EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Poslechněte si "opravdový" hlas Adolfa Hitlera, který byste nečekali

 25. 08. 2018      kategorie: Vojenská historie      3 komentáře

Naprostá většina z nás zná nezaměnitelný křik německého diktátora Adolfa Hitlera z jeho divokých projevů, kterých na internetu kolují desítky. Znáte však jeho hlas, pokud nekřičí a mluví normálně a klidně? Asi byste ho nepoznali...

adolfproslov_02
Foto: Adolf Hitler zachycen během jednoho ze svých plamenných projevů

Adolf Hitler se do světové historie zapsal jako jeden z nejhorších diktátorů všech dob. Byl zodpovědný za zločiny nacistického režimu, zejména za vyvražďování Židů, Romů a postižených. Agresivní politikou zprvu dosahoval územní zisky a ústupky jiných států, roku 1939 však napadením Polska vyvolal druhou světovou válku, v níž Německo nakonec utrpělo drtivou porážku.

Psali jsme: Na kamarády z vojny se nezapomíná

Jeho plamenné projevy si jako velmi zdařilý řečník často pečlivě připravoval dopředu, jak se to dělá např. v divadle. Hitler své publikum nefascinoval jen obsahem své řeči, ale hlavně jeho formou.

adolfproslov_01
Foto: Své proslovy si Hitler pečlivě připravoval včetně, pro něj typických, teatrálních gest

Jeho mluva byla energická, plná emocí, hněvu a vášně. Těmito svými projevy si rychle získal na svou stranu spoustu posluchačů a vytvořil kolem sebe jakýsi kult osobnosti.

Psali jsme: Měli jsme v roce 1938 bojovat?

Vedle plnění své role německého vůdce a spasitele však Hitler také samozřejmě odpočíval a jeho chování pak včetně hlasu bylo diametrálně odlišné. Právě v těchto okamžicích klidu se podařilo zachytit pár zvukových záznamů jeho hlasu v "klidném režimu".

V následujícím videu si můžete poslechnout, jak odlišně zněl jeho normální hlas, když zrovna nevedl své plamenné politické debaty a proslovy. Hitlerův normální projev můžete zhlédnout od času 1:26.

 

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY

Komentáře

Delta

01. 04. 2019

v kalhotách měl přitom nezdravě dost místa
1 varle Hitlera
Hitler měl skutečně jen jedno varle, potvrdil válečný veterán
O tom, že měl Adolf Hitler opravdu jen jedno varle, se spekulovalo celá desetiletí. Nově objevený záznam německého armádního lékaře nyní potvrzuje, že nacistický vůdce skutečně o jedno varle v první světové válce přišel. Německý válečný veterán Johan Jambor svěřil tajemství až v šedesátých letech. Za jeho vyzrazení by mu v době Hitlerovy vlády hrozila okamžitá smrt.Bál se, že nebude moci mít děti
Dosud ovšem neexistoval jediný věrohodný důkaz o tom, že by měl Hitler jen jediné varle. Podle knězova záznamu ale Jambor údajně viděl důkaz na vlastní oči. Za první světové války totiž prý sloužil jako vojenský lékař a raněného Hitlera ošetřil. Knězi Pawlarovi prý informaci navíc potvrdil Jamborův kamarád Blassius Hanczuch.

https://www.novinky.cz/koktejl/154761-hitler-mel-skutecne-jen-jedno-varle-potvrdil-valecny-veteran.html

Delta

09. 03. 2019

Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.
Citáty https://azcitaty.cz/citaty/adolf-hitler/

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací