EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Koshiro Tanaka - samuraj, který bojoval proti Sovětům a cvičil speciální jednotky USA

 30. 12. 2019      kategorie: Army zábava      5 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Když v roce 1979 propukla válka v Afghánistánu, která trvala jednu dekádu, zapojili se do ní občané mnoha zemí, nejen SSSR a Afghánistánu. Zajímavostí je, že mezi mudžáhidy bojujícími proti Sovětům byl i dobrovolník z Japonska. Byl jím Koshiro Tanaka, 40letý japonský občan a instruktor karate, který dobrovolně bojoval za afghánské mudžahedíny. S Afghánci ho nespojovala ani víra, ani původ. Jen čistá nenávist k Sovětskému svazu a komunismu.

BVfOiIZ
Foto: Koshiro Tanaka s AK-47  v Afghanistánu | imgur.com

Koshiro Tanaka, 40letý japonský občan a instruktor karate pochází ze starobylého a velmi bohatého samurajského rodu. Již od mládí toužil po starých japonských samurajských tradicích, avšak narodil se příliš pozdě, kdy už se na tradicích tolik nelpělo. Koshiro jednou prohlásil: "Doufám ve své mysli, že budu mít samurajského ducha, až bude čas umřít."

ht37DUp
Foto: Koshiro Tanaka se svými spolubojovníky v Afghanistánu | imgur.com

Tanaka choval ke komunismu velký odpor a vždy kritizoval neschopnost novodobého Japonska získat zpět Sověty okupované Kurily. V roce 1984 se tedy rozhodl odložit svůj civilní oblek úředníka, oblékl si tradiční afghánský oděv Shalwar kameez a připojil se k afghánským bojovníkům jako jejich bratr ve zbrani. Japonsku se jeho zapojení vůbec nelíbilo a velvyslanectví v Islámábádu jej varovalo před zapojením do bojů. Tanaka výzvy však nedbal. Byl přesvědčen, že pasivní Japonsko by mohlo být snadným cílem pro militantní Sovětský svaz. Bojovat do Aghánistánu se Tanaka vydal celkem šestkrát.

OMHdPKN
Foto: Koshiro Tanaka s americkou střelou Stinger v Afghanistánu | imgur.com

Tanaka také napsal knihu, ve které podrobně popisuje jeho boj na straně mudžahedínů proti sovětským okupantům. Peníze z prodeje knihy pak věnoval svým spolubojovníkům. Tanaka ve své knize i později zmiňoval, že pro případ zajetí s sebou stále nosil dva granáty, aby ho nepřítel nemohl polapit živého.

Po skončení války v Afghánistánu se Tanaka přesunul bojovat do Iráku. Posléze vyučoval v Japonsku karate a v roce 1991 se stává velmistrem tohoto bojového umění. Následně Tanaka cvičil speciální jednotky po celém světě. Jednalo se například o elitní americké jednotky Rangers, policejní týmy SWAT USA a Francie, thajskou královskou protidrogovou jednotku, osobní stráž dalajlámy a mnohé další. V roce 2017, na základě pozvání Judo clubu Raion-ryu, navštívil Koshiro Tanaka i Českou replubliku, kde pod jeho vedením proběhlo několik tréninků.

kt_01
Foto: Koshiro Tanaka v roce 2019 | FB K. Tanaky

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

satestsat121

30. 12. 2019

Pane Ferdo,
jste opravdu silně rusofobní a z Vašich článků cítím tu nenávist, to je pravda. Mimochodem, slyšel jste někdy něco o Cursonově linii?

30. 12. 2019

Ferdo,
s prominutím, Vy jste velké hovado, které zde šíři lidskou nenavist. Tak přesně to dělali náckové i Vám se daří. Nabízíte jednu stranu mince, kde kdo koho cvičil a kde máte výčet toho co dělala například CIA a CIC a další služby nejen USA, ale i Anglie, Francie a další demokratů. V mnohém máte pravdu, ale jste nesmírně jednostranný a hloupý ( neno naopak velmi chytrý) člověk. Mladí lidé se na základě Vašeho jednání učí nenávisti. Možná, že jsem drsný, ale upozorňuji redakci, že v rámci zákona jsem neporušil zhola nic. Vy by jste také měli být rozumější. Proč šli Rusové do Afganistánu? Prostě měli oprávněný strah z toho, že si tam USA vybuduje své základny a proto to dopadlo jak to dopadlo. Já to také odsuzuji, ale vždy by jste měl být objektivní a to Vy nejste.
Vaše články rád čtu, ale začínáté být rusofobní. Jste také již zlatá Prážská mládež?

Monarchista

30. 12. 2019

Přátelé rok 1968 to nebylo jen SSSR, zeptejte se na jižním Slovensko na Maďary, Východní Čechy-Poláci ( ale ti se chovali velmi slušně), dále zde byla armáda NDR, dokonce i Bulhaři. Prostě byla to Varšavská smlouva. V roce 1980 cvičení Krkonoše, kdo to zná, báli jsme i těšili na malou pomstu. Tyto armádnáí hrátky jsou vždy složité. Pamatujete na Grenadu, myslím rok 1985 a USA a celkově Jižní Amerika?? Prostě si nastudujte doktrinu USA a napište sem, jak se od sebe USA a bývalý SSSR liší.Politika je trochu složitější.

ACE

30. 12. 2019

Ano u rusů to každej věděl, kdežto američané to úspěšně maskovali a u nás si je mnozí prosťáčci ještě dneska idealizují.

Jendar

30. 12. 2019

Respekt

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací