EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Vojenská přísaha nových studentů Univerzity obrany

 25. 10. 2014      kategorie: Armáda ČR v akci      1 komentář

V úterý 28. října 2014 od 13.00 hodin se za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana, ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Petra Pavla a dalších vrcholných představitelů ČR uskuteční na Hradčanském náměstí v Praze slavnostní vojenská přísaha více než dvě stě sedmdesáti nových studentů Univerzity obrany, kteří po úspěšném ukončení dvouměsíčního základního výcviku u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově nastoupili ke studiu na vojenské vysoké škole.

prisaha_UNOB_01
Foto: Momentka z vojenské přísahy

Spolu s nimi budou přísahat také noví studenti Vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a noví vojenští profesionálové – absolventi základní přípravy Velitelství výcviku - Vojenské akademie. Před prezidentem a vrchním velitelem ozbrojených sil ČR, představiteli resortu obrany a ústavními činiteli tak vojenskou přísahu složí na čtyři sta sedmdesát příslušníků české armády. Vojenská přísaha profesionálních vojáků Armády České republiky se stane již tradiční součástí oslav státního svátku Den vzniku samostatného československého státu. Ceremoniál vojenské přísahy, kterého se zúčastní rodinní příslušníci nových vojáků, bude ukončen pochodem nastoupených jednotek.

Psali jsme: LAMPART 17 – první cvičení aktivních záloh v zahraničí, díl II.

prisaha_UNOB_00
Foto: Momentka z vojenské přísahy

Vojenská přísaha je rozhodujícím závazkem, který na sebe dobrovolně berou noví příslušníci české armády. Její složení je veřejným vyjádřením jejich odhodlání sloužit své zemi. Vojáci se zavazují k plnění svých vojenských povinností při obraně našeho státu. Přísaha také znamená ztotožnění a sepětí vojáka se zájmy a osudy národa, armády a útvaru, s osobností svého velitele, ale i s ostatními příslušníky jednotky. Vlastní akt přísahy, který bývá velmi působivý, se uskuteční před standardou prezidenta ČR a bojovým praporem Univerzity obrany.

Kontaktní osoba: podplukovník Vladimír Šidla, tiskový mluvčí Univerzity obrany, tel.: 973 442 554, 602 695 153, e-mail: vladimir.sidla@unob.cz

Psali jsme: Těžko na cvičišti...

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

27. 03. 2019

Zajímavý názor ?

12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí
USA nemají zájem vyhrát války, které zahájí v různých částech světa, spíše je účelem zažehnout konflikt a udržovat ho co nejdéle.
Americký konzervativní časopis přišel s dvanácti důvody, proč jsou probíhající války pro Washington mnohem ziskovější, než skutečné vítězství.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2549-12-duvodu-proc-usa-nechteji-vyhrat-valky-ktere-na-celem-svete-zahaji

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací