EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Technik se spletl a zničil stíhačku za 20 milionů dolarů

 15. 10. 2018      kategorie: Události      2 komentáře

Vskutku kuriózní případ v posledních dnech řeší belgická armáda. Ve čtvrtek totiž došlo na vojenské základně Florennes Air Base k vážnému incidentu, během kterého explodovala jedna stíhačka F-16 a druhá byla vážně poškozena. Podle dosavadních informací za vše mohl technik, který prohlížel opodál stojící stroj, jež byl připravovaný na cvičný let. 

Obrázek 1
Foto: Zničený stíhací letoun F-16 |  zdroj: Scramble Magazine

Informace o celém incidentu jsou poněkud strohé. Momentálně probíhá vyšetřování a oficiální kanály se k události nechtějí příliš vyjadřovat. Momentálně se ví jen to, že na výše zmíněném letišti prováděl ve čtvrtek servisní technik kontrolu stroje, resp. zbraňových systémů, před cvičným letem. Nějakým způsobem se mu však podařilo spustit 20 milimetrový kanon Vulcan, jež se na palubě stíhaček F-16 nachází. 

Psali jsme: Náš válečný veterán gen. Emil Boček po mnoha letech opět pilotoval legendární Spitfire

Obrázek-2
Foto: F-16 v plamenech |  zdroj: Scramble Magazine

Kulomet s kadencí až sto ran za vteřinu spustil a trefil na protější straně ranveje stojící další F-16. Ta začala okamžitě hořet a následně explodovala. Při výbuchu byl poškozen další stroj, který stál těsně vedle. Zasažený letoun byl také připravený na zkušební let a byl naplněný palivem, proto došlo k tak rychlému vznícení a následné explozi. Výsledek si můžete prohlédnout na obrázcích. 

Obrázek-3
Foto: Simulace celé události |  zdroj: Scramble Magazine

Psali jsme: Hodinky PRIM ORLÍK pro generály

Při incidentu byli zraněni dva technici, jež utrpěli poškození sluchu. Nikdo další zraněn nebyl, materiální škody jsou však obrovské. Stíhačka F-16 má cenu zhruba 20 milionů dolarů a jedna byla zničena kompletně a druhá částečně. Celkové škody zatím vyčísleny nebyly. Belgie doposud disponovala 44 letouny F-16, nyní bude mít minimálně o jeden méně. 
 

Obrázek-4
Foto: Těžce poškozený stíhač F-16 |  zdroj: Scramble Magazine

Zdroj: Taskandpurpose

 Autor: Dominik Z.

CENOVÉ BOMBY (570)

Komentáře

Tvůj Nick

03. 01. 2019

O jedno zařízení na zabíjení (E16) je méně. Žádná škoda.

Rejpal

16. 10. 2018

Pánové nepochopili jádro příspěvku.S vámi sluníčkáři se ztrácí smysl pro český humor.To my extremisté nedokážeme pochopit.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací