EXCALIBUR
CZUB
CZUB

BREN s noktovizorem, ráže 12,7mm i TITUS

 10. 10. 2016      kategorie: Armáda ČR v akci      0 bez komentáře

V pátek 7.10. a v sobotu 8.10. si členové a sympatizanti Asociace pro podporu aktivní zálohy mohli vyzkoušet pěchotní zbraně zavedené v AČR a projet se TITUSem.

V pátek večer se účastníci akce sešli na střelnici Vojenského technického ústavu, s.p. nedaleko Bzence. Po setmění si pak vyzkoušeli, jaké to je střílet z BRENu ve tmě, pouze za pomoci přístroje pro noční vidění. Pro všechny přítomné to byla premiéra, neboť přítomní pánové si z dob své vojenské základní služby pamatovali jen Sa vz.58.

wurm
Foto: Bren 805 s optikou ZD 5x40 RD s kolimátorem Meopta a noční předsádkou MEONIGHT 1/1, střílí Libor Wurm, místopředseda Asociace, jednatel ALFEKO, s.r.o.

Psali jsme: Velmi povedené video z výcviku 1. výsadkové roty 43. vpr

 

staško
Foto: Miroslav Staško, nový člen Asociace, COO SECURITAS ČR s.r.o.

Sobota začala praktickou ukázkou odolnosti neprůstřelné vesty proti střelám různých ráží. Někteří účastníci si pak sami vyzkoušeli, že vesta, která zadrží střelu 9mm LUGER nezastaví nůž natož šíp vystřelený z kuše.

Psali jsme: Minometný přepad I.

Po té už následovaly střelby ze zbraní, které jsou, případně byly zavedené v AČR. Nemohl chybět Sa vz.58 a zajímavostí byla možnost porovnat českou legendu s legendárním AK-47. Největšímu zájmu se ale těšily moderní zbraně.

chalupa-Pi
Foto: Pistole CZ P-09 v ráži 9mm LUGER, místopředseda Výboru pro obranu poslanec Bohuslav Chalupa spolu s Tomášem Kalegarem, aktivním záložníkem a produktovým manažerem České zbrojovky

svoboda-EVO
Foto: EVO 3 v ráži 9mm LUGER, Marek Svoboda, zájemce o členství v Asociaci, ředitel L + K, spol. s r.o.

chalupa-BREN
Foto: Bren 2 v ráži 5,56 x 45 NATO

Falcon
Foto: Velkorážová odstřelovací puška 12,7 x 99 FALCON (výrobce Z.V.I. Vsetín) s optikou 10x50 MEOPTA, Robert Hamerka, řidič Tatra TITUS, zájemce o službu v aktivních zálohách

 

prústřel
Foto: Průstřel dřevěnoho špalku

Z FALCONu se střílelo na dřevěný špalek o průměru asi 50cm, byl to neobvyklý způsob štípání dřeva ;-)

antos
Foto: Přenosný minomet ANTOS

Z přenosného minometu ráže 60mm ANTOS (výrobce VTÚVM Slavičín) se střílely jen cvičné granáty, Aleš Hrdina budoucí člen AZ, technik Isolit - Bravo spol. s r.o. (zakládají člen Asociace)

Munici poskytnutou firmou Sellier & Bellot se podařilo docela rychle vystřílet a na závěr se všichni projeli obrněným vozidlem TATRA TITUS.

t-1
Foto: Obrněné vozidlo TATRA TITUS

t-2
Foto: Obrněné vozidlo TATRA TITUS 

t-3
Foto: Uvnitř obrněného vozidla TATRA TITUS

Celá akce proběhla za podpory Partnerů:

- Vojenský technický ústav, s.p. (prostory střelnice)

- Česká zbrojovka a.s. (zapůjčení zbraní)

- Sellier & Bellot a.s. (munice do zbraní)

- Meopta - optika, s.r.o. (zapůjčení optických zaměřovačů)

- PRAMACOM-HT, spol. s r.o. (zapůjčení přístrojů pro noční vidění)

- TATRA TRUCKS a.s. (zakládající člen Asociace)

Akci na místě zorganizoval a terčový manévr připravil nrtm. v.z. Petr Marek, bývalý odstřelovač a střelecký instruktor 601.skss.

petr
Foto: Petr Marek, bývalý odstřelovač a střelecký instruktor 601.skss

Asociaci pro podporu aktivní zálohy založilo sedm společností během letošních prázdnin a jejím čestným členem se stal kardinál Dominik Duka. Asociace má tyto cíle:

* propagace a podpora institutu aktivní zálohy

* organizace akcí na podporu aktivní zálohy

* partnerství pro Ministerstvo obrany ČR pro jednání v otázkách legislativy týkající se zaměstnavatelů příslušníků aktivní zálohy Členové Asociace své motivy pro vznik Asociace popsali zde. Více informací o Asociaci naleznete na www.srdceastit.cz

 Autor: Redakce

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací