EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Devět našich vrtulníků Mi-17 hromadně ve vzduchu

 17. 10. 2013      kategorie: Vojenská technika      2 komentáře

Den 24. září 2013 bude navždy zapsán do historie přerovského letiště. Přeletem devíti transportních vrtulníků Mi-171Š se uskutečnil plánovaný přesun letecké techniky z přerovské 23. základny vrtulníkového letectva Edvarda Beneše do Náměště nad Oslavou k současné 22. základně letectva Sedlec, Vícenice.


Video: Odlet vrtulníků Mi-171Š z přerovské základny / YouTube

Zdroj: Letectvi.cz

Psali jsme: Mantis – robotický pavouk

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (1351)

Komentáře

Pavel

05. 04. 2019

Ruské vzdušné miny: nebezpeční a neviditelní zabijáci helikoptér
Už její pojmenování mírně zavání nesmyslem, vrtulníky přece létají a miny jsou pozemní zbraně. Nesmysl to ovšem není, i když z logiky věci vyplývá, že zde budou určitá omezení.
Princip je jednoduchý, jde o zbraň, která ničí cíl kinetickou energií masy projektilů vržených proti němu. Mina stojící na zemi pomocí akustických a infračervených senzorů detekuje letící cíl a ve vhodný okamžik vzhůru odpálí smrtící ocelovou smršť. Senzory jsou schopné detekovat cíle podle velikosti až do vzdálenosti něco přes 3 km. Když se cíl přiblíží na 400 až 1000 m, opět v závislosti na jeho charakteru, mina se aktivuje.
A pokud vrtulník nebo třeba bezpilotní letoun vletí do perimetru o poloměru 150 m kolem miny, nemá šanci uniknout. Projektily odpálené rychlostí 3 km/s zasáhnou citlivé části stroje, jako jsou motory, rotor, rotorová hlava, transmise a samozřejmě i trup. Projektily jsou schopné probít pancíř až 12 mm silný na vzdálenost 100 m. Tedy trup bitevních vrtulníků jim může odolat, ale nikoliv už motorové instalace či pohyblivé a nosné části.

vena

21. 10. 2013

Achjo, vždycky jsem se na ně ráda dívala.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací