EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Bezbranná londýnská policie nedokáže efektivně zakročit proti ozbrojeným útočníkům

 16. 08. 2019      kategorie: Události      18 komentářů

Ve Velké Británii platí velmi přísné zákazy držení jakýchkoliv zbraní. Problém ovšem nastává, když ani Londýnská policie nemá u sebe zbraň. Na internetu je k vidění video, ve kterém je doslova “naháněno” 11 příslušníků policie jediným útočníkem, který je ozbrojen nožem.

obrazek_01
Foto: Trestných činů spáchaných nožem v Londýně každý rok přibývá

Londýnská policie v posledních několika letech provádí razie, ve kterých se zaměřuje na zabavování nástrojů, které se dají použít jako zbraň. Mimo mačet a nožů se nyní již zabavují i kuchyňské nože, dílenské nářadí nebo dokonce obyčejná lžíce. Kam až dojde zabavování těchto nástrojů je záhadou. 

Psali jsme: Mezinárodní víceboj vojáků v záloze MILCOMP na Univerzitě obrany

Potíž ovšem nastává v tom, že samotná Londýnská policie není ozbrojena. Na internetu se v roce 2015 objevilo video, kde 11 příslušníků policie je “naháněno” jediným útočníkem s nožem v ruce. Zcela přirozeně se policisté bojí o život, neboť jediná jejich zbraň je obušek a pepřový sprej. 

Šestadvacetiletý muž, který se pokoušel vloupat do domu, byl vyzván policií, aby se legitimoval. Ten na místo toho vytáhl nůž a policisty začal ohrožovat. Celý incident trval několik minut. Dva policisté se pokusili zneškodnit útočníka pepřovým sprejem, ovšem bez úspěchu. Až po několika minutách, kdy policie před útočníkem spíše utíkala, dorazil jejich kolega s taserem. Až taser dokázal ozbrojeného muže zneškodnit.

obrazek_02
Foto: Na internetu je k vidění video, ve kterém je doslova “naháněno” 11 příslušníků policie jediným útočníkem, který je ozbrojen nožem. | printscreen z YouTube

Psali jsme: Proč nosit náboj v komoře? Je to otázka Vašeho života a smrti

Na video z incidentu se můžete podívat pod článkem. Ačkoliv je video pojednáno spíše jako humorný kousek, z logického pohledu jde spíše o varovnou situaci. Útoků nožem v Londýně každý rok přibývá. Otázkou zůstává, zda neozbrojená policie dokáže na podobné situace vhodně reagovat. Například si představme, co by se stalo, kdyby byli útočníci dva. Bylo by na zneškodnění útočníků potřeba 22 policistů? Snad podobné situace do budoucna poslouží jako argument proti odzbrojování policistů.

Video: Jedenáct policistů se snaží zneškodnit pachatele ozbrojeného nožem / YouTube

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Eman33

05. 09. 2019

Proč si brtitská ppolicie nepořídí špičkovou techniku a odhalování zločinosti ?

Špičková optika základ úspěchu – stačí najít včas nebezpečí

• Technika udělala značný krok dopředu.
Dá se rozpoznat tvář v davu lidí ? Vyzkoušejte si to.Tak to je fotečka...Vážení a milí, tento obrázek byl pořízen s 2100 MP. Tyto kamery se neprodávají veřejnosti (z pochopitelných důvodů) a montují se do těch černých koulí všude po městech. Fotografie, kterou uvidíte je udělaná fotoaparátem 70.000 x 30.000 pixlů (2100 MP) během pozorování manifestace v Kanadském Vencouveru. Klikněte si na zvětšení a uvidíte tváře s neobyčejnou ostrostí a podrobnosti. Byli tam tisíce lidí a přesto můžete rozpoznat a vyhledat libovolný obličej. A nyní si představte, že tyto prostředky jsou dostupné policii a armádě! Tak se pěkně upravte a stále s úsměvem, ať se foto vydaří, nebo se pěkně schovávejte, ať vás není vidět.Dámy a pánové k zamyšlení.
Plusem se dá najít koho potřebujete
http://www.gigapixel.com/image/gigapan-canucks-g7.html

Horst

23. 08. 2019

Daniel Kupšovský žil pět let v Londýně a multikulturní společnost pro něj neznamenala žádný problém, xenofobii se vysmíval. Když se ale vrátil do Prahy, zjistil, že má úzkost z všudypřítomných a stále přibývajících Rusů. Jeho audiosnímek Má soukromá rusofobie: Jak se naučit žít s ruskými imigranty v Praze? získal na dubnovém festivalu Prix Bohemia Radio ocenění za 3. místo v soutěžní kategorii Dokument. Nyní míří na mezinárodní přehlídku dokumentárních rozhlasových pořadů IFC v irském Corku.

Emil

20. 08. 2019

Milí občané a cyklisté v parlamentních listech jsem se dozvěděl, že jsou Češi spokojení emigrací do Ruska :stuck_out_tongue_winking_eye:
„Čech, který emigroval do Ruska, vysílá vzkazy k výročí srpna 1968. Mnohým z toho může prasknout hlava“ ( lze dohledat )
VÝROČÍ SRPNA 1968 „Tak jako mnohokrát v historii opět záchrana a svoboda pro opakovaně nevděčnou Evropu přijde z Východu, z Ruska.“ O tom je přesvědčen Petr Michalů, který emigroval z České republiky a teď žije v Moskvě. Tvrdí, že v přítomnosti ruských tanků nám bylo lépe, a domnívá se, že „RVHP fungovala a rozvíjela se, ale EU krachuje“, dokonce hovoří o hrozbě zániku České republiky. Lituje Američany, o kterých si myslí, že závidí Rusům jejich způsob života a historii. A že by se chtěl vrátit do rodného Česka? To ani náhodou.

cyklista

19. 08. 2019

Milý občane, zajeď se někdy podívat i na opravdový západ, třeba do Prahy. Takové Stodůlky mluví komplet rusky, a to jsou jen ti chudí rusové. Bohatí bydlí na Azurovém pobřeží nebo v Londýně. Nevím o tom, že by se podobně za lepším stěhovali lidi z Čech do Ruska.
A o Kadyrovovi nemluvě. To je takový lepší Pinochet, akorát nechal zabít víc lidí a není tak demokratický.

Delta

19. 08. 2019

Tak kluci, copak si na to už nevzpomínáte, jak jste byli bez uniforem a rádi jste ….. ?
Best of British Humor - Toilet Life
https://www.youtube.com/watch?v=ms32oqonz04

Oleg

18. 08. 2019

Putin
Bravo Putin.
Senzační písnička, musím uznat. Nazpíváno dětmi pro děti
Sluničko – 1. česká islámská písnička.
https://www.youtube.com/watch?v=KYikHS1am9I&feature=player_embedded&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428&app=desktop

malý Pete

17. 08. 2019

Velký Pete, VB s tím nikdy neměla problém, a neměla by ani teď. :o) S tím má problém GB. :-D

Blacker94

17. 08. 2019

Okamžitě jsem si vzpomněl na scénu z Demolition mana:

,,Jsme policisté! Nejsme vycvičeni na takové násilí!"

Nevěřil jsem, že se tato skvělá satira jednou stane realitou.

Gdfox

17. 08. 2019

Těch policajtů tam není 11, ale rovných 20. Začněte počítat někde od 24 sekundy. Připomíná mi to němé komedie ze začátku 20. století, ty slavné honičky s policajty. Video by ovšem nebylo tak vtipné, pokud by měl útočník místo nože pistoli. Pak by byli všichni v řiti. Na druhou stranu, třeba by se Britové konečně probrali a v souladu se selským rozumem by policajty opět ozbrojili….
Jak mají neozbrojení policajti bránit neozbrojené civilní obyvatelstvo proti nelegálně vyzbrojeným grázlům? No rozhodně ne tak, jak nám ukazuje toto tragikomické video…

Michal

17. 08. 2019

Kdyby takhle pracovala policie v USA, tak by dnes měli méně obyvatel než ČR... :cowboy:

Michal

17. 08. 2019

Takže kdyby měl útočník pistoli, tak zastřelí všech 11 policistů a pak civilisty dokavaď mu nedojdou náboje?

Občan

16. 08. 2019

Putine,
tak to je tedy nápor. V blábolení jste se umístil na I.místě. Kadyrov prokázal svoje kvality a nadále je prokazuje. Pije se všude to je pravda. Ale to co jste napsal je tak neskutečné, že Vám mnozí i uvěří. Moskva je typické Evropské velkoměsto, velmi bohaté i velmi chudé. Oni tam stále lidé jezdí a a sami porovnavají. Nedávno se vrátil můj lékař z návštěvu Pitěru(Leningrad) byl to takový člověk, co Rusko moc nemusel a vrátil se člověk, který mně překvapil v tom dobré. Rozepisovat to nebudu, stejně by tomi lidé Vašeho typu nevěřili. Ale jste velký lhář.

PS:
Nedávno si turisté fotili naše bezdomovce v Praze před nádražím. Jistě to ukazovali jako typické občany Prahy:wc:

Putin

16. 08. 2019

V Moskvě je více jak milion muslimů a nikdo si s nimi neví rady. Čečenský prezident Kadyrov je kamarád Putina ale jen tak na oko...muslimové proudí do Ruska ve velkém počtu a tam se hodně množí. Ruská policie, věčně ožralá je více komická než policie Britská. Toto video je staré a ne všechny Britské policejní složky jsou neozbrojené. Jen obyčejní pochůzkáři nemají střelnou zbraň.
A jestli je nějaký stát v rozkladu, tak je to Rusko již od revoluce v roce 1917. Kdo z vás jezdí pracovat do Ruska a kdo na Západ? Kdo z vás jezdí na dovolenou do Ruska? Nikdo...nebo jen kokoti.

Delta

16. 08. 2019

Jostak007, ty nejsi objektivní
Menšiny v Rusku Part of the speech of president Vladimir Putin in Russian Parliament (Duma) on Feb 4th/2013 (strojový překlad) 4. února, 2013, Vladimir Putin, ruský prezident, oslovil Dumu (ruský parlament), a přednesl projev o napětí s menšinami v Rusku: "V Rusku žiji Rusové. Kdokoliv menšinový, odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, měl by mluvit rusky, a měl by respektovat ruské zákony. Pokud upřednostňují zákon Shari'ya, pak doporučujeme, aby šli tam, kde to je to právo země. Rusko nepotřebuje menšiny. Menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat zvláštní výsady, nebo se snažit změnit naše zákony, aby vyhověly jejich touhám, bez ohledu na to, jak hlasitě křičí "diskriminace". Měli bychom se poučit od sebevražd Ameriky, Anglie, Holandska a Francie, pokud máme přežít jako národ. Ruské tradice a zvyky nejsou kompatibilní s nedostatkem kultury nebo primitivními způsoby většiny menšin. Když tento čestný zákonodárný orgán myslí na tvorbu nových zákonů, měl by mít na paměti předně národní zájmy se zřetelem na to, že menšina nejsou Rusové.

Jostak007

16. 08. 2019

Ať se poldové zbalej a odletěj na převýchovu do Ruska. Potom jich na toho jednoho zmetka nebude potřeba 11.Rychle a efektivně, to umí pouze oni.

Tonda

16. 08. 2019

No co, Británie je stejně v rozkladu stejně jako Francie a další evropské státy.
Kdo to ještě nepochopil, tak vězte že to není ve skutečnosti problém, je to tak jak bylo naplánováno.
Všechny ty zbraňové amnestie, cenzura, postihy za tzv. nenávistné komentáře, propagace etnik v televizi a na internetu, všechno to má jediný účel zlikvidovat evropskou kulturu a způsob života a v důsledku umožnit politickou globalizaci.
I když se to na první pohled nezdá, evropa je poslední neglobalizované místo na zemi na úrovni běžného obyvatelstva.
Zní to jako nesmysl a přemýšlejte.
I takové země jako je Uzbegistán nebo Barma, kde pomalu není ani elektřina a každý si tam žije jak chce, je obyvatelstvo daleko více globalizované než to evropské.
Všichni si globalizaci představují jako sjednocení kultur, náboženství, obchodu a politiky, ale v tom to není, jde tu především o řízení světového dění.
Chudé, fanatické nebo zaostalé státy, jsou snadno manipulovatelné a předvídatelné, jsou jako pěšci na šachovnici.
Evropa je proti tomu spíš jako dáma, nikdy přesně nevíte kam pojede a co má za lubem.
Pro globalisty je výhodnější muslim, který bude muslimem navždy a i když s ním ani jeho názory nepohnete, tak můžete přesně odhadnout jak bude reagovat na ten či onen podnět a využít toho.
Naproti tomu názorově různorodá a zdánlivě ovlivnitelná evropa je dost nepředvidatelná a dokáže hodit vidle do precizně naplánovaného plánu.
Vládnout neznamená předělávat svět k obrazu svému, jako to dělali třeba Hitler se Stalinem, nejde donutit lopatu aby byla kladivem nebo cirkulárkou.
Vláda znamená to, že se naučíte používat nářadí a správným způsobem ho použijete.
A když už jsme u té nářaďové metafory, tak není lepší muslimské kladivo než ten podivný evropský měňavec, u kterého nevíte jestli se v příští sekundě nezmění na pilu?
Jdete si takhle zatloukat hřebíky a místo klepnutí do prstu si uříznete ruku motorovkou, takové nářadí je na pikaču stejně jako Evropa pro globalizaci.
Lepší si pro sichr vytipovat nějaké místo kam případně zdrhnout, protože se obávám, že takové situace jako na videu v článku, se tady bohužel dít nebudou, ke smůle všem kdo se chystají bránit naší zemi před migrujícími hordami, takové štěstí mít nebudeme.
S tím by se totiž dalo něco dělat, buhužel však jsme součástí evropy a ať už jsme v Unii nebo ne, tak jsme s ní pevně spjatí a co postihne evropu dojde nepochybně i k nám, i když jiným způsobem.
Možná si sem dokážeme nepustit neandrtálce s oštěpem, ale až se ten neandrtálec stane britským vojákem, důstojníkem, ministrem nebo prezidentem, tak sem nepřijde s oštěpem ale přijede v tanku nebo ve stíhačce pod vlajkou spojeného království, Německa nebo Francie viz. Olegův příspěvek.
Jinak to video je pěkná groteska, nevim jestli se smát nebo brečet, asi si spíš otevřu lahváče :D

cupe

16. 08. 2019

BENNY HILL SHOW.

Oleg

16. 08. 2019

Muslimové už ovládli londýnskou radnici,
(Publikováno: 9.5.2016) přistěhovalci tvoří 60 % obyvatel Londýna. Přijde den, kdy královna Alžběta II. bude nosit burku…?

Novým starostou Londýna je labouristický muslim Sadiq Khan; porazil o devět procent Zaca Goldsmitha z konzervativní strany, jenž po smrti otce zdědil ve 22 letech jeho majetek a už tehdy měl na kontě asi 300 milionů liber (asi 10,3 miliardy korun). Dostal se na prestižní školy, vlastnil magazín a záhy se pustil i do politiky. Přesto to byl Khan, kdo se stal teprve druhým muslimským starostou velkého města Západu... Syn řidiče autobusu dokázal ve volbě porazit prominentního syna z dynastie bankéřů; boj prince a chuďase o vládu nad Londýnem... akže, vítejte v Londýně, největší no-go zóně světa, kterou ovládne právo šaría, teror a nikáby. Pokud člověk nenáleží do těchto skupin, nesmí do těchto zón vstoupit. Že ještě nikdo nepobíhá po Piccadilly s transparentem „Islám v Londýně nechceme!“? Co není teď, může být zítra. Londýn totiž tvoří 60 % přistěhovalců, spadajících do kategorie "nebělošští Britové", kteří se narodili v zahraničí a mluví asi 300 jazyky...

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací