EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Minulý týden proběhlo výběrko do elitní jednotky 4. brigády rychlého nasazení

 20. 04. 2017      kategorie: Armáda ČR      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Pot, dřina, dril, schopnosti, dovednosti, odhodlání, motivace – v tomto duchu probíhalo výběrové řízení. Od pondělí 10. dubna 2017 se Vojenský újezd Boletice stal prostorem pro výběr mezi elitní jednotky 4. brigády rychlého nasazení, přesněji mezi průzkumné skupiny.

brn_vyberko_00

Na start se postavilo 23 uchazečů, které během tří dnů intenzivního výběru čekalo několik nejrůznějších nástrah.

brn_vyberko_04

První den se nesl především v duchu fyzického přezkoušení, kontroly materiálu, učení se básniček, běhů, klikování, dřepování a oblíbeného nočního orientačního pochodu.

brn_vyberko_11

Po dvou dnech si osmnáct vojáků z 4. brn na vlastní kůži ověřilo, že zvládnout výběrové řízení k průzkumným skupinám je zcela něco jiného, než s čím se dosud ve své vojenské kariéře setkali.

brn_vyberko_2_den_01

Bohužel pro ně se první dva dny výběru, přesněji pro většinu první noční pochod, staly konečnou. Zbylých pět, dalo by se říci, mušketýrů tedy byli během úterý a středy prověřeni z taktických, střeleckých a průzkumných dovedností.

brn_vyberko_3_den_04

brn_vyberko_2_den_02

Kolik jich úspěšně zvládne poslední nástrahy? Kolik jich skutečně získá místo mezi pozemní elitou?

brn_vyberko_2_den_05

Nakonec výběrko zvládli jen tři. Do středečního cíle došlo pět uchazečů, ale dostatek bodů, doporučení psychologa a doporučení komise získali, jak již bylo napsáno, tři uchazeči.

brn_vyberko_3_den_01

V tomto výběrovém řízení tedy byla úspěšnost cca 12%, což není opravdu mnoho. Ale potencionální průzkumáci o svou budoucí náplň vojenské kariéry mohou opět bojovat na podzim tohoto roku. 

Respekt všem zúčastněným a gratulace vybraným!

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (310)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací