EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vojáci kvůli koronaviru cvičí v počítačových hrách

 12. 05. 2020      kategorie: Události      1 komentář

Současná doba nepřeje jakýmkoliv hromadným aktivitám. Své o tom vědí sportovci, umělci a kdokoliv další, kdo ke své činnosti potřebuje pracovat ve větším kolektivu. Současná krize se dotýká i vojáků, kteří jsou ve větší či menší míře separování také. Jedna tanková jednotka ze Spojených států však současnou situaci vyřešila poměrně vtipným způsobem – její členové trénují nácviky a postupy v online hře War Thunder. 

Obrázek 1
Foto: Členové tankové jednotky ze Spojených států trénují nácviky a postupy v online hře War Thunder | zdroj: Army.mil

Jedná se o příslušníky jednotky spadající pod 3. obrněnou brigádu, 1. divize kavalerie US Army. Posádky tanků jsou v současné době bez svých tanků, neboť je koronavirová krize zastihla přesně v období, kdy dochází k obměně starších variant obrněnců za inovované M1A2 Abrams. Díky absenci skutečné techniky jsou tak vojáci v povinné „ochranné karanténě“ a musí tak trochu improvizovat. A že se nejedná o bezduché hraní napovídá to, že celou situaci beze vážně samotné vedení armády, resp. velící důstojníci výše popsané jednotky.

Psali jsme: Závod HEROES RACE 2015

Ti se nechali slyšet, jak takové „online cvičení“ probíhá. Před jeho začátkem si vojáci projdou se svým velícím scénář „akce“, který je následně opakovaně secvičován v prostředí hry. Vojáci během něj komunikují stejným způsobem, jak by dělali ve skutečnosti. Po dokončení cvičení přichází na řadu jeho zhodnocení. Cvičí se hlavně manévrování a udržování různých bojových formací a další operační postupy, které se v reálu používají. A i když jde stále jen o hru, pro spoustu nováčků může tato odlišná perspektiva pomoci s pochopením toho, co se po nich v realitě skutečně chce a jak to má vypadat. 

Obrázek 2
Foto: Díky absenci skutečné techniky jsou tak vojáci v povinné „ochranné karanténě“ a musí tak trochu improvizovat. | zdroj: Army.mil

Díky cvičení ve hře je navíc možné i to, aby si vojáci vyzkoušeli pozice, na kterých v reálu nepůsobí. Střelec si tak může například nasimulovat roli velitele tanku, čímž si do jisté míry rozšiřuje obzory o tom, jak jiné funkce v jednotce fungují. Jeden z vojáků, který je v realitě řidičem tanku, si simulaci ve War Thunderu pochvaluje, neboť mu umožňuje „vidět“ to, co by ze své běžné pracovní pozice neměl nikdy šanci zpozorovat. 

Psali jsme: Klip věnovaný válečným veteránům

Zdroj: Business Insider

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Badysak

12. 05. 2020

Panové asi neslyšeli o Steel beast https://www.youtube.com/watch?v=WDs5oQW1vNA

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací