EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Tálibán zahájil útočné operace proti Islámskému státu v jižním Afghánistánu

 21. 11. 2021      kategorie: Události      20 komentářů
Přidat na Seznam.cz

Islámský stát podnikl v posledních týdnech několik útoků na jednotky Tálibánu i civilní obyvatelstvo na jihu Afghánistánu. Islámský stát Chorásán, místní odnož Islámského státu, se dostala do hledáčku Tálibánu již během stahování spojeneckých vojsk z Afghánistánu, kdy tehdejší sebevražedný útok stoupence Islámského státu dne 26. srpna 2021 zabil 13 amerických vojáků.

Operace proti Islámskému státu začala v neděli 14. 11. 2021 o půlnoci ve čtyřech okresech provincie Kandahár a pokračovala až do pondělního rána, vypověděl agentuře AFP šéf provinční policie Tálibánu Abdul Ghafar Mohammadi. 

Taliban_Humvee_in_Kabul,_August_2021_(cropped)Foto: Tálibánští bojovníci v Kábulu, 2021 (ilustrační foto) | Wikimedia Commons / Public domain

„Dosud byli zabiti čtyři příslušníci Daeše (Islámského státu) a deset jich bylo zatčeno. Jeden z nich se odpálil vlastní bombou,“ doplnil Mohammadi. Nejmenovaný příslušník tálibánských speciálních sil agentuře AFP vypověděl, že během útoku byli zabiti také tři civilisté.

V pondělí ráno došlo také k bombovému útoku na předměstí Kábulu, ovšem nikdo nebyl zraněn. Během tří měsíců od nástupu Tálibánu k moci byl Islámský stát Chorásán aktivní v Džalalabádu, Kundúzu, Kandaháru a Kábulu. Minulý měsíc se skupina přihlásila k odpovědnosti za sebevražedný bombový útok na šíitskou mešitu v Kandaháru, který zabil nejméně 60 lidí a desítky dalších zranil. K tomuto útoku došlo týden poté, co další bombový útok v mešitě v severní provincii Kundúz, ke kterému se přihlásil opět Islámský stát Chorásán, zabil více než 60 lidí. 

Počátkem listopadu příslušníci Islámského státu také zaútočili na nemocnici, kde povraždili celkem 19 pacientů a více jak 50 jich bylo vážně zraněno.

Místní pobočka také provedla bombový útok základní školu v Kábulu, kde v květnu 2021 zemřelo 90 dětí a více než 240 jich bylo zraněno. 

Zdroj: thedefensepost.com

 Autor: Tomáš Svoboda

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Bono

24. 11. 2021

=D
..opět nepochopil, nevadí..

Míra

23. 11. 2021

alexa123

Brečíš hezky, ale na špatném hrobě. Stěžuj si autorovi toho tvrzení: https://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051

"určite nebudeš mať problém citovať rozhodnutie Medzinárodného súdneho dvora v Haagu, ktorý by Odsúdil každoročné Amické Vyvražďovanie v počte cca 428 500 ľudí."
...tak ten byl dobrej!☺ Jako kdyby si Američani dělali hlavu z nějakého Mezinárodního soudu:sweat_smile:
Je horší nevědomé usmrcování mravenců nebo vědomé zabíjení civilistů?
https://www.novarepublika.cz/2015/06/je-horsi-nevedome-usmrcovani-mravencu-nebo-vedome-zabijeni-civilistu#more
Teď už se možná nebudeš divit, kde se vzalo 20-30 milionů civilních obětí.

Říká ti něco jméno Chomsky?
Chomsky says US is world's biggest terrorist
https://www.euronews.com/2015/04/17/chomsky-says-us-is-world-s-biggest-terrorist

Míra

23. 11. 2021

Bono

Reakce to ve světě nevbudilo možná proto, že k žádnému milionů povražděných lidí nedošlo.
Kdy k tomu povraždění mělo, podle tebe, dojít?

alexa123

23. 11. 2021

Mira
určite nebudeš mať problém citovať rozhodnutie Medzinárodného súdneho dvora v Haagu, ktorý by Odsúdil každoročné Amické Vyvražďovanie v počte cca 428 500 ľudí.
Samozrejme to nebudeš vedieť uviesť pretože žiadne také rozhodnutie súdu v Haagu neexistuje. Takže kámo, uveď číslo svojo bankového účtu IBAN na ktorý ti pošlem sumu (možno aj iní) aby si mohol odletieť do svojho vysneného Ruského raja. Ale upozorňujem Ťa - bude to Tvoja jednosmerná letenka kámo, spiatočná určite nie. Takže do rodného Česka budeš musieť ísť stopom.

alexa123

23. 11. 2021

Mira
... od II. světové války povraždily na 30 miliónů lidí.“ „90 procent z nich byli odhadem civilisté...

Odpoviem ti tvojim komentárom na môj predošlý príspevok (22.11.2021) "Ty snad žertuješ, nebo si právě spadnul s Marsu!"

Kakže kámo - podľa Wiki v druhej vojne zahynulo cca 45-60 miliónov ľudí a to sa intenzívne bojovalo 24 hodín denné niekoľko rokov vrátane niekoľko miliónového holocaustu židov.
Takžez kámo - ty si vieš technicky resp. fyzicky predstaviť, žeby Amici od konca druhej vojny zabili 30 miliónov ľudí? Podľa mňa je to technicky, fyzicky a neviem ako ešte inakšie predstaviť, žeby vyvraždili 30 miliónov ľudí. Zober si kalkulačku kamo, vydeľ 30 miliónov tvojich USA obetí cca 70 rokmi a výsledkok je cca 428 500 ročne. Neviem ako iní, ale ja som si na rozdiel od teba nevšimol, žeby Amici vyvraždili vo svete minulý, predminulý, pred pred a ďalší predminulý a pod. predminulý rok ročne cca 428 500 ľudí. Jedine že to urobili na Marse kámo. Ale Keďže Mars je ďaleko, mne sa takéto informácie nedostali.

Bono

23. 11. 2021

Míra
A komunisti v SSSR(nebo v kterýkoliv zemi mimo SSSR) po tom co se dostali k moci vyhlásili válku civilistům?? Ne? A stejně jich miliony povraždili a bylo jim to jedno..... Zajímavý.....se divim že to nevzbudilo ve světě reakce.... Nebo joo?

Ano, vím, je to k tématu úplně stejně k čokoládě jako to co tu plkáš ty
.. ale ty jednostraně omezený kidy už unavujou. Bude hezký, až jednou budeš vnímat věci i v souvislotech jiných než "USA - fujhnuj".....jestli někdy vůbec.

Míra

23. 11. 2021

alexa123
Ono snad Američani vyhlásili Afghánistánu válku?? Ti zabití civilisti nejsou oběti války, ale oběti teroristického útoku.
A vyhlásili Američani válku Jugoslávii?? Ne? Takže opět teroristický útok.
Ano, obětmi válek jsou i civilisté. Rozdíl je ale v tom, jestli je zmasakruješ úmyslně, nebo je ti jedno, že při akci zařvou i nevinní.
A nebo jim stížíš podmínky k životu do té míry, že umřou hlady nebo kvůli nedostupným lékům.

„Spojené státy jsou ultra násilnickou zemí.“ „Válčící a agresívní nejvíc na světě.“ „Od II. světové války povraždily na 30 miliónů lidí.“ „90 procent z nich byli odhadem civilisté.“

Příští rok uplyne od vzniku USA 240 let. „Lidské bytosti jsme po světě vraždili po 223 roků.“ Po „93 procent své existence“. Také „po II. světové válce“ – a to „jen do roku 2001“ – „jsme iniciovali 201 ze všech 240 ozbrojených konfliktů“. „Americké impérium chaosu a destrukce“ v nich pobilo „milióny nevinných lidí“. „Sami nic špatného neudělali.“ Jen se „ve špatný čas tragicky ocitli na špatném místě“. V zemích, jež měla „na mušce Amerika“, posedlá „nadvládou a hegemonií globální supervelmoci“.
napsal Joachim Hagopian

Czert

23. 11. 2021

Mira
Si delas kozy ne? Toho pilota dronu nakopat do kuli a povesit za kule do pruvanu. Jde mu o vytriskani penez ze zaloby, nic jineho.
Kdyz dle neho zabijel 80% civilu, proc neodmitl stisknout spoust?

Czert

23. 11. 2021

Alexa
Ja beru ze nejde overit vsechno, jen sem poukazal ze i pres onu amickou precitlivelost jim neco unikne.

A k tomu vietnamu, koreji a spol. Nezlob se na me, ale soustredit se jen na to, co tam delali cizaci, ale ne uz domaci je vrchol pokrytectvi.
Btw cinani v koreji, rusove ve vietnamu atd byly taky cizaci.

alexa123

23. 11. 2021

Míra
...ty snad žertuješ, nebo si právě spadnul s Marsu

Samozrejme som nespadol z Marsu ale som pevnými nohami na Zemi.

1/ Za prvé a najdôležitejšie - najväčšou obeťou každej vojny je civilista, nie vojaci. Toto bolo, je a ešte aj dlho bude - bohužiaľ.
2/ Tvoj spomenutý americký prípad "Brandon Bryant" nie je jediný - je ich určite X. Ale je to o kvalite prieskumných prostriedkov - žiadny normálny vojak nezabije civila len tak pre svoje potešenie.
A čím kvalitnejšie prieskumné prostriedky budú napr. drony, tým menej podobných prípadov bude.
3/ A z tohto dôvodu sa vyvíjajú podobné bomby
https://www.armadninoviny.cz/extremne-male-bomby-pro-bezpilotni-letadla.html?hledat=bomby
4/Uveď mi aspoň jeden link, kde by Taliban, ISIS ale aj vojak Ruskej armády a pod. obžaloval aspoň jedného svojho člena, ktorý zmasakroval X nevinných civilistov - narozdiel od USA - viď žaloba Brandona Bryanta voči USA.

PS
Azda len neveríš, že Rusi v Sýrii nezabili X nevinných civilistov

Míra

22. 11. 2021

alexa123

ty snad žertuješ, nebo si právě spadnul s Marsu! Amíkům že záleží na životech civilistů neamaeričanů??
Útok v Kábulu, při kterém Američané zabili 10 civilistů, byl legální, rozhodl vyšetřovatel https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/utok-v-kabulu-pri-kterem-americane-zabili-10-civilistu-byl-legalni-40376911
Brandon Bryant, pilot zabijáckých dronů, který promluvil
Brandon Bryant vyplnil s ostatními dvěma aktivisty žalobu na stát USA, který pomocí dronů tajně zabíjí civilisty v Jemenu.
Tento operátor dronů Predator aktivně sloužil v letech 2007-2011. Osobně zabil 13 lidí v sedmi nasazeních. Jeho jednotka se může pochlubit číslem 1,626 zabití. V průměru 80 % obětí těchto zabíjení jsou nevinní civilisté.

alexa123

22. 11. 2021

Czert
A co se tyka one povesti.... Tak ta je kolikrat nezaslouzena, komari v koreji, vietnamu a jinde udelali kolikrat vetsi zverstva.

Keď dvaja robia to isté, tak nerobia to isté.
Dejiny nebudú riešiť čo robili Komari v Koreji, Vietname a pod. Pretože oni boli domáci. Dejiny budú riešiť, čo robili cudzinci Amici v Koreji, Vietname, Iraku, Afganistane a pod.

alexa123

22. 11. 2021

Czert
S tim overovanim si me dostal, neni to tak davno co biden odstrelil humanitarniho pracovnika s nekolikma deckama jen proto ze jezdil podezrelou trasu.

O tom neviem nič. Aj keby si sa posral, overiť sa nedá všetko a potom to dopadne ako to dopadne.

Czert

22. 11. 2021

Alexa
S tim overovanim si me dostal, neni to tak davno co biden odstrelil humanitarniho pracovnika s nekolikma deckama jen proto ze jezdil podezrelou trasu.

A co se tyka one povesti.... Tak ta je kolikrat nezaslouzena, komari v koreji, vietnamu a jinde udelali kolikrat vetsi zverstva.

alexa123

22. 11. 2021

Miloslav
https://miloslav7.blogspot.com/…21/

Sorry kamo, ale tvoj geniálny blog ako zmeniť svet neviem otvoriť.

Miloslav

22. 11. 2021

Je nejvyšší čas zmněnit svět. Viz článek OTEVŘENÝ DOPIS PŘEDSTAVITELŮM VŠECH NÁRODNÍCH, MEZINÁRODNÍCH I CELOSVĚTOVÝCH POLITICKÝCH ORGANIZACÍ - https://miloslav7.blogspot.com/…21/

alexa123

22. 11. 2021

Czert
To je ironie, kde amici selhali tam taliban vitezi. S amickym vybavenim.Takze je to jako vzdy o lidech.

Nie som si istý či je to tak ako píšeš. Amíci majú vo svete medzi verejnosťou tak zlú povesť (napalmové bomby v Kókei, masakry vo Vietname, väznica Guantanamo a tak pod.), že teraz sa zúfalo snažia pred každým útokom X-krát preveriť, či tam a tam je napr. Taliban a koľko civilov tam je keď sa už bavíme o Afganistáne. Fanatici typu Taliban, ISIS a pod toto neriešia - dostanú anoným z telefónnej budky a idú na vec. Že pritom zmasakrujú X nevinných civilov, to ich nezaujíma.

Czert

22. 11. 2021

To je ironie, kde amici selhali tam taliban vitezi. S amickym vybavenim.
Takze je to jako vzdy o lidech.

marcel

21. 11. 2021

kdysi šel najít rozhovor ,myslím aljezeera , kde jeden s předáků al kájdy vysvětluje nenávist mezi al kájdou a teroristickými skupinamy islámského bratrstva i když to jsou sunnité. islámský stát patří do sféry bratrstva , tálibán al kajdá .

MXM

21. 11. 2021

tohle vypadá zajímavě, po odchodu Aliance se Tálibán dostal z pozice teroristů do pozice toho kdo teroristy musí vyhledávat a likvidovat :)

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací