a hlídkování v přiděleném prostoru odpovědnosti v okolí základny Bagram. Jedná s klíčovými představiteli obcí, aby zjistila aktuální bezpečnostní situaci v jednotlivých regionech a také nálady místního obyvatelstva. Současně vybírá možné budoucí projekty civilně-vojenské spolupráce CIMIC, jako například budování studen, opravy zavlažovacích zařízení a vybavení škol, aby se tak zlepšily životní podmínky obyvatel.

Psali jsme: Ne každý může Vánoce slavit doma aneb jak je slaví naši vojáci

bagram_02Foto: Jednotka plní úkoly patrolování a hlídkování v přiděleném prostoru

Vojáci pokračují ve spolupráci s Afghánskými bezpečnostními složkami (ANDSF) v rámci provádění operací a při společném výcviku. Ten je důležitým krokem k prohloubení spolupráce i důvěry mezi oběma partnery.

Za poměrně krátkou dobu od převzetí operačního úkolu příslušníci jednotky provedli bez mála osmdesát patrol v přiděleném prostoru odpovědnosti. Dále uskutečnili s ANDSF dvě prohledávací operace, při kterých nalezli a zadrželi více jak 200 kg podomácku vyrobené výbušniny.

Psali jsme: Doupovské hory ovládli dělostřelci z Jinců - Cvičení GROUND FIRES 2018

bagram_03Foto: Jednotka plní úkoly patrolování a hlídkování v přiděleném prostoru

Dne 30. dubna si vojáci připomněli na společném nástupu a uctili minutou ticha smutné deváté výročí od úmrtí příslušníka 102. průzkumného praporu nadporučíka in memoriam Radima Vaculíka, který zahynul v afghánské provincii Logar. 8. strážní rota má před sebou dalších pět měsíců nasazení a plnění úkolů na základně Bagram.

vyroci
Foto: Děkujeme a nezapomeneme / autor: Petr Něnička

npor. Radim Pyszko, Bagram

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací