EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Witold Pilecki - neskutečný zabiják

 23. 09. 2015      kategorie: Vojenská historie      4 komentáře

Tohle je Witold Pilecki a je to neskutečný zabiják. Už v sedmnácti letech (v roce 1918) bojoval proti bolševikům a bojoval až do polsko-sovětské války, kde to bombil a nákladal takovým způsobem, že dostal dvě vyznamenání za odvahu.

polsky_hrdina_00
Foto: Witold Pilecki byl obrovský mástr

Teprve potom si dodělal maturitu. Nevím, co jste na gymplu dělali vy, ale nakopávání bolševiků do prdele kulometem to asi nebylo, protože jste byli posraný jen z maturitních otázek.

Psali jsme: 100 let od začátku 1. světové války

Pak začal studovat univerzitu a přidal se k polské armádě. Když pak Polsko přepadl ten čurohlav Hitler (možná jste o něm už slyšeli), tak Pilecki nehodlal jeho bullshity tolerovat a se svoji jednotkou rozsekal sedm německých tanků, jedno letadlo ve vzduchu a dvě na zemi.

Polsko pak přepadli ale i Sověti (ty nuly co žraly pirohy) a Pileckiho divize bojovala na dvou frontách. Nakonec to nezvládli, ale Pilecki si to odpískal jako remízu a šel do Varšavy nakopávat prdele Němcům v druhém kole se svou odbojovou organizací.

Už si asi říkáte POČKAT PANE PILECKI ZPOMALTE, ale on vám říká KURWA NIE! Tenhle..."člověk" se rozhodl sebeobětovat, takže se nechal dobrovolně převézt do Auschwitzu jako vězeň, aby tam získal informace a naplánoval povstání.
Zajišťoval vězňům jídlo, léky a informace. S kamarády sestavili vysílačku a strašlivé situaci v táboře informoval okolní svět. Když bylo jasné, že povstání nebude, ukradl Němcům dokumenty a dostal se ven.

Psali jsme: Zbraň „U“ se vrací…

Šel si pak odpočinout? KURWA NIE! Pro Spojence jeho informace o táboře byly zásadní, ale pomoc neposlali a mnoho důležitých lidí považovalo jeho zprávu za přehnanou.

A tak, protože neměl do čeho píchnout, si šel zabojovat do Varšavy během povstání. Dva týdny odolával se svými vojáky tvrdému náporu Němců, kterým opět naložil jak král. Nakonec byl ale zajat a zbytek války strávil v zajateckém táboře. V roce 1948 ho popravili bolševici.

Ten člověk byl žijící Polandball a já o něm chci velkolepý film.

 Autor: Jaroslav Cerman

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Miloš

09. 04. 2019

Jsou zřejmě pomatení ti Poláci ?

Ve waršavském ghettu postavili sochu Hitlera. Poláky děsně štve, Ital ji brání
Italský výtvarný umělec Maurizio Cattelan se pustil do obhajoby své sochy modlícího se Hitlera, jejíž instalace v prostoru někdejšího varšavského ghetta vzbudila v Polsku velmi rozporuplné reakce. Cattelan v neděli v rozhovoru pro italský deník La Repubblica řekl, že z jeho strany nejde o žádnou prvoplánovou provokaci, ale o spirituální dílo. Cattelan ale své dílo brání. "Hitler je pro mě ztělesněním strachu. Nechtěl jsem nikoho ranit, ale vést skrze své dílo dialog s místem. Své sochy netvořím se záměrem provokovat," řekl italskému deníku. Vysvětlil také, že modlící se Hitler má upomínat i na slavné gesto německého kancléře Willyho Brandta, který během své návštěvy Polska v roce 1970 uctil mrtvé z varšavského ghetta pokleknutím.

Delta

27. 02. 2019

Anexe Těšínskaměl v tom také prsty ?
Území setrvalo pod českou správou do roku 1938 a mnichovské krize, okamžitě po Mnichovu však polská strana Těšínsko vojensky zabrala. Polská anexe však vydržela jen rok.
https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1373888-tesinske-jablko-svaru

Elo

09. 12. 2018

Proc nuly zerou pirohy? To pilecki byl taky nula? Pirohy je polske narodni jidlo...

Manson

05. 03. 2016

Autor by měl napsat více článků...Jeho styl psaní mě opravdu hodně baví :) :D

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací