EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruské letectvo bude disponovat větším počtem letounů Tu-160

 10. 01. 2021      kategorie: Vojenská technika      77 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Rusko nedávno potvrdilo svůj záměr zvýšit počet nadzvukových strategických bombardérů Tupolev Tu-160. Počet těchto strojů v příštích sedmi letech tak naroste o více než 50 %. 

V roce 2020 bylo na letecké základně Engels-2 k dispozici 16 kusů letounů Tu-160 různých modifikací. Od roku 2021 by měly začít přicházet nové letouny verze Tu-160M.

tupolev_TITFoto: Od roku 2021 by měly začít přicházet nové letouny verze Tu-160M (na snímku). | Dmitry Terekhov / CC BY NC-ND

Dodávky těchto strojů budou prováděny i v rámci nového státního zbrojního programu na období 2024–2033. Rozhodnutí o obnovení výroby Tu-160 ve vylepšené verzi Tu-160M ​​bylo učiněno v roce 2015. Současně byly odloženy práce na vývoji zcela nového stroje PAK DA.  

Tupolev Tu-160 (v kódu NATO „Blackjack“) je nadzvukový těžký strategický bombardér s měnitelnou geometrií křídel dlouhého doletu navržený konstrukční kanceláří Tupolev v SSSR. Jedná se o nejtěžší a největší bombardovací letoun s rychlostí nad 2 Machy na světě[1] a dle celkové délky druhý za typem XB-70 Valkyrie. Piloti říkají Tu-160 „bílá labuť” – kvůli bílému povrchovému nátěru. Jde o největší a nejtěžší bojový letoun a nejrychlejší bombardér, který je nyní ve službě. Dále o největší a nejtěžší letadlo s měnitelnou geometrií křídel, jaké kdy létalo.

Do služby vstoupil v roce 1987 a byl posledním sovětským strategickým bombardérem. V roce 2016 mělo dálkové letectvo, odnož ruského letectva, ve službě nejméně 16 letadel. Aktivní flotila letounů Tu-160 prochází od počátku 21. století modernizací elektronických systémů. Modernizační program Tu-160M začal s prvním vylepšeným letadlem dodaným v prosinci 2014.

Od svého zařazení do sovětského letectva až do roku 1991 prováděly tato letadla pravidelné strategické dálkové lety. Lety bombardérů Tu-160 však z důvodu změny geopolické situace a z finančních důvodů byly následujících 16 let omezeny na minimum a konaly se spíše ve formě menších vojenských cvičení. Dne 17. srpna 2007 oznámil prezident Vladimir Putin obnovení strategických letů Tu-160. Necelý měsíc po tomto sdělení bylo na jednom ze strojů Tu-160 otestováno shození dosud největší termobarické (vakuové) pumy, přezdívané "Otec všech bomb".

17. listopadu 2015 prodělaly bombardéry Tu-160 svůj bojový debut. Poté, co se potvrdila podezření, že za pádem ruského civilního letadla s 224 cestujícícmi na palubě stojí islámský stát a po žádosti o vojenskou pomoc ze strany prezidenta Sýrie Bašára al-Assada, začalo Rusko s masivním bombardovaním strategickými bombardéry. Pět letadel Tu-160, čtrnáct strojů Tu-22M a šest Tu-95 provedlo nálety na pozice teroristické skupiny Isil. Bombardéry Tu-160 a Tu-95 zasáhly velitelské základny v Idlíbu a Aleppu. Letadla Tu-160 použila rakety Ch-101, což je stealth varianta střely s plochou dráhou letu Ch-55SM. Šlo o historicky první bojové nasazení této střely vzduch-země. Celkem bombardéry Tu-160 a Tu-95 vypálily 34 raket a zasáhly 14 cílů.

CENOVÉ BOMBY (267)

Komentáře

czert

06. 03. 2021

a k cemu ty tucka rusove vubec potrebuji ?
nadzvukove bombardery mely vyuziti v dobach kdy neexistovaly rychle protizemi rakety s dlouhym doletem, ale ted?
a menitelne kridlo ? k cemu ? pokroky v aedodynamice a mechanice z nich udelali zbytecne provozne prilis drahy spas.
k dyz chapu, putin se musi necim chlubit, kdyz se nemuze chlubit novym podzvukovym bombarderem jehoz vyvoj byl odlozen na neurcito.

karel3

18. 01. 2021

OBOR
"...a Kadliku jeste jednou zkus pouzit ten uzasny us vynalez se kterym tu neustale operujes ;)"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já přece netvrdím, že je něco špatného ve smlouvách. To tvrdíš ty, Slovane.
Já mám dokazovat, co ve smlouvách není ? Ty máš IQ houpacího koně. :laughing:
Obvykle trapná výmluva zdejších důchodců, kteří papouškují nesmysly z doslechu, při požadavku na fakta: Vygugli si to.
Já kdybych tvrdil, že je nějaká formulace ve smlouvě, tak bych tu pasáž sem vložil, nebo bych alespoň vložil odkaz s upozorněním na odstavec, nebo příslušný § smlouvy. To bych udělal já. :slight_smile:

OBOR

17. 01. 2021

ROBO tobe netreba nic dokazovat, ty si znamy dement a Kadliku jeste jednou zkus pouzit ten uzasny us vynalez se kterym tu neustale operujes ;)

ROBO

16. 01. 2021

OBOR
No tak prostě nějak dolož tu rádoby nevypověditelnost smluv , at nevypadáš jako lhář .

karel3

15. 01. 2021

OBOR
"... ty smlouvy mají napsané tak, že pokud s tím nebude souhlasit jedna strana tak zůstavají, takže jsou prakticky nevypověditelné :)"
"..kdyz se tam mluvi o zakladne na Okynawe..."
-------------------------------------------------------------------------------
Víš kulový a lžeš.
Jak bys mohl znát text nějaké smlouvy, když jsi schopen napsat Okinawa s "y".
Ve které části ruského hlupákova tě učili číst a psát Slovane? :smile:

OBOR

15. 01. 2021

Kadliku, ty zamindrakovany potomku sudetaku ,proc te fotr neutrel radsi do ponozky?....kdyz vis hovno tak se nevyjadruj...staci koukat i na tu Ct....kdyz se tam mluvi o zakladne na Okynawe.....kde jsou protety proti pritomnosti kazdy den. Znas Google debile?

karel3

15. 01. 2021

OBOR
"... ty smlouvy mají napsané tak, že pokud s tím nebude souhlasit jedna strana tak zůstavají, takže jsou prakticky nevypověditelné :)"
-----------------------------------------------------------
Žádnou smlouvu jsi nám neukázal, takže lžeš slovanský kydoni, Míro.:slight_smile:

OBOR

15. 01. 2021

ROBO - jen k tim záladnám USA na cizím uzemí a jejich vypověditelnosti..........ty smlouvy mají napsané tak, že pokud s tím nebude souhlasit jedna strana tak zůstavají, takže jsou prakticky nevypověditelné :)

karel3

14. 01. 2021

Míra
"No vždyť to vám vysvětluju pořád dokola: když něco tvrdíš tak to musíš umět dokázat!
Tvrdíte že je to lež, tak to dokažte!!! Neumíte dokázat, držte pysk a nereagujte!!! Jak jednoduché."
----------------------------------------------------
Nikdy jsem na AN nenapsal ani písmeno.
Jak bych asi mohl vyvrátit Omnyho tvrzení:
"Glocker, Robo, Karel3, Bombero - to je sebranka z AN
... A celá ta sebranka v diskuzi tomu kvitovala......".
Jedině, že bych si koupil 2TB HD, nechal si od majitele AN zkopírovat všechny diskuse a poslal ti je ke kontrole. Ty budeš asi Slovan, ne Čech viď. :smile:
Hlupáci se přestali stydět za svoji hloupost a zahnojili veřejný prostor. :smile:

ROBO

13. 01. 2021

Míra
Míro můžeš říct jak si představuješ vyvrácení lži , kterou sis zcela jasně a očividně včera sprostě vymyslel . Jenom ty samozřejmě logicky víš co to bylo ze dementovinu která proto nelze dohledat protože neexistuje . Je to jenom výpold tvé choré vlastizrádné mysli .
By mě fakt zajímalo co ty seš za vlastizrádnou zrůdu , když se uboze a křivácky snižuješ k takovýmu lhaní jen proto abys dělal radost těm Kremelskejm fašistům . Pro tebe , podobně jako pro Omnyho a Martina23 je pravda sprostý slovo . A ve svejch brutálně zvrácenejch prorusskejch pseudorealitách už ani vůbec nevíte co pravda vlasně je . Takže ste jako nemocný psychouši vlastně bez vinny :confused:

bombero

13. 01. 2021

Míra- jo, a při tom rozhovoru putina, bylo to na táboře pro putinovu mláděž ještě prohlásil, že jeho největší vzor jako státník je stalin a pak hned hitler. Aspon vidíme, odkud pramení ruská agrase

Míra

13. 01. 2021

No vždyť to vám vysvětluju pořád dokola: když něco tvrdíš tak to musíš umět dokázat!
Tvrdíte že je to lež, tak to dokažte!!! Neumíte dokázat, držte pysk a nereagujte!!! Jak jednoduché.

karel3

13. 01. 2021

Omny.
A kde se vzal tu se vzal ruský věrozvěst Omny.
Tvé lhaní nemá smysl komentovat.
Nejvtipnější na tom je, že vás už před 20 lety předhonila ekonomicky Čína.
Vyrobíte leda tak kulový s přehazovačkou. Všichni chytří a šikovní Rusové už utekli do GB, Německa, USA a Izraele. Rusko je sice ozbrojená, ale rozvojová země. Podle MMF v HDP na obyvatele za rok 2020, Rusko 61. místo, před Bulharskem. :laughing:

Omny

13. 01. 2021

Glocker, Robo, Karel3, Bombero - to je sebranka z AN
AN se svými tupými článkami blamovalo několikrát, asi před rokem či dvěma napsali jako hotovou věc, že rusové vývoj SU-57 nezvládli....a výroba skončila. A celá ta sebranka v diskuzi tomu kvitovala......pak se ukázalo, že to vše uplně jinak...rusové ohlásili výrobu 76 letadel, letadla byla na bojových misích v Syrii apod.
jinak bavit se o cenzurovaném odpadu AN nemá ani cenu.

bombero

13. 01. 2021

Míra- fakta, které nelze dokázat, tudíž ani vyvrátit. V normální společnosti platí, že ten, kdo něco tvrdí by to měl i dokázat.
A opět snůška prokremelských lží
úplně největší- usa sympatizovali s hitlerem- realita- nebýt stalina, nebyla by ani 2 sv.v.- cvičil, zásoboval němce a napadal sousední země až do 41
Tak z podobnéhom soudku- Putin v roce 2012 prohlásil, že zabere zpět urajinu,krym a pak slovensko s českem a jejich obyvatele přesídlí na sibiř, aby získal nástupní místo pro válku s NATO a nedostalo se to na území ruska. tak kdo je tady strůjce konfliktů a válečný štváč? Jasně že dle tohoto výroku putin a rusko. Protože vše, co kdy měli, tak uloupili ve válkách jiným zemím...

Míra

13. 01. 2021

Na to, aby si někdo udělal obrázek o Americe bohatě stačí to ostatní. Když je někomu málo napadení Srbska, Iráku, Libye, Sýrie.
Nebo chcete snad tvrdit, že ty citáty a co řekl Smedley Butler je taky lež? Že Američani sympatizovali s Hitlerem je taky lež?

Co jste na tom nepochopili: "co vám brání ty lži (pokud to jsou lži) argumenty a fakty vyvrátit??
Že to tak není protože si to myslí nějaký bombero nebo karel23, není argument." ??

A jestliže ty "lži" nedokážete vyvrátit, tak můžete akorát tak vztekle dupat nožičkami jako to děláte a to je asi tak všechno.
Mne zajímají jen fakta a ne co si kdo myslí. Je to od vás hezké, že mi píšete co si myslíte, ale mne to nezajímá.
Myslíš si, že je to lež?! Tak si to klidně mysli dál. Je to tvoje volba.

karel3

13. 01. 2021

Míra
Se nediv, korporátní "objektivní" "nezávislá" média se tím chlubit nebudou.
To bude asi tím, že nemáš ta správná data.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Člověk, který má znalosti ví, že Harry S. Truman nastoupil do úřadu prezidenta USA 12.dubna 1945 a Rudá armáda za 4 dny 16.dubna zahájila bitvu o Berlín. Harry S. Truman ctil dohodu a Berlín přenechal Rusům.
Mírova hloupá lež postrádá logiku i časový rozvrh.
S ostatníma komunistickýma klucima to asi u piva přehnali, nějak se jim to pomotalo v hlavách a Míra to dodnes šíří jako komunistický dějepis. :smile:

bombero

13. 01. 2021

Míra- ale posunul jste to celé o level výše. Já lžu, přímo ukázkově podpásově, ale ostatní mi doložte, že nemám pravdu. Inu ruská mentalita, ta s civilizací nemá vůbec nic společného...

bombero

13. 01. 2021

Míra- zato, když si to vycucal nějaký míra z prstu(nejspíš not od putina), tak je to na 200% pravda. Milion proruských lží, ale ani jeden odkaz že to tak je. Myslím, že jste v tom trumfnul i omnyho

Mira

13. 01. 2021

Se nediv, korporátní "objektivní" "nezávislá" média se tím chlubit nebudou.
To bude asi tím, že nemáš ta správná data.

karel3

13. 01. 2021

Míra
"Jestliže víme co řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“
"A co vám brání ty lži (pokud to jsou lži) argumenty a fakty vyvrátit??"
--------------------------------------------------------
Míra je prostinký slovanský lhář.
V žádných datech o Harry S. Tumanovi není podobný výrok zaznamenán.
Míra "vymyslel" fintu. Mám mu dokázat, že Truman nikdy nic takového neřekl. :smile:

Mira

13. 01. 2021

A co vám brání ty lži (pokud to jsou lži) argumenty a fakty vyvrátit??
Že to tak není protože si to myslí nějaký bombero nebo karel23, není argument.

bombero

13. 01. 2021

Míra- akorát tady plevelíte diskuzi proruskými lži, které nejste schopen doložit. Ale tak to u rusáků bylo vždy, tak co jiného čekat od jejich adorantů

Mira

13. 01. 2021

Copak, záchvat zoufalství?
Já nejsem ty, abych tady psal výmysly a lži.

karel3

12. 01. 2021

Míra
"Jestliže víme co řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže ty sis ten "citát" od Harry S. Trumana vymyslel a veřejně tady lžeš v upocené snaze po bolševicku poškodit bývalého prezidenta a USA.
Jsi vůbec dospělý člověk ? Není ti ani malinko hanba ?
Opravdu si myslíš, že takhle se chová vychovaný člověk ?

Míra

12. 01. 2021

karel3

Víš že mi je úplně jedno čemu věříš a co si myslíš. Věř si dál čemu chceš, je to tvoje volba.
A je do očí bijící, že ty chceš věřit jen tomu, co vyhovuje tvé ideologii.

karel3

12. 01. 2021

Míra
"Jestliže víme co řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“"
---------------------------------
Zatím jsi mi neprozradil, odkud jsi vzal ty dvě údajné věty H.S.Trumana.
Nemohu si tedy ověřit, zda a kdy to řekl, nebo jestli nám nelžeš.
Možná nejsem dost bystrý, proto jsem tě už jednou poprosil o pomoc a činím tak znovu. Díky.

Míra

12. 01. 2021

Chápu, že se to někomu nelíbí, ale tak to prostě je! Jak jsem napsal, zbytečné cokoliv okecávat.

Jo a ještě ty slova Henryho Kissingera a Thomase Jeffersna jsou citáty a ne bonmoty. Ono je totiž mezi citátem a bonmotem rozdíl.
Jsou mezi náma tací, kteří to překvapivě neví.

Glocker

12. 01. 2021

Auspow:
Toto není diskuse k článku na AN, který se navíc týká zcela jiného tématu. Zkuste psát do diskusí tam a ne tady.

auspow

12. 01. 2021

Nechtělo se mi pro nedostatek času vyhledávat staré věci, tak jsem otevřel hned ten poslední článek na AN, a tam tento skvělý sdroj informací o vojenské technice např. uvádí: "Nejzajímavější je ale nasazení moderní čínské obrněné techniky, včetně tanků VT-4 ráže 125 mm, kolových vozidel palebné podpory ST-1 ráže 105 mm ..... " Krásný příklad šmejdovského překladu nebo tuposti autora - výrazy "tank ráže" a nebo "vozidlo ráže" stojí opravdu za potlesk. Tyto skvělé stránky také uvádějí, že: "první tanky VT-4 přitom dorazily do Nigérie teprve počátkem dubna roku 2000", tak to je opravdu čestvé, SUPER !!! V roce 2000 byly tanky VT-4 ještě zdaleka na houbách. Ono to G-éčko v podstatě později v článku i potvrzuje. Článek má i další chyby v uvádění typů techniky, ale nestojí mi to za námahu se tím zabývat. Hlavně se držte AN !!! A pořádně se rvěte za jejich pravdu a zdrojování. Však ono chlápci z Janes jsou také jenom truhlíci z Horní-Dolní. :-)))

Glocker

12. 01. 2021

Tak už vím, kam se poděli kremloboti vyhození z diskusí v Armádních novinách... Teď si hrají tady :joy:

bombero

11. 01. 2021

Míra-logika asi není vaše silná stránka,co?
„Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“
Jestli je to pravda, vysvětlete mi prosím válku v africe, vylodění na sicílii a hlavně denD. To vše jde proti tomu vašemu tvrzení. Ale abych po vás chtěl nějaký zdroj, to by bylo asi moc,co?
Jinak ádu podporovaly soukromé osoby v celém světě, ale kromě ruska žádná ofic politika země. Když šel k moci, nikdo nemohl tušit, co z toho nakonec bude, I v anglii rušili nacistickou stranu jestli se nepletu v 39roce. Ale rozum zůstává stát, když se někdo ideologie, která byla horší jak nacismus a fašismus dohromady a státu, který si za tím dodnes stojí, zastává a hájí ho. Prostě komunistický kolaboranti a odpad lidstva

ROBO

11. 01. 2021

Míra
„Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“
------------------------------------------------------
Tuto nehorázně sprostou lež ji četl kde ? Na nějakém lživém prokremelském webu nebo sis ji uboze vymyslel ? A na takovejch ubohejch vylhanejch sračk..ách vystavíš takovej nesmyslnej elaborát ?
Jediný co víme je to že před Hitlerem nás nezištně a přátelsky osvobodily pouze USA . Na osvobození se větší mírou podíleli samozřejmě i SSSR . Tento v té době nedávný spojenec Hitlera s kterým bratrsky napadly , postupně okupovali a hromadně vyvraždovali státy Evropy celé dva roky . To máme také dostatečně historicky doložené . Samozřejmě i masivní Sovětskou ekonomickou podporu svému Německému bratru ve zbrani . Proto ty Russký křiváci počítají 2.svět. válku až od roku 1941 kdy narozdíl od Russáků Evropa a USA bojovali proti Hitlerovi dva roky a to i díky masivní pomoci bratrů z SSSR .

Navíc jsme na narozdíl od osvoboditelů z USA , Russákům museli my a celá vých.Evropa tvrdě zaplatit svobodou , nezávislostí , ekonomickou a morální likvidací naší země a nespočtem zmařených a vyvražděných životů .

Ty tvoje křivácký a konpirační lži o prezidentu USA Trumanovi na tom nic nemůže změnit .

bombero

11. 01. 2021

Omny- těmi vašimi žvásty absolutně bez rozhledu jste si vysloužil čestný titul "DRUHÝ SUPERMAMLAS". A proč ne první?Protože jste takový supermamlas, že i to první místo jste nechal neobsazené.
Je super, jak poukazujete na dílčí neúspěchy soukromé osoby, která dokázala vypustit a znovu přistát s klasickou raketou a vypustit 2x silnější raketu jak to vaše adorované rusko...Jako kdyby rusům nikdy nic nebouchlo a vše jim vyšlo na 100%.Jinak, proč by amík nevyužíval dumpingovou cenu ruských letů do vesmíru? Hádejte, kdo na tom ve finále vydělal?Rus to určitě nebyl, Jsem zvědavý, kam půjde ruský vesmírný program, až jim přestanou amíci platit a používat jejich levné taxi

karel3

11. 01. 2021

Míra
"Jestliže víme co řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“"
---------------------------------
Jsem hloupej Míro. Můžeč mi prosím pomoci s hledáním tohoto výroku H.S.Trumana ? Díky.

karel3

11. 01. 2021

Míra
S tebou je to nekonečný příběh viď Slovane bez paměti.
My víme, že si vystačíš s Henry Fordem, protože jich víc ani neznáš. :slight_smile:
Hitler byl samozřejmě Fordovi vděčný, protože ten ve své přízni k nacistům nechával celý zisk z evropských poboček Ford v pokladně NSDAP.
Vše se ovšem změnilo s nástupem syna, Edsela Forda.
V továrnách Ford se začaly vyrábět B-24 Liberator, ...
Henry Ford byl soukromá osoba a politika USA byla někde jinde. To je něco úplně jiného, než tvůj vymytý mozek se zbytekem pupeční šňůry od centrálního socialismu a nerozborného přátelství se Sovětským svazem. :smile:

Již legionáři z Ruska říkávali:
"Pán Bůh nás chraň, aby se ten svrab a neštovice z Ruska dostali až k nám."
Československo s příchodem Rudé armády nezískalo v květnu 1945 svobodu, ale černý mor byl vystřídán rudým morem. USA díky Marshallově plánu pomohly celé "Západní" Evropě k prosperitě a blahobytu, zatímco Rusko stáhlo "Východní" Evropu do svých výkalů.
Dodnes každý člověk v Evropě pozná, kde končila ruská a začínala americká zóna v roce 1945.

Díky patentům z USA, nás tady dnes můžeš svobodně krmit svoji bolševickou propagandou.
Mimo jiné. Československo vzniklo v USA díky přijetí Washingtonské deklarace 18.října 1918.
Armáda USA nikdy Československo nenapadla a neokupovala jako Sovětský svaz a jeho Rudá armáda 21.8.1968 - 21.6.1991.
A tak dále ... Jako před měsícem. :slight_smile:

Míra

11. 01. 2021

Jestliže víme co řekl Truman: „Jestliže začne vyhrávat Německo, musíme pomáhat Rusku. Jestliže bude vítězit Rusko, my musíme pomáhat Němcům a tímto způsobem je necháme zabíjet se navzájem.“

Jestliže víme jak USA zásobovaly Hitlera a vydělávaly na válce:

„Spojené státy byly jedinou zemí protihitlerovské koalice, jež z války inkasovala značné ekonomické dividendy. Proto se v Americe o II. světové válce hovoří jako o ´dobré válce´.“ Co se tím míní, píše historik Studs Terkel v knize z roku 1984, zvané Dobrá válka: orální historie II. světové války (The Good War: An Oral History of World War II), bez všech skrupulí: „Zatímco okolní svět byl potlučen, zděšen a téměř zdecimován, my z toho vyšli s bezprecedentním strojírenstvím, nástroji, pracovní silou, penězi…Pro Ameriku ta válka byla gaudiem. Nemám na mysli ty nebožáky, co přišli o syny a dcery. Všem ostatním ale válka nadělila skvělé časy.“

Jestliže víme jak američani sympatizovali s Hitlerem:

„Existuje velká část americké elity, která se v tomto období podílela na pomoci Hitlerovi v oblasti finanční a pomáhala při přestavbě a při obnově německé ekonomiky,“ řekl Kuznick. „Mnoho lidí, které nazýváme „největší generací“, byli nacističtí aktivisté, a mnozí z nich viděli nacisty jako pevnost proti bolševismu, stejně jako proti komunismu, a byli proto šťastní a ochotní podporovat a slepě tolerovat vyzbrojení Německa během této doby, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz. “

„Neznám Hitlera osobně, ale za jeho vlády v Německu mají lidé alespoň práci,“ tvrdil Ford na tiskové konferenci v srpnu 1939. Tedy už po anexi Rakouska, rozbití Československa a okamžik před napadením Polska. V době tohoto výroku už šest let fungovaly koncentrační tábory typu Dachau.
Kromě idejí spojoval Forda s nacisty i byznys. Podle Alfreda Liebfelda bylo vedení Fordových podniků v Německu, Rakousku, Maďarsku nebo Francii úzce propojené s nacistickými agenty.

„Nejen Ford, ale i jiné americké koncerny Hitlerovi ochotně pomáhaly při vyzbrojování a přípravách na válku. Forda ale Führer zahrnoval největší důvěrou a sympatiemi,“ napsal autor Fordovy životopisné knihy. Své tvrzení dokazuje dárkem Fordovým 75. narozeninám. Slavil je v roce 1938 a nacisté mu udělili Řád německého orla. Nejvyšší vyznamenání pro cizince.

Charlie Chaplin byl pacifista a silný odpůrce fašismu a s tím postojem měl v USA "potíže". Chaplinova karikatura Adolfa Hitlera byla pochopitelně v Německu a jiných totalitních zemích zcela zakázána.

Paradoxně se tento snímek stal také nejbolavějším dílkem do skládačky nového a nečekaného nepřítele. Tím se stala samotná Amerika. Jeho projev o humanitě byl v tehdejší hysterii a strachu z komunismu vnímán jako projev propagandy levicového komunismu.

Když se k tomu připojil projev Charlieho Chaplina v San Francisku, kde apeloval na nutnost pomoci Sovětskému svazu v boji proti nacismu, pomalu se tulák stával nežádoucí. Byly tak učiněny kroky, které ho měly doslova vykořenit ze země. A nakonec Chaplina USA vyhostily.

Jestliže víme co řekl Smedley Butler:

Strávil jsem 33 let a 4 měsíce v aktivní vojenské službě a během té doby jsem nejvíce času trávil jako vysoce postavený ranař pro velký byznys, Wall Street a bankéře. Jednoduše řečeno, byl jsem bandita, gangster kapitalismu. Pomáhal jsem udělat Mexiko a zejména Tampico bezpečné pro americké ropné zájmy v roce 1914. Pomohl jsem učinit z Haiti a Kuby decentní místo pro chlapce z National City Bank, aby tam vybírali výnosy. Pomáhal jsem znásilnit půl tuctu republik ve Střední Americe ve prospěch Wall Streetu. Pomáhal jsem očistit Nikaraguu pro International Banking House of Brown Brothers v letech 1902-1912. Přinesl jsem světlo do Dominikánské republiky pro zájmy amerického cukrovarnictví v roce 1916. Pomohl jsem učinit Honduras správným místem pro americké ovocnářské společnosti v roce 1903. V Číně jsem roku 1927 pomohl vyšlapat cestu Standard Oilu, který do ní expandoval nikým neobtěžován. Když se na to podívám zpětným pohledem, býval bych mohl Al Caponemu dát pár rad. On řádil přinejlepším ve třech okresech. Já na třech kontinentech.


...pak je zbytečné cokoliv okecávat jak jsou USA přátelské, mírumilovné a netouží po ničem jiném než jak někomu pomoci a někoho osvobodit.

karel3

11. 01. 2021

ROBO
"Agresivní fašistické Russko by taky rádo přátelsky hostovalo jenže když není přítel........ Ale jejich návštěva se historicky až často proměnuje v okupaci a dokonce nyní neuvěřitelnou anexi . To je zase přátelství na Russký způsob ."
"Russko samořejmě neuzbrojil Reagan , uzbrojil ho samozřejmě už dříve Brežněv . Gorbačov jen zdědil spálenou zbankrotovanou půdu ."
-----------------------------------------------------------------
Souhlasím a podepisuji. :thumbsup:
Sám bych to Rusko nikdy nedokázal tak výstižně popsat.
Přeji pevné zdraví a dobrou náladu.

ROBO

11. 01. 2021

Míra
To je jeden z mnoha mýtů o Rusku, hodně rozšířený, že Ronald Reagan uzbrojil SSSR.
-------------------------------------------------
To je svatá pravda . Russko samořejmě neuzbrojil Reagan , uzbrojil ho samozřejmě už dříve Brežněv . Gorbačov jen zdědil spálenou zbankrotovanou půdu .

ROBO

11. 01. 2021

Míra
Tady koukám že je někdo sběratel bonmotů pomalu jako náš pan prezident .
Ale ted vážně . Když pominenme povrchní a často přihlouplá , zastaralá a z kontextu hrubě vytržená přirovnání o kterých se výstižně říká že jsou pouze více či méně nepřesná , vidíme reálná fakta .
USA je až možná na vyjímky přátelským hostem na více než 700 základnách (zájemců je samozřejmě mnohem více). Cizí armádu si na svou půdu povolá pouze národ co vás považuje za přítele . Kdykoli ji může vypovědět a USA odejdou . Ale nepamatuju že by se to tak dělo . Navíc neopomíjejme že nás v minulém století v podstatě třikrát osvobodili . Narozdíl od jiných rádoby "osvoboditelů" .
Od USA narozdíl od Russka jsme žáné "smrtící přátelství" nepoznali a "vnucování silou" jsme od Russů poznali také v míře , více než hojné . Od USA možná můžeme zcela bezpředmětně citovat přihlouplé bonmoty . Od Russka jsme na vlastní kůži , poznali nasílí často v té nejsurovější podobě .

Agresivní fašistické Russko by taky rádo přátelsky hostovalo jenže když není přítel........ Ale jejich návštěva se historicky až často proměnuje v okupaci a dokonce nyní neuvěřitelnou anexi . To je zase přátelství na Russký způsob .

ROBO

11. 01. 2021

Martin23
Pokud mým argumentům ze tří nezavislých zdrojů nevěříš . Tak ti samozřejmě mohu předložit i jeden ve tvém rodném jazyce který potvrzje katastrofální finnční stav Rusského voj.průmyslu a z toho logické trvalé zaostávání .
Jenom ti připomínám že ty tvoje neuvěřitelný kvanta lží a konspirací nezdrojuješ vůbec . Kde taky , co ? Když to sou vlastně jenom prokremelský výmysli .

https://www.ng.ru/economics/2019-07-08/2_7617_vpk.html

Míra

11. 01. 2021

To je jeden z mnoha mýtů o Rusku, hodně rozšířený, že Ronald Reagan uzbrojil SSSR.
Skutečnost je taková, že se v SSSR objevil Gorbačov, který si naivně myslel, že lze mít s USA korektní rovnoprávný vtah založený na vzájemné důvěře, respektu a toleranci.
Naivní Gorbačov uvěřil slibům Západu, že se nebude NATO rozšiřovat k Ruským hranicím.

„Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy.“

„Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“

„Pokud řádu (toho co si přejí USA) nelze dosáhnout obecnou shodou ani jej vnutit silou, pak nelze jinak, než jej za cenu katastrof a nelidskostí ukout ze zkušenosti chaosu.“

autor Henry Kissinger

„Když uvážím, že je Bůh spravedlivý, bojím se o svou zemi.“ - Thomas Jefferson

ROBO

11. 01. 2021

Omny

pojdme se na ty skvělé úspěchy US kosmonautiky podívat trošku zblízka:
-------------------------------------------------------------------------------------
No , kdyby si tady jen lživě nedělal vlastizrádně hlásnou troubu Kremlu a měl alespon povrchní technické znalosti , tak tady ze sebe neděláš úplného nekompetentního hlupáka .
To co vidíme dělat nyní Spacex , poslalo Russkou techniku do pravěku a to za neuvěřitelně nízkou cenu .
A tyto , většinou plánovanné výbuchy , pouze mají na demonstrátorech (ani ne zdaleka prototypech) zjistit kam až lze prakticky zajít . I ten vámi uvedený let SN8 byl z vědeckého a technického hlediska neobyčejný úpěch , na který Russové nedosáhnou ani za 20let . Jinak tento nebo příští týden má proběhnout let SN9 . Pokud se nepovede tak se nic moc opět neděje s tím se vtéto fázi počítá - v pokročilém stavu mají dalších cca10 demonstrátorů . Ale pokud se to povede tak to pošle Russko o dalších 10 let dozadu do pravěku .

Výstižná ukázka rozdílu mezi Russkou a USA technikou .
https://9gag.com/gag/aK7M396

ROBO

11. 01. 2021

Martin23

Státní podnik, pokud stát nechce, nikdy nekrachne. Stát ho zadotuje.
-------------------------------
To lžeš . Zkrachoval celej státní podnik jménem RVHP a poté ještě i Russko samostatně .
To se to lehce dotujou bezedně a neefektivně zbraně když většina národa chcípá v v životní úrovni jako z 19.stol .


NO a ruský dluh je v tomto smyslu nicotný oproti západním státním dluhům,
----------------------------------------------------------------------
Opět lež . Ruský vnitřní dluh je absolutně astronomický . Kdyby místo neefektivního vyhazování peněz za tu jejich obstarožní techniku zavedli národu takovou vzácnost jako voda , kanalizaci , topení , zalepily ty jejich vymlácený silnice, zavedli zdravotnicví alespon na úroven poloviny minulého století o školství a sociální péči nemluvě ....................atd.atd.atd Tak je rázem z Russka bezkonkurenčně nejzadluženější země světa . A furt by nám nesahali ani po kotníky , ani kdyby tu Sibiř vytěžily třikrát .


V ceně takových produktů USA je započten v maximální míře i zisk
-------------------------------------------------------
No to je pravda . Ale vzhledem ke konkurenčnímu prostředí tu máme i maximální kvalitu za minimální cenu . Socialistické podniky negerují sice zisk ale bezpečně generjií nekonkurence schopné a drahé výrobky .
viz. cena letenky u Roskosmos - "stará krakskna" - 100mil.usd .
cena letetenky "mercedesu" Spcex - 50mil.usd
https://9gag.com/gag/aK7M396
A tak je to ve všem

Ruský státní zbrojařský průmysl vyrábí jen to, co chce stát, a pro něj to vyrábí bez zisku.
----------------------------------------------------------
Co je to platné že státní firmy "vyrábí bez zisku" , když sou 20-30 let za západem a kdyby se jim chtěli byt jen příblížit , tak díky státnosti to bude neúměrně předražené . I veškeré sportovní akce co jsme poslední léta mohli sledovat v Russku , skončili skandálním předražením a gigantickým rozkrádáním Putinových přisluhovačů . Jedny z největších rozkrádaček světa co neustále produkuje Roskosmos pod vedením patolízala z Kremlu Rogozina , jsou již pověstné a neutajitelné . Víte ono není vůbec špatné generonat zisk , ten vás posouvá vpřed a vede k prosperitě . Ale generovat takové bezbřehé oligarchistické rokrádání státního majetku pod státním dohledem, vede zaostalosti a bídě .
Jinak Russký státní zbrojařský průmysl vůbec nevyrábí to co chce stát . Právě naopak . Jinak by se velký diktátor z Kremlu neustále velkohubě neoháněl zbranemi "jaké svět neviděl" . A pak sme se nedozvídaly že za astronomické částky na zbrojení , Putlerovo zloději jen "přetítŕají" zastaralou voj. techniku a ještě bezpáteřně lživě tvrdí , že to je vlasně to nejlepší .

karel3

11. 01. 2021

Trochu závidím pilotům od RAF, kdyz si na svých strojích Eurofighter Typhoon občas zaletí prohlédnout ty ruské Tu-160 (1. let 1981), opticky poměrně zdařilé kopie jejich starších, nevlastních bratranců Rockwell B-1 Lancer (1.let 1974).

Martin23

11. 01. 2021

ROBO, mohu ti pogratulovat, že tentokrát si se správně přilepil na Martina23. Ale jinak to je bída.
Je mi fakt jedno, co za nesmysly píšou na Novinkách nebo AN. Státní podnik, pokud stát nechce, nikdy nekrachne. Stát ho zadotuje. NO a ruský dluh je v tomto smyslu nicotný oproti západním státním dluhům, které sice nedotují zbrojovky, ale v podstatě si od nich kupují zbraně tak, že zadlužují stát.
US zbrojařský průmysl je soukromý, firmy jsou bohaté a vyrábí vše, oč je zájem a to prodává zadluženým USA, jiným státům, firmám atd.. V ceně takových produktů je započten v maximální míře i zisk. Vyhovuje to, protože vlastníci firem ovládají USA, takže se dá říct, že v USA jsou bohaté firmy a stát je pytel dluhů.
Ruský státní zbrojařský průmysl vyrábí jen to, co chce stát, a pro něj to vyrábí bez zisku. Proto mnoho výrobků, o které stát nemá z nějakého důvodu zájem, se prostě nevyrábí, přestože by o něj byl i zájem jinde a přestože jde o výrobky kvalitní a někdy i revoluční. Rusové prostě chtějí maximálně efektivní systém co do poměru výkon/cena.Když usoudí, že uvedená zbraň, přes výborné parametry, je příliš drahá a stejnou službu zastane levnější varianta, tak prostě do výroby nejde. Ale také ji nebudou vyrábět pro zahraniční trh.

Omny

11. 01. 2021

pojdme se na ty skvělé úspěchy US kosmonautiky podívat trošku zblízka:
- https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/prototyp-nove-rakety-spacex-vybuchl-na-testovaci-rampe-40325948
-https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/spacex-elon-musk-raketa-start-exploze-vybuch-nehoda.A201210_075441_zahranicni_rapc
- https://www.denik.cz/veda-a-technika/neuspesny-test-prototyp-starship-20201210.html
-https://www.e15.cz/tema/miliardari/vizionari/muskova-raketa-ktera-ma-letet-na-mars-explodovala-pri-testech-1364417

Mně začíná těch USofilních rusofobů být líto...

Omny

11. 01. 2021

Mamlas
když US získaly levně tak velký technologický náskok před Ruskem, jak mi vysvětlíš, že se celé ty dlouhé roky nechaly vynášet do vesmírů od rusů........celé roky taková potupa...

Martin23

11. 01. 2021

Kadliku, jen jsi potvrdil, jak nejsi schopen chápat psaný text a tím pádem přicházet s relevantními závěry.


V diskuzi, do které jsi se zase připletl, vůbec nešlo o to, kolik má RF Armat, kolik má T90, T90M nebo zmodernizovaných starších tanků.
Nešlo ani o to, jestli se vyplnila slova ​ruského generála, nebo ředitele UVZ či kohokoliv jiného.
Tím předmětem diskuze, se kterým jsem s dovolením přišel já, jako s vlastní zkušeností s AN, bylo, že AN upravily výrok a když s tím byli dotyční konfrontováni, tak to neustáli.
A přitom to byla z mé strany jen nevýznamná poznámka na téma AN, kdy jsem řekl, že to je čistě můj subjektivní postoj a dál to nemám potřebu řešit.
Jenže ty se ukájíš tímhle názorovým pitváním druhých. Problém je, že v drtivé většině nejsi schopen pochopit, o čem je řeč.

ROBO

11. 01. 2021

Martin23

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/obrnene-vozidlo-bumerang-a-zadluzeny-rusky-vojensky-prumysl.A190726_124940_vojenstvi_erp

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ruske-zbrojare-tahnou-k-zemi-dluhy-40291606

https://www.armadninoviny.cz/rusky-prumysl-dluzi-dva-biliony-ruska-vlada-nabizi-oddluzeni.html

Toto je jediný a zcela logický důsledek Putinovo socialistickýho způsobu vedení voj. a celkového průmyslu . Kdydy do ekonmiky nelil socialistycky peníze z ropy , tak už stokrát zbankrotoval . A těch 50mld usd je samozřejmě pouze virtuální vycucaný numero . Ty gigantický sanace aoddlužovaní tady není vubec zahrnuto

karel3

11. 01. 2021

Martin23
Nemusíš tady dělat amatérské přednášky na téma státní a soukromý.
Celá věc je daleko jednodušší, než tvůj dlouhý balast.
Na AN se posmívali Rusákům oprávněně a ty jsi tam dělal dusno zbytečně.
Ať už v letech 2016-2020 vypotil číslo 2300 kusů T-14, nebo zmodernizovaných tanků nějaký ruský generál, nebo ředitel UVZ Oleg Sienko, nemají Rusové žádné Armaty ani 2300 zmodernizovaných tanku. Hop na hrazdu. :slight_smile:
Pomalu si zvykej na ekonomickou skutečnost, že Rusko již několik let nezvládá ani prostou reprodukci. :slight_smile:

karel3

11. 01. 2021

Martin23
"Kadliku, to tvoje neustále se lepení na každého je hodně trapné. Přitom nevím s čím máš přesně problém?"
----------------------------------------------------
Od tebe to sedí ty ruské lepidlo. Tobě to tady patří, že si hraješ divadélko na moderátora ?
Já jsem reagoval na "auspow":
"Škoda, že jsi přímo nějakou jejich údajnou lež necitoval a rovnou nevyvrátil."
A ty jsi tam hned musel přilepit svoji ruskou bolístku, údajnou lež AN, jak tě vyfakovali kvůli sporu o slovíčko "nebo".
Já se jim vůbec nedivím Rusomile. Jsi jako veš.
Vzpamatuj se Slovane a přestaň napadat druhé z činností, které děláš sám, nebo popros ošetřovatele o silnější medikamenty. :smile:

ROBO

11. 01. 2021

Martin23
Tady totiž vidím výhodu oproti soukromému sektoru, že státní podnik nemusí mít prioritu v generování zisku.
______________________
Opravdu bohudík přesný opak je samozřejmě pravdou . Rozdil mezi státnímy - socialistickými - a soukromými - kapitalistickými podniky je propastný ve prospěch soukromých . Pouze a jenom pro to socialismus padnul .

To že si např. Locheed Martin a Boeing si jdou tvrdě po krku , tak to je motivuje být co nejvíce inovativní , efektivní a technologicky co nejvýše za co nejrozumnější cenu .
Zatímco socialistický spůsob vedení ekonomiky jak vidime na Russku lidské zdroje k ničemu nemotivuje . Právě naopak radši nic neuděláme něž riskovat nezdar . A proč taky ? Stát to vždycky zacvakne . Hlavní je být loajální velkému vůdci z Kremlu . Stat ty ztráty vždycky ty gigantický ztráty zatáhne a to že nejsou prostředky na další vývoj a rozvoj nikoho netrápí .
Putin to ví taky moc dobře , proto usiloval o privatizaci voj.prům. , ale nedokázal to dotáhnout do konce . Naopak udělal to nejhorší možný a např.spojil Mig a Su dohromady a zvolil bezpečnou cestu do pekel a zaostalosti .

Krásně je to vidět na kosmickém průmyslu . Zatímco se Russko zahrabalo na obstarožních technologiích ze 60.let minulého století a diky nekonkurenceschopným cenám prakticky ztratily trh s komerčními lety . Naopak tím že NASA , pustlia na scénu komerční konkurenci - Spacex , Blue origin , Boeing ........... ziskala super moderní techniku , za zlomek ceny na kterou Russko nemá šanci 20. let dosáhnout za ceny který právě jejích kosmonautiku bezpečně likviduje .

Martin23

11. 01. 2021

Kadliku, to tvoje neustále se lepení na každého je hodně trapné. Přitom nevím s čím máš přesně problém?
Popsal jsi to sám přesně. Soukromý podnik bez zisku = krach. Státní podnik bez zisku = subvence státu, podnik frčí dál.

A přitom se nabízí otázka, jak víš, že UVZ neprodukoval tanky? V tomto případě pro stát za cenu ztráty? U státního podniku logicky vše co vyrobí pro stát, je bez zisku, tedy tím ziskem státu jsou ty tanky.
Navíc o ruské tanky, zejména T-90 je ve světě docela zájem - Egypt, Indie, Irán, Irák, Indonésie.

Podle mne Rusové mají spíše problém s omezenými kapacitami státní výroby, kdy je výrobu limituje rozpočet na výrobu zbraní, než nezájem o jejich produkty.
To je zase nevýhoda státního podniku. Kdyby to byl totiž soukromý podnik, tak by zcela jistě podnik jako UVZ zisk produkoval a mohl by rozšiřovat výrobu. Jenže ta výroba by šla v drtivé části ven a RF jako stát má v tomto směru evidentně jiné priority.
Tudíž z toho plyne závěr, že pro státní podnik není primární hospodářský výsledek, ale plnění služby, pro kterou je podnik státem provozován.

Rusové dnes hospodaří s rozpočtem 50 miliard USD, NATO odhadem někde kolem 1,2 bilionu USD.

A právě fakt, že stát drží zbrojní průmysl, jim umožňuje pořizovat zbraně za pořizovací cenu, právě nenavýšenou o zisk, a v konečném důsledku za 50 miliard pořídí to, co by v komerčním systému pořídili možná i za dvojnásobek či trojnásobek.

Hups.

Omny

11. 01. 2021

AN je povl, stejně jako většina diskutérů tam, pár vyjime se najde. AN velmi často přebíraly články z Militaryboxu...
Na AN se proami nikdy nebanovali. Zase lžeš, stejně jako ty se svým příspěvkem. Je vidět, že pocházíš z AN, ale mezi ty výjimky nepatříš sorry.....jsi klasický rusofobní troll a největší sranda je, že píšeš o něčem, co se v tomhle článku vůbec nevyskytuje...neuvedl jsi ani jednu konkrétní věc, co je v tomhle článku špatně

karel3

11. 01. 2021

Martin23
"Uralvagonzavod je v podstatě státní podnik. Z toho důvodu lze těžko hovořit o tom, že má existenční problémy. Tady totiž vidím výhodu oproti soukromému sektoru, že státní podnik nemusí mít prioritu v generování zisku."
-----------------------------------------------------------
Proto také musel před pár lety stát Uralvagonzavod zachraňovat před bankrotem.
Neprodukoval ani tanky ani zisk.
Vše státní je chovnou stanicí pro neschopné jedince a všehoschopné zloděje.
Na chvíli jsem zapomněl, že největší lháři a podvodníci ve slovanských zemích nebývají hnáni k odpovědnosti, ale stoupají do nebes.
Jen více takových Olegů Sienků v Rusku. Rád se dívám, jak hloupému stádu rozkrádají chytráci stát před nosem a Rusko je v tomto oboru vyhlášeným premiantem. :smile:

Martin23

11. 01. 2021

​Uralvagonzavod je v podstatě státní podnik. Z toho důvodu lze těžko hovořit o tom, že má existenční problémy.
Tady totiž vidím výhodu oproti soukromému sektoru, že státní podnik nemusí mít prioritu v generování zisku.

Martin23

11. 01. 2021

​Glocker
Ale já hovořil o nepřesné citaci na jakože odborném webu, ze které následně tento web vycházel při svých zaujatých neprofesionálních komentářích v článcích.
To nemá s názorem diskutéra na cokoliv vůbec nic společného.

Každopádně moje negativní hodnocení AN je čistě osobní. Pokud by, ale na to nepřišla řeč, absolutně bych si na ně nevzpomněl.

karel3

10. 01. 2021

To máš smůlu. Když na sebe narazí dvě přefouklá ega ... :slight_smile:
Škoda, že mi ten spor o slovíčko "nebo" unikl.
Výroky, že ruská armáda bude mít do roku 2020 2300 kusů T-14 Armata se proslavil od roku 2015 a každý rok opakoval ředitel UVZ Oleg Sienko, který má v této chvíli asi životní a existenční problémy. :slight_smile:
Ani o tom modernizovaném počtu bych si nedělal iluze. Ruský Sputnik psal někdy v dubnu 2020, že armáda dostala první modernizované T-90M a tankisté se na ně plně zaškolili.
Celý ten slavný "příběh" s počty kusů je ovšem čistě ruská věc.

Glocker

10. 01. 2021

Martin23:
Ovšem každý z diskutérů si může pod pojmem "modernizovaný tank" představovat něco úplně jiného. UVZ dělal několik různých modifikací T-72, které se liší sestavou inovovaných prvků, v průběhu posledních 12 let. Rozdíl mezi T-72BA a T-72B3 je fakticky jedna celá generace. Přesto jsou to oba "modernizované tanky", ale jeden v 2005 a druhý v 2016.

Glocker

10. 01. 2021

Auspow:

AN zcela bežně banuje trolly, co na tamních diskusích dělají bordel. Jak ty proruské, tak ty proamerické. Kéž by lidi z AW měli stejné koule. Mimochodem, stejné informace (jako v AN) se objevují v ATM magazínu, L+K, Janes aj.

Martin23

10. 01. 2021

Na jednu takovou "lež" si pamatuji, protože vedla k mému doživotnímu BANu na AN.
Grohman si tam dělal srandu z toho, že nějaký ruský generál hovořil o tom, že v roce 2020 (ale tady s tím rokem mne nechytejte za slovo , hledat to nebudu) bude mít ruská armáda 2600 tanků Armata.
Tohle tvrzení tam ironizovali v krátkém časovém období hned mnohokrát.

Když jsem jim pak doložil, že ten ruský generál ten výrok řekl jinak, že " v roce 2020 bude mít ruská armáda 2600 Armat nebo modernizovaných tanků", tak byl konec s demokratickou diskuzí a jiným názorem.

Martin23

10. 01. 2021

auspow

Opisování z cizojazyčných zdrojů realizuje mnoho "odborných" webů.
To, co jsem nemohl na AN zkousnout byla šílená Grohmanova cenzura.

karel3

10. 01. 2021

auspow
"Nechť žijí a skvétají ozdrojované lži a špatné překlady na AN !"
--------------------------------------------------------------------------------------------
Škoda, že jsi přímo nějakou jejich údajnou lež necitoval a rovnou nevyvrátil.
Takhle působíš dojmem pomstychtvého děcka. :slight_smile:
Číst je potřeba vše čtivé a nechat na každém, co si z toho vezme.

"Většinou jde o články, které se k ruské technice a ruskému dění staví kriticky, ..."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Určitě není chybou novinářů a dokonce ani lidí, kteří mají vojenskou techniku jako koníček,
že ruská technika je tam kde je a samotné Rusko tamtéž. Za svoji pověst si mohou sami Rusové a nikdo jiný.

auspow

10. 01. 2021

Nechť žijí a skvétají ozdrojované lži a špatné překlady na AN !!! V době kdy pan ing. Novotný psal na Militaryboxu odborné články o vojenské technice, tak pan G. z AN teprve ořezával školní tužky. MIlitarybox sepisovali amatérští novináři, kteří byli vojenskými odborníky, zatímco pan G. z AN je jenom amatér, který má trošku peněz aby sem tam nějakého odborníka zaplatil. Jinak jsou články na AN obyčejné, téměř doslovné překlady článků vycházejících na několika málo amerických tendenčních stránkách, které když píší o ruské technice tak "obšlehávají" většinou topwar.ru včetně citací. Většinou jde o články, které se k ruské technice a ruskému dění staví kriticky, což americkým redakcím imponuje. Imponuje to i AN, které mají stejné stroze objektivní pojetí. Pan G. z AN asi vůbec neumí rusky, takže jeho některé pokusy vytvořit článek přímo na základě ruských zdrojů, byl doslova průser. Zdrojování na AN je pouze alibismus, spíš by tam mělo být uvedeno "okopírováno od". Řekl bych, že pan ing. Novotný možná ani nemá potuchy o tom, že Armyweb uveřejňuje nějaké články s jeho jménem. Jde spíš o redakčně rozšíření zprávy založené na aktualitách psané pro facebook Militaryboxu. Tolik tedy k těm skvělým AN, které tu někdo vyzdvihuje jako skvělý zdroj informací.

karel3

10. 01. 2021

Rusko provozuje 17 strojů Tu-160. 16 kusů starých a 1 stroj Tu-160M2 z roku 2018. Všechny mají být postupně modernizovány na verzi M2.
Bude to opravdu zajímavé sledovat. Ruský průmysl má jako vždy už léta velké plány, ale jaksi se nedaří. :smile:
9 let po ukončení výroby F-22 Raptor (2011 - 195 kusů, 187 ve službě) se nedaří napodobit Su-57.
1 stroj "ve službě" a ostatní v nedohlednu.
11 let (2009) po velkém chvástání "Armata" - žádný kus ve výzbroji...
Jen ať Rusko zbrojí. Ronald Reagan byl skvělý vizionář se znalostí ruské mentality. :smile:

Martin23

10. 01. 2021

Martin23 vstoupil poprvé do diskuze k tomuto článku právě v tento okamžik.
K tématu nic nemám.
Momentálně se věnuji tomu, co se děje v USA.

ROBO, včera jsem ti řekl, že máš tak základní nedostatky například ve znalosti občanské nauky na úrovni ZŠ, že se spolu nemůžeme nikdy domluvit.
Dnes k tomu dodávám, že se spolu nemůžeme domluvit i pro tvé maniakální sklony, kdy v každém Martinovi vidíš moji osobu, a kdy si prostě upravíš realitu tím způsobem, že si přimyslíš tu 23, která mne odlišuje, protože ti to tak prostě vyhovuje.

Glocker

10. 01. 2021

Milý Omni,
rozdíl mezi blábolem a relevantní informací je snadno rozeznatelný. Ríká se tomu zdrojování. Blábol ing. Novotného nemá ani jeden citovaný zdroj, články z AN mají několik ruskojazyčných zdrojů včetně citací. Navíc jsem si celkem jist, že dnes v poledne první věta "V roce 2020 bylo na letecké základně Engels-2 k dispozici 16 kusů letounů Tu-160 různých modifikací" měla číslovku 20, což posléze správce/autor/kdokoliv s přístupem upravil na číšlovku 16. Seriozní zdroj nikdy nedělá změny bez toho, aby o tom informoval.

Armyweb je jen další druhořadý portál, který uveřejňuje tupě přeložené články odjinud a jako správná šmíra to tají.

Kalfa

10. 01. 2021

Vladimír Prokeš : Proboha použijte mozek a ne CTRL C.

ROBO

10. 01. 2021

Michal
No jasně , já nikterak nerozporoval maximálku .
Jenom tvrdím že je nesmysl aby během hlídkovací mise TU - 160 závodila se stíhačkou . Martin23 zde opět opakuje smyšlený příběh který se měl údajně stát nad Japonským mořem v těsné blízkosti strojů . Je to samozřejmě smyšlená a ke všemu ještě nelogická - jak je u Martina23 vždy zvykem - lež

1)
Proč by to proboha Russové dělali ? Oni sou sice blázni dobrý , ale až takový ? Při spotřebě až 3 tuny paliva za min. by šli hodně rychle k zemi na suchu . Jinak zatížení draku při této rychlosti je na konstrukci extrémně enormní . Při ostré bojové misi budiž . Ale při hlídce , to je na vojenskej soud .

2)
Pokud by se nějakej vodkou vylitej mužík přece jenom zbláznil - jak často vidíme v Sýrii a jinde - a zkusil si poměřovat pindíka , a soupeř souboj přijal , tak pilot stíhačky dá forsáž naplno , Tůčko lehká stíhačka snadno předletí , mužíkům vztyčeným prostředníčkem ukáže fakovku a než tůčko dosáhne tý svý teortický maximálky , tak si dává US pilot chlazenou Colu na základně .

Omny

10. 01. 2021

Glocker
jenom tu blábolíš. kde v článku se píše něco o nových 50ks? kde kromě neseriozních AN se píše, že z 16 ks jsou 4 cvičné a jenom udajně 10 provozu schopných?
Kdo se o problematiku vojenství zajímá, měl by se AN vyhnout velkým obloukem....

Cateye

10. 01. 2021

ROBO, že vám příspěvky Martina ve skutečnosti hýbou žluči, přívalem infantilních smajlíků nezakryjete...:)

Michal

10. 01. 2021

ROBO: Proč ne? Rychlost Mach 2 je velká i na stíhačky. Navíc nepočítáš s tím, co znamená uletět. Není to tak, že by ji vizuálně viděli, ale že byla na radarech, tzn klidně vzdýálená stovky km. Navíc stíhačky, navíc pokud by se bombardér snažily opravdu dohnat, tzn letěly na plný výkon, tak mají řádově menší dolet než mezikontinentální bombardér, tudíž ano, nevidím vůbec žádný problém v tom, že jim TU 160 uletělo. respektive nemělo smysl ho pronásledovat...

Glocker

10. 01. 2021

P.S. Z oněch 16 ks Tu-160 jsou 4 cvičné a reálný počet nasaditelných tůček je ještě nižší (pravidelná údržba, kontroly atp. vyřadí z pohotovosti další stroje), cca 9-10 kusů.

Glocker

10. 01. 2021

V současné době má RF ve výzbroji 16 Tu-160, další 4 stroje jsou pro zkoušky. Záměr nakoupit cca 50 ks Tu-160M je starý několik let (2014), se zahájením výroby se počítalo v roce 2020. Jediná podepsaná smlouva je POUZE na 10 kusů Tu-160M s dodáním do konce roku 2027, všech 50 kusů Tu-160M by mělo být dodáno do konce roku 2035, tj. za 15 let.

Článek je snůška nesmyslů zkompilovaných odkud? Raději nevědět... Kdo se o problematiku zajímá více, tak si může najít lepší zdroj:

https://www.armadninoviny.cz/prvni-let-modernizovaneho-strategickeho-bombarderu-tu-160m.html?hledat=Tu-160m
https://www.armadninoviny.cz/spojene-staty-b-21-rusko-tu-160m2-rusko-modernizuje-bombardery.html?hledat=Tu-160m

ROBO

10. 01. 2021

Martin23
prej : uletělo americkým stíhačkám .:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:
-------------------------------------------------------------

Mě by fakt zajímalo jestli pořád těmhle ubohejm a trapnejm prokrekremelskejm lžím fakt věříš nebo je šíříš dobrovolně z vlastní vůle ?:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Tahle hnusná bachratá kraksna podle tebe má vyšší akceleraci než stíhačka a celá vystrašená uletěla stíhačce ????? :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
Trvale tady předvádíš svoje proruský lži a to že nerozumíš absolutně žádnýmu tématu . Ale dneska ses fakt překonal . Fakt nemůžu. :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Martin

10. 01. 2021

ano , krásné letadlo. četl jsem článek jak uletělo americkým stíhačkám.:relaxed:

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací