EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Příslušníci syrské armády zajali 17 teroristů - s jejich transportem se velmi netrápili

 04. 02. 2020      kategorie: Události      2 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Bojovníci syrské armády během bitvy o vesnici al-Kalajiya, která se nachází v jihozápadní části provincie Aleppo, zajali 17 teroristů ze skupiny Hayʼat Tahrir al-Sham. Libanonská tisková agentura "U-News" zveřejnila videa, ve kterých jsou zajatí militanti doslova nacpáni na korby pickupů a přepraveni do vězeňského střediska.

Video: Zajatí teroristé ze skupiny Hayʼat Tahrir al-Sham / YouTube

Syrská armáda v posledních dnech s podporou libanonského Hizballáhu obsadila oblasti Rajim Judran, Khirbat Khare a Tulul al-Hazmir, jakož i město al-Khalidiya na jihozápadě Aleppa, čímž získala kontrolu nad významnou částí dálnice M5.

Video: Zajatí teroristé ze skupiny Hayʼat Tahrir al-Sham / YouTube

Ozbrojené síly Sýrie v současnosti s podporou Hizballáhu pokročily z al-Kalajiya směrem k nedaleké vesnici al-Qarase, přičemž převzali kontrolu nad výšinami v okolí vesnice. Teroristé Hayʼat Tahrir al-Sham, kteří bránili vesnici al-Qarase, přišli o den dříve s velkou podporou pro-tureckých militantů.

Skupina Khayam Tahrir al-Sham (bývalá teroristická skupina An-Nusrat) je kromě útoků vůči vládní armádě také známá díky předchozí inscenaci chemického útoku. S pomocí známých Bílých přileb připravovali videa s falešnými postiženými, kteří se údajně stali obětí toxických látek, přičemž odpovědnost za smyšlené použití těchto látek se snažili přisoudit vládním silám.

teror
Foto: Propagační snímek teroristů ze skupiny Hayʼat Tahrir al-Sham | YouTube

Loni se v telefonu jednoho z militantů, zabitého vládními silami na severozápadě města Hamá, našel fragment připravovaného produkčního filmu o dalším chemickém útoku. Na jedné ze scén byli vyobrazení lidé, kteří předstírali, že jsou oběťmi útoku údajně spáchaného syrskou armádou. Muži měli předstírat, že jsou v postatě mrtvoly a ležet nehybně několik sekund, dokud operátor natáčel. Jeden z herců se však chtěl poškrábat a zničil tak celou produkci. Níže se můžete na dané video podívat.

 

 Autor: Kamil J.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

David

08. 02. 2020

Pánové, když jste už lidi odsoudili. Dokážete opravdu říct, kdo je kdo? Podle uniforem, zbraní, vozidel? Zajímavý a vtipný článek, možná, možná i pravdivý.

Monarchista

05. 02. 2020

To asi zajímá novináře. To jak jsou přepravováni do zajateckého tábora.
To, že to jsou zločinci, které je opravdu dobré naházet na korby nikoho nezajímá.Raději nebudu posát co bych jako velitel vojenské jednotky svým vojákům nařídil osobně a nějak je mi jedno, že to zde většina odsoudí. Mrtvý nepřítel nám dává možnost bojovat dále proti živému nepříteli. To je zákon války proti teroristům.
(Pánové z redakce, prosim nemažte to co jsem napsal)

Přidat komentář