EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Výlet Evropou s partou kamarádů po stopách 1. a 2. světové války

 16. 07. 2018      kategorie: Události      1 komentář

Před pár lety se mi splnil dětský sen, když jsme se s kamarády domluvili a vyrazili na výlet dlouhý téměř 4000 km skrze Evropu, abychom navštívili historická místa bojů 1. a 2. světové války včetně mnoha muzeí, kterých je tam opravdu požehnaně.

Zvolili jsme ,,spartanský" způsob výletu, takže jsme spali vedle auta ve spacácích na karimatkách, v případě potřeby jsme zvolili nějaký ten autokemp, když jsme už přeci jen potřebovali nějaké to sociální zázemí. Naše nadšené vyprávění a spousty skvělých fotek obdivovalo mnoho našich kamarádů, a tak bylo celkem jasné, že budeme tento výlet muset znovu opakovat.

IMG_1617
Foto: Často jsme spali ve spacácích vedle auta

Psali jsme: Při cvičných střelbách se na střelnici vznítil zbytkový střelný prach

Díky předchozím zkušenostem jsem cestu mohl naplánovat ještě lépe, včetně podkladů v češtině k jednotlivým místům, bylo-li to třeba, otevírací dobu muzeí a vzdálenosti mezi jednotlivými místy, kvůli časovému harmonogramu. Během našeho výletu jsme navštívili jak oblasti bojů z 1. světové války na řece Somma nebo známý Verdun, tak bojiště 2. světové války jako invazní pláže, Pointe du Hoc, Carentan, Saint mere Egliese, Bastogne, Foy a mnoho dalších. Nutno dodat, že po návštěvě internaktivních muzeí, třeba simulovaného výsadku z letounu nad Normandií se sem určitě ještě někdy vrátím!

20180703_134701
Foto: Invazní pláž Omaha v Normandii - kulometné hnízdo Hanse Severloha, bestie z Omahy
 

Bohužel jsme s sebou neměli kameru, takže přiložím pro představu pár videí z dronů, které dokonale nastíní atmosféru konkrétních lokací a pár fotek do galerie, aby jste viděli, co je možné navštívit během takového výletu :)

Psali jsme: Další ročník soutěže MEDCUP 2016


Video: Výlet Evropou s partou kamarádů po stopách 1. a 2. světové války / YouTube

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (551)

Komentáře

Martin

27. 07. 2018

Zajímalo by m,ne, kde se zmiňované interktivní muzea nacházejí. Dík

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací