EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Slavnosti svobody v Plzni 2014

 28. 04. 2014      kategorie: Události      0 bez komentáře

První květnové dny (2.5.2014 - 6.5.2014) patří v západočeském městě Plzni již neodmyslitelně k "Slavnostem svobody", konaným u příležitosti osvobození Plzně armádou Spojených států amerických a konce druhé světové války.

svoboda_00
Foto: Slavnosti svobody v Plzni

Do západočeské metropole se na tuto významnou událost historických oslav sjíždějí každoročně tisíce návštěvníků z celého světa, kteří spolu s americkými veterány, jejich rodinnými příslušníky a obyvateli Plzně zavzpomínali na událostí spojené s radostnou atmosférou konce válečného běsnění.

Psali jsme: Návrat do minulosti: Kde se vzalo sušené maso?


Video: Slavnosti svobody Plzeň 1945-2013

Desítky veteránů či fanoušků vojenské historie rozloží jako obvykle své campy v Křižíkových sadech, kde bude moci shlédnout dobové automobily, techniku, ošetřovny či vyslechnout autentické rozhlasové přenosy, dokumentující tehdejší atmosféru. Obvykle nechybějí ani inscenované scénky z běžného života vojáků či obyvatel protektorátu v náležitě upravených oblecích. Pro návštěvníky pak organizátoři přichystali i bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí ukázky jazzové či country hudby a desítky prodejních míst s historickými artefakty. Slavnostním zakončením programu pak jako obvykle bude průjezd kolony historických vozů centrem města, který sledují tisíce nadšených diváků.


Video: Slavnosti svobody Plzeň / YouTube

Psali jsme: Británie a Německo prohlubují spolupráci v oblasti ozbrojených sil

Více informací o této velkolepé akci nalezete na oficiálních stránkách akce.

 Autor: Michal Pivoňka

CENOVÉ BOMBY (328)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací