EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Česká zbrojovka plánuje přezbrojit americkou armádu

 28. 08. 2018      kategorie: Události      1 komentář

Již v loňském roce Česká zbrojovka oznámila, že se pokusí vyhrát konkurz pro hlavního výrobce zbraní pro armádu USA. Do USA se již nyní vyváží 50 % produkce vyrobených zbraní.

obr_01
Foto: Robot manipulující s díly zbraní ve výrobní lince České zbrojovky

Výstavba nové výrobní linky v USA

Zbrojovka již od loňského roku plánuje výstavbu výrobní linky v Kansas City a to z jednoduchého důvodu. Mají zacíleno vyhrát výběrové řízení pro vyzbrojení americké armády. Podle místních zákonů musí být totiž na zbrani vyraženo "Made in USA", aby se zbraně mohly ucházet o své místo v armádě USA.

Psali jsme: Veteránka z Afgánistánu rozmetává africké pytláky

Federální ozbrojené složky USA jsou rozděleny asi do 40 kategorií. Ambicí České zbrojovky je dostat se do jedné z menších, či středních federálních složek. Konkrétně se jedná o pohraniční stráž (US Border Patrol), která se chystá přezbrojit pistole. To je zakázka asi na 35 tisíc kusů zbraní.

Zatím Česká zbrojovka vede jednání o výstavbě výrobní haly, bližší informace zatím nevíme. Podle ředitele ČZ, pana L. Kovaříka, je v plánu ještě letos začít v Kansas City vyrábět pistole CZ P10. A to jak pro armádu, tak pro civilní trh.

obr_02

Psali jsme: Dosud největší akce v ČR na uctění památky válečných veteránů

Zbraně po celém světě

Výroba zbraní v USA by zbrojovce také ulevila na našem trhu. Od roku 2009 ČZ přezbrojuje českou armádu. Za tu dobu bylo armádě poskytnuto téměř 40 tisíc zbraní, konkrétně pistolí Phantom a pušek Bren.

Reference od armády jsou pro zbrojovku nesmírně důležité. Na základě referencí totiž získávají další kontrakty. Česká zbrojovka aktuálně dodává zbraně do 45 ozbrojených složek po celém světě. Nejvíc zbraní ČZ v současnosti mají Filipíny, Thajsko, Egypt, Slovensko, USA a Mexiko.

obr_03
Foto: Ředitel České zbrojovky L. Kovařík

Zisky jen porostou

Zbrojovka v současné době dojednává velký kontrakt za 100 miliónů eur v jednom z afrických států. Ředitel České zbrojovky ovšem nechce sdělovat více informací kvůli probíhajícímu obchodu.

Loňský rok byl přitom pro Českou zbrojovku rekordní. Vyrobila 350 tisíc zbraní s obratem přes 5 miliard korun. Zisk činil 675 miliónů korun.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Mirek

13. 04. 2019

Chybnou mušku ani nepostřehnou, stejně míří pánu Bohu do oken jak nám to připadá, že se ty války tak prodlužují a zbraně jsou čím dál dokonalejší.Dnešní válka v Afganistanu je od roku 1979
Kde se stala chyba ?
Převrat 1979 Afganští komunisté

Válka,která změnila svět...
Válečný dokument CZ (56:35)
27. prosince 1979 vstoupily sovětské jednotky do Afghánistánu. Jejich intervence v tamní občanské válce přispěla k proměně politické tváře světa osmdesátých let 20. století... Západní země nazvaly vstup invazí, Sověti a východní blok hovořil o omezeném kontingentu sovětských vojsk v Afghánistánu. Pobyt onoho omezeného kontingentu v zemi trval deset let. Nepříliš úspěšný a finančně i lidsky náročný vojenský zásah Sovětské armády (15 000 padlých a desetitisíce zraněných a zmrzačených sovětských vojáků) přispěl nakonec i k rozpadu SSSR...Válečný dokument CZ
https://www.youtube.com/watch?v=_xx8Ydt9alc

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací