EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Gurkhský příšlušník SAS doslova rozsekal 3 bojovníky ISIS svým nožem kukri

 24. 07. 2016      kategorie: Události      1 komentář

Příslušníka legendárních SAS původem z Indie se ve Fallúdži pokusili unést 3 příslušníci ISIS. Ti na to doplatili velice tvrdě, protože Gurkhové u sebe stále nosí tradiční bojový nůž kukri, se kterým dokážou opravdové divy.

Jednotky SAS v Iráku bojují proti Deash (místní označení pro ISIS) a to formou poradenství místním jednotkám, naváděním leteckých úderů nebo přímé účasti v bojích.

Podle zpráv Daily Star byl voják SAS přepaden bojovníky ISIS, když sám vyběhl z bombardované továrny ve Fallúdži, na kterou vedli povstalci útok, aby doběhl pro další munici. Situace byla kritická, mnoho iráckých vojáků bylo zabito nebo zraněno. Jediné, co u sebe Gurkha měl, byl jeho kukri, legendární nůž určený jako pracovní i bojový nástroj.

Psali jsme: Tip na výlet: Den pozemního vojska - Bahna 2019 již po třicáté

Ve zprávě od SAS se dále hovoří, že když si příslušníci ISIS všimli osamoceného vojáka, rozhodli se ho unést. Voják však vytasil svůj nůž, prvnímu utočníkovi usekl hlavu, druhého podřízl a třetího prostě ubil. Když hrůznou scénu viděli ostatní bojovníci ISIS, rozutekli se. Gurkha byl ve chvíli napadení smířen s vlastní smrtí, když viděl kolik nepřátel ho napadlo, ale řekl si, že jich vezme co nejvíce s sebou. Když se vrátil s municí ke svým iráckým kolegům, mysleli si, že je těžce raněn. Byl celý od krve a složitě jim musel vysvětlovat, že ta krev není jeho.

A co vlastně takový nůž umí? Následující video dost barvitě napoví.

Video: Co dokáže kukri / YouTube

Psali jsme: Oslava 99. výročí vzniku samostatného československého státu

 Autor: Hanz

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

23. 03. 2019

3 ?
Lepší je Americká noc dlouhých nožů
Přesně to naznačila ve své reakci Miroslava Němcová, když řekla:"Samozřejmě se musím velmi obávat toho, jestli se demokratický systém nerozkolísal, jestli tady není skupina, která je bůh ví kým řízena, ale rozhodně ne volenými elitami, jestli za tím nejsou nějaké finanční zájmy."Němcová je správně znepokojená, ale copak ještě nedávno nejednala stejně, když přijala v noci policisty a dala jim svolení zatknout Davida Ratha? Správně ale nyní poukázala na to, že za nitky se vůbec nemusí tahat na území České republiky. Vždyť Ivo Ištván jednoznačně patří do skupiny státních zástupců udržujících velmi přátelské vztahy s americkou ambasádou (Stříž, Fenyk, Bradáčová, Zeman). Když byl onehdá z pozice vrchního státního zástupce sesazen (to bylo ještě za prvního funkčního období ministra Pospíšila), dostal stipendium v USA, podobně jako jeho tehdejší náměstek a dnes náměstek na vrchním státním zastupitelství, bývalý vojenský prokurátor Igor Stříž. Olomouc také kauzu řídí na příkaz Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, dalšího Pospíšilova člověka. O Pospíšilových vazbách na USA (skrze Medu Mládkovou, Lenku Bradáčovou, Karla Randáka apod.) netřeba hovořit. VE SLUŽBÁCH PRO ZEMI HVĚZD A PRUHŮ?

Bradáčová spolupracuje úzce s americkou ambasádou.
PROKLETÝ TEMELÍN
"Proč nejsou v USA revoluce? Protože tam nejsou americké ambasády".

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací