EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Jak by to vypadalo, kdyby nacisté obsadili Winnipeg

 14. 04. 2021      kategorie: Události      52 komentářů

Začátkem roku 1942 se radní kanadského města Winnipeg rozhodli přiblížit svým občanům život v okupované Evropě a nasimulovali obsazení města. Rozpočet této akce tehdy činil 3 000 dolarů. Německé jednotky byly vytvořeny mladými kanadskými dobrovolníky v kostýmech, které byly za tímto účelem vypůjčeny v Hollywoodu. Kompars tvořilo celkem 3 500 vojáků kanadských ozbrojených sil a na tři stovky veteránů z první světové války, které doplnili záložníci a dobrovolníci z řad civilistů.

NEP2086529Foto: Invaze ,,německých" vojáků do města Winnipeg | Western Canada Pictorial Index via Manitoba Historical Society / CC BY-NC-ND

Fiktivní invaze byla zahájena v 5 hodin 30 minut ráno 19. února 1942, kdy byl obsazen městský rozhlas. O hodinu a půl později se rozezněly sirény ohlašující letecký poplach a byla přerušena dodávka elektrického proudu. Po leteckém bombardování následoval drtivý pozemní úder. Prolomení obranných linií se účastnily rovněž lehké tanky a dělostřelectvo. Jednotkám pod velením plukovníka Ericha von Neurenberga se podařilo město obsadit již v 9 hodin 30 minut a pro město tím započaly krušné časy.

Bylo vyhlášeno stanné právo a došlo k zatýkání (i popravám) důležitých představitelů města. Dobyvatelé konfiskovali automobily, zabavovali kanadské vlajky, farmáři museli registrovat svou produkci u úřadů. Každý majitel domu musel ubytovat pět vojáků a držení zbraní bylo trestáno smrtí.

NEP2086514Foto: Odvedení civilistů | Western Canada Pictorial Index via Manitoba Historical Society / CC BY-NC-ND

Před veřejnou knihovnou byly páleny knihy (šlo o předem vybrané poškozené svazky určené k vyřazení). Objevily se rovněž Říšské marky, které nahradily Kanadský dolar. Samotné město bylo přejmenováno na Himmlerstadt. Tehdejší známý metropolitní deník Winnipeg Tribune začal vycházet pod novým názvem Das Winnipeger Lügenblatt, celé vydání bylo cenzurováno a titulní strana byla v německém jazyce. Rádio vysílalo pouze tematický program, zněly vojenské pochody i výňatky z Hitlerových projevů. Výše uvedené fiktivní obsazení Winnipegu nacisty skončilo až v půl šesté odpoledne.

Ohlas občanů na tuto akci byl skvělý, jen za první den se podařilo vybrat 3,2 milionů dolarů a do pěti dní se vybralo celkem 24,5 mil na podporu válečného úsilí. V celé kanadské provincii Manitoba bylo nakonec vybráno 60 milionů dolarů, tedy o 15 víc než bylo původně plánováno. V přepočtu na dnešní měnu by se jednalo o více než 20 mld. Kč. Podobná, ale rozsahem menší, akce pak proběhla ještě ve Vancouveru.

NEP2086519Foto: Kontrola nastoupených figurantů byla velmi přesvědčivá |  Western Canada Pictorial Index via Manitoba Historical Society / CC BY-NC-ND

Pro zajímavost uveďme, že tehdejší provizorní obvaziště zaplnilo kromě množství herců i pár opravdových případů. Jeden voják si totiž vymkl kotník a jedna z žen se pořezala na palci při krájení toustu během odstřihnutí dodávek elektrického proudu.

Video: Jak by to vypadalo, kdyby nacisté obsadili Winnipeg / YouTube

Přidat na Seznam.cz
CENOVÉ BOMBY (251)

Komentáře

czert

17. 04. 2021

A to, ze si nedokazal nijak ospovedet na moje argument, ale uplne odskocit mino, ukazuje jak moc si zahnany do kouta.

czert

17. 04. 2021

A tou exkurzi do historie u starych germanu si jen potvrdil to, ze agresor se ma vzdy lepe nez jeho obet.
Protoze pri najezdech si nakrade nejen majetek, ale nekdy i napady a doma se muze bezecne rozvijet, kdyz na nej utoky nehrozi. Kdezto jeho obeti musi misto tozvoje investpvat do oprav.
Cili si potrdil ze hermani agresivitu a vylkychtivost maji hidne dlouho v krvi.

czert

17. 04. 2021

No kajo, plne s tebou souhlasim, cesi si meli vzit priklad z francie misto jugoslavie.
Tam by cesti partyzani nemce jeste hostily.

karel3

17. 04. 2021

Czert
V týdnu jsem slyšel vtip, který se pěkně hodí na tu tvoji argumentaci 1938-1939.
Potká po válce jugoslávský partizán českýho a s jiskrou v oku vzpomíná, jaký to bylo za války, když každou noc vyrazili na nácky a něco jim vypálili. Český partizán kouká do země a říká smutným hlasem: "U nás to bylo zakázaný."

karel3

17. 04. 2021

Czert
Staří Germáni vyráběli pivo na svém území podle některých pramenů 1600 až 800 př. n.l.
První zmínky o vaření piva na území České republiky jsou z doby asi 400 let př. n.l. (Keltové)
Řek Priskos, účastník poselstva k Attilovi v roce 448 n.l., popisuje přivítání poselstva Slovany na území Ruska nápojem zvaným kanas (kvas).
Slované jako etnická a jazyková skupina Indoevropanů vstoupili do historie v 6. století po Kr., kdy započala jejich expanze do střední a jihovýchodní Evropy.
Tomu říkám technologický náskok. :slight_smile:

Czert

17. 04. 2021

Kaja
Jde videt, ze ti tece do bot, tak lzes a prekrucujes jako spravny german.

Tak najednou se ohanis 2sv? Tak jiste vis, ze vsechny tyhle staty byly prepadeny nemeckem. Kdy ze to bylo csr vojensky prepadeno nemeckem, jako treba polsko?

Nebo ty de fakto vycitas ze csr nezacalo valku misto nemecka?
To uz si tak zoufaly germane?

Ze ohnuli zada, dali majetek a dobre slouzili? Vyborne, ted nam napis jak hure slouzily danove, francouzi, belgicane apod.

A kdyz te nemam tahat do tvych predstav, tak napis, jaka ny byla tvoje reakce na valku mezi csr a germanii.


A jiste benes utekl protoze vedel ze za 5 mesicu bude okupace, stejne jako ostatni. A samozrejme mas historicke prameny ktere to potvrdi, kdyz se jimi tak rad ohanis.

A ne ze proste odjel ze zeme, aby nrdrazdil hitkera ktery ho k smrti nenavidel, tak jak tvrdil - a je to i zaznameno - pred protektoratem.

Co se tyka zbabelcu od skvoreckeho, tak me presne rozeber cim se skvoreckeho skupina lidi lisi od cechu ktere ty velmi rad nazzyvas partyzany az kdyz bylo povsem( ci podobne).

Tim, ze si napsal, ze bylo jen 5 bojuvek, nejen ze dokazujes svoji mizernou znalost historie, ale zminwnim one celnice si dokazal, ze aspon neco malo vis. A taky vis, ze zrovna u nisudetaci ukazaly u ni srabactvi a zakernost vetsi nez ten nejhorsi slovan.

Co setyka 39 a destrukce materialu, tak sem teda popis jake bydle tebe byly nasledky a nemecka reakce.


A ted si dokazal naprostoulogickou falaci, ze ja nemuzu dokazat jak bylmaterial csrnepouzit, ty teda nemusis dokazovat jak byl pouzit.
A pakhned napises tanky a letadla u nich je pouziti dokazano, wow. Ta logika.
K tomu jen 2 veci.
Frantici na vlastni kuzi zazali jak to byly prave ceske tanky, ktere jim zpecetily osud a znemoznily usup jejich jednotek, proze nemecke nedokazaly drzet krok kvuli mensi pohyblivoati a spolehlivosti.
Tady francie zaplatila za svou zradu v mnichove.
A pak druhavec, slysel si nekdy o zlatem pokladucsr, jehoz cast byla vracena az v 83?
Ten co ukradli nemci.
A jakk cesi museli zaplatit za kazdou bombu, kazdylitr paliva, kazdy naboj, tank, kazdou uniformu, atd. co poskytl zapad csr v boji
proti hitlerovi aby vratily onen zlaty poklad.
A kdyz britove, frantici, amici, dokazali evidovat kazdykus vyzbroje a vystroje, i tak dlouho po valce, kde selhala tvoje milovana germanska organizace, pracovutost a presnost, ze to oni nedokazali?

karel3

17. 04. 2021

Czert
"Aha, takze tvuj hlavni lroblem je, zenebyla valka."
----------------------------------------------------------------------------
Pokud sis toho nevšiml, tak válka byla. Říká se jí 2. světová.
Všichni v Evropě na nacisty stříleli, jenom srábkové v Československu ohnuli záda, odevzdali majetek se seznamem na podnose a dobže sloužili. :slight_smile:

A ja si dokazu zive prefstavit, ze kdyby valka byla, byl byl prvni co by rval, ze se valcit nemelo, ze to byla zbytecna prohra. Jaky to byl benes neschopa, ze nedokazal domluvit mir.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tvoje představy jsou tvůj svět. Pěkně ses popsal slovanský srábku. Mě do svého světa a představ netahej. :slight_smile:

"A s temi 5 mesici miru si pobavil, ty ses uplnej vestec. Skutecne vysvetli, jak cesi meli vedet ze dojde k okupaci, kdyz se mnichovanr zarucily ze k okupaci nedojde? "
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pěkně jsi ukázal, jak slabý jsi ve znalosti historie země ve které žiješ. Je to ostuda.
Zbabělý zrádce Beneš, odjel ze zbytku Československa 22. října 1938. Pokud neumíš počítat, tak 23 dní po Mnichovu. Přesně věděl co bude následovat.
Všichni přesně věděli, že ať se stane cokoliv, už bojovat nebudou. Svoji šanci pros****. :laughing:
Zbabělcům bez inteligence zůstalo už jenom to čekání na Protektorát. Dočkali se a v pořádku vše předali. :joy:
Mimo jiné, četl jsi někdy Zbabělce od Škvoreckýho?

"A proc jako znalec historie, jakym se tvaris, zcela ignorujes tahani vyzbroje na hranice k boji proti proti sudetackym teroristum pred vyhlaseni vseobecne mobilizace?"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolik bylo lokálních bojůvek, dvě, tři, nebo pět, jeden domek celníků? Tvoje představy evidentně formovaly pohádky, jako "Ukradená hranice" a pod. :slight_smile:

"A to same u 39, kdyby byl vydan rozkaz k destruki ci jen minimalne vyhozeni uderniku a rizdani uniferoem, opasku apod obyvateltvu, opet byl bys prvni co by kritizoval nasledne nemecke popravy, ze se jim slo predejit. "
--------------------------------------------------------------------------------
Skutečnostmi dotlačený do kouta jenom hloupě žvaníš, podsouváš mi své nesmysly a snažíš se mě zesměšnit. Což je u zbabělých a prolhaných Slovanů normální reakce. :slight_smile:

"Btw, muzes me jako expert rict, jaka ze to nemecka jedotka pouzivala ceske uniformy a vystroj? "
-----------------------------
Stejně jako já nemohu dokázat, jak nacisté použili získaný materiál, tak ty nemůžeš dokázat, že ho nepoužívali.
Jsi opravdu k smíchu. Nacisté získali zadarmo na podnose munici, miny, granáty, dělostřelectvo, tanky, letadla,... a ty se tady snažíš vyvolat debatu o mundůrech. Jak asi Wehrmachtu pomohly třeba boty,... LT vz. 35, LT vz. 38, Avie B-534, atd.
Slovanské lhaní a okecávání vlastní zbabělosti je ta největší ostuda, kterou si tato země nese stále sebou. :slight_smile:

Czert

17. 04. 2021

Kaja
Samozrejme ze respektovany hisorik by me presvedcil, ale toho si nwcitoval.
Aha, takze tvuj hlavni lroblem je, zenebyla valka.
A ja si dokazu zive prefstavit, ze kdyby valka byla, byl byl prvni co by rval, ze se valcit nemelo, ze to byla zbytecna prohra. Jaky to byl benes neschopa, ze nedokazal domluvit mir.
A s temi 5 mesici miru si pobavil, ty ses uplnej vestec. Skutecne vysvetli, jak cesi meli vedet ze dojde k okupaci, kdyz se mnichovanr zarucily ze k okupaci nedojde?
Tak mily veytce, jaky budou tento tyden ve sportce cisla?
A proc jako znalec historie, jakym se tvaris, zcela ignorujes tahani vyzbroje na hranice k boji proti proti sudetackym teroristum pred vyhlaseni vseobecne mobilizace?
A to same u 39, kdyby byl vydan rozkaz k destruki ci jen minimalne vyhozeni uderniku a rizdani uniferoem, opasku apod obyvateltvu, opet byl bys prvni co by kritizoval nasledne nemecke popravy, ze se jim slo predejit.
Btw, muzes me jako expert rict, jaka ze to nemecka jedotka pouzivala ceske uniformy a vystroj?
Co se tyka pecotni vyzbroje, tak vyjma jedne divize ss nic, s nemeckymyuniformami.

karel3

16. 04. 2021

Czert
"Kdyz nechces abych daval otazky, tak sem nepis."
----------------------------------------------------------------------------------
Já myslím, že zrovna o tomhle ty nerozhoduješ. :slight_smile:

"Kdyz das nejaky argument, co je spatneho na tom chtit upresneni, zvlast kdyz ohybas realitu."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tebe by nepřesvědčil ani akademik historického ústavu. :slight_smile:


"Otazka jak by sis predstavoval evakuaci vyzbroje a vystroje v tak kratkem case je vysoce relevantni, zvkast kdyz vicitas ze nebyla odvezena. A na to si doted neodpivedel, a ja vim proc, protoze odpoved by znicila tvuj narativ.""
--------------------------------------------------------------------------
Pochybuji, že jsem někde napsal "nebyla odvezena", ale to je celkem jedno, banalita. Vždy píšu - odevzdali bez boje kompletní a nepoškozenou výzbroj a výstroj....
Hned je vidět, že jsi asi nebyl na vojně, nebo ses tam jenom flákal, jako kravský vocas.
Tedy ani nevíš, co všechno se dá odvézt, nebo zničit za půl dne. Na hranicích nebyli od mobilizace 23.září 1938 ani týden, když se pakovali. Takže toho tam moc natahat nestihli.
Osobně si myslím, že si ze Sudet armáda odvezla všechno. Tedy kromě bunkrů a ty nikde nebyly osazený na pevno těžkými zbraněmi.
No a potom měli do 15. března 1939 5a1/2 měsíce na zničení, než si to převzal nedotčené Wehrmacht podle sepsaného invetáře. :joy: No k popukání.
Jestli máš v okolí kamaráda, který byl u ženistů, tak se ho zeptej, jak rychle dokáže zničit sklady čehokoliv. Kdyby to nebyli úplný telata, tak by ze všech zbraní vyndali alespoň úderníky a hodili je do rybníka, žrádlo, hadry a boty ze skladů rozdali obyvatelstvu. To by ovšem byla pro Slovany strašná námaha. Tak raději vše v pořádku předali okupantům a šli si zafňukat do hospod. :joy:
Připadá ti pět a půl měsíce krátká doba na zničení armádního vybavení?

Czert

16. 04. 2021

Kaja
Kdyz nechces abych daval otazky, tak sem nepis.
Kdyz das nejaky argument, co je spatneho na tom chtit upresneni, zvlast kdyz ohybas realitu.
Otazka jak by sis predstavoval evakuaci vyzbroje a vystroje v tak kratkem case je vysoce relevantni, zvkast kdyz vicitas ze nebyla odvezena.
A na to si doted neodpivedel, a ja vim proc, protoze odpoved by znicila tvuj narativ.

Martin23

16. 04. 2021

Cateye
Vaš rozbor považuju za vyčerpávající a přesný s tím dodatkem, že to nevylučuje to náckovství, kdy je to jen další výsledek vámi popsaného.
Opovrhuje tím, čím je a snaží se být tím, čím není a nikdy nebude.

karel3

16. 04. 2021

Czert
Jenom v této diskusi jsem ti odpovídal na 10 otázek. Není důvod ti na všechno odpovídat, zvláště když je to stále dokola.
Jednou se píšeš Czert, jednou czert, jednou czerz. Stačí, když si prohlídneš tuto stránku.

Czert

16. 04. 2021

Kaja
Diky zesi potvrdil rceni, kdyz nejsou argumenty, nastupuji urazky.

karel3

16. 04. 2021

Czert
"A to, ze si nereagoval na muj text ohledne polska a ceska je vypovidajici.
Holt ne vsichni selektivne mazou historii jak ty."
---------------------------------------------------------------------------
Je zbytečnou ztrátou času, předkládat ti fakta z historie a stále reagovat na tvé nekonečné dětinské otázky. Zvláště, když tvoje hatmatilka bez diakritiky s častými překlepy a absence velkých písmem je občas špatně čitelná. Ať si tě vodí za ručičku po historii a internetu zase chvilku někdo jiný. Vytěžuj chvíli třeba "šálek" Handkapa. Vypadá to, že v množství řádků na stránku jste si padli do noty.:slight_smile:

Cateye

16. 04. 2021

Musím s Martinem nesouhlasit, protože rasismus a nacismus pana Karla je jen zástupný problém jeho psychického onemocnění. V reálném životě hledá pan Karel především úctu, které se mu evidentně nedostává, protože je pravděpodobně sám, přičemž blízcí a okolí jím kvůli jeho problémům (narcismus, egoismus, alkoholismus) opovrhuje.
Takže si tento deficit touží kompenzovat na internetu v bezcenných diskuzích, kde se snaží prezentovat jako sečtělý člověk, leč bez Google by si ani neškrtl...
Pan Karel mimo jiné trpí i kognitivní disonancí, což je stav ve kterém si postižený ohýbá realitu tak aby vyhovovala jeho vidění světa. Potlačuje nepříjemná témata, vytrhává věci a události z kontextu.
Příkladem budiž jeho tvrzení, že nemůže "nácek", protože se toto označení se vztahuje pouze na Německo aby to ve druhá větě vzápětí sám popřel při invektivách na Rusko...
To jasně vypovídá o tom, že pan Karel není příliš bystrý, ačkoliv se snaží prezentovat opak a sám sebe o tom v hledání vlastní sebeúcty v každém příspěvku přesvědčuje.
Tak je nutné brát i jeho příspěvky. Nepřesvědčuje nás, ale sebe...

Czert

16. 04. 2021

Kaja
A to, ze si nereagoval na muj text ohledne polska a ceska je vypovidajici.
Holt ne vsichni selektivne mazou historii jak ty.

Czert

16. 04. 2021

Kaja
Jenzeje zcela spravne ze nackove sou spojeni s germany, protoze nikde jinde nackove nevladli.
Neplet si nacka a vlastence.
Byt ano, nackovska agenda je popularni i za hranicemi germanie.
Byt tam vzdy smazou onu germanskou nadrazenost, kterou vyjadroval i marx.

Martin23

16. 04. 2021

Karle, nácíčku, ty si stojíš na vedení?
Ty jsi nácek, protože v každém druhém příspěvku děláš ze Slovanů druhořadou kategorii.
Samozřejmě, že podobní špindírové jako jsi ty, jsou i v Rusku a po celém světě.

Navíc jsi nácek bez sebeúcty.

karel3

16. 04. 2021

Martin23
"Neschovávej se nácku Karle za USA."
-------------------------------------------------------------------
Když mohou být ruští náckové, proč bych nemohl být český nácek?
Pokud tedy vůbec rozumíš významu slova nácek a latinskému natio. :slight_smile:

Pro nevzdělaného bolševika je slovo nácek spojeno puze s Německem, protože ve své mentální prostoduchosti se omezil pouze na nacionalismus německý. Na to jsem si už zvykl v době bolševické totality.
Já dnes vidím agresivní nacky v imperialistickém Rusku u tvého příbuzenstva, které opět z lenosti a hladu vytáhlo získávat kolonie jako ve středověku, aby na ně pracovali stejně jako Československo 1945-1989. Jako záminku si vybralo ochranu etnických Rusů v okolních zemích stejně jako nacistické Německo při záboru Sudet. :slight_smile:

Od chvíle, kdy si zdejší většinoví Slované po pár letech normálnosti opět zvolili rusko-čínského klauna za prezidenta mi doma visí vlajka USA, aby mi připomínala lepší časy ČR a přátele, kteří této zemi pomohli vzniknout a nikdy ji neublížili. Co ale visí doma tobě to si netroufám odhadnout. :slight_smile:

Na tvém místě slabě vzdělaný Slovane bych se ovšem co nejdříve přihlásil do strojírenského učiliště a po večerech docházel do kurzů historie ČR, kde bys mohl získat základní technický přehled o fyzikálních veličinách nejen v letectví a ucelený přehled vývoje Československa od přijetí Washingtonské deklarace (1918) až po devastaci Československa "slovanským živlem" a tvými ruskými soukmenovci 1945-1989, když už tady chceš šířit svá "technická" moudra a propagandu rusko-slovanských okupantů nejen Československa. :slight_smile:

Martin23

16. 04. 2021

​Neschovávej se nácku Karle za USA.
Tvoje náckovství dokládá to, jak oponentní názory zhazuješ tím, že jeho autoři jsou podle tebe méněcenní Slované. Tyhle rozdíly v rasovém a národnostním původu jsou podstatou nacistické ideologie.
Jsi prostě nácek.

Czert

16. 04. 2021

Kaja
Vyborne karliku, a ted ta tady napis jak velke eskorty mivaly nackove ve francii, belgii, dansku a jinde.
Btw, kdybys nebyl sklerotik, tak bys vedel ze sem napsal ze polsko byla jedna z mala zemi kde byl odboj vetsi.

karel3

15. 04. 2021

Czert
"A kdyz tak rad sem davas linkyakopirujestexty, proc si s nedal link kterym bys dolozil ten svuj blabol, ze za protektoratu bylo pro nemce nejvic bezpecno?
Asi ti to poradil haydrich, ze jo."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Smrt "kata Varšavy" Franze Kutschery"
https://www.armyweb.cz/clanek/smrt-kata-varsavy-franze-kutschery

"V Polsku by mimochodem Heydrich nikdy nejezdil sám daleké cesty mimo bezpečnou zónu, v kabrioletu a pouze s jedním osobním ochráncem."

Hlavně, že tady smolíš v diskusi tisíce nesmyslných otázek, ale odnést si z článku na armywebu nějakou informaci asi nehrozí ani v budoucnu, viď. :slight_smile:

Czert

15. 04. 2021

Kaja
A kdyz tak rad sem davas linkyakopirujestexty, proc si s nedal link kterym bys dolozil ten svuj blabol, ze za protektoratu bylo pro nemce nejvic bezpecno?
Asi ti to poradil haydrich, ze jo.

Czert

15. 04. 2021

Kaja
Neprisel sem na to sam, prisla na to cela evropa v 1945, kdyz byly odhaleny vyslwdky schuzky we wanensee.

Vyborne, text si dokazal majit, ale jako spravny sudetak trpis mazanim neprijemne historie.
Proc si neodpovedel jak cesi mely ty komety a vseo ostatni v tak kratkem case odvezt.
Ja odloved znam, znicilo byto tentvuj germansky narativ.
A zopakuju znova otazku ohledne 39, jak si predstavujes niceni majetku, kdyz uz mas okupanta doma.

Navic ses naprosto dokonaly cechacek, kdyby benes se v 38 branil, tak bys na nej plival, ze se mel vyhnout valce a vzdat.

Jedinykdo tu lze a prekrucuje ses ty, jako spavny srabacky ceskygerman.

Cateye

15. 04. 2021

Škoda že už není ke shlédnutí na i-vysílání, ale doporučuji si najít francouzský dokument Le pacte Hitler-Staline u nás uváděný jako Pakt Ribbentrop–Molotov. Pana Karla s jeho obsesivně-kompulzivní poruchou kombinovanou s kognitivní disonancí a vysokým tlakem zapříčiněným jeho alkoholismem, by z jeho shlédnutí asi ranilo.
Dokument však nahlíží na události po Mnichovské dohodě velmi objektivně a čerpá z odtajněných dobových záznamů. Mimo jiné odhaluje i úsilí tehdejšího ministra zahraničí SSSR Litvinova o záchranu Československa po Mnichovu. Taktéž odhaluje kontext vzniku pozdějšího paktu Ribbentrop–Molotov...
https://www.csfd.cz/film/681370-pakt-ribbentrop-molotov/komentare/

karel3

15. 04. 2021

Míra
O Sovětském svazu se dlouho tradovalo, že nám tehdy na pomoc přijít chtěl. Ovšem to je lež. V příloze knihy Radky Kubelkové- Beneš mezi Londýnem a Moskvou popisuje blízký spolupracovník T. G. Masaryka Ivan Herben, který strávil válku v nacistickém koncentráku, rozhovor s prezidentem Edvardem Benešem v červnu 1945 na Pražském hradě. Ten se tehdy tak mimořádně rozčílil, že musel jít do zahrady na čerstvý vzduch.
„Tam jsme se procházeli sami dva a prezident znovu a znovu opakoval, že má nyní diplomatické dokumenty o tom, že Sověti nás za Mnichova zradily stejně jako Daladier a Chamberlain a že vůbec neměli v úmyslu nám pomoci. Že jejich ochota byla předstíraná a byl to pouze obvyklý komunistický trik. „Já to dokážu. Já odhalím ten podvod sovětské diplomacie a našich komunistů,“ vykřikoval prezident s pěstmi zaťatými nad hlavou, jak jsem ho nikdy v životě předtím neviděl.“
Pravdou je, že na přímou otázku prezidenta Beneše, jak konkrétně nám tedy Sovětský svaz pomůže, odpověděl vyslanec Alexandrovskij velmi mlhavě a neurčitě. To potvrzuje ve svých politických vzpomínkách i tehdejší významný politik a pozdější ministr ve vládách tzv. druhé republiky a válečné zahraniční londýnské Ladislav Feierabend.
A jak to s námi Rusové tehdy mysleli, dokazují i události v roce 1939. Ve své knize Češi a Slováci ve 20. století o tom píše profesor Jan Rychlík. Tehdejší sovětský lidový komisař (ministr) zahraničních věcí Max Litvinov už 23. března 1939 napsal Stalinovi, že SSSR de facto likvidaci Československa uznává, ale tehdejší čs. vyslanec Zdeněk Fierlinger zatím může zůstat v Moskvě....

Míra

15. 04. 2021

pro karla3 ještě jednou:

Francouzský premiér Édouard Daladier položil polskému velvyslanci řadu otázek. „Zeptal se ho, jestli Poláci nechají projít sovětská vojska. (Józef) Łukaszewicz odpověděl záporně. Daladier se zeptal, jestli nechají proletět sovětská letadla. Łukaszewicz řekl, že Poláci na ně začnou střílet. Když Łukaszewicz odpověděl záporně i na otázku, přijde-li Polsko na pomoc, pokud Německo vyhlásí válku Francii Daladier prohlásil, že ve francouzsko-polské alianci nevidí smysl.“

karel3

15. 04. 2021

Míra
"Navíc při obsazování Těšína udělají Poláci vše proto, aby zabránili Sovětskému svazu jakkoliv Československu pomoci“.
--------------------------------------------------------------------------------------
Tak hloupou lež může napsat jenom starý komouš s hladkým rudým mozečkem.
Neexistuje žádný důkaz k tvému nesmyslu.
Viděl jsi někdy mapu Evropy ze září 1938, kde začínalo Rusko a kde je Těšínsko?
To tě naučili ve VUMLu, nebo se ti to zdálo?
(VUML - Vysoké učení marxismu-leninismu)

Míra

15. 04. 2021

...to víš že jo, karle3

Ano, úzus praví, že světová válka začala 1.9.1938. Ale přípravy na celosvětovou válku začaly už dříve:

Útok na Čínu. Mukdenský incident, který se odehrál v září 1931 a který byl předobrazem nacistické provokace v polských Gliwicích, zahájil válku v Číně a vedl k okupaci Mandžuska. V červenci 1937 začala nová, „oficiální“ etapa čínsko-japonské války: japonské jednotky zaútočily na geopolitické jádro Číny.
Válka v Etiopii. Ještě před útokem na Polsko fašistická Itálie přepadla v říjnu 1935 tuto africkou zemi. Pod tlak se dostala britská koloniální říše.
Španělská občanská válka. Ta začala v červenci 1936 a trvala téměř tři roky. Na straně zákonné vlády tehdy bojovali i sovětští specialisté a interbrigadisté z přibližně dvaceti zemí, zatímco Německo a Itálie podporovaly povstalce. Francie, Velká Británie i USA vyhlásily neutralitu. Jednalo se o jeden z nejdůležitějších testů bojové i politické přípravy na některé rozhodující bitvy světové války.
Anšlus. V březnu 1938 došlo k připojení Rakouska k Německu. Akce byla spojena jak s vnitrorakouským násilím, tak i s hrubým nátlakem Berlína.
Mnichovská dohoda. Ta byla podepsána v září 1938 Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií a vedla k odtržení velké části československého pohraničí ve prospěch Německa a částečně i Polska. Československo přišlo o své strategické hranice. Umíralo, neboť, jak už v lednu 1849 na Kroměřížském sněmu prohlásil František Palacký, „Čechy jsou kotlina, kotel však, aby nebyl zničen, nemůže se rozděliti“.
Vídeňská arbitráž. Ta byla pod nátlakem podepsána v listopadu 1938 zástupci Československa, Maďarska, Německa a Itálie. Připravila Československo o část jižního a východního území Slovenska.
Protektorát Čechy a Morava. V březnu 1939 nacistické Německo okupovalo české země. Na Slovensku vznikl fašistický stát.
************

V Norimberském procesu na otázku, zda by Němci zahájili válku v případě, že by Prahu západní mocnosti podpořili, maršál Keitel odpověděl a řekl jasně: „Ne. Z vojenského hlediska jsme nebyli dostatečně silní. Cílem Mnichovské dohody bylo vytlačit Rusko z Evropy a dokončit vyzbrojení Německa.“

Anglo-německá námořní dohoda z roku 1935.
„Velká Británie umožnila Hitlerovi mít své vlastní vojenské námořnictvo, což mu bylo v podstatě zakázáno nebo minimalizováno na základě výsledků první světové války.

Polsko okupovalo Ukrajinu a Bělorusko i po skončení I. sv. války v rozporu s mezinárodními úmluvami ve Versailles. Takže o nějakém napadení Polska Sovětským svazem nemůže být řeč, když SSSR zabral jen to území, které Polsko okupovalo.

Kdo jinému jámu kopá sám do ní padá! Polsko nakonec doplatilo na svůj kamarádšoft s Hitlerem.

Francouzský premiér Édouard Daladier položil polskému velvyslanci řadu otázek. „Zeptal se ho, jestli Poláci nechají projít sovětská vojska. (Józef) Łukaszewicz odpověděl záporně. Daladier se zeptal, jestli nechají proletět sovětská letadla. Łukaszewicz řekl, že Poláci na ně začnou střílet. Když Łukaszewicz odpověděl záporně i na otázku, přijde-li Polsko na pomoc, pokud ... Německo vyhlásí válku Francii, Daladier prohlásil, že ve francouzsko-polské alianci nevidí smysl.“
„Nejenže se nelze spoléhat na polskou podporu, ale není jisté, že Polsko neudeří zezadu.“

Polské orgány připravovaly a vysílaly na československé území militanty k provádění sabotážních a teroristických útoků, aktivně se připravovaly k rozdělení a okupaci Československa. Polský ministr zahraničí vyjádřil naději, že v oblastech nárokovaných Polskem nedojde k rozporům s německými zájmy‘.

Záznam z Varšavského rozhovoru německého velvyslance v Polsku Moltkeho s ministrem zahraničí Polska Beckem ze dne 1. Října 1938, o polsko – českých vztazích a postojích Sovětského svazu k těmto otázkám. Moltke o tom svým nadřízeným do Berlína dokladuje následující: “Beck při rozhovoru vyjádřil velkou vděčnost za loajální pojetí polských zájmů na Mnichovské konferenci a také za upřímnost vztahů v době českého konfliktu. Polská vláda i veřejnost si plně cení postoje vůdce a říšského kancléře.
23. září 1938 oznámil Sovětský svaz oficiálně Polsku: „V případě invaze Polska do Československa by byl porušen Sovětsko – Polský pakt o neútočení.“ Polský ministr zahraničí Beck to prohlásil za „bezvýznamnou propagandistickou kampaň. Navíc při obsazování Těšína udělají Poláci vše proto, aby zabránili Sovětskému svazu jakkoliv Československu pomoci“.

karel3

15. 04. 2021

Czert
"No a je vypovidaji ze schvalujes lisani se k sudetakum, v jejich vizi zadni cesi v cesku nebudou."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A na to jsi přišel v roce 2021 sám?

"A v cem lzu? Skutecne si precti mnichov, hlavne onen ostavec ktery cyslovne zakazuje
likvidaci ceholokiv, at uz vojenske ci civilni vybaveni."
-------------------------------------------------------------------------------------------
§ 2
Spojené království, Francie a Itálie se shodují v tom, že vyklizení bude provedeno do 10. října, a to bez ničení jakýchkoli existujících zařízení, a že československá vláda je odpovědna za to, že vyklizení bude provedeno bez poškození uvedených zařízení.

Pokud jsou pro tebe pušky, kulomety, granáty, tanky, děla, munice, stejnokroje, boty, .... a ostatní materiál "existující zařízení", tak jsi na tom už dost špatně. :slight_smile:
Nakonec, Beneš dobře věděl, že se vzdá, takže mohl nechat bunkry odstřelit před 29.září 1938....
O odevzdání výstroje a výzbroje čs. armády po 15.březnu 1939 ani slovo, takže lžeš jako správný srábek, který se zmůže jenom na výmluvy. Tohle nejde okecat. :slight_smile:

Czert

15. 04. 2021

Kaja
No a je vypovidaji ze schvalujes lisani se k sudetakum, v jejich vizi zadni cesi v cesku nebudou.

Czert

15. 04. 2021

Kaja
A co to meni na tom zelidicevyvrazdily nemci?
A v cem lzu? Skutecne si precti mnichov, hlavne onen ostavec ktery cyslovne zakazuje
likvidaci ceholokiv, at uz vojenske ci civilni vybaveni.
A pak v zachvatu sve germanske genitality tu napis jak vse cesi meli odvezt behem 2 dnu. V 38.
A pak rozeber jak by sis predstavoval likvidaci vyzbroje v situaci kdy doslova okupanti bez varovani prekrocily hranice.

A ke zbytku, jasne, vsak papirove kazdy german byl antinacek, v cem je rozdil?

A to ze protektirat byl pro skopcaky nejbezpecnejsi jiste mas cim dozit.

A ty by bys nemel verit filmum natocenym za protektoratu, kde tvrdi ze cechy cekajen zarna budoucnost.
Byt pro ty co skoncily v peci seto naplnilo, byt ponekud jinak.

karel3

15. 04. 2021

Martin23
Nech si přiložit pijavky, abys uvolnil nitrolebeční tlak Slovane.

"Karel je nácek, o tom nás přesvědčuje dlouhodobě."
-----------------------------------------------------------------------------
Pokud je úcta k USA-spoluzakladatelům samostatného Československa, obdiv k průmyslu, pracovitosti i právnímu státu v předválečném Československu a zároveň pohrdaní slovanskou leností, hloupostí, lhaním a lísáním k ruskému chudobinci a hlupákovu náckovství, tak potom jsem hrdý český nácek.

"Demoblok zejvně chystá rušení Benešových dekretů."
---------------------------------------------------------------------------------
Slintáni na tričko důkazů nemaje.

"Fiala se slézal se Sudetoněmeckým ​Landsmanšaftem v 90 letech, lidovci tam jezdí dnes a piráti mluví o ČR jako o evropském regionu, jehož obyvatelstvo má evropskou národnost."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stále je lepší místo pro existenci a spolupráci v evropském regionu, než opět zchudnout v zápachu ruské zadnice.
Je otázka hrdosti a inteligence, jaké místo si v Evropě vybudujeme.
S ex-komoušema jako MZ a AB, 2x VK a Okamura-SPD žmoulačema čepic na dvoře ruské ambasády a jejich voličským stádem slovanských lenochů živených sypáním ze státní kasy ovšem padáme zpět do ruského hnoje. :slight_smile:

Martin23

15. 04. 2021

Článek o šílené PR akci v Kanadě a diskuze ještě šílenější o tom, co se chystá u nás.
Karel je nácek, o tom nás přesvědčuje dlouhodobě. Teď se k němu zařadil i Glaser.
Demoblok zejvně chystá rušení Benešových dekretů.
TOP hovoří o protektorátu jako o autonomii.
Fiala se slézal se Sudetoněmeckým ​Landsmanšaftem v 90 letech, lidovci tam jezdí dnes a piráti mluví o ČR jako o evropském regionu, jehož obyvatelstvo má evropskou národnost.

karel3

15. 04. 2021

czert
"A 9.cervna 42 tu nemci vyvrazdili lidice, pak lezaky a popravily dalsi tisice lidi."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za nešťastný osud Lidic mohl milostný dopis: Aktivní ředitel si ho vyložil jinak.
https://www.dotyk.cz/magazin/lidice-vyhlazeni-dopis-valka-deti-30000129.html

"A ze idevzdali vyzbroj ? Presne tak jak jim to mnichov naridil"
------------------------------------------------------------------------------------------
Proč stále lžete Slovani? Je to nedůstojné.
Pokud vím, není v Mnichovské smlouvě ani slovo o odevzdání zbraní a výstroje 30. září 1938 ani 15. března 1939.

"A co se tyka odboje, tak kupodivu - pro tebe - cesi meli v odbpji vic lidi, nez frantici ci belgicane,"
----------------------------------
Nepochybně, papírově určitě. :laughing:
Co Slovan to "odbojář". Protektorát byl pro nacistické okupanty nejbezpečnější území Třetí říše. Hned po válce celý národ odbojářů včetně malých dětí. :smile:

Neměl bys jako hlupák věřit všem lžím a nesmyslům, které po válce ve filmech natočili zdejší Slované (lháři, Kachyňa,...). Jako například "Král Šumavy" ve skutečnosti Josef Hasil, kterého nikdy nechytili a zemřel v roce 2019 v Chicagu.

czert

14. 04. 2021

Kaja
No, tak to mame kazdy jine info o tom proc zradil, ale to resit nebudu.
Cesi se nevzdali bez boje, vygugluj si jak cesi rozdrtili sudetacke pivstani freikorpsu v 38.

A ze idevzdali vyzbroj ? Presne tak jak jim to mnichov naridil
A co se tyka odboje, tak kupodivu - pro tebe - cesi meli v odbpji vic lidi, nez frantici ci belgicane, kteri k tomu meli daleko lepsi podminky, havne blizkost britanie na zasobovani odboje.
Jedine narody co meli. V prepoctu na obyvatele vic odbojaru je polsko, sssr a byvala jugoslavie.
Takze asi tak.

karel3

14. 04. 2021

czert
"A 9.cervna 42 tu nemci vyvrazdili lidice, pak lezaky a popravily dalsi tisice lidi.
Cili jaka je pointa ?"
---------------------------------------------------
Lidice byly vyvražděny dle zásluh domorodce, lháře, slovanského chvástavého žvanila, který se chtěl blýsknout před milenkou a hloupě žvanil.

Pointa je taková, že se srábkové 30. září 1938 a 15.března 1939 vzdali bez boje, odevzdali kompletní výzbroj i výstroj a podle toho se s nimi i zacházelo, dostali nakopáno do zadnic. Stejně jako po 21.srpnu 1968.
Když od celkových ztrát Československa odečteš Židy 270 000 a vojáky v zahraničních armádách 25 000, tak zase tolik srábků nezemřelo, nato, že se udávali hlavně mezi sebou. :slight_smile:
Komunisté se v podstatě žádného odboje s Moskvou spřátelenými nacisty do 21.června 1941 neúčastnili a čuměli jako husa do flašky. :slight_smile:

czert

14. 04. 2021

Kaja
Je pekne jak se tady rozcilujes nad komunisty v cr a csr.
Doporucuju ti zajet si do usa, kalifornie, nebo tez komiefornie. Tam si zazijes atmosferu hodne podobnou letum normalizace po 68.
Vcetne svatoreceni marxismu leninismu.

czert

14. 04. 2021

Martin glaser
A 9.cervna 42 tu nemci vyvrazdili lidice, pak lezaky a popravily dalsi tisice lidi.
Cili jaka je pointa ?

karel3

14. 04. 2021

Martin Glaser :thumbsup:

karel3

14. 04. 2021

Míra
"Podle karla3 taková banalitka, marginálie jako II. světová zahájená Německem a podporovaná západem - proč to pořád předhazovat??"
------------------------------------------------------------------------
Proč lžeš Slovane?
2. světovou válku zahájilo nacistické Německo 1.září 1939 a podle paktu Molotov-Ribbentrop se bolševický Sovětský svaz připojil 17. září 1939. Společné vítězství nad Polskem oslavili nacisté a komunisté slavnostní vojenskou přehlídkou v Brestu-Litevském 22.září 1939.

Pohled do vlastních řad, pro zdejší věčné slovanské kňouraly a fňukaly.
Kam se hrabou nacisté na české komunisty v rozbíjení Československa. :laughing:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„My, čeští komunisté, prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo
na sebeurčení až do odtržení od českého imperializmu pro utlačované části
německého národa až k posledním důsledkům,“
prohlásil v roce 1931 na VI.sjezdu KSČ její tehdejší ideolog Václav Kopecký.

Míra

14. 04. 2021

Podle karla3 taková banalitka, marginálie jako II. světová zahájená Německem a podporovaná západem - proč to pořád předhazovat??
Že nebýt té války bylo by všechno jinak je nad jeho chápání.

Czert

14. 04. 2021

Kaja
Pripomenout zasluhy germanu na dvojitem pekle, jak nacku tak komunistu neni vymluva, ale pripominka holeho faktu.
Bte jakym hrichem si skopcaci vyslouzili neomarxististckou merel?

Cateye

14. 04. 2021

Takto nějak by to obsazení mohlo vypadat:
https://www.youtube.com/watch?v=BlvfqfGTar4
:wink:

Cateye

14. 04. 2021

No vida Karle. Ve vaši fázi odmítání a obviňování okolí ze stejných praktik jste učinil pokrok a již tak nečiníte jako vaše alter-ego ROBO, ale vy sám.
Jinak jsem rád že máme společný zájem Karle. Cyklocomputery značky Cateye byly skvělé, používal jsem je ještě jako junior, ale pak jsem přešel na Polary, Suunto a Garmin. (zde můžete v rámci terapie uvést jaké jsou to všechno skvělé značky západního průmyslu, na nějž by se slovanský duch nikdy nezmohl..).
Nicméně má přezdívka nevychází odtud, ale od přátel, jakožto milovníka koček a údajné schopnosti pozorovat. Snad nám tato zpověď napomůže navázat větší důvěru při řešení vašeho postižení...

karel3

14. 04. 2021

Cateye
"Abych náhodnému návštěvníku diskuze objasnil situaci. Pan Karel trpí obsesivně- kompulzivní poruchou, navíc spojenou se schizofrenií, což ještě stěžuje jeho alkoholismus."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za co jsi tady dnes jejich soukmenovče Slovane?
Za zdejšího starého ex-komanče, nebo za značkového japonského výrobce (Cateye) cyklistických držáků na lahve? :slight_smile:

karel3

14. 04. 2021

czert
Vymlouvat se stovkym let nejen na Němce šlo zdejším Slovanům vždy lépe než myšlení a práce.
Každý má takovou vládu a takového šéfa, jaké si zaslouží. :slight_smile:

czert

14. 04. 2021

Kaja
Jenze germanskou okupaci v 38 a 39 sme meli jen diky zrade sudetaku, a po 45 diky valce kterou skopcaci zacaly a prohraly.
A to dnesni devastace jen vysledek toho vseho.
Holt ne vsechno jde spravit hned.
Vsak sami nemci si svoje hnefe sozkmenovce nesly v politice a jinde az do 80s 20 stol.

Cateye

14. 04. 2021

Dobrý den Karle. Už máte zase ataky psychického záchvatu? Přitom v diskuzi o F-15 to vypadalo tak nadějně. Diskutoval jste věcně a bez větších invektiv... Dlouho jste to bez toho alkoholu nevydržel...
Abych náhodnému návštěvníku diskuze objasnil situaci. Pan Karel trpí obsesivně- kompulzivní poruchou, navíc spojenou se schizofrenií, což ještě stěžuje jeho alkoholismus. Obsesi v jeho případě spouští jakakoliv zmínka o komunismu, nacismu. Rusku, Miloši Zemanovi...
Následně musi v kompulzivním jednání psát dokola pořád to samé (viz. jeho příspěvek).

karel3

14. 04. 2021

Skvělý nápad, jak pravdivě ukázat nepřítele.
V Kanadě to ovšem padlo na úrodnou půdu myslících lidí. :thumbsup::flag_ca:

Ve Winnipegu museli nacistickou totalitu v roce 1942 nasimulovat, v ČR si komunistický hlupákov s ruskými kolaboranty volí většinové tupé stádo dodnes.
Ex-komunistický dement se stádem ruských kolaborantů na Pražském hradě, největší přátelé s ex-okupanty, kteří na nás dodnes míří raketami a chtěli by tady vydělávat peníze-naše daně...
Ex-komunistický (StB) podvodník s dotacema a daněma ve Strakovce, ex-komunista ministr zdravotnictví, narcistická obezitka bez znalosti kupeckých počtů s dluhovou filozofií ministrině financí, prázdná pokladna, vysoké daně, komouši a náckové koaliční partneři ve vládě, neužitečné, nafoukané úřednické panstvo v úřadech, .... Československo 1988? :face_vomiting:

czerz

14. 04. 2021

No, mohli to protahnout aspon na 1 den, aby si to lip zapamatovaly, byt evidentne ucel byl splnen.

liberal shark

14. 04. 2021

Winnipeger Luegenblatt :-)))))

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací