EXCALIBUR
Poctivá vynikající energetická čokoláda s historiíPoctivá vynikající energetická čokoláda s historií
KERBEROS

Muž se postavil proti nabité zbrani a vystřelil. Protože byl ale pod vodou, stalo se tohle...

 16. 05. 2017      kategorie: Army testy      1 komentářů

Fyzik Andreas Wahl provedl přímo na svém těle experiment, ve kterém hlavní roli hrála nabitá útočná puška. Ovšem neméně podstatnou roli sehrál bazén napuštěný vodou.

15983
Foto: Odvážný experiment s podvodním výstřelem

Zbraň umístil do bazénu a na spoušť přivázal provázek. Pak si stoupl několik metrů před hlaveň a zatáhl za provaz. Zbraň vystřelila, úsťová rychlost byla stejná, jako by zbraň střílela nad vodou. Ovšem pak zaúřadovala fyzika. Voda je osmsetkrát hustější než vzduch. Kulka rychle ztratí rychlost i razanci a neškodně dopadne na dno. "Je těžké něco rozpohybovat pod vodou, protože molekuly vody jsou mnohem těsněji u sebe než molekuly vzduchu," vysvětluje Wahl a je jasné, že ani na vteřinu nepochyboval, jak výsledek experimentu dopadne.

Wahl je ostatně svými smrtelně nebezpečnými fyzikálními experimenty známý. Už se opékal na ohni poté, co se předtím vyráchal ve vodě, a také skákal z výšky se závažím a kouskem provázku. Obojí přežil bez úhony.


Video: Vodní experiment s útočnou puškou / YouTube

Zdroj: Extrastory.cz

 autor: Tomáš Chalupa

Komentáře

SimsonCZ

05. 05. 2017

Nesouhlasím s větou, že "úsťová rychlost byla stejná, jako nad vodou". Vzhledem k tomu, že hlaveň byla v době výstřelu plná vody, nemohla střela získat stejnou úsťovou rychlost, jako při střelbě na souši, jelikož již v hlavni jí voda kladla odpor mnohem větší, než by ji kladl vzduch. Myslím, že kdyby střela vyletěla ze souše, a poté pokračovala stejným množstvím vody směrem k autorovi experimentu, takhle šťastně by to nedopadlo.

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

BODY ID