EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Minneapolis, kde občané žádali zrušení policie, se stalo městem zločinu

 28. 02. 2021      kategorie: Události      46 komentářů

Americké město Minneapolis, kde loni vypukly nepokoje kvůli smrti George Floyda, se stalo městem zločinu. Obyvatelé loni na jaře žádali zrušení policejního oddělení. Mnoho policistů následně ze sboru odešlo a město má nyní nedostatek policistů, což má za příčinu masivní vzrůst kriminality. Občané města Minneapolis tak nyní naopak policisty prosí, aby ze služby neodcházeli.

shutterstock_8299819
Foto: Policejní oddělení Minneapolisu aktuálně prožívá nedostatek policistů | Shutterstock

Loni v květnu vypukly v Minneapolisu nepokoje kvůli smrti George Floyda. Tehdy rada Minneapolisu chtěla kompletně zrušit místní policejní oddělení. Idea byla taková, že by pořádek zabezpečovala komunita. Nakonec došlo ke kompromisu, kde byl rozpočet policejního oddělení Minneapolisu snížen o 7 miliónů dolarů (asi 148 miliónů korun).

Psali jsme: Važme si našich veteránů

Mnoho policistů na základě tohoto rozhodnutí opustilo aktivní službu. K odložení odznaku byly i další důvody. Mnoho policistů utrpělo vážná zranění během masivních protestů během loňského jara. Dalším důvodem odchodu bylo, že být policistou znamenalo mít na čele namalovaný terč. Mnoho policistů se tak bálo jak o svůj život, tak o život svých rodin.

shutterstock_1745798531Foto: Loni v květnu vypukly v Minneapolisu nepokoje kvůli smrti George Floyda (ilustrační foto) | Shutterstock

Plánované komunitní zajišťování bezpečnosti však úplně selhalo. V Minneapolisu během krátké doby obrovsky vzrostla kriminalita. Krádeže, loupežná přepadení a střelba jsou nyní na denním pořádku. O 50 % se zvýšila kriminalita za použití palné zbraně. Vůbec největší nárůst se týká krádeže vozidel. Pachatel za bílého dne přistoupí k vozidlu například na semaforech, okrade řidiče o cennosti a následně mu ukradne i vůz. Tento způsob krádeží se v Minneapolisu od loňského května do konce roku 2020 zvýšil téměř o 500 %. Policie dokonce zavedla na tento druh krádeže samostatné kódové označení.

Psali jsme: Jak vybrat pušku / Průvodce výběrem samonabíjecí pušky - Speciál Střelnice HD

V současné době zažívá policejní oddělení Minneapolisu podstav. Chybí přibližně 200 policistů. Situace je tak závažná, že spořádaní občané města už mají strach vyjít z domu. Veřejnost žádá policisty, aby u sboru nekončily, protože se může stát, že policie již nebude stíhat jezdit ke všem hlášením. O 180° otočili i někteří dřívější zastánci zrušení policejního oddělení. I nadále se však najdou ti, kteří stojí za názorem, že by se místní policie měla zcela zrušit. 

Starosta Minneapolisu nakonec kývl na nábor nových policistů. Výběrové řízení by však mělo být přísnější. Nově se budou hledat takoví kandidáti, kteří již absolvovali studium v oblastech kriminologie, sociálních prací, psychologie či poradenství. Otázkou zůstává, kolik adeptů tyto kritéria splní, případně jak velkou váhu tyto požadavky budou mít.

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Falcon

11. 03. 2021

Názorná ukázka toho, že levičáci a multikulturalisté a aktivističtí ochránci ,,lidských práv'' za každou cenu, jsou jako po lobotomii krumpáčem. A doklad toho, že je v USA dnes podstatně více komunistických blbců a levičáků než je tomu třeba v Rusku. Ono to levičáctví i ten marxismus a ta touha po socialismu co tihle lidí vyznávají to je snad nějaký příznak duševní nemoci s následkem prudkého snížení IQ a rozumových schopností. Protože každému svéprávnému a základně logicky uvažujícímu člověku muselo být předem jasné jaké bude mít následky snížení výdajů na policii, omezení pravomocí a početního stavu policie či snad přímo zrušení policie. Každému logicky a soudně uvažujícímu člověku muselo být jasné, že důsledkem bude jen prudké zvýšení kriminality a násilí v ulicích, kterému nebude mít kdo bránit. Ovšem levičáci, marxisté a multikulturalisté evidentně nežijí v reálném svět, ale ve světě svých představ a fantasmagorií zřejmě navozených kouřením marihuany a používáním drog s následkem omezení mozkové kapacity a logického myšlení. Inu zhulený mozek prostě normálně nefunguje, že? A svět se zdá úplně jiný než je ve skutečnosti. A tak jednají levičáci podle svých fantasmagorií a jako vždy to nemůže dopadnout jinak než naprosto katastrofálně.

czerik

05. 03. 2021

dokanaly priklad toho, ze marxismus vede do pekla. marxisticka blm spolu s teroristicko-fasistickou antifou (ano, skutecne, podivejte se na jeji metody a pozadavky, a jejich cancel culture/sjw - rozdil mezi nimi a fasismem nenajdete).
rvali defund the police, stop rasismu (tj. zatykanini cernych kriminalniku), dejte onen ukol radne indoktrinovanym (marxismem) duhovym jednotkam a socialnim pracovnikum - ony vsechno vyresi. a kazdy kdo tomu oporuje je trumpeta a pravicak (nacek).
a kdyz se marixsicke ideje stretly s realitou, a ukazalo se ze to nefunguje...tak i dnes se najdou lidi co to obhajuji a "vysvetluji" ze to bylo spatne pochopeno. ze denud the police nemysleli tim, ze uplne zrusit policajty, ci stahnout z ulic ty co boojuji se zlocinem, ale ty nepotrebne - tj ty co dohlizi na parkovani, dopravu..atd - a nahradit je kamaerami a autmaty. a uz nedokazi vysvetlik kde na ty kamery vzit penize, kdyz v ten samy cas penize policii seberes.
a to neni jen mineapolis, seatle a jine mesta nakazene touhle nakazou sou ztacene - chiraq (chicago-irak), san francisko, detroid...atd.
tip - pokud budete cetovat do ameriky, tajk si zjistete kdo v onom meste ci state vladne - pokud to budou demokrate, pipravte se ne ato, ze je tam nekolikanasobne vetsi kriminalita.
a pokud budete tam jezdit autem - VZDY BUDTE ZAMCENI , protoze je tam velmi oblibene to, ze zlodej prijde k autu na semaforu, otevre dvere , okrade ridice a cestujici, aa pak jim slohne i auto.
samozrejme, tohle v republikanskych mestech nehrozi, protze ti policajty nedefundovaly a o marxistickou dystopii, kterou demokrati prodavaji jako utopii nemaji zajem.

Martin Vaněk

05. 03. 2021

Bohužel se opet ukazuje jiz mnohokráte ověřený fakt: dáte-li lůze volnost, zdevastuje vse kolem. Volte Námořní lupiče a vyšší level americkeho chaosu se tu stane reslitou velice brzy. Jiz dnes si koupíte drogy na kazdem rohu v jakoukoliv dennni ci nocni hodinu, policie je bezzubá, zkorumpovaná justice posílilá recidivisty do státních lázní na rekreaci jen výjimečně, a na kratkou dovolenou, a politici tu tricet let kradou jak o život.
To je realita sametové demokratůry.

karel3

02. 03. 2021

Míra
Když se hlupák dostane do politiky a nezná správnou odpověď na otázku, měl by raději držet "ústa".
Rozdíl, mezi tvým příkladem, žákem ve škole a Zemanem je, že Zeman neodpovídal na žádné otázky, ale sám a ze své zlé vůle hovořil o Peroutkovi i o Šarapatkovi s úmyslem je očernit.
Normální člověk se v politice trochu připraví, než něco kvákne na veřejnosti.
Retarda si prostě naběhl na vlastní vidle, protože kromě výměšků v sobě neudrží ani myšlenku, stejně, jako jeho voličská základna. :slight_smile:

Míra

02. 03. 2021

Písálek použil ve svém bulváním titulku slovo lež, za kterou se má prezident Zeman omluvit, ale dál v článku se píše, že se má omluvit za nepravdivý výrok. Tím titulkem pisálek cílil na skupinu momentálně zaostalých jedinců.
Očividně karel3 nemá ponětí, že ne každý nepravdivý výrok je lží, a co tudíž dělá lež lží.
Uvedu příklad: žák před tabulí špatně odpoví na otázku učitele, kdy byla bitva na Bílé hoře.
Je ten žák lhářem?

karel3

02. 03. 2021

Míra
"Pro někoho, komu je nad jeho mentální schpnosti rozlišovat mezi omylem a lží je lež všechno, co je v rozporu s jeho ideologií..."
----------------------------------------------
I ty ideoologu! :joy:
Když už ti nic neříká ani rozhodnutí Ústavního soudu bolševiku, tak se můžete s M23 vzít za ruce a smočit hlavy v septiku. Vůbec se divím, že takové bytosti mohou vegetovat v zemi s demokratickými institucemi, když by jim stačila nějaká totalitní díra. :slight_smile:

"9.2.2021 Za lež o Šarapatkovi se má omluvit sám Zeman, ne ministerstvo, rozhodl Ústavní soud"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-lez-o-sarapatkovi-se-ma-zeman-omluvit-sam/r~c2ef44626ab311eba25cac1f6b220ee8/

Míra

02. 03. 2021

Pro někoho, komu je nad jeho mentální schpnosti rozlišovat mezi omylem a lží je lež všechno, co je v rozporu s jeho ideologií. Takže i něčí názor, s kterým nesouhlasí označí za lež.
A přesně toto dělají naše závislá a zaujatá média proti prezidentu Zemanovi.

Martin23

02. 03. 2021

​bombero
Vyjadřovat se tak, že Babišovi dosvědčil nevinu jeho řídící důstojník, je úplně stejná neznalost a nesmyslnost užívání těchto termínů jako u Karla.


Občanskoprávní kauza vedená na Slovensku není o Babišově vině či nevině. V tomto smyslu se proti Babišovi nevede žádné trestní řízení.


Byl to Babiš, kdo žaloval ÚPN a dnes žaluje stát (otázka je kdo má být vlastně žalovanou stranou není dosud na Slovensku vyřešena), že s StB nespolupracoval.


Víc se k tomu asi nemá smysl vyjadřovat.

Snad jen, že pracovník PZO musel a byl v kontaktu s StB. Stejně jako s StB musel být v kontaktu například u nás prof. Drahoš, kterého pustili na dvě dlouhodobé stáže do západní ciziny. Ale zda s nimi dotyční spolupracovali již tak zřejmé není. Ve svazcích StB byly vedeny tisíce a desetitisíce lidí a přitom nespolupracovali.
Ale to je věc soudu. To já nebudu řešit. Řeším bláboly, nesmysly a výmysly.

bombero

02. 03. 2021

M23- babišovi nevinu dosvědčil jeho řidící důstojník. To je asi jako kdyby si z loupežného přepadení navzájem dosvědčovali alibi, že oni to nebyli.Pořád je vedený v archivu, jeho kompletní spis je dohledatelný na netu a sám se k tomu u krauze v roce 2011 přiznal, že byl u STB.Tak nevím, co tady chcete rozporovat.A soud nerozhoduje, jestli někdo byl u STB. Ten rozhoduje o tom, jestli tam nebyl. Už jste jako Míra, který do zblbnutí bude házet odpovědnost za katyn na němce, když sami rusáci se k tomu dávno přiznali.
U politiků v civilizované zemi by měla platit presumce viny,než se problém vyřeší. a i u nás to tak ještě nedávno bylo.A že to babiš zdržoval za každou cenu?Hlavně když odstranil nepohodlné a skoro všude si dosadil svoje lidi?To se parádně ukázalo při řešení danového úniku přes reklamu na ČP.Dle němců trestný čin, u nás to ani nepředali policii. Navíc, kdy je před volbama? Týden, měsíc, rok, nebo 3,5 roku?

karel3

02. 03. 2021

Martin23
"Tak již poslední poznámku.
Trestně stíhaný člověk = člověk pořád nevinný. V civilizovaných státech platí presumce neviny a pravomocnému rozskudku je daleko."
---------------------------------------------------------------------
V civilizovaných státech platí...., politik odstupuje z politické funkce do vyřešení případu.
U vidláků je tomu přesně naopak, čím větší lhář, podvodník a oříšek pro soudy, tím vyšší volená funkce. :slight_smile:

"A úplně závěrem mohu jen znovu rozporovat, že bych nějak kritizoval USA a nás nějak nadřazoval. Už vůbec ne zhlediska morálky."
("To jen abych upřesnil některé záležitosti, které asi mají vliv na to, jak se v USA hroutí demokracie.")
--------------------------------------------------------------------
V čem je tedy ta Minneapolis (USA) horší ve vnímání práva, zákonů (v demokracii), než celá ČR se svými ex-komunistickými kašpárky, soudními problémy v politických funkcích a jejich voliči ?
V ČR se asi tolik nevraždí, ale o to více se na státní úrovni lže, krade a porušují zákony za souhlasného mručení tupého stáda. :smile:

Martin23

02. 03. 2021

A úplně závěrem mohu jen znovu rozporovat, že bych nějak kritizoval USA a nás nějak nadřazoval. Už vůbec ne zhlediska morálky.

To je naprostý nesmysl, který nemůžeš v diskuzi nikde dohledat.

Martin23

02. 03. 2021

​Pravomocně odsouzený, ​usvědčený - prostě plácáš totální nesmysly. Dál tyhle hovadiny nebudu řešit.


Tak již poslední poznámku.
Trestně stíhaný člověk = člověk pořád nevinný. V civilizovaných státech platí presumce neviny a pravomocnému rozskudku je daleko.

Jiná věc je politická odpovědnost a presumce viny v politice. jenže kdybys chápal, co tebou používáně termíny znamenají, tak bys věděl, že tu politickou odpovědnost může na politikovi vymáhat jeho volič a je jen na politikovi a jeho straně, zda na jejím základě odstoupí nebo stranu poškodí.
V případě je ale věc ´plně jiná. Babiše zcela náhodou začali trestně stíhat měsíc před volbama a co se stalo. ANIO vyhrálo s obrovským náskokem a Babiš získal rekordní počet preferenčních hlasů. Takže tohle volání oponentů, aby Babiš odstoupil čelí problému, který se nazývá BABIŠŮV MANDÁT od voličů.
Podle něj jsou Babišovi oponenti z jiných stran jen pro srandu.

Přitom platí, že to trestní stíhaní Babiše za ČH je kolosální nesmysl, který každý příčetný soud okamžitě odloží, protože Babiš není povinná osoba, o čemž již před dvěma lety informoval ve své zprávě OLAF.

karel3

02. 03. 2021

Martin23
"Stejně tak v případě Babiše.
Ten dva soudy ve smyslu jeho spolupráce s StB vyhrál. "
-----------------------------------------------------------------------------------------
Pochybuji, že by třeba v Německu, nebo USA v roce 2017 zvolili občané do čela státu politika, který má problémy se zákonem, řeší u soudů svoji věrohodnost, spolupráci s totalitní složkou, dotační podvody a daňové úniky svých firem.
Zdejší rádoby slušňáci sice dnes poukazují na Minneapolis se 420 000 obyvatel (o chlup větší než Brno), ale problém s demokracií, morálkou a slušností má už mnoho let 10 mil. ČR.
Klasická slovanština: "My nic to oni (jsou horší)." :slight_smile:

karel3

02. 03. 2021

Martin23
"Kadliku, já ti to klidně zopakuju: pouze tady demonstruješ svou naprostou neznalost.
A že odkazuješ na záměrně matoucí nebo hloupé novináře na tom nic nezmění."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V zemi, kde je usvědčený lhář prezidentem a stíhaný zloděj premiérem mě nepřekvapuje, že se zjeví nějaký další slovanský "vykladač pravdy", chytrolín, rádoby chytřejší než novináři a Ústavní soud. Přitom je to tak prosté a mohl by to pochopit i každý podprůměrný jouda.
Pokud někdo lže, je soudem, (soudním rozhodnutím) odsouzen k omluvě. Je to prostě lhář i když se jeho prosťáčci snaží mlžit. Kdyby říkal pravdu, nebo držel "ústa" když něco neví, tak by se nemusel nikdy omlouvat.
Soudem usvědčený lhář by také nikdy nemohl dělat v USA prezidenta. Je to o inteligenci voličů a provozují to hlavně postkomunistické řepy. :slight_smile:

Martin23

02. 03. 2021

Stejně tak v případě Babiše.
Ten dva soudy ve smyslu jeho spolupráce s StB vyhrál.
ÚS i ten NS, jak sám dokladuješ zdrojem, po deseti letech řeší, cituji z tvého zdroje: ​KOHO MÁ VLASTNĚ ŽALOVAT.
Jde tedy spíše o skandál slovenské justice, kdy se někdo obrátí na soud, a po deseti letech se nevím, koho má dotyčný vlastně žalovat. No zase je to jen o tom, držet stav, aby kuliferdové tvého ražení se měli o čem vypisovat.


Moje poznámka o hroutící se demokracii byla spíše snahou ironizovat to, co tady řešíš. Ale rozhodně v USA mají větší problém, když jim selhvává státní moc než když prezident prohrál občanskoprávní spor.

Martin23

02. 03. 2021

Kadliku, já ti to klidně zopakuju: pouze tady demonstruješ svou naprostou neznalost.
A že odkazuješ na záměrně matoucí nebo hloupé novináře na tom nic nezmění.

Prezident Zeman nikdy nebyl odsouzen., protože odsouzen můžeš být jen v trestneprávní věci.
V občanskoprávní věci bylo prezidentovi soudním rozhodnutím nařízeno se omluvit za výrok:

​„Zdeněk Šarapatka je člověk, který kdysi pracoval, teď nevím, jestli v Lidovém domě nebo Úřadu vlády, už je to hrozně dávno, ale vím, že jsem ho vyhodil pro neschopnost“.

A omluvit se musí způsobem tak, jak se omluvilo MF ČR: ​PaedDr. Zdeněk Šarapatka, Ph.D nebyl Úřadem vlády České republiky vyhozen pro neschopnost, neboť jeho pracovní poměr byl v daném případě rozvázán dne 9. 10. 2000 dohodou uzavřenou mezi PaedDr. Zdeňkem Šarapatkou, Ph.D a Úřadem vlády České republiky a to z iniciativy PaedDr. Zdeňka Šarapatky, Ph.D.
A tak bych mohl pokračovat ve všem, co jsem uvedl a co rozporuje tvoje nesmysly.

Znám člověka, co loni na podzim odešel z práce na dohodu a to z jeho iniciativy. Tedy úplně stejně jako Šarapatka. Jenže ve skutečnosti bylo důvodem ukončení pracovního poměru to, že v práci chlastal. No a zaměstnavatel nechtěl řešit složitou administrativu a problémy kolem, tak to vyřešili dohodou.


No a teď je otázkou, jestli důvodem jeho odchodu byl chlast nebo odešel sám? Právně odešel sám. Ale ve skutečnosti byl důvodem chlast.
V neprospěch verze Šarapatky hraje zásadní roli to, že po ukončení pracovního poměru z jeho strany byl rok nezaměstnaný.


Podobné by to bylo, pokud by mezi dvěma stranama byla uskutečněna ústní dohoda. Ta je podle občanského zákoníku platná. Ale pokud by následně došlo k nějakému sporu, její existence by se dost špatně prokazovala. Ale kvůli samotné neprůkaznosti ještě není možné o někom říct, že je lhář, když tvrdí, že k ní nedošlo. Pouze ji ke své tíži nemůže dokázat.
Kdyby byl prezident odsouzen za lži. Musel by v trestním řízení čelit obžalobě například ve smyslu trestné činu pomluvy.

​§ 184 Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.


(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.


PS. Ale soud v jejich případě rozhodl správně. Prezident Zeman skutečně nemohl svůj výrok prokázat.

Míra

02. 03. 2021

Že zrovna tobě, karle3, vadí lhaní, když ty tady šíříš svoje výmysly, lži a dezinformace jak o život.

karel3

01. 03. 2021

Martin23
"To jen abych upřesnil některé záležitosti, které asi mají vliv na to, jak se v USA hroutí demokracie."
---------------------------------
V USA se prý hroutí demokracie, přtom před zákonem problémoví jedinci vládnou v ČR, nikoliv v USA a právník samouk M23 to považuje zřejmě za vrchol demokracie. Asi té své, speciální, slovanské. :laughing:
"Epidemie koronaviru zasáhla i do Babišova sporu o evidenci v StB. Premiér požádal o více času na reakci."
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/babis-svazky-stb-soud-bratislava-koronavirus_2006120601_kno

"Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se opět prodlužuje. Státní zástupce vyhověl žádosti policistů"
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/capi-hnizdo-prodouzeni-vysetrovani-babis-dotace-stihani_2101071505_kno
"Kauza Čapí hnízdo přehledně. Jak se premiér Babiš dostal do hledáčku policie"
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/den-rozhodnuti-o-capim-hnizde-jak-se-premier-dostal-do-hledacku-policie-78132

Já si myslím, že bude lepší počkat na výsledek, než se tady nechat ohlupovat laikem s podprůměrnými znalostmi a jeho výkladem: "Jak to bylo podle jeho představ."

karel3

01. 03. 2021

Martin23
Konečně pořádnej slovanskej vohnout s právními "znalostmi".

"9.2.2021 Za lež o Šarapatkovi se má omluvit sám Zeman, ne ministerstvo, rozhodl Ústavní soud"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-lez-o-sarapatkovi-se-ma-zeman-omluvit-sam/r~c2ef44626ab311eba25cac1f6b220ee8/

"1.9.2020 Za Zemanovy výroky o Peroutkovi se ministerstvo zatím omlouvat nemusí"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/omluva-za-zemanovy-vyroky-o-peroutkovi-se-odklada-soud-musi/r~529aa0ccec8b11eaa25cac1f6b220ee8/

Ještě bych doporučil: https://www.pravniprostor.cz/tag/omluva

Stav na prvních dvou úřednických místech v ČR.
Ochrankou vedený, nesvéprávný retarda, samovolně brebentící aniž byl osloven, který není ani odpovědný za své bláboly a zlodějíček s drzím čelem, výrazem trpícího chlapečka po veliké křivdě, hovořícího hatmatilkou, oba s komunistickou minulostí.
V USA by je s takovým morálním a mentálním profilem nenechali nejen kandidovat ve volbách, ale ani zametat chodník kolem Bílého domu. Pro slovanské řepy je to ovšem "top". :laughing:

Martin23

01. 03. 2021

Podobné nesmysly zcela vědomě a záměrn ě šíří naše média o premiéru Babišovi.
1. Babiš nikdy nebyl soudem pravomocně uznán za spolupracovníka StB. Naopak dva soudy vyhrál.
Pak se do toho vložil soud ústavní, která rozhodnutí zrušil a v podstatě donutil nejvyšší soud rozhodnout opačně. Jenže ani ten nenabyl právní moci a řízení dále pokračuje.

2. V případě dotace na ČH či jiných dotací je věc zcela tristní.
OLAF celou věc zabalil a státní zastupitelství to celou dobu drží při životě, protože pokud by se to poslalo k soudu, neprošel by tento pokus o obžalobu Babiše ani podatelnou soudu.
Babiš jako majitel totiž ve chvíli kdy není statutár firem a nebo člověk, který za firmu má na starosti dotační řízení, není trestněprávně odpovědný. Od toho tam jsou právě posledně zmínění lidé.
Ta věc se nikdy k soudu nedostane a čeká se jen do voleb. Po volbách státní zástupce trestní stíhání odloží, aby to nepoškodilo opozici.
Navíc celá kauza je směšně účelová již od podání podnětu k trestnímu stíhání, které bylo učiněno za základě informací z médií, nikoli znalostí věci samé. Za normálních okolností by se tímto nikdo nezabýval.

To jen abych upřesnil některé záležitosti, které asi mají vliv na to, jak se v USA hroutí demokracie.

Martin23

01. 03. 2021

Kadliku, zase jsi demonstroval svoje katastrofální znalosti z občanské nauky (o nějaké právní gramotnosti není řeči).

1. Prezident Zeman nikdy nebyl odsouzen, protože nikdy nečelil trestnímu řízení.
2. Prezident Zeman byl pouze žalován v občanskoprávních řízeních.
3. V žádném z těchto řízeních soud nerozhodoval o tom, zda prezident lhal či nikoliv.
4. V občanskoprávní žalobě rozhoduje soud o předmětu sporu dvou stran. To že se jedna strana například dostane do důkazní nouze, jak tomu bylo například v případě Šarapatky, neznamená, že dotyčný lhal.

Podobně nesmyslné jsou tvé výroky na adresu Babiše.

Míra

01. 03. 2021

To nevymyslíš!

https://www.gofundme.com/f/jackson-reffitt-college-fund

karel3

01. 03. 2021

Minneapolis má asi 420 000 obyvatel, tedy o chlup větší než Brno.
Levicová lůza si v ulicích "vybojovala" méně policie a všichni na to doplatili. Normální se odstěhují a město zchudne
"Nově se budou hledat takoví kandidáti, kteří již absolvovali studium v oblastech kriminologie, sociálních prací, psychologie či poradenství. Otázkou zůstává, kolik adeptů tyto kritéria splní, případně jak velkou váhu tyto požadavky budou mít."
Bylo by zajímavé zjistit, kolik jedinců u Policie ČR by prošlo stejným výběrem v Minneapolis.
Jestli to není jako s mnoha úředníky v ČR, kteří se pyšní titulem Bc., ale mají problémy s orientací v zákonech a sestavit jednoduchou tabulku v excelu. :slight_smile:

karel3

01. 03. 2021

Liberal shark
Rozumím tomu, že nejsi schopen pochopit psaný text a budeš to tady ředit.
Napíšu ti to pro radost ještě zkráceně.
Zatímco, tady zdejší Slovani ohrnují nos nad USA a jejich prezidentem,
prezidentuje jim doma pravomocně odsouzený jouda za dvě lži a premiéruje jim zlodějíček s StBáckou minulostí, které si opakovaně zvolila většina s IQ houpacího koně. :laughing:

liberal shark

01. 03. 2021

pro karla3
https://de.wikipedia.org/wiki/Leuna-Aff%C3%A4re
https://www.bbc.com/news/world-europe-41447603

karel3

01. 03. 2021

Liberal shark
"pro karla3 https://www.bbc.com/news/world-54553132"
--------------------------------------------------------------------------------------
Pošli mi odkaz, že je Biden dvěma soudy USA odsouzený za lež stále ve funkci,
nebo že ho aktuálně vyšetřuje FBI za zneužívání dotací a daňové úniky.
Potom teprve pochopím co na něm zdejší Slované (oprávněně) kritizují.
Do té doby můžeš se svými zprávami opravdu vyplňovat humorné seance v klubu "Slovanská drbna" i když je kopíruješ z BBC.
Biden není vůbec můj šálek čaje, ale nepochopím, jak s takovým hnojem ve funkci prezidenta a premiéra ČR si někdo vůbec dovolí ukazovat prstem na druhé.
Heslo každého dne by mělo v ČR znít: "Zamést si před vlastním prahem!" :slight_smile:

Liberal shark

01. 03. 2021

pro karla3
https://www.bbc.com/news/world-54553132

karel3

01. 03. 2021

Míra
"Stačí si zadat do vyhledávače Jackson Reffitt"
---------------------------------------
O to vím.

"„Bonzovat“ učí Američany už od útlého dětství."
-------------------------------------------------------------------------
Dobrý blábol. Zvláště od Rusáka.
Je to otázka vztahů v rodině.
Fyzický útok na demokratickou instituci je něco jiného, než když mladí komunisté udávali své rodiče za názory a myšlenky. Za to by v USA nikdo sedět nešel, naopak v komunistických zemích za to čekala smrt na popravišti, nebo v lágru v lepším případě krádež celého majetku a vystěhování.
V USA se jedná o jedince, kteří skutečně porušili zákon.
V komunistických zemích to byli tisíce a v Rusku milióny, co si pouze něco jiného mysleli...
Takže nesrovnatelné.
Například ve Švýcarsku tě také nahlásí policii, když jim postavíš auto na trávník, kde to není dovolené a není to žádné bonzování. Oni prostě mají rádi svoji zemi.
Proto je ten obrovský rozdíl mezi Švýcarskem a ČR o Rusku ani nemá cenu psát. :slight_smile:

karel3

01. 03. 2021

Petrraft
"Karlíku, P-ČR prodloužila stíhání ABabiše. Blíží se volby, je potřeba to mít stále otevřené. Vím o této kauze DOST. Jednou skončí - odložením."
--------------------------------------------------------------------------
Ano, v hlupákově ČR se papaláši stejně jako komunisté, StBáci a ostatní havět netrestají. Potom se každý diví, že ten "stát" nefunguje jako Rakousko, nebo Německo. Švýcarsko snad ani nemusím zmiňovat.:slight_smile:
Příklad:
30.8.2019, Finanční správa přiznala: Podezření Němců z daňového úniku na Čapím hnízdě jsme policii nepředali.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/financni-sprava-priznala-podezreni-nemcu-z-danoveho-uniku-na-capim-hnizde-jsme-policii-nepredali-78076

Nejchytřejší na světě jsou Slované. Vědí vše nejlépe a každému hned poradí. Jenom ty státy, kde mají většinu na to vůbec nevypadají. :laughing:

Míra

01. 03. 2021

Lze velice snadno ověřit jestli je to tak, jak píše Vladimír Kornilov. Stačí si zadat do vyhledávače Jackson Reffitt

Petrraft

01. 03. 2021

Karlíku, P-ČR prodloužila stíhání ABabiše. Blíží se volby, je potřeba to mít stále otevřené. Vím o této kauze DOST. Jednou skončí - odložením.

karel3

01. 03. 2021

HDP na 1 obyvatele v roce 2020.
5. místo, USA, 63 051 USD
35.místo, ČR, 22 627 USD

karel3

01. 03. 2021

Míra
"Jak to chodí ve "svobodné" "demokratické" Americe: https://outsidermedia.cz/to-je-prece-neco-uplne-jineho/
Komunisti závistí blednou."
---------------------------------------------------
"Zdroj: RIA Novosti, autor Vladimír Kornilov, Překlad: st.hroch 20210223"
Za posledních více jak 50 let si nepamatuji, že by někdy Rusák mluvil a psal pravdu.
Komunisti neblednou.
Nejen že v 50. letech minulého století ukončili členství Československa v elitním klubu Evropy, ale jako ex-komouši škodí se svoji vrozenou diagnózou dál. Viz. prezident a premiér ČR. (Do roku 2020 i předseda senátu ČR.) :slight_smile:

Míra

01. 03. 2021

Jak to chodí ve "svobodné" "demokratické" Americe: https://outsidermedia.cz/to-je-prece-neco-uplne-jineho/

Komunisti závistí blednou.

Negramota

01. 03. 2021

Tady jasný příklad co dokáží černoši když se zhasne!

karel3

01. 03. 2021

liberal shark
"Momentálně stojí v čele USA člověk, který zneužíval své postavení vicepresidenta k tomu,..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prezident ČR je soudem 2x pravomocně odsouzený lhář.
Policie ČR vede oficiální vyšetřování premiéra ČR z dotačních podvodů.
Až bude podobný oficiální proces probíhat s členem vlády USA, který bude stále vykonávat svoji funkci aniž by odstoupil, tak sem můžeš napsat rozhořčený komentář.
Do té doby můžeš se svými zprávami vyplňovat humorné sedánky v klubu "Slovanská drbna". :slight_smile:

Jura

01. 03. 2021

Tak myslím že to dopadlo tak nějak podle očekávání každého kdo nebyl zbavený svéprávnosti. Nemá cenu řešit lokalitu ono by to ve většině světa nedopadlo o moc líp, pro zbytek světa to naopak může být poučení kam až tyhle sociální experimenty můžou dojít. Po této zkušenosti by každý další podobný nápad měl být řešený jako úmyslné obecné ohrožení.

liberal shark

01. 03. 2021

to karel3
Momentálně stojí v čele USA člověk, který zneužíval své postavení vicepresidenta k tomu, aby firmě svého syna dohazoval kšefty s nepřáteli USA. Navíc přinutil minulého presidenta Ukrajiny k odvolání generálního prokurátora, který se chystal jeho syna trstně stíhat.

Hněvsa 935

28. 02. 2021

viz nadpis: Tohle tedy fakt nikdo nečekal! :laughing:

MXM

28. 02. 2021

tenhle experiment by mohl částečně fungovat tak před dvaceti lety. Co nastoupila generace post studenoválečná a ještě hůř tzv. Z, tak už bez nároku, ti už myslí jinak, jsou narozeni do světa bez ideologie s důrazem na peníze. A kriminalitě hodně napohámá špatný stav ekonomiky kdy se tam může bleskově propouštět - s tím se váže vysoká mobilita (kterou někteří ekonomové opěvují) a zároveň vzniká stav že nemůže vzniknout normální sousedská komunita která má na pořádek oblasti velice pozitivní vliv. Anonomyní prostředí rychle přicházejících a zas mizících lidí kriminalitu přímo podporuje, nejsou stabilní vztahy ani mezi jednotlivci ani rodinné, došlo k fragmentaci na samostatné jednotky mezi kterými se daří "žralokům".
Ono je to částečně už i u nás a naštěstí to nejsou barevní a muslimové ale víceméně kompatibilní z Ukrajiny a Ruska. A nikdo se ničeho nedopočítá, nelegální ubytovny v barácích, ti lidí ve větších městech prostě zmizí a v MHD se to pozná jen podle toho jakou řečí spolu mluví a někdy byla čeština těžce v menšině, zvlášť v určité časy...

karel3

28. 02. 2021

Ještě, než se tady rozpoutá debata o zvrhlostech a úpadku USA, měl bych pár otázek.
1/ Byl někdy ve funkci prezidenta USA celé funkční období člověk odsouzený soudem za lež ?
2/ Byl někdy například ve funkci viceprezidenta USA člověk policií USA, nebo FBI stíhaný za finanční podvody, jako třeba premiér ČR, jehož stíhání se postupně zametá pod koberec ?
3/ Myslíte si, že by si obyvatelé USA od takových lidí nechali řídit zemi ?
4/ Opravdu si mysllíte, že USA jsou na tom hůř s úctou k zákonům a vymahatelností práva než ČR a že by jim zdejší domorodci mohli radit ? :slight_smile:

karel3

28. 02. 2021

jura
"karel 3 Aco tak Biden ten ti nevadí ,zvolený podvodem.Jinak je šeč o USSA,tak k věci ,prosím."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč bych se měl zajímat o nějakého Bidena, když na zdejším dvorku zapáchá slovanský exkrement ? (Který si mimo jiné nechá píchnout vakcínu "z USA" a ostatním hňupům chce slavnostně dovézt ruskou.) :laughing:
A co se týká USA, oni si poradí sami i bez zdejších slovanských radilů.
I Josef Mašín má myslím jasno:
https://www.armadninoviny.cz/josef-masin-trump-byl-mimo-reagana-nejuspesnejsim-prezidentem-usa.html
Jenom Slovani v ČR mají jako vždy zbytečné starosti bez důkazů, zatímco jim samotným smrdí dvorek od hromady vlastních výkalů. :slight_smile:
Jen tak mezi námi, Trump byl dobrý preziden, kdyby se nechoval jako buran. :slight_smile:

jura

28. 02. 2021

karel 3 Aco tak Biden ten ti nevadí ,zvolený podvodem.Jinak je šeč o USSA,tak k věci ,prosím.

Jiří Střelák

28. 02. 2021

Pane Bouzku Velice dobře napsáno ,souhlasím se vším.

karel3

28. 02. 2021

Tomáš Bouzek
"... To vše za potlesku spřátelených, rozuměj zaplacených, médií jako jsou CNN, MSNBC etc. ČT samozřejmě nic!"
-----------------------------------------
Když už tady kritizuješ, nemusíš chodit tak daleko.
Myslíš, že by v USA mohl někdy vykonávat úřad prezidenta člověk, dvakrát soudy usvědčený a odsouzený za lež, jako v ČR s podporou a hlasem od 53% voličů? :slight_smile:

Liberal shark

28. 02. 2021

Předpokládám, že se pokrokoví soudruzi z Minneapolis odstěhovali do zpátečnického Texasu a tam pokračují v šíření svých progresivních levicových myšlenek.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací