EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Nový britský film Pegasus bridge aneb když osudy tisíců závisely na pár stovkách statečných

 11. 04. 2016      kategorie: Události      0 bez komentáře

Tak tenhle celovečerní film vypadá opravdu slibně a to hned z několika důvodů. Jedno z hlavních pozitiv je, že na filmu pracují Britové, proto očekávám, že se v něm neobjeví žádné naivní scény, jako jsme mohli shlédnout například v závěrečné scéně  hollywoodského "velkofilmu" Fury (Železná srdce) s Bradem Pittem v hlavní roli. 

pegasus_00
Foto: Britští výsadkáři před Paegasovým mostem

Režisér spolu se svým týmem si opravdu důkladě prostudoval historii boje o most, proto by se ve filmu neměly objevovat žádné velké nesrovnalosti. Pro ty co nevědí, co se za druhé světové války přesně odehrálo u mostu Pegasus, níže v krátkosti popisuji tehdejší situaci.

Psali jsme: Finové radí: Jak se bránit znásilnění bez použití ,,zakázaného" pepřového spreje jen silou vůle

Pegasův most byl jeden z výsadkových cílů v rámci operace Overlord (vylodění Spojenců v Normandii), největší spojenecké invazní operace do Evropy. Výsadkáři měli za cíl obsadit strategicky důležtá místa a udržet je do příchodu pěchoty. Jedním takovým strategickým místem byl právě Pegasův most, kde měli britští výsadkáři za cíl dobití mostu a zajištění jeho funkčnosti pro početné americké a britské pozemní jednotky.

pegasus_01
Foto: Momentka z natáčení filmu

Film by se měl podobat co do kvality příběhu i realističnosti dnes už legendárnímu seriálu z produkce HBO Band of Brothers.

Psali jsme: Nový seriál The Mighty Eighth z produkce Spielberg/Hanks

Preméra filmu Pegasus bridge byla stanovena na příští rok, tak pevně věřím, že to bude kvalitní kousek a moc se něj těším.

pegasus_02
Foto: Momentka z natáčení filmu

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací