EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Petr Čtvrtníček se zastal České zbrojovky a poslal odpůrcům vtipný a stručný vzkaz

 11. 07. 2019      kategorie: Události      8 komentářů

Mnozí z vás určitě zaznamenali kauzu, kdy 40 umělců na filmovém festivalu v Karlových Varech nařklo Českou zbrojovku z mnoha nelegálních činností. Tomuto tvrzení se velmi vtipně a trefně postavil herec a komik Petr Čtvrtníček, který je sám milovníkem zbraní.

obr_CZ01
Foto: Česká zbrojovka čelí obvinění 40 herců z nelegální činnosti se zbraněmi

Jedním z hlavních sponzorů letošního filmového festivalu v Karlových Varech je Česká zbrojovka. Proti této společnosti se ohradilo přes 40 herců a nařklo zbrojovku z mnoha nelegálních činností. Mezi těmito údajnými ilegálními činy měl být například nelegální obchod se zbraněmi, vyzbrojování pytláků hned v několika státech Afriky a podobně. Tato obvinění vycházejí ze zdrojů Amnesty International. Žádné z těchto tvrzení ovšem oficiálně nelze potvrdit. 

Psali jsme: Na naše vojáky se nezapomíná - Petr Šimonka

Herci sepsali otevřený dopis, ve kterém požadují, aby další ročník festivalu proběhl bez podpory České zbrojovky. Český výrobce zbraní ovšem dostal naprostou podporu Hospodářské komory i vedení festivalu. Sama Hospodářská komora vydala následující prohlášení: „Proto nás mrzí, že podpora prestižní kulturní akce je skupinou filmařů a herců znevažována. Jsme přesvědčeni, že tyto české podniky jsou naopak inspirací pro další firmy, aby část svých prostředků vkládaly nejen do rozvoje filmového umění, ale i kultury a sportu“. Následně mluvčí Hospodářské komory Miroslav Diro ještě doplnil, že zbrojovka splňuje všechna pravidla obchodního styku a neporušuje žádné zákony. 

obr_CZ02
Foto: Petr Čtvrtníček se vtipným způsobem zastal České zbrojovky | printscreen z YouTube

České zbrojovky se zastal i herec a komik Petr Čtvrtníček. Ve svém videu, které natočil ve vlaku, posílá vzkaz svým hereckým kolegům. Říká, že je mu líto, že se festivalu nemůže zúčastnit, ale že si jede do zbrojovky pro novou pistoli. Video se okamžitě stalo hitem a zastánci zbrojovky Petru Čtvrtníčkovi tleskají. 

Psali jsme: Operace Izrael: nejdrsnější český seriál - rozhovor II

Na vzkaz, který Petr Čtvrtníček poslal odpůrcům ČZ, se můžete podívat v níže uvedeném videu. 

Video: Vtipný vzkaz Petra Čtvrtníčka odpůrcům České zbrojovky / YouTube

CENOVÉ BOMBY (926)

Komentáře

Hana

14. 07. 2019

Občane
Znám tohoto fanatika, přikládám odkazy. Šéf poslanců ODS přiznal, že o své firmě neříkal pravdu:heart_eyes:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=701594

Vysmívá se Babišovi jeho podnikatelským aktivitám, sám však dluží jak si lze přečíst
Nejlépe dokázal odklonit své peníze poslanec ODS Zbyněk Stanjura,
Kdo by pochyboval o jeho majetku, když se nechává veřejně slyšet , že je nejzadluženější. To je naše stranická jednička „ Nejvíc dluží šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura“ http://ostrava.idnes.cz/krajsti-poslanci-dohromady-dluzi-20-milionu-nejvic-utraceli-novacci-1pn-/ostrava-zpravy.aspx?c=A110718_1620366_ostrava-zpravy_kol

Občan

12. 07. 2019

Hano,
nejste sama, je jen problém, že Ti starší se bojí tuto pravdu napsat. Já ještě pamatuji naše mladé komsomolce, oni z toho vyrostli, ale máme nové fanatiky života?

Hana

12. 07. 2019

SVATÁ PROSTOTO,
Opravdu se divím Zbrojovce, místo,aby sponzorovala dětské domovy, nemocné nebo důchodce, tak prospívá zaprodancům
Dozvěděla jsem se, že jsem lůza. Nevzdělaná. Neinformovaná a zaostalá. Kvůli své neiformovanosti, zaostalosti a mentální nedostatečnosti jsem i xenofob, rasista, a vůbec všeobecně zaprděnej čecháček, ba dokonce přímo snad i nácek.
Proč … no protože takřka celý život žiju na vesnici, jsem senior … i když pravda, namlouvám si, že duch je mladý, jenom to tělo chátrá, vzdělání jenom střední a ještě k tomu díky datu mého narození za socíku, kdy se teda ve škole děti učily pravopis a násobilku, ale byly zcela nepolíbeny genderem, multikulti, klimatickými změnami a – ó hrůzo – myslely si, že máma je máma a táta táta a rodinu že tvoří chlap, ženská a děti. Divná doba, že jo…Ovšem dnešní pokrokové celebrity mi to na Václaváku, Letné a i v mainstreemových sdělovacích prostředcích natřely bez obalu. Taková Aňa Geislerová, Bára Basiková, úžasný a nenapodobitelný Pavel Novotný, geniální režisérka Olga Sommerová, nedostižný bard Zigy Horváth, ikona herectví Mádl /křestní jméno jsem bohužel zapomněla a jsem líná to hledat/ a další a další si nebrali servítky. Starci – nikoliv na chmel, ale na školení. Je nutno vás vzdělat, osvítit, nacpat do těch vašich dutých a starých hloupých lebek moderní, pokrokové a jedině správné názory. Víte vy vůbec, geronti, jak ohrožujete tu naši vymodlenou, neposkvrněnou a jedině správnou demokracii toho jediného správného názoru a patentované naší pravdy? Takže školení – úžasní a nedostižní, charakterově neposkvrnění a poslední mladí a pokrokoví umělci v čele se Zdenkem Svěrákem se rozjedou po vlastech českých, krajích moravských a slezských a začnou poučovat ten nevzdělaný prostý lid. Vejdou, se zelenou ratolestí míru a krabicemi korálků a zrcátek do míst, kam nedosáhne signál ČT, kde si ti zaostalí venkované myslí, že internet se maže na chleba a nedej bože, že dva chlapi nemůžou mit spolu dítě.
Přemluv bábu!
https://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

pat

11. 07. 2019

Střílet, či nestřílet v Karlových Varech? (zajímavé postřehy z tohoto článku)
Řeč je o momentálně našláplé kauze kolem sponzorování MFF v Karlových Varech společností Česká zbrojovka, která se původně rozjela především na českých sociálních sítích, ale ve velkém se přelila i do médií. Zbrojovka sice festival nesponzoruje prvním rokem, jak se ale ukázalo, spousta lidí o její přítomnosti mezi sponzory akce neměla doteď sebemenší ponětí. To se ale změnilo poté, co internetem začala kolovat dost nešťastná dvojsmyslná reklama České zbrojovky, ohánějící se anglickým heslem "we love shooting", které se do češtiny dá přeložit jako "milujeme natáčení", ale rovněž jako "milujeme střílení". Heslo pak doprovází fotka ruky držící malou kameru hezky s prstem na "spoušti", která poněkud nepříjemně evokuje hodně "trigger happy" střelce. Úsměvné pak také je, že filmaři se sice navážejí do České zbrojovky, protože vyvážela svoje zbraně "do nedemokratických zemí s represivními režimy", ale proti tomu, že je mezi sponzory i společnost Czechoslovak group, jejíž těžká technika slouží třeba v Saúdské Arábii, se nijak neozvali.Organizátoři festivalu se své spolupráce se zbrojovkou pochopitelně zastali, i když poněkud generickým marketingovým textem, jenž se prakticky vyhýbá tématům, na která narážejí filmaři. Stojí v něm třeba nemastné neslané: "Vedení MFF KV si váží spolupráce s tradičními českými firmami, jakou je i Česká zbrojovka

Lenka

11. 07. 2019

:heart:Otázky zní:
Kdo potřebuje peníze zbrojovek, nebo přesněji, obejdou se zbrojovky bez Karlovarského festivalu? Již chápu,proč každý herec zdůrazňuje, že nezvládl matematiku a tak šel na herectví. Je to až směšné vyjádření českých šašíků.:wc:

Jura

11. 07. 2019

Nejni problém, tak si tam příští rok můžou debužírovat za svý. Zbrojovka jistě může podporovat spousty akcí které jí budou víc na tělo, pro vojáky, policajty, myslivce, sportovní a hobby střelce.

satestsat121

11. 07. 2019

Bohužel tomuto pánovi osobně nevěřím, za peníze udělá vše.

Emil

11. 07. 2019

Hercům se nedá věřit ani nos mezi očima, nehrají zdarma, komerčí kecy
Čtvrtníček volá Babiše!
https://www.youtube.com/watch?v=8mCw9rKtHq4

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací