EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Prototyp nového ruského vrtulníku Minoga bude k dispozici asi za pět let

 30. 09. 2020      kategorie: Vojenská technika      36 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Ruské vrtulníky Andrej Boginskij oznámil, že první letový prototyp nového ruského palubního vrtulníku Minoga může být postaven a připraven k prvnímu letu asi do pěti let. Boginskij také uvedl, že vývoj nového palubního vrtulníku zahrnuje velmi rozsáhlý komplex prací, na kterém se podílí celá řada dalších podniků holdingu Rostech.

Ka-65-Minoga.Rostech.navalnews
Foto: Možná podoba nového vrtulníku | Rostech / CC BY-NC-ND

Kontrakt na vývoj nového palubního vrtulníku, který u ruského námořnictva nahradí stroje řady Ka-27 byl podepsán mezi ministerstvem obrany RF a společností Ruské vrtulníky při jednání konaném v rámci armádního fóra Army-2020.
Nový vrtulník pro ruské námořnictvo bude velkou výzvou pro konstrukční kancelář Kamov. Ve velké míře mají být použity zcela nové materiály a technologie a má také dojít k sjednocení velké části vybavení s jinými nejmodernějšími ruskými vrtulníky.Výkonný ředitel podniku na výrobu motorů ODK-Klimov Alexandr Vatagin také uvedl, že tento vrtulník obdrží motory TV7-117 v nejnovější vojenské verzi.

Podle dostupných informací práce na vývoji perspektivního palubního vrtulníku pro ruské námořnictvo byly u Kamova zahájeny již v roce 1990. Po rozpadu SSSR však vývojové práce ztratily státní podporu a kancelář Kamov pokračovala ve vývoji výrazně volnějším tempem a pouze na vlastní náklady. Zájem o nový vrtulník ruské námořnictvo opět oficiálně projevilo až v roce 2014. Připravovaný stroj je nyní znám jako Minoga-EP nebo Ka-65.

Ka-65.Minoga.twitt.RobLee
Foto: Rozestavěná maketa | RobLee / CC BY-NC-ND

Nový palubní vrtulník nemá být výrazně větší ani těžší než Ka-27, takže bude moci operovat z palub stejných plavidel a používat také stejné hangáry a stejné lodní vybavení. Má být připraven v několika verzích, mezi kterými bude hrát prim verze protiponorková a verze výsadková. Vrtulník má mít dva souosé nosné rotory a jednu tlačnou vrtuli na konci ocasního nosníku.

Ka-65 Minoga má disponovat maximální vzletovou hmotností kolem 13000 kg a maximální rychlostí větší než 300 km/h.

Komentáře

Omny

07. 10. 2020

Alexa
a ještě jsi takový mamlas, že píšeš, že ruské vrtulníky pocházejí z 80 let a přitom Apache je již ze 70. let.....jenom hlavně aby ses mohl vyblít, číci cokoliv aniž bys zapnul nejdříve mozek, nebo si něco našel. Samozřejmě tví soukmenovci tady ti budou jenom poklonkovat

Omny

07. 10. 2020

Alexa
pokud nebudeš Dušan, stejný mamlas jsi jako on. Oháníš se tu písmenkama D E pod klterými si stejnak nic nedokážeš představit. Bavíme se tu o nejnovější verzi, předtím MI28 N bylo vyrobeno 126 a byla i vyvezena do několika zemí....takže se tu pořád neblamuj, že rusové nemají nové vrtulníky a to tu nemluvím o počtech KA-52. Takže tu ze sebe nedělej pořád blbce a nejdříve si něco přečti....nejdříve napíšeš, že rusovénic nemají, pak když zjistíš že mají, tak začneš se srovnáváním s USA

bombero

06. 10. 2020

Omny- rád bych se vás jako největšího odborníka na ruské zbraně zeptal, jestli to bude stejně velká sériová výroba, nebo dokonce ještě větší jako u armat, nebo SU57
https://www.armadninoviny.cz/armija-2017-100-tanku-t-14-armata-do-roku-2020.html
a realita
https://www.idnes.cz/technet/technika/armata-tank-armada-dodavky-t-14-rusko.A200130_124931_tec_technika_vse

alexa123

05. 10. 2020

Omny, nešťastny človeče ktorý by mal skončiť ako zamestnanec Ruskej ambasady.

1/ Za prve - uvedom si že s nejalým tvojim Dušanom z AN nemám nič spoločné tak už s tým konečne prestaň.
2/ Kedy bol zalietraný AH-64E a hlavne koľko sériových strojov bolo do dnešného dňa vyrobených?
3/ Kedy bol zalietraný tvoj milovaný MI-24NM a hlavne koľko sériových strojov bolo do dnešného vyrobených?
4/ Koľko Rublikov z Moskvy dostaneš za ten svoj blabol?

Omny

05. 10. 2020

Dušan z AN alias Alexa 123
ještě k tomu MI-28NM, abys ses něco dozvěděl a přestal tu blábolit co rusové udajně nemají.
Sériová výroba letos začala, momentálně jsou vyrobné 2 testovací. Do konce roku 2027 jich mají vyrobit 98. Vrtulník bude mj. vybaven střelou s plochou dráhou letu Hermes s dosahem 100 km schopní zničit jakoukoliv obrněnou techniku

bombero

02. 10. 2020

OMNY- spíš jste upadl vy. Já vím, že statistika je pro vás sprosté slovo, protože lháři a demagogové ji nemají rádi kvůli faktům, které zobrazuje. Ty vaše 3 PÁDY-květen- havárie při přistání, důvod zatím neznámý- pilot přežil,červen- při přistání se nevysunul podvozek-pilot OK, září-spadlo při tankování- podezření na turbulenci- pilot OK.Takže ze 3 pádů 2 skoro na zemi při přistání. Ale dejme tomu.
500 letadel, skoro 1/4 milionu let. hodin,ve službě 5 let. Srovnetje mi to prosím se stejným ruským letadlem, at jsme v obraze.
Vietnamský šmejd kobra- to jste zase dobře pobavil. Vím, že když ve vietnamu uviděli Mi-2, Mi-8 či Mi4, tak se hned klidili z boje, protože by se piloti mohli po.rat. Ale smíchy.
A ten jejich nový zázrak, který jde teprve do výroby Mi-28MN
https://www.securitymagazin.cz/defence/spolecnost-rostec-zacala-se-seriovou-vyrobou-vrtulniku-mi28nm-1404065852.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=kIvQSwAiKFb-202010021107&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Tak dost článků se přiklání k tomu, že se dostanou na úroven AH-64E, který lítá už 8 let.
Nevím, proř by měli měnit něco, co jim zatím na ostatní stačí. je zajímavé, že základ ruských tanků v 70 letech je OK, ale tady to vadí:rofl:

Omny

02. 10. 2020

krom toho když se nad těmi pády F-35 za poslední roky člověk zamyslí, tak to opravdu vypadá dost tragicky - letadlo pouze pár lét lítá a už si připsalo 6 ztrát.....neuvěřitelné

Martin23

02. 10. 2020

Takže za poslední dva dny se nám Erdogan solidně odkopal a také jsou zde docela zajímavé informace ohledně efektivity arménské PVO.

A ty kadliku bys měl přestat blábolit, co se dělo před sto lety a tak nějak si ujasnit, co a proč se děje v západní Evropě, která se islamizuje příchodem ilegálních migrantů, což sebou přináší dost velké problémy.

Včera Švédsko prezentovalo své odhodlání otevřít se migrantům a na migraci ekonomicky profitovat. Dnes se migrantům zavírá, protože se ukázalo, že to je jeden velk nesmysl.
Za rok 2016 tamní úřad práce informoval, že ze 160 tisíc migrantů jich pracovalo 498.

Omny

02. 10. 2020

Dušan
mamlas jsi nejenom na armádních hovínkách ale i tady. Ka 52 ani MI-28N nemá nic společného se 70 roky. Prototypy vzlétly až v polovině 90. let a poslední verze o čem jsem mluvil jsou kompletně přepracované a ruská armáda je objednala a dostává, takže nemám ten pocit, že by rusové litali jenom v Hindech jak ty to tu presentuješ.
A s jakým novým útočným vrtulníkem lítá US? já teda znám jenom Apache a ten opravdu poprvé vzletl již v 70. letech jako prototyp. Pak znám ten obstarožný šmejd vietnamksou Kobru, který kupuje i naše armáda o))) Takže zase, jako obvykle poukazuješ na nějaké nedostatky v ruské armádě, které ovšem ve zkutečnosti nejsou. A jako správný rusofobní US fil by jsi spíše měl přát, aby US konečně vyvinuly něco nového. A také se zamysli nad tím, proč už letost spadl třetí F-35 a...a nerozbreč se z toho o)) a hlavně mi tu nepiš žádné statistiky jako tví kamarádi tady o))

bombero

02. 10. 2020

Omny- V současné době více než 490 F-35 již nalétalo 240 000 letových hodin, v kokpitech se vystřídalo 975 pilotů a 8585 členů pozemního personálu zajišťuje provoz F-35. Letouny operují z 21 základen po celém světě, sedm zemí oznámilo dosažení počátečních operačních schopností (USA, Velká Británie, Izrael, Itálie, Japonsko, Norsko, Jižní Korea) a čtyři operátoři oznámili bojové použití F-35 (americké letectvo, americká námořní pěchota, Velká Británie, Izrael).
https://www.armadninoviny.cz/rekordni-vyroba-letadel-f-35-lightning-ii-v-roce-2019.html

bombero

02. 10. 2020

Omny- Aha, já hlava děravá. ted jsem si uvědomil, že oni vlastně takové éro ani nemají. 6e se s bídou vzmohli na 4 malinko +. a i to jim v poměru k vyrobeným kusům a letovým hodinám padá několikanásobně víc.
Ale už vidím tu vaši odpověd-" s tebou se nebavím, na tebe nebudu reagovat" Ano, také jsem kdysi používal toto zaklínadlo, když jsem neměl protiargumenty, nebo jsem věděl, že svá tvrzení nemůžu dokázat, protože jsem si je vymyslel. Ale někdy v 10 letech jsem přestal, protože mi došlo, jak je to infatilní

bombero

02. 10. 2020

Omny- chyba pilota. To se občas stává. Zato rus má ty piloty vycvičené na 200%, protože jim ještě žádné letadlo 5 generace nespadlo....

Omny

01. 10. 2020

aby to nezapadlo, US ztratily další F35, tentokrát snad verze B, tentokrát tento 'skvely" stroj nezvládl doplňování paliva za letu o))
Mamlas
Ne to není o tom že by Su30 nezvládl F16 nebo starou vykopávku Phantom, nezvládá pouze tvůj mozek...

Martin23

01. 10. 2020

Copak kadliku, fascinuje tě islám?
Pak ti mohu sdělit, že je neslučitelný s demokracií, protože reguluje společnost na úrovni středověkého křesťanství.
Neexistuje země, kterou islám reguluje a je demokratická.

Ale ono to je ještě zajímavější. Islamisté utíkají ze svých zemí, protože tam nemohou žít, proč když ne skrze projevy islamistické společnosti, do demokratické Evropy, kde ale zase chtějí šiřit islám.

Prostě já jako islám ne.

Topolánek to řekl přesně
https://video.aktualne.cz/dvtv/topolanek-politicky-islam-je-ideologie-ne-nepodobna-nacismu/r~d6dca8923bb011e790040025900fea04/

Wotan

01. 10. 2020

Martin23 "Arméni jsou křesťané a Azerbajdžánci a Turci jsou islamisti"
A Cesi jakozto treti nejmene verici narod sveta nejsou ani jedno ;)

Martin23

01. 10. 2020

A již jsem se konečně dočkal.
O víkendu i neumětelové z US Novinek informovali o tom, jak Azerbajdžán zaútočil na Arménii. Pak bylo ticho, protože nepřišly notičky a nikdo nevěděl, jak se má správně informovat.
Jen tak mimochodem důkaz, že u médií nejde o to informovat o skutečnosti, ale manipulovat názorem.

Dnes již přišel befel, jak správně politicky informovat o tamní situaci:

článek "​Arménští separatisté sestřelili ázerbájdžánský vrtulník" je první vlasštovka, která již naznačuje, jakým směrem naše mediální scéna zase půjde.

Martin23

01. 10. 2020

Kadliku
Jak jsem již uvedl, Arméni jsou křesťané a Azerbajdžánci a Turci jsou islamisti. Tím je pro mne dáno vše.
Ty si vsázej na co chceš. Já popisuji realitu, kdy existují výrazní hráči v regionu, kteří Turecku nedovolí rozšiřovat vliv a já nikdy nebudu sympatizovat s islamistou.

alexa123

01. 10. 2020

Omny
Alexa alias Dušan z Armádních hovinek a Mi28NM nebo Ka52M to podle tebe je co?
Je to isté ako modernizované UH60, Apache, CH-47 a pod - t. j. stroje pôvodne vyvinuté na prelome 70/80 rokov. Ale ukáž mi skutočne nový ruský vyrtuľník, vyvinutý a hlavne zavedený do sériovej výroby začiatkom 21.storočia - istotne s tým nebudeš mať problém

Martin23

01. 10. 2020

Bude to stejné jako v Libyi. Liga arabských států (Egypt, SAE, Irán) tvořící opozici vůči Turecku nepřipustí další expanzi Turecka v oblasti a ani RF nebude přihlížet. Jakmile Arménie požádá o pomoc, tak to tam smáznou.

Martin23

01. 10. 2020

"​Arménie skutečně 4 stroje Su-30 má. Asi se bojí tureckých F-16 a F-4/E Phantom, nebo nestíhají".

Takže jak vidím Kadliku, již ten důkaz zapojení Turecka v konfliktu není potřeba. Sám si se svojí ješitností doznal k tomu, že si jsi dobře vědom aktivního podílu Turecka.

Martin23

01. 10. 2020

Jaké důkazy bys Kadliku požadoval, pakliže ti nestačí, že Turecko s Azerbajdžánem spolupracuje a cvičí na vojenské úrovni, že tam má jak vojenskou techniku, tak vojáky, že se do věci vměšuje svými prohlášeními na straně Azerbajdžánu, který válku začal? Například včera se Turecko vyjádřilo tak, že Azerbajdžánu poskytne vojenskou pomoc.


Že Arménská strana disponuje radarovým záznamen, kdy turecké F 16 zajišťují útočící azerbajdžánské Su 25?


Dokonce dnes již různé zdroje hovoří o tom, že Turecko přemisťuje do oblasti teroristy ze Sýrie.

Omny

01. 10. 2020

Martin 23,
no mně překvapuje že Turecka a F16 měla údajně lítat hluboko ve vzdušné prostoru Arménie, ale přitom od prosince mají mít 4x Su30....

Omny

01. 10. 2020

Alexa alias Dušan z Armádních hovinek a Mi28NM nebo Ka52M to podle tebe je co?
Na ostatní mamlasy nemá smysl reagovat

Martin23

01. 10. 2020

Co mne ovšem trochu vadí je, jak naše média informují, lépe řečeno neinformují o aktuálním vývoji v Náhorním Karabachu.


Hned po začátku bojů sice přišly zprávy, že Azerbajdžán zaútočil na Arménii, ale pak si pisálci uvědomili chybu a informace jsou minimální.
Problém je v tom, že člen NATO Turecko vyprovokovalo s Azerbajdžánem další válku. Každý kdo se podívá na mapu a kdo si zjistí, jak je to s náboženstvím, pochopí, že islamisté chtějí křesťanskou Arménii zničit.
Ale v podstatě jako by se nic moc nedělo.

Martin23

01. 10. 2020

Jakmile se v titulku objeví Rusko, ruského, ruský, tak je plná diskuze.
K tématu lze pouze konstatovat, že RF vrtulníky umí.

A tentokrát udělám vyjimku a zareaguji na Kadlika ještě dříve, než on přijde s nějakým rýpnutím na mne.
Kadlik sdělil, že: ​
HDP na 1 obyvatele podle Světové banky: 41. místo ČR, 63. místo Rusko.
Průměrný věk dožití obyvatelstva (en.wikipedie): 35. místo ČR, 106. místo Rusko.
Kvalita života 2019 (Ceoworld magazine): 25. místo ČR, 59. místo Rusko.
+++++

A já bych k tomu dodal toto. Pokud někdo chce v tomto smyslu někoho poučovat, musí vědět, o čem hovoří. Tahle srovnání jsou úplně, ale úplně mimo mísu.

Začněme tím, že si nastudujeme administrativní členění Ruské federace.
Ta se skládá z:
1. Oblastní - tam žijí etničtí Rusové a tyhle oblasti se dají nazývat Ruskem a zejména v evropských oblastech, si ve všech zmíněných kategorií srovnání nezadá se zeměmi východní části EU.


2. Republiky - ​jsou založeny na etnickém základě, tedy představují oblasti obývané některým z neruských etnik federace
3. Kraje - ruské oblasti mírně osídlené (Sibiř)
4. Autonomní okruhy
- Tyhle autonomní jednotky jsou pak v rámci RF samozřejmě méně vyspělé, je tam mnohdy až zásadně nižší kvalita života atd.


Ale nehovoř o Rusku.
Například republika Sacha (Jakutsko) - na Dálném východě, asi nebude možné z mnoha důvodů srovnávat s evropskou částí RF. To bys mohl pochopit i ty.
Proto jsou tyhle přepočty a průměry zcela zavádějící.
Znovu, abys to pochopil. Průměr EU v těchto ukazatelech se diametrálně odlišuje od výši ukazatelů třeba v Rumunsku a Německu.

bombero

30. 09. 2020

Alexa123-můžeme švédům historii jen tiše závidět. Ale kdo ví, kde by byli dnes, kdyby tam měli 40 let u vlády komanče. A kde by jsme byli my, kdyby nás komanči neposlali mezi rozvojové země. Na druhou stranu jim dnešní situaci vůbec nezávidím a je otázka jak bude vypadat švédsko za 10 let..

bombero

30. 09. 2020

Čehuúúúúnský vybřinkaný fták blahopřeji k vysoce kvalifikovanému odbornému příspěvku. Vypovídá to o vás úplně vše. Takových je vás tam víc? Co znám slováky, tak jsou to úplně normální lidi. Aly vy dokazujete, že každé pravidlo má svoji vyjímku

alexa123

30. 09. 2020

karel3
Obávam sa že nielen stíhačky ale aj ďalších X vojenských á civilných výrobkov. Ale podrobnosti si môžeš zistiť sam

Čehuúúúúnský vybřinkaný fták

30. 09. 2020

Které činnosti ještě zvládají průměrné země?
Pokud je Rusko průměr, tak je ČR TOP a to určitě není.
Podle tvého přirovnání a světu známých kritérií je zřejmě Rusko těžce podprůměrná země.
HDP na 1 obyvatele podle Světové banky: 41. místo ČR, 63. místo Rusko.
Průměrný věk dožití obyvatelstva (en.wikipedie): 35. místo ČR, 106. místo Rusko.
Kvalita života 2019 (Ceoworld magazine): 25. místo ČR, 59. místo Rusko....dokonalý předklon a po ušiská zarytý v ussraneckém anále největšího teroristy světa USSraele, slizský, ba přímo neuchopitelný je člověk, který je připosraným, zbabělým a úskočným šmejdem - tak to je Čehuúúúúnisko, hlavně to pražské....a všechny tyto "ctnosti" dělají z Čechistánu jedno z předních míst na řebříčku kolaborantů, udavačů a práskačů.....nu, a nyní ty osle oslovská s nickem "karel3" k tomu zase něco žvejkni, ať se zasmějeme.:joy:

alexa123

30. 09. 2020

Karel3
Aj keď vo všeobecnosti s tvojimi názormi súhlasím, teraz ta asi sklamem. Taka krajina existuje - je to Švédsko - vid jej vojenský ale aj civilný priemysel.

bombero

30. 09. 2020

Vojta- Napsat nejlepší na světě, to je celkem tvrzení na hraně. Kdyby jste napsal jedny z nejlepších, tak se vám pod to podepíšu, ale tady pod to ne.
a co by jste chtěl po 10 miiionovém národu? Aby zvládal vše od výroby sirek po stavbu letadlových lodí?Myslím, že zvládáme dost věcí,ale nejde dělat úplně vše.
Jen by mě zajímalo, co vše nezvládáme oproti průměrným zemím?Natož naprostou většinu

Vojta

30. 09. 2020

Je legrační, když se čeští chudáčci navážejí do ruských vrtulníků. Zrovna vrtulníky Kamov jsou nejlepší na světě a pokrývají celou škálu možných použití v civilním i vojenském sektoru.
Rusko má nejméně 3 výrobce vrtulníků. ČR žádného neměla a ani mít nebude. Nezvládá naprostou většinu činností, které zvládají i průměrné země...

Cateye

30. 09. 2020

Teď už zbývá lidem kteří zřejmě na základní škole měli problémy s matematikou, jak se může ekonomika, která vydává pouhá čtyři procenta svého rozpočtu na obranu, uzbrojit... :)

alexa123

30. 09. 2020

OMNY hneď uvedie X argumetov, že to bude marketingový trhak čo by som bol rád, pretože Rusi "ako už len bývala vrtuľníková veľmoc" si podľa mňa zaslúžia mať nový moderný úspešný vrtuľník..

bombero

30. 09. 2020

Karel3 obávám se, že tentokrát to nevyjde. Za brežněva se zbrojilo, dnes je to klub modelářů s kvalitním марек сбежал

bombero

30. 09. 2020

a reálně sériová výroba? Nebo to bude jen další z modelů 1:1?

Přidat komentář