EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Yom HaShoah - projev naprosté solidarity celého národa

 17. 04. 2015      kategorie: Události      2 komentáře

Yom HaShoah je den, kdy si celý Izrael připomíná přes 6 miliónů židovských obětí holokaustu během 2. světové války. Toho dne se po celém Izraeli rozezní sirény, během jejichž zvuku se celý stát doslova zastaví, aby vzdal minutu ticha za židovské oběti nacistického režimu.

Jedná se o naprosto dechberoucí projev soudržnosti celého národa, který nikdy nezapomene na utrpení svých předků. Z dané solidarity by si většina ostatních států, včetně nás, mohla vzít příklad.


Video: Yom HaShoah - projev naprosté solidarity celého národa / YouTube

Psali jsme: Žádné kecy ale skutky, aneb opravdová pomoc našim válečným veteránům i jejich pozůstalým


Video: Yom HaShoah - projev naprosté solidarity celého národa / YouTube 


 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

10. 06. 2019

USA přihrály Hitlerovi přes 900 uprchlíku 4.června 1939
http://www.halonoviny.cz/articles/view/51052497

Delta

27. 02. 2019

Předávám dál - k zamyšlení

Den památky obětí holocaustu 27.ledna k zamyšlení

Autorem následujících slov je Dr. Emanuel Tanay, známý a vysoce uznávaný psychiatr. Muž, jehož rodina patřila před 2.sv. válkou k německé aristokracii, vlastnil řadu průmyslových podniků a nemovitostí.Když byl tázán,kolik Němců bylo skutečnými nacisty,odpověděl způsobem,který může být určující pro náš postoj k fanatizmu:"Velmi málo lidí bylo skutečnými nacisty,ale mnoho dalších se radovalo z návratu německé hrdosti a další byli příliš zaneprázdněni,než aby je to zajímalo.Byl jsem jedním z těch,kdo pokládali nacisty za bandu bláznů. Takže většina se prostě stáhla a umožnila tím, aby se to vše stalo.Pak,dříve než jsme to zjistili, nás měli v hrsti, ztratili jsme kontrolu a nastal konec světa. Má rodina ztratila všechno. Já sám jsem skončil v americkém koncentračním táboře a Spojenci rozbili mé továrny."Dnes nám znovu a znovu různí experti opakují, že Islám je náboženství pokoje a že velká většina muslimů si přece jedině žít v míru. I když toto laické ujišťování může být pravdivé, nemá pražádný význam! Je to bezcenné šidítko, které nám má umožnit, abychom se cítili lépe a aby se poněkud zmenšil (psychický) účinek fanatického řádění ve světě ve jménu…….

http://www.youtube.com/watch?v=se7TFnefNys

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací