EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Zimní výcvik 5. střediska aktivních záloh 601. skupiny speciálních sil z roku 2018

 17. 06. 2018      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

V říjnu roku 2000 na návrh náčelníka Vojenské zpravodajské služby vznikla rota aktivních záloh 601. skupiny speciálních sil. Do Prostějova bylo povoláno čtyřicetčtyři bývalých příslušníků průzkumných jednotek České armády, kteří absolvovali dvoutýdenní intenzivní výcvik v oblasti výsadkové, odborné a taktické přípravy, který vyvrcholil dvěma seskoky padákem a třídenním cvičením v terénu. Od 1.1.2014 byla rota aktivních záloh transformována na středisko záloh speciálních sil 601.skss.

 Vojáci střediska záloh jsou cvičeni pro speciální průzkum, jehož úkolem je získávat strategické informace v týlu nepřítele. Výcvik je veden instruktory a příslušníky 601.skss, kteří mají zkušenosti z bojových misí v Afghánistánu, Iráku a Kosovu. Výcvik zahrnuje seskoky na padáku OVP-12SL, slanění z vrtulníku, zasazení přistávacím výsadkem. Nacvičují taktiku přesunu malých jednotek v týlu nepřítele, způsoby pátrání a pozorování, činnost při kontaktu s nepřítelem a další standardní operační postupy.

Vojáci střediska záloh jsou vyzbrojeni pistolemi Glock 17, samopalem Sa-58, odstřelovacími puškami SVDSN3 (Dragunov) a kulomety FN 7,62 Minimi a PKM. Dále disponují nosiči pancéřových plátů NPP 2006. Mezi průzkumné prostředky patří přístroje pro noční vidění, laserové dálkoměry, fotoaparáty s teleobjektivy a další speciální technika..

Psali jsme: Prezentace Armády České republiky 2015

Středisko záloh se jako plnohodnotná složka 601.skss pravidelně zúčastňuje celoútvarových cvičení.

V následujícím videu se můžete podívat, jak probíhal zimní výcvik.

Psali jsme: Další smutný den pro AČR: po útoku na vozidlo naší jednotky v Afghánistánu padl český voják a další dva byli zraněni

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (406)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací